Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

poruka: 27
|
čitano: 10.659
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti".
16 godina
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

Bio neki dan... 27kn sat parkinga, stvarno nisu normalni. Čemu takvo deranje za najobičnije parkiranje? Prije si bar mogao stati u VG pa se pješice odšetat do aerodroma, a i cijena na aerodromu je bila duplo jeftinija... A dernut 25kn za parking sad, definitivno pljačka, a nemaš gdje drugdje stat.

 

Ajd imaju one kiss&fly zone, no svejedno...

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
To ti je cijena koncesije.
Jebes drzavu koja nema 100+ milja da si napravi zracnu luku,most ili nesto trece.
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
22 1 hvala 0
7 godina
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

nedopustivo je da beogradski areodrom živojin mirić ima više putnika od zračne luke franje trunđmana, francusku tvrtku valja tužiti za mučenje ili nečovječno postupanje prema zarobljenicima, kršenje ratnih običaja i genocid

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
Hrvoje.RH kaže...
To ti je cijena koncesije.
Jebes drzavu koja nema 100+ milja da si napravi zracnu luku,most ili nesto trece.

 Je da do toga je , inače 40% (2010 ne mogu naći novije podatke ali je sad vjerojatno i više) europskih zračnih luka je u privatnom vlasništvu

16 godina
odjavljen
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
Hrvoje.RH kaže...
To ti je cijena koncesije.
Jebes drzavu koja nema 100+ milja da si napravi zracnu luku,most ili nesto trece.

 Meni je ovo bolje, nisu mi uzeli iz džepa kroz poreze a tko treba nek koristi ali plaća. Kamo sreće da je bilo isto i sa autocestama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
XXX kaže...

 Meni je ovo bolje, nisu mi uzeli iz džepa kroz poreze a tko treba nek koristi ali plaća. Kamo sreće da je bilo isto i sa autocestama.

 

Jel, a kako bi onda profesionalni predsjednik sindikata Hrvatskih autocesta imao pravo na korištenje službenog automobila i putovanje s njim na posao iz Slavonskog Broda u Zg i nazad?

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
16 godina
odjavljen
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

Ne samo to, da smo ga mi gradili koštao bi 5X više. Pogle rezultat stadiona Dinamo

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
XXX kaže...

Ne samo to, da smo ga mi gradili koštao bi 5X više. Pogle rezultat stadiona Dinamo

 Pod "mi" vjerojatno misliš na državu?! Da je tako, do sada bi već na 10 mjesta prokišnjavao, "zapošljavao" bi 150 menađera za istraživanje ruda i gubljenje vremena i sl. blagodati samoupravnog kapitalizma.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
16 godina
odjavljen
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

Pod "mi" mislim na porezne obveznike.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

Baš mi se žali čovjek prošlog tjedna..Šahisti su najjači...ovo je naš kokošinjac i cijena za 21km od zračne luke FT do željene ulice u ZG iznosi 360kn.

Kod mene u Dubrovniku....Jezgra Dubrovnika pa  prema zračnoj luci =20km= okruglo 200kn. (i to se smatra deranjem)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom

Razlika u cijeni je šalica kave... Naravno ako kavu piješ u Dubrovniku :D

 

Zaboravih citirati torrente :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 23:35 (Motorino).
8 godina
neaktivan
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti
  • Novi aerodrom je super u odnosu na stari, relativno je moderan, ima dosta prostora.

Restorani/hrana su bili ok na početku, kasnije kvaliteta lagano ide dole, a ponuda se ne širi, sve isto.
Prostor odlazaka je smiješno malešan i skučen i ne ostavlja mogucnost za prosirenje ponude.
Prostor prijave za let je posve prazan i nepotrebno velik - tako reći bez sadržaja.
Dućani na aerodromu su ojadni kao i prije.
Bankomati su samo na dolascima i imaju bezobraznu maržu.
Taxisti koje se može pokupiti na aerodorom u pravilu ne primaju plaćanje karticama, i to niti jednom, čak niti onim najjeftinijima što je vrhunaravni davež.
Mene cijena VG taxija do Zagreb - zapad iza remize ispadne oko 200 do 250kn  ovisno o danu, što je cca 12kn po kilometru. Nema naplate prtljage i ostalog prtljanja.
Cameo prema aerodormu mi je cca 120 do 140kn ovisno o danu.
Cameo vidim kao jeftin, VG taxi nije skup, ali je usluga često loša. Obično loše i staro vozilo i/ili vozač koji Vas vozi kao vreću krumpira.

Carinici su nepristojni i odbojni kao i prije, država bi im mogla platiti i provesti svakomjesečni tečaj pristojne komunikacije.
Manje više izgledaju kao lokalni štemeri koji čekaju da te izdvoje i uberu reket, te se iskreno nadaju da ćeš reći nešto krivo da te mogu scipleariti.

Pojedini radnici na sigurnosnoj kontroli su također malo čudni, često tjeraju ljude da skidaju normalne obične cipele bez ikakvog razloga, što ne viđam nigdje na aerodromima, a prošao sam ih više nego puno.
Ako nosite velike masivne visoke cipele ili čižme onda je normalno da Vas traže da ih skinete, za normalne cipele samo ako prozujite na detektoru metala.

U svakom pogledu novi aerodorm je pun pogodak u odnosu na stari, ništa posebno u odnosu na razvijeni svijet, no vidi se da nema dovoljno prometa ili puno putnika pa je ponuda usluga na aerodromu vrlo slaba.

Prijava na let je iznimno ugodna svaki puta, osoblje je iznimno profesionalno, brzo, ugodno, komunikativno. Putujem skoro svaki mjesec, nagledal sam se svačega po raznim aerodromima i realno ovo je čist ok mali aerodrom.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

ne koristim taxije,ali frend je prije koja 3 mjeseca platio 150 kuna.. relacija: franjo tudjman- fakin lepoglava... ima oko 50 km.. mozda vise... Uber

 

edit: 84,1 km... pa ovaj iz uber nije pokrio niti bengu..

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 3:37 (phnx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
torrente kaže...

Baš mi se žali čovjek prošlog tjedna..Šahisti su najjači...ovo je naš kokošinjac i cijena za 21km od zračne luke FT do željene ulice u ZG iznosi 360kn.

Kod mene u Dubrovniku....Jezgra Dubrovnika pa  prema zračnoj luci =20km= okruglo 200kn. (i to se smatra deranjem)

 2003. godine Zračna luka - Dubrovnik bilo je isto 200 kn :)

8 godina
neaktivan
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

U odnosu na stari, novi mi je odvratan. Izgleda da je prevelik, u sve djeluje pusto i kao da uopce nema putnika. Kava na ZG aerodromu me kosta vise nego u Munchenu. I da ne zaboravim, od 4 terminala za prtljagu, zadnji puta su uspjeli pomijesati prtljagu s dva dolazna leta, tako da sam izgubio sat i pol sam na trazenje prtljage. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
solaris kaže...

U odnosu na stari, novi mi je odvratan. Izgleda da je prevelik, u sve djeluje pusto i kao da uopce nema putnika. Kava na ZG aerodromu me kosta vise nego u Munchenu. I da ne zaboravim, od 4 terminala za prtljagu, zadnji puta su uspjeli pomijesati prtljagu s dva dolazna leta, tako da sam izgubio sat i pol sam na trazenje prtljage. 

 Miješanje prtljage se događa i na puno razvikanijim i modernijim aerodromima ala Frankfurt ili Berlin. Samo što onda kofer dobiješ za 3-4 dana, a ne za sat i pol.

Ako putuješ na službeni sastanak i furaš obleku za taj sastanak u koferu onda mi ova tvoja opcija od čekanja sat i pol uopče ne zvuči loše.

9 godina
neaktivan
offline
Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

Gospodin Alen je redovni kolumnist na srpskom portalu tangosix.rs. Koga zanima civilna i vojna avijacija svakako pogledati sajt. Profesionalno i apolitično obrađene teme vezane uz zrakoplovstvo iz regije. Komentari su strogo moderirirani tako da su isključeni nacionalno-šovinistički ispadi.

 

Alenove kolumne

 

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 13:17 (maximilian).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
maximilian kaže...

Gospodin Alen je redovni kolumnist na srpskom portalu tangosix.rs. Koga zanima civilna i vojna avijacija svakako pogledati sajt. Profesionalno i apolitično obrađene teme vezane uz zrakoplovstvo iz regije. Komentari su strogo moderirirani tako da su isključeni nacionalno-šovinistički ispadi.

 

Alenove kolumne

 

.

Bio mi je fantastičan sugovornik - barata s nevjerojatnom količinom fakata, znanja i objektivnosti! 

drpetric
9 godina
neaktivan
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
drpetric kaže...
maximilian kaže...

Bio mi je fantastičan sugovornik - barata s nevjerojatnom količinom fakata, znanja i objektivnosti! 

 

Meni jedna od najkorisnijih do sada

13 godina
online
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
Sroljo the second kaže...

Pojedini radnici na sigurnosnoj kontroli su također malo čudni, često tjeraju ljude da skidaju normalne obične cipele bez ikakvog razloga, što ne viđam nigdje na aerodromima, a prošao sam ih više nego puno.
Ako nosite velike masivne visoke cipele ili čižme onda je normalno da Vas traže da ih skinete, za normalne cipele samo ako prozujite na detektoru metala.

 How yes no, poslovni partneri u Frankfurtu skidali cipele. I da ne spominjem još npr. posebnu provjeru laptopta stogod trazili na njemu, valjda tragove ekploziva. Ili dok čekaš let pa uleti policija s vučjakom pa ga puste da on fino malo onjuši putnike, pa jadan li onaj kod koga zastane.

12 godina
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
Pozdrav svima!

Zracna luka Franjo Tudman je sasvim u redu.
Malena zracna luka znaci da brzo stizes do zrakoplova.

Cijene usluga su standardno visoke, kao i na svim drugim zracnim lukama. (Incheon 6$ cappuccino 2006.)
Mjenjacnica ima izuzetno los tecaj 🤤. Kriminalno los.
Carinici me uvijek zaustavljaju i pretresaju. Tako su radili i na starom. Prestao sam kupovati cak i suvenire samo da me ne gnjave.
Razumijem da rade svoj posao, ali mi je to vec sve dosadilo.

Prtljagu mi za sada nisu izgubili/pomjesali sto mi se znalo dogoditi u Istanbulu i Parizu. Redovito.
Na razglasu ne cujem da me u svakom trenu mogu pretresti sigurnosne snage, te da cu zavrsiti u zatvoru na dvije godine i platiti xxxx$ ukoliko se odbijem legitimirati ili zbijam sale na njihov racun, kao sto se ori po americkim zracnim lukama itd...

Sve izgleda prostrano i prozracno kao i na drugim zracnim lukama (koje su nevjerojatne, napredne, uber, ovo ono...), tako da ne razumijem zasto kod nas prostrano i prozracno znaci nesto lose?

Ima dobru, jeftinu i cestu povezanost autobusima sa gradom.

Zracna luka Franjo Tudman je u redu i biti ce samo bolja.
Osijecku zracnu luku nisam imao prilike posjetiti, no ona na Krku je daleko najruznija i najzapustenija. Zivo ruglo.


vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom

radim u turizmu i ljeti kada su sve kolege zauzete po izletima i slično često me dopadne odlazak na aerodrom i izvođenje transfera 2-4 i do 16 putnika.

 

imao sam tako prilike prošle godine odraditi 20ak transfera. Zračna luka je kriminalna.

 

odlazak je još i nekako..... odvezeš se gore na rampu, izađeš iz busa i pravac na šaltere ali dolazak..... Isuse, treba uhititi i zatvoriti arhitekta koji je ovo radio.

 

najvažnija stavka je lift a da bi došao do njega moraš izaći van iz zgrade.... zamislite.... VAN. ako je oluja, snijeg ili nešto slično garantirano si mokar (osjetio u praksi).

Na dolasku također nemaš pojma tko dolazi tko odlazi. avion sleti i onda 30 minuta nemaš pojma što se događa, onda krenu stizati gosti.... kad ono nije tvoj avion već ovaj let koji je došao 5min prije.

 

zgrada je napola prazna, u donjem dijelu nagurane rent-a car kompanije, ta 2 kafića što su kao nešto moderno napravljena u pravilu su prepunjena, nema mjesta, nepregledno i zbijeno a s druge stranen stoji 500 kvadrata u nedovršenom betonu.

 

neću ni spominjati kakav metež se stvori kada paralelno dođe 2-3 leta. Tada vidiš protočnost zračne luke koja je ravno NULA. Sve i donekle funkcionira dok je prazan ali pun pokaže prave rupe u organizaciji. zakrči se lift, one stepenice koje više ne rade nego što rade, još tu dodaj i ružno vrijeme, smušenost nakon dugog leta i opći dojam putnika je: "odo ja prvim letom doma"

 

da ne ispadne samo kako je problem s grupama turista slično je i s pojedincima. izađeš van dočeka te s jedne strane parking s druge isto nešto kao polu parking polu buss stajalište. 

želiš ići na taxi, super ali samo ako ne pada kiša jer u protivnom dok sjedneš u vozilo mokar si do kože a nadstrešnice gdje su i stavljene ne koriste ničemu.

imao sam sreće i proputovao sam nešto aerodroma diljem svijeta. Jedan LAX u La-u je 10 puta jednostavniji za korištenje sadržaja a stoji na prostoru veličine pola zagreba. Tako da se nisu baš proslavili dizajneri.

 

sve u svemu lijepo zdanje koje je potpuno nepraktično za korištenje a gostima koji su prvi put u RH je totalno konfuzan i ostavlja loš dojam na samom početku putovanja tj. odmora. Moglo je i puno bolje da se malo struka bavila putnicima a manje dizajnom, jer im ovako ni jedno ni drugo nije baš pretjerano uspjelo.

 

stari aerodrom je bio mal ali je funkcionirao i prostor je bio puno prijateljskiji nego ovaj. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 13:20 (hondo).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
Sroljo the second kaže...

    Pojedini radnici na sigurnosnoj kontroli su također malo čudni, često tjeraju ljude da skidaju normalne obične cipele bez ikakvog razloga, što ne viđam nigdje na aerodromima, a prošao sam ih više nego puno.

     U SAD-u je to potpuno normalna praksa čak i na domaćim letovima.  New York (JFK, LaGuardia), San Francisco, LA, Chicago..... u EU Frankfurt i Munchen koliko sam vidio..... svi odreda bez iznimke skidaju cipele i idu kroz rengen i svima je to normalna procedura.

    13 godina
    offline
    Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

    Problem aerodroma je katastrofalni javni prijevoz i povezanost sa Zagrebom.

     
    0 0 hvala 0
    10 godina
    offline
    Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom komenti

    Ej, nisam poznavao gospodina Alen kao stručnja koji ima znanje i strasta ka avionima.

    Do sada sam ga znao samo kao gospodina koji vodi ZGB mažoretkinje.

     

    Zanimljivo sadržajna emsija koje govori sve o "osmom svjetskom čudu"  ZG novom aerodomu. 

    Uf, kao i sa likom po kojem je nazvan naš aerodrom u Velikoj Gorici, stalno oko tog imena se vrte neki problemi...

     

    Kakve su to "bankomati", mjenjačnice koje uzimaju 5-10% provizije....pa, kaj to nije pljačka?? I to legalna??

    Kaj opet moramo trpiti neki teror taxista...jedva da smo se došli kao mušterije do daha sa liberalizacijom ZGB taxi tržišta, sada kada sletimo na Tuđmana, moramo ako netko ne dodje po nas plaćati teško zarađene novce vani, na naše taxi koji bolje igraju šah, nego kaj pošteno rade svoj posao....I to sve legalno tebra, kao što je sve legano navodno radio i ovaj lik po kojem je nazvan aerodom-otac svih hrvatskih korupcija.

     

    Uglavnom, nekom tko nije upoznat kao ja sa prilikama u i oko aerodorma u ZGB, ova emisija je bila nevjerojatno informativna, kvalitetno sadržajna.

    Zapanjuje lakoća kojom gosp. Alen odgovara na postavljena pitanja. Vidi se da je unutra što se tiče tematike i znanja.

     

    Svojedobno sam imao zbog prilike svoje posla dolaziti u neposredni kontakt sa ZGB mažoretkinjama i Alenom, te mogu reći sve pohvalno o njemu kao čovjeku, te onim divnim djevojkama koje, osim što izgledaju izvanredno, isto tako u svakom mogućem pogledu su divne, tople i drage ljudske osobe. 

     

    Ugodno me iznenadio Dragan sa svojim gostom, jer nisam očekivao da ćemo imati emisiju sa takvim gostom koji plijeni pozornost svojim znanjem, ali nimalo se ne žalim. Dapače.

     

    BTW, po mojem razmišljanju mogli smo izabrati puno bolje, ljepše, sretnije i moralnije ime, nego što ga sada nosi ovaj aerodom.

    Moji prijedlog bi bio:"Jospi Broz - Tito", "Maršal Tito" ili pak "Nikola Tesla"-nema veze kaj je to ime već zauzeto od nekog drugo aerodoma il tome slično, jer se u naziv lako doda npr. "Nikola Tesla - Zagreb" ili pak "Tesla - Zagreb"

    Jer, tko će znati ovog lika koji dobio "svoj" aerodom, radi i na račun politike. Ime Tita ili pak Nikole Tesle, puno je zvučnije za strance, nego ovo kaj sada nosi. 

    Ovo sa našim aerodrom mi se čini kao i onaj aerodrom nazvan po Alex Velikom, ne zato što bi to bi dio neke tradicije, nego radi politike i nacionalizma. A, to je loše.

    al' i to će se promijeniti...

     

    Što uvijek tvrdim, te to i realno stoji:

    BUG, rula nadmoćno!

    Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
    Moj PC  
    0 2 hvala 0
    6 godina
    protjeran
    offline
    Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
    PzKpfw kaže...

     

    BTW, po mojem razmišljanju mogli smo izabrati puno bolje, ljepše, sretnije i moralnije ime, nego što ga sada nosi ovaj aerodom.

    U dva najveća događanja na ovim prostorima Tuđman je izabrao pravu stranu -  '41 ustao protiv fašizma, '90 u kaotičnim uvjetima ujedinio razne ideološke protivnike u borbi protiv velikosrpstva. Imao je mnogo mana i grešaka ali opet ima manje krvi na rukama od svog mentora, prijatelja i najveće povjesne ličnosti ovih prostora - Josipa Broza Tita. Smiješno je i nelogično kako mnogi štuju jednog a pljuju po drugom.

    16 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Godina dana Franje Tuđmana - novi aerodrom kom
    PzKpfw kaže...
     A, to je loše.

    al' i to će se promijeniti...

     Pusti snovi. No, ne spavaju svi do podne.

    Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
    1
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice