Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara

poruka: 82
|
čitano: 14.547
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara".
6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Mitch kaže...

Tu mozes imat vise stete nego koristi.

 

Do nedavno sam bio certified za Apple i Dell jer sam radio na faksu u Apple Storeu. Sve sto je izvan garancije je bilo popravljano tko zna kuda i obicno je bilo vise stete nego prije.

 

Apple i Dell odavno vec leme CPU, SSD/EMMC i RAM na plocu. Dok se to uvede, neces imat nista sto je modularno za zamjenu.

 

 

Na Macbook Pro ako zeznes USB port s desne strane izvan garancije, placas cijelu maticnu. S lijeve ima I/O board zamjeniv (70$ vs 490$).

 I ovu poruku sam vidio tek sada, pa je uslijedio red mojih odgovora na više tvojih poruka. Štto se može.

 

Takav način izrade uređaja je nama kupcima neodrživ. I trpimo takvo stanje već jako dugo. Nosio sam prije puno godina TV na popravak. Ali ne u ovlašteni servis nego elektroničaru stare škole. Čovjek je zamijenio dio i TV je opet normalno radio. U ovlaštenom servisu mijenjali bi cijelu ploču s elektronikom u TV-u. Cijena popravka? 1/4 cijene u ovlaštenom servisu. Istina je da postoji rizik popravka u neovlaštenom servisu. I s tim sam se susreo. Ali 1 od 10 popravaka koji je završio loše sasvim je dobar omjer.

 

Nemoj očekivati ovakvu hrpu odgovora sutra od mene. Što sam imao napisati, napisao sam.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
BlueMax kaže...

Mislim da si malo promašio bit. Ako iPhone/Samsung od 1000$ ima u sebi 18 uređaja, onda ih Xiaomi od 200$ ima barem 16 a peterostruko je jeftiniji. Vrijede li ta 2 uređaja razlike 800$? 

Ne možeš tako gledati i sve se svodi na to da nešto vrijedi onoliko za koliko se može prodati. Jedan Versace proda valjda 10 000 puta više nekvalitetnijih majica po deseterostrukoj cijeni od Galeb Omiš majica. Vrijedi li Versace majica 10x više od Galeb Omiš majice? Po svim mjerilima ne vrijedi, osim po onom koje je jedino bitno.

 

Koja je suprotnost nazivanju ovakvih cijena pohlepom? Ako seljak sve krumpire koje iskopa može prodati po 5kn/kg a on ih prodaje po 2kn/kg onda je on glupan. Dakle Apple/Samsung mogu birati hoće li prodavati po ovakvim cijenama ili će biti glupi. A dioničari obožavaju gluposti.

Ako seljak ne proda krumpir koji ga je u proizvodnji koštao 1kn/kg niti po 2kn/kg, propast će. Jer nema tržište za 5kn/kg ili je ono vrlo ograničeno ili je pak dobro pokriveno konkurencijom ili je pak zasićeno proizvodom. Pa mora razmisliti hoće li uopće saditi krumpire.

8 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Bez uvrede, ali da nije te "pohlepe" (želja za zaradom) i slobodnog tržišta, svi bi vi sad kopali po polju i molili se nekome gore da vam urod bude dobar.

Ja tu ne vidim nikakav problem. Isto tako, ne vidim kako se ovo može usporediti sa burzom? Nit je isti način poslovanja, niti je isti način rada. Isto tako, ne bih rekao da se radi o pohlepi njihovoj, već o vašoj zavisti, bilo zato što to želite, a puno vam je platiti ili ste ljubomorni što oni zarađuju toliko ili nešto deseto (vaša stvar, ja samo kažem kako to vidim). Tko vas tjera da kupujete premium uređaje za 8000 kuna? Ima dovoljno dobrih i odličnih uređaja za 2000 kuna, i ja pišem s jednog takvog i ne pada mi na pamet tvrditi da je cijena jednog premium uređaja nerealna, jer tržište za njega postoji i spremno je platiti i plaća cijenu za to. Jasno je i da je to tržište u padu baš zato što jasnog pomaka u odnosu na prethodne premium uređaje nema i ljudi to razumiju, pa se zato dio i pomaknuo na srednju klasu.

I čemu žaljenje na skuplje cijene kod ovlaštenih servisera? Zna se zašto su ovlašteni, s kakvim dijelovima trebaju raditi i da trebaju platiti do da budu ovlašteni.
Shvatite da nijedan posao ne funkcionira bez profita ("pohlepe"), pogotovo ako zapošljava veći broj ljudi koji žive od toga. Uostalom, siguran sam, da nitko od vas, koji vičete "pohlepa", ni sami ne bi postupili drukčije.

Tržište je tu sve odlučilo i cijene su onakve kakvo je tržište odredilo. Jednako vrijedi i za Hugo Boss majice, kao i za Kik majice. Premium je premium, i iako ne vrijedi više, plaća se taj osjećaj koji se dobiva sa Hugo Boss majicama. Tko voli, nek izvoli, njegova stvar.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
I vidio sam negdje da netko spominje kako je "tehnologija sve jeftinija, a proizvodi sve skuplji".
Krivo, apsolutno krivo. Kad si prije mogao kupiti mobitel koji je skoro isti karakteristikama kao flagship, a da košta 5 puta manje i radi jednako uredno?
Danas imaš nove, funkcionalne laptope za 1700 kuna, prije 10-15 godina su bili bar duplo skuplji.
Danas imaš izbor novih, jeftinih i kvalitetnih proizvoda kao nikad prije. Kriva je vaša percepcija jer smatrate da su samo flagshipi ti koji napreduju.

Isto tako, netko spominje da se proizvodi kvare.
Stavi se u percepciju proizvođača npr. perilica rublja. Imaš tržište od 200000 potencijalnih kupaca/obitelji.
Ne proizvodiš jeftino i ne prodaješ jeftino jer napraviš proizvod koji traje 10-15 godina. U prvih pet godina 90% tržišta preplave tvoje perilice. S obzirom na rok trajanja, kako ćeš održati proizvodnju i zaradu? Kako i od čega ćeš plaćati radnike? Hoćeš se uspjeti probiti na drugo tržište gdje netko drugi prodaje isti proizvod? Teško. Što ti preostaje? Koja je tu bolja stvar za tebe? Proizvoditi i prodavati jeftino, koje traje kraće pa imati konstantnu proizvodnju ili zatvoriti tvornicu (ako nisi te "sreće" da si voditelj tvornice u nekakvom socijalističkom sistemu, gdje država novcima svih građana održava to poduzeće na životu).
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Antoniio22 kaže...
Bez uvrede, ali da nije te "pohlepe" (želja za zaradom) i slobodnog tržišta, svi bi vi sad kopali po polju i molili se nekome gore da vam urod bude dobar.

Ja tu ne vidim nikakav problem. Isto tako, ne vidim kako se ovo može usporediti sa burzom? Nit je isti način poslovanja, niti je isti način rada. Isto tako, ne bih rekao da se radi o pohlepi njihovoj, već o vašoj zavisti, bilo zato što to želite, a puno vam je platiti ili ste ljubomorni što oni zarađuju toliko ili nešto deseto (vaša stvar, ja samo kažem kako to vidim). Tko vas tjera da kupujete premium uređaje za 8000 kuna? Ima dovoljno dobrih i odličnih uređaja za 2000 kuna, i ja pišem s jednog takvog i ne pada mi na pamet tvrditi da je cijena jednog premium uređaja nerealna, jer tržište za njega postoji i spremno je platiti i plaća cijenu za to. Jasno je i da je to tržište u padu baš zato što jasnog pomaka u odnosu na prethodne premium uređaje nema i ljudi to razumiju, pa se zato dio i pomaknuo na srednju klasu.

I čemu žaljenje na skuplje cijene kod ovlaštenih servisera? Zna se zašto su ovlašteni, s kakvim dijelovima trebaju raditi i da trebaju platiti do da budu ovlašteni.
Shvatite da nijedan posao ne funkcionira bez profita ("pohlepe"), pogotovo ako zapošljava veći broj ljudi koji žive od toga. Uostalom, siguran sam, da nitko od vas, koji vičete "pohlepa", ni sami ne bi postupili drukčije.

Tržište je tu sve odlučilo i cijene su onakve kakvo je tržište odredilo. Jednako vrijedi i za Hugo Boss majice, kao i za Kik majice. Premium je premium, i iako ne vrijedi više, plaća se taj osjećaj koji se dobiva sa Hugo Boss majicama. Tko voli, nek izvoli, njegova stvar.

Bravo, potpis.

 

Tko god je imalo pismen, vrlo je jednostavno doci do podataka o tome koliko profit vuce tehnoloski napredak i rast ekonomije. Korelacija je cisca da ne moze bit cistija.

Zanimljivo mi je sto si usporedio pohlepu i zavist, jer upravo je to problem i razlika izmedu diskusije na hrvatskom forumu i recimo Stack Overflow / The Verge / Techcrunch / Hacker News...

Ne velim ja da su Hrvati zavidni, nego smo povijesno uvijek bili potlaceni i ekonomski i moralno. Upravo zato sam i usporedio koliko od svoje place mora dati Amerikanac, a koliko Hrvat da pikne Appleov proizvod.

 

 

16 godina
offline
Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 dolara

Mislim da se svi ovdje slažemo da je 7000 kn za jedan mobitel, koji nije ni jedini, ni prvi ni neophodno baš taj i takav u životu - puno novca. 
Ali pa isto je i sa autima. neki dan čitam kako je Volkswagen svim zaposlenicima dodijelio opet ogromne bonuse i 45 dana godišnjeg, jer im dobro ide. I to nakon što ih je one silne milijarde dolara koštala afera u USA. Odjeli porsche, audi ili pak mercedes daju još i duplo veće bonuse.
Dakle vjerojatno imaju ogroman profit na svakom vozilu. A svatko može kupiti recimo daciu i vozi ugodno i zaštićeno od snijega i kiše danju i noću ljeti i zimi od točke a do pozicije b. A jel se to radi? 
Firma je izgradila image, utvrdila da može za flagship tražiti i dobiti toliko novaca i to je to. No ne stoji ni da zbrojeni dijelovi čine cijenu uređaja. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Antoniio22 kaže...
Bez uvrede, ali da nije te "pohlepe" (želja za zaradom) i slobodnog tržišta, svi bi vi sad kopali po polju i molili se nekome gore da vam urod bude dobar.

Ja tu ne vidim nikakav problem. Isto tako, ne vidim kako se ovo može usporediti sa burzom? Nit je isti način poslovanja, niti je isti način rada. Isto tako, ne bih rekao da se radi o pohlepi njihovoj, već o vašoj zavisti, bilo zato što to želite, a puno vam je platiti ili ste ljubomorni što oni zarađuju toliko ili nešto deseto (vaša stvar, ja samo kažem kako to vidim). Tko vas tjera da kupujete premium uređaje za 8000 kuna? Ima dovoljno dobrih i odličnih uređaja za 2000 kuna, i ja pišem s jednog takvog i ne pada mi na pamet tvrditi da je cijena jednog premium uređaja nerealna, jer tržište za njega postoji i spremno je platiti i plaća cijenu za to. Jasno je i da je to tržište u padu baš zato što jasnog pomaka u odnosu na prethodne premium uređaje nema i ljudi to razumiju, pa se zato dio i pomaknuo na srednju klasu.

I čemu žaljenje na skuplje cijene kod ovlaštenih servisera? Zna se zašto su ovlašteni, s kakvim dijelovima trebaju raditi i da trebaju platiti do da budu ovlašteni.
Shvatite da nijedan posao ne funkcionira bez profita ("pohlepe"), pogotovo ako zapošljava veći broj ljudi koji žive od toga. Uostalom, siguran sam, da nitko od vas, koji vičete "pohlepa", ni sami ne bi postupili drukčije.

Tržište je tu sve odlučilo i cijene su onakve kakvo je tržište odredilo. Jednako vrijedi i za Hugo Boss majice, kao i za Kik majice. Premium je premium, i iako ne vrijedi više, plaća se taj osjećaj koji se dobiva sa Hugo Boss majicama. Tko voli, nek izvoli, njegova stvar.

 Nikakva zavist nije u pitanju. Na kraju dana meni se fućka hoće li proizvođač mobitela preživjeti ili propasti. Kao što se naveliko piše, Apple se opekao s IPhoneom X čija prodaja ide bitno slabije o očekivanog zbog malog interesa kupaca. Nitko nas ne tjera ni na što, samo nas mediji pile glupostima o veličini pojedinih kompanija i njihovoj tobožnjoj vrijednosti, kao da će mi to donijeti išta dobroga u životu ako to ponove 100 puta dnevno.

 

"Shvatite da nijedan posao ne funkcionira bez profita ("pohlepe"), pogotovo ako zapošljava veći broj ljudi koji žive od toga. Uostalom, siguran sam, da nitko od vas, koji vičete "pohlepa", ni sami ne bi postupili drukčije." - prvi dio je točan, jer je svijet tako postavljen. Ali, pitaj proizvođače ličkog krumpira u fensi šmensi papirnatoj vrečici koliko im dobro ide kraj uvoznog ciparskog u rinfuzi. Lički se prodaje za 1,5 do 2 kg za nekih 19 kuna, a ciparski na akciji za 4,49 kn po kg (u jednom trgovačkom lancu). Što misliš, koji od ta dva stoji neprodan i truli na policama? Pa ti nabij cijenu koja je nerealna za tržište na kojem prodaješ i koja će ti jamčiti propast. Pardon, restrukturiranje. Neki su to shvatili, pa prilagođavaju cijenu mobitela (a ne krumpira) tržištu. Npr. tržištu Indije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 6:50 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
overhaul kaže...

A svatko može kupiti recimo daciu

 Više ne može. Pogledaj joj cijenu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Mitch kaže...

Tko god je imalo pismen, vrlo je jednostavno doci do podataka o tome koliko profit vuce tehnoloski napredak i rast ekonomije. 

 

 Ti živiš u svijetu koji je potpuno drugačiji od onoga u kojem živim ja. Po svemu. Da možeš gledati najnoviju reklamu za domaćeg providera ISP-a o tome kako su Iskonovci naučeni na smart, shvatio bi o čemu pišem. Ovako se možemo prepucavati beskrajno dugo o nečemu što je bitno različito za svakodnevicu u kojoj živimo, ma koliko neki ovdje budu tvrdili da nije tako. Sada nas je u raspravi spojio Samsungov mobitel, a već za koji sat ujutro mene čeka domaća zbilja bez nekakve hi tech burze i financijskih balona. I ne zavidim ti na tome.

6 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Antoniio22 kaže...


Isto tako, netko spominje da se proizvodi kvare.
Stavi se u percepciju proizvođača npr. perilica rublja. Imaš tržište od 200000 potencijalnih kupaca/obitelji.
Ne proizvodiš jeftino i ne prodaješ jeftino jer napraviš proizvod koji traje 10-15 godina. U prvih pet godina 90% tržišta preplave tvoje perilice. S obzirom na rok trajanja, kako ćeš održati proizvodnju i zaradu? Kako i od čega ćeš plaćati radnike? Hoćeš se uspjeti probiti na drugo tržište gdje netko drugi prodaje isti proizvod? Teško. Što ti preostaje? Koja je tu bolja stvar za tebe? Proizvoditi i prodavati jeftino, koje traje kraće pa imati konstantnu proizvodnju ili zatvoriti tvornicu (ako nisi te "sreće" da si voditelj tvornice u nekakvom socijalističkom sistemu, gdje država novcima svih građana održava to poduzeće na životu).

 Daj se zapitaj (ili pitaj svoje roditelje, ako su malo stariji, ili baku i djeda) kako su kućanski aparati nekada trajali po 20 godina, a sve te tvornice koji se i tada proizvodile kućanske aparate više manje postoje i danas. Nisu propale. Meni je plinski bojler krepao nakon gotovo 30 godina rada. I sada sam kupio hi tech bojler koji neće izdržati ni 5 godina. Kaže mi plinoserviser, e, taj ventil (na bojleru) vam je od plastike i sigurno će puknuti. Vodoinstalater mi je kod promjene jednog ventila rekao da sam glupo kupio takav ventil jer ću ga zvati za 6 mjeseci da mi ga promijeni. Nisam ga zvao, ventil traje već 15 godina. Fućkaš takav svijet koji ti opisuješ, a u kojem živimo u kojem mi trgovci i serviseri nastoje što više podvaliti. I to nije pohlepa (osim što je i pokvarenost ljudskog karaktera)? Znači, bolje je zagaditi svijet nevjerojatnom količinom otpada i ljude dovesti na prosjački štap (o frustraciji da ne govorim) samo da bi netko imao profit?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Dakako da je bolje... Svima je danas racunica jasna a to je sto vise love...
Inace ekonomija mi je strani pojam ali nikad necu zaboravit svog profesora koji je znakovito rekao da kapitalizam je trul u svojim temeljima jer ti svake godine moras imati sve vise inace stagniras a ako stagniras propadas...
A slusaj ja za kucanske stvari samo gorenje i samo koncar pa mozda nisu fensi smensi ali to traje i traje i nikako crknut cak i nove stvari... A ne ides kupit spaher od proizvodaca koji proizvodi tv mob klime sve i svasta...
Taj Samsung izgleda ko cigic koji prodaje od igle do lokomotive i sa njima jako losa iskustva imam tako ako kupujete nesto za doma ne vjeruj trgovcima unducanu imaju oni svoje razloge za prodaju...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Gospodarstvo juge je poslovalo s minusom, 70-ih su krediti održavali na životu, a do 90-ih država i financijske manipulacije komiteta. Hrpetina firmi je propala, i propala bi bez obzira na kriminalnu privatizaciju, jer su poslovale s gubitkom i nisu se razvijale tj. imale su zastarjelu tehnologiju, koja se nije razvijala jer nije morala, dokle god je država davala. One koje su još na životu su ili na državnoj sisi i žderu naš novac ili su prošli debelo restrukturiranje i otpustili dobar dio radnika, jer bi drugačije propali.
Ni ja nisam u potpunosti zadovoljan jer se rade proizvodi lošije kvalitete, ali dok ima konkurencije, razvijat će se i tehnologija i proizvodi, možda ne kvalitetom i trajnošću, jer je to neisplativo, ali sigurno inovativnim rješenjima. I opet, tržište to želi i to kupuje. Nisam baš sposoban gledati stvari iz jednog kuta, ali napravi usporedbu. Dva tržišta, koja međusobno ne znaju jedno za drugo. Na jednom se stvari rade da traju (15-20-30 god. kao veš mašina moje bake, koja je riknula prošle godine, proizvedena 70-e, pitat ću je koliko je koštala, čisto za info i usporedbu), na drugom se ne rade proizvodi koji traju, ali se svako malo izbacuju inovacije. Stroj koji dobiješ za dvije godine je napredniji i ima više inovacija.
Koje tržište opstaje? Na kojem tržištu će se otpustiti radnici, jer za 10-15 godina neće imati ni 25% početne proizvodnje? (Sisanja državnog novca nema ni na jednom tržištu)
11 godina
online
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
ridealong kaže...

Ali, pitaj proizvođače ličkog krumpira u fensi šmensi papirnatoj vrečici koliko im dobro ide...

 evo ja pitao, kaže nikolica da im ide odlično 

u godinu dana udvostručili i prihode i dobit

8 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Profesor ti je krivo rekao. Ne moraš imati sve više, samo ne smiješ biti u gubitku. Osnovno pravilo kojeg se nijedna socijalistička firma ne drži, jer država podmazuje. Isto tako, ako ne želiš biti na gubitku, moraš ulagati, moraš razvijati, moraš nuditi nešto novo. Razvoj donosi inovacije, inovacije unapređenje. Gdje je to u socijalizmu? Proizvod je bio isti od početka njegove proizvodnje do raspada juge.

Normalno da imaju, žele zaraditi i živjeti, kao i svi ljudi na svijetu.

16 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Horatio_Hornblower kaže...

Taj Samsung izgleda ko cigic koji prodaje od igle do lokomotive i sa njima jako losa iskustva imam tako ako kupujete nesto za doma ne vjeruj trgovcima unducanu imaju oni svoje razloge za prodaju...

 Sad si ga zabrijao sa svojim birtijaškim anekdotama. Končar broji 3898 zaposlenika i prihođuje godišnje 500 milijuna $. Samsung broji 500 000 zaposlenika i prihođuje godišnje 305 milijardi $. To uopće nemožeš usporediti. A pogotovo ne gurati svoje "bogato" iskustvo sa vešmašinom i usisivačem u "činjenice" o 80 godina starom multinacionalnom konglomeratu. Naravo da je najpametnije za mali končar da se specijalizira i konkurira u onome što je usavršio. Samsung je usavršio mnogo više stvari. Nemam ništa protiv Samsung SSD-ova, HDD-a, fotoaparata, RAMa, monitora, a bogme ni satova, tv-a ili smartphoneova. Osim ako procijenim da mi ne odgovara cijenom, funkcijom ili dizajnom.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Horatio_Hornblower kaže...
A slusaj ja za kucanske stvari samo gorenje i samo koncar pa mozda nisu fensi smensi ali to traje i traje i nikako crknut cak i nove stvari... A ne ides kupit spaher od proizvodaca koji proizvodi tv mob klime sve i svasta...
Taj Samsung izgleda ko cigic koji prodaje od igle do lokomotive i sa njima jako losa iskustva imam tako ako kupujete nesto za doma ne vjeruj trgovcima unducanu imaju oni svoje razloge za prodaju...

 Vidiš, moje iskustvo sa Samsungom je dijametralno suprotno. Doma imamo jedan televizor star već 30 godina, niti jednom nije bio na servisu. Ni jedan LED televizor se još nije pokvario, a s Sasmung vešmašinom imam duže jamstvo nego nam je trajala i jedna Gorenje ili Konačar perilica. Upravo zato sam sad kupio i Samsung mobitel. Jedna od rijetkih firmi koja odražava ili poboljšava kvalitetu proizvoda s vremenom. Da su ti proizvodi vremenski ograničeni, jesu. Ali isto su oni od Konačara, Gorenje i raznih šroteks proizvođača od kojih traju još i puno kraće.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Oces da ti cestitam na tome?
Inace napisao sam vec svoje misljenje o toj skart marki...
Ima okej stvari ssdovi naprimjer ali ostalo je teski licencirani skart...
I da meni to ukljucuje i mob i tv di oni prodaju neke price o kvaliteti... Da je kvalitetno ne bi uhd od 12k kn dobio dvije crvene crte 2 mjeseca nakon isteka garancije..Mob od 6000 kn 4 puta na servisu zbog pregrijavanja. Nebi stednjak meni staroj skoro zapalio kuhinju jer eto pregrijavao se pa je dobila novi zamjenski koji je dozivio unutarnji kratki spoj nakon 2 mjeseca...
I hdd koji mi je imao rekorderski kratak zivotni vijek od 2 godine...
Vidis meni ti fensi smensi nazivi i reklame ne znace nista... Ovu da mi tehnika radi jer ako srot od xyz marke traje kao i skupo ime koja je onda svrha inovativnosti i te nove tehnologije?
I namece se pitanje jeli to sve samo dobar marketing? Jer meni se cini da itekako jest.
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
I da samo navedem da mozda gorenje koncar beko i slicni su srotex ali kladim se da njihova bijela tehnika ce trajat 4 puta vise nego korejansko licencirano kinesko smece siroke potrosnje... Bar je to moje iskustvo temeljeno na cinjenicama mojih doma ali i drugih ljudi...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Horatio_Hornblower kaže...
I da samo navedem da mozda gorenje koncar beko i slicni su srotex ali kladim se da njihova bijela tehnika ce trajat 4 puta vise nego korejansko licencirano kinesko smece siroke potrosnje... Bar je to moje iskustvo temeljeno na cinjenicama mojih doma ali i drugih ljudi...

 Vidiš ti govoriš o drugim ljudima i sebi, a barem još jedno pet ljudi koje znam imaju puno Samsungove tehnike i nikad problema. Ti si došao u temu samo pljuvati jer ti se eto, to i to ne sviđa, u ovom slučaju Samsung. Pišeš gluposti za koje vjerojatno nikad nitko nije čuo da su takvi problemi postojali, a definitvno nisu postojali u tako velikom broju da bi to predstavljalo serijski problem.

 

Ti svoj argument temeljiš na svojem iskustvu, a moj post temeljen jednako tako na iskustvu pljuješ kao da je kriv. Nađi ozbiljne članke i gdje su potvrđeni ozbiljni problemi s bijelom tehnikom o kojima pričaš pa se može razgovarati. Ovako smo na rekla-kazala gdje ti kažeš da imaš grozno iskustvo, a ja kažem da imam baš obratno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 6:46 (JozoBozo121).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Imas primjera koliko ti srce oce... Npr. Samsungu eksplodiraju ves masine u velikoj britaniji... Samsung s7 ima serijsku gresku s ekranom i tim crtama...
Note 7 znamo kako je zavrsio ...
Tv serije 7 ili 8 je imao plasticne vijke koji su se zbog tem odvajali...
Hdd od 1tb imali tvorničku gresku...
Kod klima ih je gree tuzio zbog povrede patenata (klime su im ocajne) to je stvarno ocaj... Lg panasonic i gree su avioni....
Ali to je ne bitno eto napisao sam ti iz glave neke detalje.. nije mi se dalo trazit po internetu.. ali naslo bi se jos inventivnost ili da kazem prodaja muda pod bubrege...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do
Mozda ce trajat ono kaj je staro 20godina duze od ovih novih, ali novi gorenje uredaji su srot. Imam doma kuhinjski stednjak njihov. Mjesec dana od kupnje 3 ona za grijanje su prestala raditi, servis popravio i sad opet jedan ne radi, izdrzao je par mjeseci od tad. Plinski rol je i na koju god jacinu da stavis on ce se postupno pojacat na najjace. Stari stednjak je super radil. Frizider star 20 godina, 2 godine stajal vani u "supi" i dalje radi super, novi se ledi svako malo.
15 godina
offline
Re: Galaxy S9+ u proizvodnji košta manje od 400 do

https://www.cpsc.gov/Recalls/2016/gree-reannounces-dehumidifier-recall-following-450-fires-and-19-million-in-property-0

 

ftp://ftp.panasonic.com/computer/fzg1/FZ-G1_voluntaryproductrecall.pdf  - pregrijavanje i zapaljenje baterija

 

https://www.cpsc.gov/Recalls/2016/lg-electronics-recalls-portable-air-conditioners  - fire hazard

 

Tako možeš naći svašta.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice