Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

poruka: 105
|
čitano: 26.416
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera".
12 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Ajde, konačno, mogao bih se vratiti na firefox.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Vrhunski browser svaka preporuka
Samsung S8+
Moj PC  
13 0 hvala 0
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Sve je to lijepo i divno ali, zašto bih se ja ili bilo koji drugi prosječni korisnik prebacio natrag na Firefox kad Chrome radi i više nego dobro i zadovoljava praktički sve moje potrebe i očekivanja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Nije mi jasno, ovaj je duplo brzi od prethodnog i moze se mjeriti sa Chromom. Je li to znači da je do sada bio dva puta sporiji od Chroma?
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Kao sto u tekstu pise vise je stvar osobnog izbora, ja odavno koristim Firefox i Chrome mi je bio stran, ali u jednom trenutku zbog posla sam poceo koristiti i Chrome tako da su mi sad obadva jedanko dobra.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Meni je Chrome nekako odbojan... Fali mi menu gore... Iako volim minimalizam ali to s Chromeom mi je previše...

Bio na Seamonkeyu dosta dugo i prije mj. dana prešao na FF... milina...

 
9 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Sve je to lijepo, ali na novom FireFoxu ne rade neki od najpopularnijih dodataka:

DownthemAll
Element Hiding Helper
Session manager
FireFTP

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Sve je to lijepo i divno ali, zašto bih se ja ili bilo koji drugi prosječni korisnik prebacio natrag na Firefox kad Chrome radi i više nego dobro i zadovoljava praktički sve moje potrebe i očekivanja?

To se i ja pitam. Firefoxu sam davao mnogo šansi, a pred nekih 6 godina (zar je već toliko prošlo?!) mi je jednostavno prekipjelo (zbog nekih problema s reprodukcijom videa s YouTubea i tromosti) i prešao sam na Chrome, iako mi se Chrome uopće nije sviđao, a posebno me smetalo neglatko skrolanje. No sad, kako sam se kroz godine naviknuo na njega, ne vidim dostatan razlog za vraćanje na Firefox.

16 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Koliko sam primjetio sad svaki tab ima odvojenu instancu u Task manageru, tako da ne vidiš ukupno koliko uzima RAM-a nego pojedinačno. Za svaki tab uzme nekih 250 MB memorije.

Chrome u istom obliku instanci uzima po 120 MB po tabu, znači duplo manje od Firefoxa.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

"Home" je na krivoj strani

Sada svaki Tab ima vidljivi Proces u Task Manageru, to prije nije bilo ili ja nisam primjetio ?

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

"U svakom slučaju, u odnosu na Chrome, Quantum može na istim stranicama i s istim brojem otvorenih kartica trošiti i do trideset posto manje radne memorije što je, ako već ništa drugo, a onda pohvalno."

 

Može, ali ne troši. Ne znam jel bug u pitanju ili što, ali hrpa ljudi se žali po Redditu (r/firefox) i ostalim internetskim forumima kako Firefox i dalje koristi više RAM-a od Chromea. Ima puno screenshotova gdje se se jasno vidi kako Firefox koristi 4 GB RAM-a za par otvorenih kartica i ekstenzija. Meni recimo sa 6 ekstenzija i 4 otvorene kartice Chrome koristi cca. 250 MB dok Firefox s 2 otvorene kartice i jednom ekstenzijom koristi do 700 MB RAM-a.

O fontovima da ne pričam, katastrofa.

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
mGT kaže...

"Home" je na krivoj strani

 Šta to znači?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
LunKraljPonoci kaže...
Nije mi jasno, ovaj je duplo brzi od prethodnog i moze se mjeriti sa Chromom. Je li to znači da je do sada bio dva puta sporiji od Chroma?

 

Mozda malo predoslovno shvacas.. ali DA.

Since day one.. od kad je Chrome izasao.. on naprosto kolje Firefox u brzini. Ma sto god hejteri rekli o tome.

Resteiraj komp. .upali jedan browser, upali drugi browser i sve ce ti bit jasno. Sad s ovim novim i ja osobno jedva cekam da testiram i uvjerim se. Jer do izlaska Chromea i meni je Firefox bio broj 1. 

14 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

ne znam, ja i dalje Operiram

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
nevina starleta kaže...

Sve je to lijepo, ali na novom FireFoxu ne rade neki od najpopularnijih dodataka:

DownthemAll
Element Hiding Helper
Session manager
FireFTP

 

 To i mene smeta.

Najvise radi DownThemAll

Srecom Debian je turbo konzervativan pa ce jos neko vrijeme i on i ja gurati ESR, dakle za sad nema brige.

 

S druge strane, ovo koliko sam za sad isprobao Quantum, browser je i vise nego izvrstan. Dobrodosla promjena, pocevsi od konacno prvog pravog osvjezenja sucelja nakon FF3.0, pa do vise procesa i brzine.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Sve super samo ste i sami mogli testirati performanse
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
nevina starleta kaže...

Sve je to lijepo, ali na novom FireFoxu ne rade neki od najpopularnijih dodataka:

DownthemAll
Element Hiding Helper
Session manager
FireFTP

 

Također sam na prvu mislio ignorirati ovu nadogradnju poradi istog razloga. Međutim, nakon nadogradnje jednostavno mi ti dodatci ne manjkaju toliko. Ova verzija jednostavno oduševljava radom, stabilnošću i izgledom.

Plehani vikleri
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 10:09 (Jura iz druge galaksije).
13 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
LunKraljPonoci kaže...
Nije mi jasno, ovaj je duplo brzi od prethodnog i moze se mjeriti sa Chromom. Je li to znači da je do sada bio dva puta sporiji od Chroma?

 To znači da te chrome dva puta brže špijunirao.

15 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Performanse kod samih stranica nisu toliko bitne. Dok su se pred par godina hvalili kako su ga "ubrzali" i dalje je sucelje bilo uzasno sporo i konstantno stekalo. To su sad debelo popravili i moze se FF koristiti bez da vam dodje da si pocupate kosu. To je meni bio glavni razlog prelaska na Chrome. Stalno sam imao FF instaliran i cekao da to poprave, no do Quantuma nista.

 

Imam trenutno 8 tabova otvorenih i trosi mi 1.35GB rama. Iskreno, nikad nisam vidio opsjednutost zauzecem rama. I onako svatko danas ima 8 i vise GB i bez obzira dal zauzima 2GB i vise nikad nisam vidio da mi sistem steka zbog toga. Veci problem Firefoxa su prosirenja. FF se dugo vremena oslanjao na addonse, cak su zbog toga izbacivali neke mogucnosti samog browsera, a onda su poceli kopirati Chrome s izbacivanjem novih verzija Firefoxa i otjerali velik broj malih developera. Nista nije bolje sad s Quantumom i prelaskom na webextensions. No ako se vrate korisnici, vratiti ce se i addonsi. Glavna prosirenja i onako nece nikamo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Meni fali tabmix plus, koji je bil jedini razlog zakaj nikad nisam na chrome prešel

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Evo instalirao, na prvu mi se svida.

 

Dat cu mu sansu.

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
kepmip kaže...

Meni fali tabmix plus, koji je bil jedini razlog zakaj nikad nisam na chrome prešel

 Meni isto malo, nadam se da će proraditi u nekom trenu. Srećom, Tree Style Tab radi, iako malo drugačije nego prije i više ne mogu uz njega imati i bookmarks sidebar u isto vrijeme.

 

Još kad bi i SiteLauncher dobio kakav update...

12 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Mirko935 kaže...
mGT kaže...

"Home" je na krivoj strani

 Šta to znači?

 Bio je na desnoj strani, a sad je na lijevoj. Ni ja nikako da se naviknem.

 

BTW, nisam nikad odustao od Firefoxa i koristim ga otkad sam prvi put kupio komp. Dobar je, a posebno mi se svidja što sada može 4K video bez trzanja da pušta. Na telefonu koristim Operu, jer nikako mi ne sjeda mobilna verzija Firefoxa.

12 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Mirko935 kaže...
mGT kaže...

"Home" je na krivoj strani

 Šta to znači?

Naviknut sam da mi je na desnoj strani Home, sada sam ga uspio prebaciti na odgovarajuće mjesto :)

Fora je ovaj novi FF,da se ljepo custom-izirati.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
gavranpero kaže...

 Bio je na desnoj strani, a sad je na lijevoj. Ni ja nikako da se naviknem.

 

BTW, nisam nikad odustao od Firefoxa i koristim ga otkad sam prvi put kupio komp. Dobar je, a posebno mi se svidja što sada može 4K video bez trzanja da pušta. Na telefonu koristim Operu, jer nikako mi ne sjeda mobilna verzija Firefoxa.

Slažem se s ostatkom, ali kao što ti kaže kolega ispod, možeš ga jednostavno premjestiti. Desni klik, Customise i pomakneš ga gdje želiš.

 

mGT kaže...

Naviknut sam da mi je na desnoj strani Home, sada sam ga uspio prebaciti na odgovarajuće mjesto :)

Fora je ovaj novi FF,da se ljepo custom-izirati.

Inače, to se uvijek moglo promijeniti. I raspored tipki, i koje će sve tipke uopće biti na UI-u itd. Zato sam se i začudio kako kriva strana. 

16 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Kaže jedan korisnik ovdje - "dati ću šansu". :-)
Koristim Firefox od 2004. i sumnjam da ću u idućih sto godina prijeći na drugi browser.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
11 1 hvala 1
7 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Korny1603987 kaže...

Kaže jedan korisnik ovdje - "dati ću šansu". :-)
Koristim Firefox od 2004. i sumnjam da ću u idućih sto godina prijeći na drugi browser.

 ja sam dao chromiumu šansu ali traljave privacy mogućnosti su me odbile od chromium based browsera, firefox all the way a s novim tor uplift projektom firefox je još nevidljiviji na netu...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 12:51 (Louis Pluto).
15 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Ja sam jučer nakon 10g prešao s Firefoxa na Chrome! Ovi likovi su se previše umislili, pa jedinu stvar (jedinstveni addoni) su odlučili odbaciti. GetThemAll, Firebug...

 

Također, primjetio sam da javascript Visual Composer addon za Wordpress, mi ne radi na FF57, a radi na na Chromeu. Neka oni rade što žele, ja ostajem sad na Chromeu.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
mbaksa kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Sve je to lijepo i divno ali, zašto bih se ja ili bilo koji drugi prosječni korisnik prebacio natrag na Firefox kad Chrome radi i više nego dobro i zadovoljava praktički sve moje potrebe i očekivanja?

To se i ja pitam. Firefoxu sam davao mnogo šansi, a pred nekih 6 godina (zar je već toliko prošlo?!) mi je jednostavno prekipjelo (zbog nekih problema s reprodukcijom videa s YouTubea i tromosti) i prešao sam na Chrome, iako mi se Chrome uopće nije sviđao, a posebno me smetalo neglatko skrolanje. No sad, kako sam se kroz godine naviknuo na njega, ne vidim dostatan razlog za vraćanje na Firefox.

 Uvijek je dobro imati alternativu, da ne držiš sva jaja u istoj košari. Osim toga, kako ćeš znati koliko je Chrome brz/spor ako ga nemaš s čime usporediti? Ili ako se u novom update-u počne sumnjivo ponašati (u bilo kom smislu). Tako da meni tu čuče pored Firefox, Chromium (inače potpisujem post, isto iskustvo).

13 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Za Firebug je rečeno kako je integriran u Firefox Developer Edition.

 

Btw Chrome tj. svi Chromium preglednici su bolji od Firefox-a i po HTML5 testu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice