File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

poruka: 39
|
čitano: 7.293
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu".
16 godina
online
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
pravi_covijek kaže...

Ja i dalje sve audio fajlove kopiram direktno sa CDa koristeci Nero. Samo je vazno da da brzina kopiranja bude 1x ili niza za sto kvalitetniju snimku.

 Što ideš bliže prema nuli, sve je veća kvaliteta, dok ju minus multiplicira. Tako da je na "-4x" output 4x kvalitetniji od originala (samo treba pripaziti na zauzeće diska jer i npr. pjesma zauzima 4x više). 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
11 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
Lovac kaže...
pravi_covijek kaže...

Ja i dalje sve audio fajlove kopiram direktno sa CDa koristeci Nero. Samo je vazno da da brzina kopiranja bude 1x ili niza za sto kvalitetniju snimku.

 Što ideš bliže prema nuli, sve je veća kvaliteta, dok ju minus multiplicira. Tako da je na "-4x" output 4x kvalitetniji od originala (samo treba pripaziti na zauzeće diska jer i npr. pjesma zauzima 4x više). 

 dobra praksa je i defragmentacija diska neposredno prije ripanja i to dosta utjece, preslagivanje bajtova po fragmentiranom disku nije dobra stvar za audio datoteke, poglavito wav, veliki fajl nakupi dosta suma.... nego, sto je sa streamanjem muzike? jel netko primjetio razliku u strimanju prije i nakon defragmentacije radne memorije ? 

 

 

9 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
LudaRajcica kaže...
Lovac kaže...
pravi_covijek kaže...

Ja i dalje sve audio fajlove kopiram direktno sa CDa koristeci Nero. Samo je vazno da da brzina kopiranja bude 1x ili niza za sto kvalitetniju snimku.

 Što ideš bliže prema nuli, sve je veća kvaliteta, dok ju minus multiplicira. Tako da je na "-4x" output 4x kvalitetniji od originala (samo treba pripaziti na zauzeće diska jer i npr. pjesma zauzima 4x više). 

 dobra praksa je i defragmentacija diska neposredno prije ripanja i to dosta utjece, preslagivanje bajtova po fragmentiranom disku nije dobra stvar za audio datoteke, poglavito wav, veliki fajl nakupi dosta suma.... nego, sto je sa streamanjem muzike? jel netko primjetio razliku u strimanju prije i nakon defragmentacije radne memorije ? 

 

 

 Ako imas love najbolje rjesenje je analogno racunalo, iako ga je danas tesko naci. Topli zvuk kao da plocu slusas.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Analog_computer

https://www.ebay.com/p/Vintage-EAI-Electronic-Associates-Inc-Tr-10-Analog-Desk-Top-Computer/4017929792?iid=113299044976

9 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

A meni se moja supruga smijala kad sam rekao da bih trebao pokrenuti crowdfunding za projekt analognog snimanja muzike na CD. Sad vidim da vi svi shvaćate problematiku...

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Meni Total Commander ne moze nista zamijeniti - koristim od 1997., a izaosao je 1993.

Firefox, Total Commander, AIMP/VLC - ta tri mi moraju biti na PC-u.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
O_O_O kaže...
jozef kaže...

kopira kvalitetnije... e to mi treba! Kad kopiram eksplorerom audio fajlove dobiju šum, to je zato jer svakom kopijom kvaliteta degradira.
Nego, jel taj file manager prepoznaje novije fajlsisteme ili kao pravi win 3.0 radi samo sa FAT16 diskovima?

 šum se definitivno javlja kod kopiranja audio fajlova, ovisno o softwareu za kopiranje ima vise ili manje šuma. Iz tog razloga koristim pozlacene hard diskove, nema suma kod kopiranja, a i audio bolje zvuci, win-win.

 Pretpostavljam da si, naravno, ulozio i u pozlacene sata kablove? :)) I naravno, pozlaceni audio kabel koji ide iz pržilice u zvučnu karticu :D

14 godina
odjavljen
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Previse trollova...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 10:41 (Profesor Jakov).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Zezanje na stranu, Total Commander je izvan konkurencije. Osim ako ste baš jako škrti, ostaje vam besplatni Double Commander.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
ivgrgic kaže...
Kakv šum i lošija kopija u binarnom sustavu, pa nije to audio kazeta?

Druže zezancija. Skontat ju može i sa 0.001% IT mozga 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice