Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara

poruka: 82
|
čitano: 14.514
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara".
6 godina
protjeran
offline
Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara

Pohlepa.

 
3 13 hvala 0
12 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
ridealong kaže...

Pohlepa.

 Ovo je cijena komponenti. Na nju dodaj cijenu razvoja proizvoda, marketing, održavanje servisne mreže... i na kraju trgovačku maržu. Misliš li da je  kod drugih proizvoda bolji odnos uloženo/dobiveno? Činjenica da Samsung dobar dio komponenti proizvodi sam omugućava mu kakvu-takvu zaradu na mobitelima. Sony, HTC, LG... iImaju slične prodajne cijene i na kraju po svakom prodanom uređaju generiraju gubitke.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
ridealong kaže...

Pohlepa.

 A inženjering, tvornički procesi  imarketing su besplatni inače pa to ne ulazi u trošak mobitela... 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
14 godina
offline
Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara

A to po našem, lokalnom izračunu?!

 

Kod nas u RH bitno samo koliko košta materijal, a pamet i rukice, to će mali iz kvarta, znate on se u to kuži!

 

Servis, garancija, tko, što, čemu to?!

 

Eee da!

 
15 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
To je tržišna cijena. Možeš čekati 2020. i kupiti S9 po proizvodnoj cijeni.
Samo ako mi netko tko se bolje razumije može odgovoriti, zašto je zaslon za S8+ skuplji nego za S9+.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 19:06 (JohnTargaryen).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
To je tržišna cijena. Možeš čekati 2020. i kupiti S9 po proizvodnoj cijeni.
6 godina
protjeran
offline
Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara

Kad se uzme u obzir sve što ste nabacali na hrpu, mobitel je i dalje preskup.

 

400 dolara je prema današnjem srednjem tečaju za dolar jedne domaće banke 2412 kuna. A prodaje se po 7300 kuna. Razlika je 4900 kuna. Ni razvoj, ni ruke, ni servis ne vrijede toliko.

 

Na nesreću (vašu, ne moju), nekima treba malo više da shvate kako ih se muze. Pa ako vi smatrate da vam je 7300 kuna sasvim ok cijena za mobitel, onda navalite.

 

 

 

 

 
15 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
svatko ima pravo da svoj proizvod vrednuje koliko zeli, i nema razloga da cjena sljedeceg modela ne bude jos veca ukoliko tim ljudi koji je zaduzen za istrazivanje trzista procjeni da se moze prodati u dovoljnim kolicinama. pa na kraju ako budu u pravu imati ce i vecu zaradu
 
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
ajfon123456 kaže...
svatko ima pravo da svoj proizvod vrednuje koliko zeli, i nema razloga da cjena sljedeceg modela ne bude jos veca ukoliko tim ljudi koji je zaduzen za istrazivanje trzista procjeni da se moze prodati u dovoljnim kolicinama. pa na kraju ako budu u pravu imati ce i vecu zaradu

 Tako je. Pa ne znam zašto se ekipa koja je dobila 1000 kuna veći račun za struju buni. Pa i distributer struje ima pravo na profit. Sljedeći račun možda bude 2000 kuna veći. Zašto ne? Pa ima onih koji to mogu platiti.

 

15 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
ridealong kaže...

Kad se uzme u obzir sve što ste nabacali na hrpu, mobitel je i dalje preskup.

 

400 dolara je prema današnjem srednjem tečaju za dolar jedne domaće banke 2412 kuna. A prodaje se po 7300 kuna. Razlika je 4900 kuna. Ni razvoj, ni ruke, ni servis ne vrijede toliko.

 

Na nesreću (vašu, ne moju), nekima treba malo više da shvate kako ih se muze. Pa ako vi smatrate da vam je 7300 kuna sasvim ok cijena za mobitel, onda navalite.

 

 

 

 

 Ti shvacas da je tih 400 dolara cijena po komadu za 20 milijuna uredaja?

 

Tko ce platit AMATove strojeve za proizvodnju procesora, ekrana u toj kolicini...tko ce ih servisirat?

 

Da bi doveo cijenu na 400$, treba uloziti preko 100 milijuna dolara u proizvodni proces.

 

 

A na tih 400$, imas jos razvoj OSa, pisanje drivera od nule, support, garanciju za dijelove (proizvodni visak)...

 

Ne budite nerazumni. Probaj ti pokrenut biznis smartphonea i dovest ovakav S9+ na cijenu od 400$ u proizvodnji. Pa mi reci koliko si ulozio i koliko godina ti je trebalo.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
naravno da ima, medjutim ako je taj distributer monopolist na trzistu distribucije elektricne energije onda vrijede druga pravila
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara

Apple uložio 10 dolara više iako ne proizvodi ništa, kako je to moguže, da li oni pola toga za sižu dobiju ili? Samsung ima uloženo 10 dolara manje a proizvodi 80% komponenti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
PlayMaker10 kaže...

Apple uložio 10 dolara više iako ne proizvodi ništa, kako je to moguže, da li oni pola toga za sižu dobiju ili? Samsung ima uloženo 10 dolara manje a proizvodi 80% komponenti.

Kakvih 80%? Sta vam je.

 

Samsung samo proizvodi zadnje OLED ekrane i stare SoCeve (od 4 do 6S/SE)

 

Leguru apsolutno sami proizvode i dizajniraju, staklo je od Corninga.

 

Kamera je Sony/Omnivision, 3D senzor je AMS (Austrija) i LG.

 

Procesor proizvode sami, kao i ostatak SoCa.

RF cipset (baseband itd.) je od Qualcomma.

 

Low power procesori su od Dialoga. NAND je od Toshibe, DRAM od Hynixa.

Qi je od Broadcoma, kao i FEM i PAM (zajedno sa Skyworksom i Sonyem).

 

NFC je od NXPa. Senzori uglavnom Bosch i ST. Texas Instruments proizvodi IR za fokus.

 

WLAN / BT je od Murate, a Baterija od Sunwode (ili Simplo ili Desai).

 

Od ove godine pocinju svoje displayeve proizvodit, a SoC proizvode sami vec neko vrijeme.

Assembly isto sami rade.

 

Dakle, Samsung proizvodi samo ekrane. A i to sto Samsung proizvodi uglavnom providea Applied Materials. Samsung samo vrti masineriju koju kupe.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 2:57 (Mitch).
16 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Mitch kaže...
PlayMaker10 kaže...

Apple uložio 10 dolara više iako ne proizvodi ništa, kako je to moguže, da li oni pola toga za sižu dobiju ili? Samsung ima uloženo 10 dolara manje a proizvodi 80% komponenti.

Kakvih 80%? Sta vam je.

 

Samsung samo proizvodi zadnje OLED ekrane i stare SoCeve (od 4 do 6S/SE)

 

Leguru apsolutno sami proizvode i dizajniraju, staklo je od Corninga.

 

Kamera je Sony/Omnivision, 3D senzor je AMS (Austrija) i LG.

 

Procesor proizvode sami, kao i ostatak SoCa.

RF cipset (baseband itd.) je od Qualcomma.

 

Low power procesori su od Dialoga. NAND je od Toshibe, DRAM od Hynixa.

Qi je od Broadcoma, kao i FEM i PAM (zajedno sa Skyworksom i Sonyem).

 

NFC je od NXPa. Senzori uglavnom Bosch i ST. Texas Instruments proizvodi IR za fokus.

 

WLAN / BT je od Murate, a Baterija od Sunwode (ili Simplo ili Desai).

 

Od ove godine pocinju svoje displayeve proizvodit, a SoC proizvode sami vec neko vrijeme.

Assembly isto sami rade.

 

Dakle, Samsung proizvodi samo ekrane. A i to sto Samsung proizvodi uglavnom providea Applied Materials. Samsung samo vrti masineriju koju kupe.

 I tu još treba zbrojiti davanja na patentna prava kojih ima masa, operativne licence, utrošak osim radnika, razvoja strojeva, pogona, lokacija i na energiju za proizvodnju, i uplate osiguranja, i tehnologiju materijala i da ne nabrajam što su već forumaši rekli. Da je u pitanju krađa, samo bi oni (i "legendarni" APple) stavljali tolike cijene. Da, usude se biti malo premium, ako vide da su na vrhu u trenutnoj ponudi flagshipa. No kod Samsunga je uobičajeno da im cijena kad modelu dođe nasljednik (a uvijek dođe vrlo brzo unutar 6-8 mjeseci) bitno padne. Pa sad, tko želi biti prvi, nek sam procijeni koliko mu košta ta želja. Tko nema komplekse a zadovoljan je pristojnim funkcijama - ima barem 10 proizvođača i stotinjak ponuda modela, što novih što starih koju godinu. Pa i sam samsung vam ima sasvim pristojnih imitacija (c, j i a serije) vlastitih flagshipa po odličnoj cijeni u raznoraznim pretplatama. Nije da je neka ucjena u pitanju. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
online
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
ridealong kaže...
ajfon123456 kaže...
svatko ima pravo da svoj proizvod vrednuje koliko zeli, i nema razloga da cjena sljedeceg modela ne bude jos veca ukoliko tim ljudi koji je zaduzen za istrazivanje trzista procjeni da se moze prodati u dovoljnim kolicinama. pa na kraju ako budu u pravu imati ce i vecu zaradu

 Tako je. Pa ne znam zašto se ekipa koja je dobila 1000 kuna veći račun za struju buni. Pa i distributer struje ima pravo na profit. Sljedeći račun možda bude 2000 kuna veći. Zašto ne? Pa ima onih koji to mogu platiti.

 

Znači usporedba ti je totalno promašena. Struja je postala jedna od osnovnih ljudskih potreba bez koje doslovno ne možeš ništa, a ti struju uspoređuješ sa usranim mobitelom

 

Vidi se da si još mlad i neiskusan jer da plaćaš struju i da ti dođe račun veći za 1.000 kn išao bi nekoga zatući, a ne reći pa i oni trebaju nešto zaraditi, i inače sve te firme koje "prodaju" struju okreću silne pare i zarađuju već odavno na nama korisnicima tako da neko povećanje cijene nije uopće opravdano, a kamo li povećanje od 1.000 kn.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Apple=Samsung =pohlepa...
Nista ne moze utjecat na cijenu servis razvoj reklame kao procjena samsunga da ima ovce kojima moue prodat reciklažu budimo realni mob je 80% isti kao lanjski model ali onda neki ovdje se nadu uvrijedeni jer smatraju da jadan samsung nije kapitalista nego crveni kriz koji jeli eto poklanja svoje mobitele sirotnji iz Afrike..
Moj PC  
2 1 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Kazes 400 dolara 2400 kn, ehh pa onda ne mozes racunati prodajnu cjenu u RH.
Na cijenu od 7300 kn je 25% poreza dodano marza itd.
Samaung je naveo cjenu od cca 1000 usd neznam tocno
Ako to pretvoris u kune to je oko 6000 kn.
6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Mitch kaže...
ridealong kaže...

Kad se uzme u obzir sve što ste nabacali na hrpu, mobitel je i dalje preskup.

 

400 dolara je prema današnjem srednjem tečaju za dolar jedne domaće banke 2412 kuna. A prodaje se po 7300 kuna. Razlika je 4900 kuna. Ni razvoj, ni ruke, ni servis ne vrijede toliko.

 

Na nesreću (vašu, ne moju), nekima treba malo više da shvate kako ih se muze. Pa ako vi smatrate da vam je 7300 kuna sasvim ok cijena za mobitel, onda navalite.

 

 

 

 

 Ti shvacas da je tih 400 dolara cijena po komadu za 20 milijuna uredaja?

 

Tko ce platit AMATove strojeve za proizvodnju procesora, ekrana u toj kolicini...tko ce ih servisirat?

 

Da bi doveo cijenu na 400$, treba uloziti preko 100 milijuna dolara u proizvodni proces.

 

 

A na tih 400$, imas jos razvoj OSa, pisanje drivera od nule, support, garanciju za dijelove (proizvodni visak)...

 

Ne budite nerazumni. Probaj ti pokrenut biznis smartphonea i dovest ovakav S9+ na cijenu od 400$ u proizvodnji. Pa mi reci koliko si ulozio i koliko godina ti je trebalo.

 Shvaćaš li ti da je u pitanju pohlepa? Nikad dosta.

 

I nije 400 dolara, nego 379, pa je cijena u proizvodnji još niža. S obzirom na količine mobitela koje se prodaju, svi su strojevi već odavno otplaćeni. Pa stoga smatram da pretjeruješ, jer se ti strojevi ne bacaju nakon jedne proizvedene serije.

 

Ne budite toliko podložni propagandi koja vas svakodnevno truje. 7300 kuna je debelo previše za mobitel. Recenzije tog novog modela ne pokazuju neke bitne pomake u odnosu na S8, pa je podizanje cijene sramotno i neopravdano.

 

Mogu li kupiti taj mobitel? Mogu. Za keš. Odmah. Ali mi ne pada na pamet. 7300 kuna za telefon, čitač poruka, alarm i fotić. Puno previše.

6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Mitch kaže...
PlayMaker10 kaže...

Apple uložio 10 dolara više iako ne proizvodi ništa, kako je to moguže, da li oni pola toga za sižu dobiju ili? Samsung ima uloženo 10 dolara manje a proizvodi 80% komponenti.

Kakvih 80%? Sta vam je.

 

Samsung samo proizvodi zadnje OLED ekrane i stare SoCeve (od 4 do 6S/SE)

 

Leguru apsolutno sami proizvode i dizajniraju, staklo je od Corninga.

 

Kamera je Sony/Omnivision, 3D senzor je AMS (Austrija) i LG.

 

Procesor proizvode sami, kao i ostatak SoCa.

RF cipset (baseband itd.) je od Qualcomma.

 

Low power procesori su od Dialoga. NAND je od Toshibe, DRAM od Hynixa.

Qi je od Broadcoma, kao i FEM i PAM (zajedno sa Skyworksom i Sonyem).

 

NFC je od NXPa. Senzori uglavnom Bosch i ST. Texas Instruments proizvodi IR za fokus.

 

WLAN / BT je od Murate, a Baterija od Sunwode (ili Simplo ili Desai).

 

Od ove godine pocinju svoje displayeve proizvodit, a SoC proizvode sami vec neko vrijeme.

Assembly isto sami rade.

 

Dakle, Samsung proizvodi samo ekrane. A i to sto Samsung proizvodi uglavnom providea Applied Materials. Samsung samo vrti masineriju koju kupe.

 Onda sam sebi skačeš u usta: "treba uloziti preko 100 milijuna dolara u proizvodni proces." U što? U ljepljenje komponenti u nepopravljivu cjelinu?

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
overhaul kaže...

Nije da je neka ucjena u pitanju. 

 Definitivno nije ucjena, ali je ljudska glupost i padanje na propagandu. Posebno mlađe generacije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
MasterOfDisaster kaže...
ridealong kaže...
ajfon123456 kaže...
svatko ima pravo da svoj proizvod vrednuje koliko zeli, i nema razloga da cjena sljedeceg modela ne bude jos veca ukoliko tim ljudi koji je zaduzen za istrazivanje trzista procjeni da se moze prodati u dovoljnim kolicinama. pa na kraju ako budu u pravu imati ce i vecu zaradu

 Tako je. Pa ne znam zašto se ekipa koja je dobila 1000 kuna veći račun za struju buni. Pa i distributer struje ima pravo na profit. Sljedeći račun možda bude 2000 kuna veći. Zašto ne? Pa ima onih koji to mogu platiti.

 

Znači usporedba ti je totalno promašena. Struja je postala jedna od osnovnih ljudskih potreba bez koje doslovno ne možeš ništa, a ti struju uspoređuješ sa usranim mobitelom

 

Vidi se da si još mlad i neiskusan jer da plaćaš struju i da ti dođe račun veći za 1.000 kn išao bi nekoga zatući, a ne reći pa i oni trebaju nešto zaraditi, i inače sve te firme koje "prodaju" struju okreću silne pare i zarađuju već odavno na nama korisnicima tako da neko povećanje cijene nije uopće opravdano, a kamo li povećanje od 1.000 kn.

I komunikacija jedna od osnovnih ljudskih potreba novog doba. Ako ne vjeruješ, trk u šumu i izoliraj se na mjesec dana. Ako izdržiš.

 

Struju možeš dobiti iz vjetra, sunca i vode. Ali tko uopće kod nas ulaže u to? Pa sada kukaju kako im je struja skupa.

 

Niti sam mlad, niti sam neiskusan, a račun za struju mi neće doći u tom iznosu jer u kućanstvu pazimo što radimo. Nismo ludi nekome plaćati takve visoke račune, kada možemo pripaziti što radimo i pazimo što radimo.

 

"inače sve te firme koje "prodaju" struju okreću silne pare i zarađuju već odavno na nama korisnicima tako da neko povećanje cijene nije uopće opravdano, a kamo li povećanje od 1.000 kn." - a proizvođači mobitela to rade opravdano?

6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Cro97AG kaže...
Kazes 400 dolara 2400 kn, ehh pa onda ne mozes racunati prodajnu cjenu u RH.
Na cijenu od 7300 kn je 25% poreza dodano marza itd.
Samaung je naveo cjenu od cca 1000 usd neznam tocno
Ako to pretvoris u kune to je oko 6000 kn.

Kakve veze ima 400 dolara U PROIZVODNJI s Hrvatskom? Baš nikakve.

 

9 godina
online
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Jehonan kaže...

A to po našem, lokalnom izračunu?!

 

Kod nas u RH bitno samo koliko košta materijal, a pamet i rukice, to će mali iz kvarta, znate on se u to kuži!

 

Servis, garancija, tko, što, čemu to?!

 

Eee da!

 

a jesam se sad nasmijao, upišo sam se od smjeha :D :D tak to uvijek kod nas u RH :D

 

sjetio si me na jednu recenziju igre koju sam gledao davno davno na tportalu, dok je legendarni lauš tamo operirao, igra je bila katastrofa (ne sjećam se kak se zvala) a lauš i njegova ekipa su uvijek imali prigodne skečeve uz recenziju, nešto kao angry joe danas (možda je joe kopirao sve od njega), igra je bila toliko loša pa su ih izrugali kao u stilu ajmo ti i ja napravit igricu, kaže lauš "znam ko će napravit grafiku, moje jetrve pašanac, malo je mutav, al šta radi na tastaturi, ima tečaj, ma dva tečaja ima!!!" a na kraju završavaju tako da trljaju ruke i govore "bit će para"

 

ono sve klasično po hrvatski :D

14 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
BlueMax kaže...
ridealong kaže...

Pohlepa.

 Sony, HTC, LG... iImaju slične prodajne cijene i na kraju po svakom prodanom uređaju generiraju gubitke.

 Zanimljivo, imas li kakav izvor koji to govori ?

ajfon123456 kaže...
svatko ima pravo da svoj proizvod vrednuje koliko zeli, i nema razloga da cjena sljedeceg modela ne bude jos veca ukoliko tim ljudi koji je zaduzen za istrazivanje trzista procjeni da se moze prodati u dovoljnim kolicinama. pa na kraju ako budu u pravu imati ce i vecu zaradu

 Good point. Smisao skupog uredjaja je da se masa osjeca elitno kako imaju nesto sto je state of the art, a jos je toliko koliko u njihovoj kupovnoj moći. Uvjeren sam da kad bi cijena S9 bila 3000 kuna, da bi prodaja bila na desetke puta manja nego sada.

Kad vec ne mogu imat elitnu kuću, super, hyper auto ili jahtu, bar mogu imat najbolji (citaj najskuplji) mobitel, pa cu se osjecat kao da sam nesto postigao/la u zivotu. Cilj marketinga u Samsungu je koliko da tu cijenu mogu podici, nevezano o troskovima proizvodnje i prodanim uredjajima, da bi profit bio maximalan.

Samsungu i Applu se nazalost i priblizavaju drugi, primjerice Google i Huawei koji se priblizavaju tom magicnom broju od 1000$.

 

Mitch kaže...

 

 

A na tih 400$, imas jos razvoj OSa, pisanje drivera od nule, support, garanciju za dijelove (proizvodni visak)...

 

 Sve to stoji, ali nije bas da to ide od nule. I OS vec imaju, drivere vec imaju, support vec imaju, garancija im je vec uhodana.

To je trebalo sve izgradjivat godinama, ali sada im je to puno bezbolnije sa svakim novim uredjajem.

 

Btw, tech crunch mi ne djeluje kao neki pouzdan izvor. Nema nikakvih citata gdje su prikazali od koga su uzeli cijene.

Mislim da je ta brojka od 400$ daaaleko napuhana. Mislim da se to na toliku veliku kolicinu taj broj moze jako spustiti.

8 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Pohlepa ili ne, činjenica je da moraju zarađivati kako bi, kao prvo, opstali.
Kao drugo, ako postoji hrpetina ljudi koja je spremna i koja želi kupiti takav proizvod po takvoj cijeni, je li to njihov problem? Trebali bi odustati od zarade? Cijena je takva, ljudi su je platili. Kraj priče.
Treće, postoji velik broj proizvođača koji su jeftiniji, pa postoje i modeli istog proizvođača koji su jeftiniji, a obavljaju isto što i flagship, koji nije precijenjen, jer ga je tržište spremno toliko platiti. Optuživati nekoga za pohlepu jer ti je nešto skupo je bezobrazno, jer su po toj logici i Ferrari i Lamborghini bezobrazni, jer ne vrijede toliko.
6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
passat kaže...
BlueMax kaže...
ridealong kaže...

Pohlepa.

 Sony, HTC, LG... iImaju slične prodajne cijene i na kraju po svakom prodanom uređaju generiraju gubitke.

 Zanimljivo, imas li kakav izvor koji to govori ?


 

 Za Sony se može pronaći, jer se je o tome dosta pisalo prethodnih godina.

 

"Smisao skupog uredjaja je da se masa osjeca elitno" - ako je to smisao, onda je to dno. Dno je zato jer bi se neki uređaj trebao kupovati zbog svojih mogućnosti / funkcija, a ne zato da netko gradi svoj status u društvu na temelju njega. Ali to je tema koja je daleko šira od foruma IT časopisa.

 

Neka ga kupuje tko želi, samo nemojte nas ostale uvjeravati kako je to realna cijena.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 15:34 (ridealong).
8 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Realna je, jer ju određuje tržište i tržište ju plaća. Ljudi žele premium osjećaj, žele se pokazati i to je svima u krvi, samo to neki kontroliraju, neki ne. Ako netko može i želi ponuditi takav osjećaj, pogotovo proizvođač, kojem je cilj zarada, njegova stvar i tu svaka rasprava prestaje. Istu stvar možeš reći za apsolutno sve u životu, od odjeće nadalje.
6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Antoniio22 kaže...
Realna je, jer ju određuje tržište i tržište ju plaća. Ljudi žele premium osjećaj, žele se pokazati i to je svima u krvi, samo to neki kontroliraju, neki ne. Ako netko može i želi ponuditi takav osjećaj, pogotovo proizvođač, kojem je cilj zarada, njegova stvar i tu svaka rasprava prestaje. Istu stvar možeš reći za apsolutno sve u životu, od odjeće nadalje.

 Posjeti 9to5mac.com, pa pronađi članak o padu prodaje Iphonea X i da ljudi više ne žele plaćati tako skupe mobitele. Apple gleda prema jeseni i novom modelu iphonea kojim se nada preokrenuti trend. Iz toga se štošta može naučiti, pa zato to spominjem jer će mi netko opet napisati da miješam kruške i jabuke, da mi je usporedba potpuno promašena i sl. To je isti proizvod gospodo.

 

Samsungu za sada ne ide prodaja ostalih modela mobitela nižih kategorija. O tome imaš članak na cnet.com iz 2017. Kako će proći s s9, to ćemo vidjeti. Moraju biti oprezni da im se ne posklizne Note 9.

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
passat kaže...
BlueMax kaže...
ridealong kaže...

Pohlepa.

 Sony, HTC, LG... iImaju slične prodajne cijene i na kraju po svakom prodanom uređaju generiraju gubitke.

 Zanimljivo, imas li kakav izvor koji to govori ?

 Financijska izvješća spomenutih tvrtki javno su dostupna na net-u.

 

https://www.xda-developers.com/htc-q2-financial-report-shows-loss/

https://www.xda-developers.com/sonys-mobile-communications-division-reports-21-9m-loss-as-sales-decline-in-q2-fy2017/

https://techcrunch.com/2018/01/25/lgs-mobile-business-is-still-making-big-losses/

 

Jedino Apple i Samsung zarađuju, s tim da Samsung zarađuje pet puta manje.

13 godina
offline
Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara

Ja i sam koristim Android (ne Samsung) ali mi je zanimljivo kako ljudi ovdje nazivaju korisnike iPhone-a ovcama i uvijek se govori da kupuju samo na temelju imena.

 

I onda izađe novi Samsung od 8000 kuna i odjednom se promijeni priča i eto ispada da dobrotvorci iz Samsunga moraju prodavati mobitel za toliko love "kako bi preživjeli"i kako je to ustvari realna cijena 

 

Pojedinci se rugaju "ovcama" a nisu ni sami drugačiji nimalo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice