Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranje bi

poruka: 14
|
čitano: 5.795
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranje bi".
16 godina
neaktivan
offline
Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranje bi

Da je država zabrinuta za riznična financije građana onda bi ukinuli kladionice, kasina, lutriju. To su isto rizična poslovanja. Samo što ti tada uzme npr. kod lutrije pdv, pa pola odmah lutrija ostavi sebi, ostalo je nagradni fond. I onda ako dobiješ opet 20-30% porez. E takvo rizično poslovanje građana može :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
22 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
hrvooje kaže...

Da je država zabrinuta za riznična financije građana onda bi ukinuli kladionice, kasina, lutriju. To su isto rizična poslovanja. Samo što ti tada uzme npr. kod lutrije pdv, pa pola odmah lutrija ostavi sebi, ostalo je nagradni fond. I onda ako dobiješ opet 20-30% porez. E takvo rizično poslovanje građana može :)

 Da, no ovdje je problem što ljudi dobijaju u većem postotku nego u npr. Casinu, Lutriji, Kladionici etc. koji su stvoreni da ljudi gube.

 

Rizik je naravno samo za njih, jel kriptosi potpuno ruše monetarni sustav i to moraju stopirat. Vjerujem da je pitanje vremena kad će lupit preventivne mjere, veće poreze, regulacije.

16 godina
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
Kako to dobijaš, a da ne stvaraš novu vrijednost niti da netko drugi gubi?
Pa kripto valute razbijaju zakon očuvanja energije. :D
15 godina
neaktivan
offline
Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranje bi

regulacija = gimme %

Moja Android igra - Missile Storm - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Veno.MissileStorm&hl=en
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranje bi

Problem je što ljudi nisu svijesni rizika ulaganja u kriptovalute (ili dionice i druge vrijednosne papire). Misle da ako nešto raste zadnjih godinu dana, da će rasti i idućih godinu dana. 
Rizika u klađenju i kockanju su svijesni. Zato je potrebno regulirati kriptovalute. 
Pitanje: može li itko od vas zamisliti Bitcoin kao valutu plaćanja? Volatilnost je visoka, jednostavno je ne moguće koristiti ga za plaćanje.

 
2 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
jaajaa kaže...

Problem je što ljudi nisu svijesni rizika ulaganja u kriptovalute (ili dionice i druge vrijednosne papire). Misle da ako nešto raste zadnjih godinu dana, da će rasti i idućih godinu dana. 
Rizika u klađenju i kockanju su svijesni. Zato je potrebno regulirati kriptovalute. 
Pitanje: može li itko od vas zamisliti Bitcoin kao valutu plaćanja? Volatilnost je visoka, jednostavno je ne moguće koristiti ga za plaćanje.

 Ne znam zašto misliš da netko nije svjestan rizika? Ispada da je i rizik bio imati dionice Leda, Jamnice ... ne vidm da me netko upozoravao. 

Što se tiče plaćanja, moraš razmišljati izvan kutije. Tko zna što budućnost nosi. Blockchain tehnologija je tu da ostane i neki xcoin će biti, a sad koji to je druga priča.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
jaajaa kaže...

Problem je što ljudi nisu svijesni rizika ulaganja u kriptovalute (ili dionice i druge vrijednosne papire). Misle da ako nešto raste zadnjih godinu dana, da će rasti i idućih godinu dana. 
Rizika u klađenju i kockanju su svijesni. Zato je potrebno regulirati kriptovalute. 
Pitanje: može li itko od vas zamisliti Bitcoin kao valutu plaćanja? Volatilnost je visoka, jednostavno je ne moguće koristiti ga za plaćanje.

 Ne uvodi se regulacija zbog rizičnosti nego kao što su gore kolege navele, država hoće svoje prireze, razreze, daće i poreze na sigurniji način. Ne možeš ti kupiti za 100, prodati za 1000 i državi ne dati ništa. Što se tiče rizičnosti i brige države za gubitaše, država je izmislila Hanžekovića, ekspresnu ovrhu i pendreke za one koji su se zaigrali. Plati porez pa ti gubi pare na čemu hoćeš. Igraj loto, kupuj coine, tvoja stvar.

15 godina
offline
Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranje bi
Ne shvačam,kakvo to reguliranje oni misle uvesti?jedino što mogu je "pritisnut" burze da uvedu obaveznu registraciju korisnika.Bittrex je to več uvel,vjerujem da če i ostale buze uskoro.Ja trejdam dosta na Bitshares decentraliziranoj burzi,ko če tamo regulirat transakcije i korisnike?nemaš šanse.Neznam ako netko prati,ali na Njuškalu se u mjesec dana udvostručil broj oglasa u kojima ljudi prihvačaju i kriptovalute kao način plačanja.Možeš kupit auto,kuču za Bitcoin.Neznam kako če netko kontrolirat šta ja radim sa svojim Bitcoinima i koliko imam raznih adresa?Vjerujem da če sa vremenom bit sve više decentraliziranih burza,gdje češ moč bez beda trejdat bilo koju valutu.Vjerujem da likovi imaju dosta ideja kako kontrolirat to,ali meni ne pada na pamet niti jedan učinkovit način kontrole kripto valuta.
 
4 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
hrvooje kaže...
jaajaa kaže...

Problem je što ljudi nisu svijesni rizika ulaganja u kriptovalute (ili dionice i druge vrijednosne papire). Misle da ako nešto raste zadnjih godinu dana, da će rasti i idućih godinu dana. 
Rizika u klađenju i kockanju su svijesni. Zato je potrebno regulirati kriptovalute. 
Pitanje: može li itko od vas zamisliti Bitcoin kao valutu plaćanja? Volatilnost je visoka, jednostavno je ne moguće koristiti ga za plaćanje.

 Ne znam zašto misliš da netko nije svjestan rizika? Ispada da je i rizik bio imati dionice Leda, Jamnice ... ne vidm da me netko upozoravao. 

Što se tiče plaćanja, moraš razmišljati izvan kutije. Tko zna što budućnost nosi. Blockchain tehnologija je tu da ostane i neki xcoin će biti, a sad koji to je druga priča.

 Blockchain nije Bitcoin i Bitcoin nije Blockchain. To su različite tehnologije.

14 godina
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj

naći će oni i za to lijeka. Decentralizirane burze će proglasit ilegalnim. Njih ne mogu zabraniti, ali mogu blokirati plaćanja prema drugim burzama kao i isplate. I što onda?

14 godina
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
jaajaa kaže....

 Blockchain nije Bitcoin i Bitcoin nije Blockchain. To su različite tehnologije.

 
BMW nije automobil i automobil nije BMW. To su različite tehnologije.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
Ne baš. Recimo da kupiš valutu za 200usd, ona u međuvremenu naraste za još toliko, te je ti prodaš nekome za 400usd. Ti nisi stvorio novih 200usd, niti je stvorena "iz zraka". Jednostavno ti je netko dao 400 usd isto kao sto si ti dao 200usd za tu valutu. Broj novaca na svijetu ostaje isti, samo sto je raspoređen drukčije. Valuta sama po sebi vrijedi onoliko koliko su ljudi spremni platiti za nju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
danko99 kaže...
Ja trejdam dosta na Bitshares decentraliziranoj burzi,ko če tamo regulirat transakcije i korisnike?

 Kako stavljas o povlacis sredstva od tamo?

15 godina
offline
Re: Francuska će od zemalja G20 tražiti reguliranj
Napraviš account na https://openledger.io/ i nafilaš ga sa ltc,btc,eth,bit shares.
I baciš se na trejdanje.Možeš povlačit samo poznate valute.Ali pazi,tamo je divlji zapad!Možeš lako popušit pare.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice