Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

poruka: 64
|
čitano: 26.121
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile ".
12 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

"Veliki redizajn". 

 

Ne znam što treba i vama, a i Ars Technici to pretjerivanje. Gmail praktički ostaje isti, maknuli par linija i sjena i dodali zaobljene rubove ponegdje.

Moj PC  
23 0 hvala 0
15 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Definitivno se slažem. "Google Play promjenio ikonu" i to je vijest!

Mother of God!

Moj PC  
16 1 hvala 0
15 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

taktika zbunjivanja neprijatelja koja uvijek pali: u nas to u nekim dućanima svako malo učine s rasporedom na policama. taman se navikneš na jedan, a onda iznenada ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

A iskreno samo sam pročitao naslov i komentar ovaj prvi od kolege forumaša.

 

Inače mi se Google gadi u zadnje vrijeme. U stvari da budem u potpuno iskren nema mi gore IT kompanije trenutno na svijetu.

Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Prije koji tjedan sam se baš pitao kad će nabaciti material design i na gmail. Meni se iskreno sviđa. Nije pretjerana promijena, ali to je dobra stvar zapravo. Novi dizajn izgleda "čišći" i jednostavniji. Thumb up!
King in the castle, king in the castle ...
 
15 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

such redesign. much change.

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Kao u nas razlika Aa-de-ze & Es-de-pe 

 
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Pa šta netko stvarno koristi mail preko browsera?

Moj PC  
0 20 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Mirko935 kaže...

Pa šta netko stvarno koristi mail preko browsera?

 (dižem ruku) eo, ja, striček 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Ajar kaže...
Mirko935 kaže...

Pa šta netko stvarno koristi mail preko browsera?

 (dižem ruku) eo, ja, striček 

 But why?

Šta nije praktičnije iskoristiti neki od mora mail klijenata?

16 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Mirko935 kaže...

Pa šta netko stvarno koristi mail preko browsera?

 

Naravno. Jos od hotmaila.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
13 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

meni je najbolji i najefikasniji onaj low bandwith mode..... ovo sve sto je sareno mi je bezveze...

 

no dobro zvuci da ubacuju kalendar unutra.... da se ne ucitava posebno

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Polako se napušta aplikativni model, i sve se seli na web-based appove. Prednost je što ih možeš otvoriti bilo gdje, i svi tvoji podaci su ti odmah na raspolaganju. Tako da da, praktičnije je koristiti web mailove nego dedicated appove. I to će se tako nastaviti.
8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Envy kaže...

A iskreno samo sam pročitao naslov i komentar ovaj prvi od kolege forumaša.

 

Inače mi se Google gadi u zadnje vrijeme. U stvari da budem u potpuno iskren nema mi gore IT kompanije trenutno na svijetu.

 

Lijepo od tebe da si podijelio svoje psihosomatsko stanje sa nama.
Što sad, da te tješimo?
Da suosjećamo i kod sebe empatijom izazovemo osjećaj gađenja?

 

Imaš u Gmailu mogućnost mijenjanja pozadine.

Postavi si Windows Tiles, Fluent design | tifkam | nešto background i opusti se. Proljeće je, lijepo je vrijeme, Google je tvoj prijatelj... 

 

Evo ti malo Materiala za opuštanje ;-)

8 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Ne da mi se dangubit na ovu temu, ali eto, tek da malo dižem tlak ovim konzervama:
Google potiho već mjesecima radi usaglašavanje Android "Material" redizajna po svim svojim platformama.
Gmail je možda najvidljiviji većini korisnika, no tu su i sve druge oblačne apk/usluge (Drive, Docs, Maps, YouTube, Keep i da ne nabrajam).

Za "znalce" koji kažu "tek par ikona", riječ je o implementaciji Polymer web components lib API pa nek prouče. 

Korisnicima ChromeOSa se već mjesecima usaglašavaju Android i "nativne" Chrome apk na bookovima, boxovima i nadolazećim tabletima (sys menu, "new tab", animacije, emoji picker itd).

Ovo je npr zadnji primjer: sys menu.

 

Ono što je pak najzanimljivije na temu je suradnja Applea i Googlea koja je sakrivena od oka javnosti. Osim iDentičnih, Mac emoticona, možda i animiranih govanceta koje ćete uskoro moći doživjeti na ChromeOSu ili Androidu, tu je i suradnja na možebitnoj kompatibilnosti (sourcea) aplikacija za  Apple i Google ekosustav, kroz Swift. Sve je to moguće, čak i logično no osnovni kamen spoticanja je upravo Material Design. Koje bi se to čudo trebalo desiti da to Apple dopusti (a kamoli prihvati kao standard!) u svom ekosustavu? 

 

 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Nusuth kaže...
Polako se napušta aplikativni model, i sve se seli na web-based appove. Prednost je što ih možeš otvoriti bilo gdje, i svi tvoji podaci su ti odmah na raspolaganju. Tako da da, praktičnije je koristiti web mailove nego dedicated appove. I to će se tako nastaviti.

 Sve dok od tvoje lokacije do tvojih podataka postoji mrežna veza koja radi. A nerijetko se pojavljuju problemi s mrežom, pa onda možeš samo čekati da se situacija popravi (http://downdetector.com/status/gmail). Kada su podaci kod mene, onda nemam tih problema. Na sreću, tu su externi diskovi i sl. Drugi problem je da su svi tvoji podaci pohranjeni negdje drugdje, a ne kod tebe. Meni to smeta, pa pazim što (o)stavljam uokolo.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Mirko935 kaže...
Ajar kaže...
Mirko935 kaže...

Pa šta netko stvarno koristi mail preko browsera?

 (dižem ruku) eo, ja, striček 

 But why?

Šta nije praktičnije iskoristiti neki od mora mail klijenata?

 To je još kompliciranije, ako prebacujes novi OS onda moras prebacivati sve podatke s starog win na novi . Ja godinama koristim gmail tj web, prednost mogu na bilokojem kompjutoru, mogu pogledati preko mobitela tj aplikacije . Svi podaci su sigurni u oblaku.

Često dobivam izvještaje evo od banke tj prestao sam dobivati papirnatom obliku i drago mi je. Jer mi je to dokaz tj potvrda da sam nesto platio. Neznam dali ste čuli račune je potrebno čuvati od 5 od 10 godina (tu negdje) i ajmo reicmo elektra ili neka druga firma kojoj se platili sjeti se da vi niste platili račun i oni pokrenu ovršni postupak a vama je teže dokazati da ste to platili jer ste taj račun bacili.Ja iz tog razloga i imam sve pohranjeno u cloudu, najsigurnije rješenje je :) Još bi volio napraviti dupliikat podataka sa jednog maila na drugi  kao backup.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Nusuth kaže...
Polako se napušta aplikativni model, i sve se seli na web-based appove. Prednost je što ih možeš otvoriti bilo gdje, i svi tvoji podaci su ti odmah na raspolaganju. Tako da da, praktičnije je koristiti web mailove nego dedicated appove. I to će se tako nastaviti.

Te bajke slušam već cijelo desetljeće... I dalje Google Sheets ne može zamijeniti Excel čak ni za najjednostavnije primjene. Mislim, može, ali to je muka Isusova za koristiti, sporo, retardirano (obični copy/paste ćelije se ne može napraviti mišem) itd.

 

Isto vrijedi za mail klijent. Za "bilo gdje" u nuždi dobro dođe, apsolutno, ali inače ne vidim zašto bih se mučio s nečim beskonačno sporijim na uređajima koje koristim svakodnevno.

 

Markić7 kaže...

 To je još kompliciranije, ako prebacujes novi OS onda moras prebacivati sve podatke s starog win na novi . Ja godinama koristim gmail tj web, prednost mogu na bilokojem kompjutoru, mogu pogledati preko mobitela tj aplikacije . Svi podaci su sigurni u oblaku.

Često dobivam izvještaje evo od banke tj prestao sam dobivati papirnatom obliku i drago mi je. Jer mi je to dokaz tj potvrda da sam nesto platio. Neznam dali ste čuli račune je potrebno čuvati od 5 od 10 godina (tu negdje) i ajmo reicmo elektra ili neka druga firma kojoj se platili sjeti se da vi niste platili račun i oni pokrenu ovršni postupak a vama je teže dokazati da ste to platili jer ste taj račun bacili.Ja iz tog razloga i imam sve pohranjeno u cloudu, najsigurnije rješenje je :) Još bi volio napraviti dupliikat podataka sa jednog maila na drugi  kao backup.

Koliko često mi je to bitno? Dvaput sam instalirao Windows u zadnjih 10 godina. Plus može se prebaciti, a i ne mora, samo staviš opciju da sinkronizira sve. Ne razumijem u čemu je problem. I ne razumijem kakve veze ima sad gledanje preko aplikacije na mobitelu? Pa upravo pričam o tome da aplikacije imaju više smisla nego mail klijent.

Ovaj drugi dio isto ne kužim, kakve to veze ima s tim koristiš li mail preko browsera ili preko nekog programa?

 

edit: btw, nemam ja ništa protiv, ako vam paše koristiti mail preko weba, samo vi dajte. Samo pokušavam shvatiti kako se da nekome mučiti s tim  Plus što smo na informatičkom forumu pa mi je još više čudno

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 21:35 (Mirko935).
13 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Mirko935 kaže...
Nusuth kaže...
Polako se napušta aplikativni model, i sve se seli na web-based appove. Prednost je što ih možeš otvoriti bilo gdje, i svi tvoji podaci su ti odmah na raspolaganju. Tako da da, praktičnije je koristiti web mailove nego dedicated appove. I to će se tako nastaviti.

Te bajke slušam već cijelo desetljeće... I dalje Google Sheets ne može zamijeniti Excel čak ni za najjednostavnije primjene. Mislim, može, ali to je muka Isusova za koristiti, sporo, retardirano (obični copy/paste ćelije se ne može napraviti mišem) itd.

 

Isto vrijedi za mail klijent. Za "bilo gdje" u nuždi dobro dođe, apsolutno, ali inače ne vidim zašto bih se mučio s nečim beskonačno sporijim na uređajima koje koristim svakodnevno.

 

Markić7 kaže...

 To je još kompliciranije, ako prebacujes novi OS onda moras prebacivati sve podatke s starog win na novi . Ja godinama koristim gmail tj web, prednost mogu na bilokojem kompjutoru, mogu pogledati preko mobitela tj aplikacije . Svi podaci su sigurni u oblaku.

Često dobivam izvještaje evo od banke tj prestao sam dobivati papirnatom obliku i drago mi je. Jer mi je to dokaz tj potvrda da sam nesto platio. Neznam dali ste čuli račune je potrebno čuvati od 5 od 10 godina (tu negdje) i ajmo reicmo elektra ili neka druga firma kojoj se platili sjeti se da vi niste platili račun i oni pokrenu ovršni postupak a vama je teže dokazati da ste to platili jer ste taj račun bacili.Ja iz tog razloga i imam sve pohranjeno u cloudu, najsigurnije rješenje je :) Još bi volio napraviti dupliikat podataka sa jednog maila na drugi  kao backup.

Koliko često mi je to bitno? Dvaput sam instalirao Windows u zadnjih 10 godina. Plus može se prebaciti, a i ne mora, samo staviš opciju da sinkronizira sve. Ne razumijem u čemu je problem. I ne razumijem kakve veze ima sad gledanje preko aplikacije na mobitelu? Pa upravo pričam o tome da aplikacije imaju više smisla nego mail klijent.

Ovaj drugi dio isto ne kužim, kakve to veze ima s tim koristiš li mail preko browsera ili preko nekog programa?

 

edit: btw, nemam ja ništa protiv, ako vam paše koristiti mail preko weba, samo vi dajte. Samo pokušavam shvatiti kako se da nekome mučiti s tim  Plus što smo na informatičkom forumu pa mi je još više čudno 

 

Office 365 ima word i excel za koristenje kao web aplikacije.... znaci nije potreba instalacija

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
odjavljen
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Mirko935 kaže...
Ajar kaže...
Mirko935 kaže...

Pa šta netko stvarno koristi mail preko browsera?

 (dižem ruku) eo, ja, striček 

 But why?

Šta nije praktičnije iskoristiti neki od mora mail klijenata?

 

 

Pa ti znaj šta je u kodu klijenta haha :D
Koristim MS-ov mail klijent za svoje MS račune(ne volim Google), tj. UWP klijent što dolazi s Desetkom samo zbog obavijesti, dok većinom mailove otvaram preko Edgea jer mi je brže preko browsera nego otvarat app(Edge mi je uvijek otvoren tak da..).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Mirko935 kaže...
Nusuth kaže...
Polako se napušta aplikativni model, i sve se seli na web-based appove. Prednost je što ih možeš otvoriti bilo gdje, i svi tvoji podaci su ti odmah na raspolaganju. Tako da da, praktičnije je koristiti web mailove nego dedicated appove. I to će se tako nastaviti.

Te bajke slušam već cijelo desetljeće... I dalje Google Sheets ne može zamijeniti Excel čak ni za najjednostavnije primjene. Mislim, može, ali to je muka Isusova za koristiti, sporo, retardirano (obični copy/paste ćelije se ne može napraviti mišem) itd.

 

Isto vrijedi za mail klijent. Za "bilo gdje" u nuždi dobro dođe, apsolutno, ali inače ne vidim zašto bih se mučio s nečim beskonačno sporijim na uređajima koje koristim svakodnevno.

 

Markić7 kaže...

 To je još kompliciranije, ako prebacujes novi OS onda moras prebacivati sve podatke s starog win na novi . Ja godinama koristim gmail tj web, prednost mogu na bilokojem kompjutoru, mogu pogledati preko mobitela tj aplikacije . Svi podaci su sigurni u oblaku.

Često dobivam izvještaje evo od banke tj prestao sam dobivati papirnatom obliku i drago mi je. Jer mi je to dokaz tj potvrda da sam nesto platio. Neznam dali ste čuli račune je potrebno čuvati od 5 od 10 godina (tu negdje) i ajmo reicmo elektra ili neka druga firma kojoj se platili sjeti se da vi niste platili račun i oni pokrenu ovršni postupak a vama je teže dokazati da ste to platili jer ste taj račun bacili.Ja iz tog razloga i imam sve pohranjeno u cloudu, najsigurnije rješenje je :) Još bi volio napraviti dupliikat podataka sa jednog maila na drugi  kao backup.

Koliko često mi je to bitno? Dvaput sam instalirao Windows u zadnjih 10 godina. Plus može se prebaciti, a i ne mora, samo staviš opciju da sinkronizira sve. Ne razumijem u čemu je problem. I ne razumijem kakve veze ima sad gledanje preko aplikacije na mobitelu? Pa upravo pričam o tome da aplikacije imaju više smisla nego mail klijent.

Ovaj drugi dio isto ne kužim, kakve to veze ima s tim koristiš li mail preko browsera ili preko nekog programa?

 

edit: btw, nemam ja ništa protiv, ako vam paše koristiti mail preko weba, samo vi dajte. Samo pokušavam shvatiti kako se da nekome mučiti s tim  Plus što smo na informatičkom forumu pa mi je još više čudno

Poanta je da je sve na serveru, nema tu sikronizacije on pokazuje web stranicu na bilokojem kompjutoru na kojem želis. Meni je webmail pojednostavnio stvari. A u vezi aplikacije na mobu i ona je ustvari webstranica koja se pokreće na posebnu ikonicu :)

 

Meni nije jasno da ti u doba dsl furas outlook :D :D

16 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Mi na poslu koristimo Microsoft Exchange Cloud uslugu i više niti ne koristim Microsoft Outlook jer je spor i pakljav. Kad god tražim neki stari mail uvijek kaže nema ga pogledaj u arhivi na serveru, tako da sam se u potpunosti prebacio na Microsoft Office web sučelje koje mi 10 puta bolje izgleda i bolje i brže radi. Postavio sam ga kao "Chrome app" i zakucao na Taskbar tako da se niti ne kuži da nije "nativna" windows aplikacija.

 

Jedino gdje koristim nativne aplikacije to je na mobitelu zato jer su mnogo bolje optimizirane za manje ekrane i brže rade. Ali kad sam na desktopu onda web sučelje FTW.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 1:18 (tjodalv).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Mirko935 kaže...

 But why?

Šta nije praktičnije iskoristiti neki od mora mail klijenata?

gmail mi ima najbolji filtar spama, puno prostora za stare poruke (bitno za posao), pregledan mi je, jed/bnostavan, dostupan iz gugleta na svakoj napravi i tak. nije da se pravdam ali se pravdam 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Ajar kaže...
Mirko935 kaže...

 But why?

Šta nije praktičnije iskoristiti neki od mora mail klijenata?

gmail mi ima najbolji filtar spama, puno prostora za stare poruke (bitno za posao), pregledan mi je, jed/bnostavan, dostupan iz gugleta na svakoj napravi i tak. nije da se pravdam ali se pravdam 

 Sve 5. Mene zanima tvoj odgovor i odgovor drugih, na temelju čega tako intenzivno ljubite Google? Više, manje svi koji nude webmail imaju jednostavan i pregledan izgled, više ili manje su uspješni u filtriranju spama, dostupni su osim kad im sve krepa i sl. Razlika je u količini prostora koji nude.

 

8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
ridealong kaže...
Ajar kaže...
Mirko935 kaže...

 But why?

Šta nije praktičnije iskoristiti neki od mora mail klijenata?

gmail mi ima najbolji filtar spama, puno prostora za stare poruke (bitno za posao), pregledan mi je, jed/bnostavan, dostupan iz gugleta na svakoj napravi i tak. nije da se pravdam ali se pravdam 

 Sve 5. Mene zanima tvoj odgovor i odgovor drugih, na temelju čega tako intenzivno ljubite Google? Više, manje svi koji nude webmail imaju jednostavan i pregledan izgled, više ili manje su uspješni u filtriranju spama, dostupni su osim kad im sve krepa i sl. Razlika je u količini prostora koji nude.

 

Nije baš da ljubim Google/Gmail, dapače: Gmail ima nekih mana - skoro pa kao Outlook (hehehe). To je ono prikazivanje "bitnih" mailova ili tako nekako, ne znam jesu li odustali od toga, ali par puta na mobu sam skoro propustio bitan mail. Neke naprednije stvari su i dalje onak, clumsy: recimo filtracija za brisanje starih mailova. Također, novi "kontakti" (opcija) su i dalje neizbrušeni (makar ih peglaju), ali su defaultni, dok su stari puno funkcionalniji (pronalaženje duplih kontakata i mergeanje infoa). Dodavanje slika (avatara, fotki...) bi moglo biti bolje riješeno, neka automatizacija procesa kad importiraš npr 20 kontakata iste firme i hoćeš im zalijepiti isti logo.

Što se pak tiče "ljubljenja" - gle, puno tog je već navedeno (odličan auto spam filter, mogućnost jednostavnih postavljanja vlastitih raznih filtera s finom nivelacijom). Meni je odlično ažuriranje / sinkronizacija maila / kontakata iz browsera (pc kanta) i mobitela: brzo, glatko. Prebacivanje kontakata također. U biti, kad na novom uređaju postaviš svoj e-mail, u <1 min. ti sve račune itd sinhronizira. Skoro pa kao Apple .  Jbg, to je standard i radi - i to dobro radi. Meni vas je ža koji ste tipovali na Win Phone, toga nema i neće biti.

Što se pak tiče G Drivea, ima svoje mušice (npr postavljanje istog kao virtualni drive iz Linuxa), no i s njim sam više nego zadovoljan. Maps je također standard, Docs je više nego funkcionalan (makar ga rijetko koristim), itd. "Keep", "Classroom" itd ne koristim niti me ne zanimaju. Kalendar je ok ali ga rijetko napredno koristim.

Problem je monopola, kao i uvijek.

7 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur

@zechina

A kaj ti imaš protiv win phone-a...? 😊

Nakon tri godine zestoke upotrebe, baterija jos uvjek drzi dva dana ( cca 50-tak sati rada od cega 30-rak vrlo aktivno ), fluidan kao i prvog dana, kupljen novi za 535 kn ( u ht, paket za bonaše, lumia 535 ).

Vrhunska navigacija sa tlocrtnim prikazom objekata i pripadajućim kućnim brojevima, potpuno free i ne trosi net ( naravno, prije se povuce hr karta na mob, cca 300 mb i povremeno ju treba azurirati )..

Koristim i gmail i outlook za mailove, oba kroz browsere i nevidim neku spektakularnu razliku...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
bunker kaže...

@zechina

A kaj ti imaš protiv win phone-a...? 😊

Nakon tri godine zestoke upotrebe, baterija jos uvjek drzi dva dana ( cca 50-tak sati rada od cega 30-rak vrlo aktivno ), fluidan kao i prvog dana, kupljen novi za 535 kn ( u ht, paket za bonaše, lumia 535 ).

Vrhunska navigacija sa tlocrtnim prikazom objekata i pripadajućim kućnim brojevima, potpuno free i ne trosi net ( naravno, prije se povuce hr karta na mob, cca 300 mb i povremeno ju treba azurirati )..

Koristim i gmail i outlook za mailove, oba kroz browsere i nevidim neku spektakularnu razliku...

Ništa za ili protiv Win Phonea, više fyi, iste te Here karte imaš i za Android i iOS i Samsung Gear satove i za koristiti na desktopu... https://wego.here.com/?map=45.8085,16.04985,18,normal

 

 

edit: btw, isto je potpuno free i na Androidu i može se koristiti offline.

edit2: I izvrsna mi je mogućnost (nedavno sam tek to primijetio) da "uđem" u npr. shopping centre i vidim raspored dućana po katovima. Ne bi čovjek vjerovao da može dobro doći

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 0:57 (Mirko935).
8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
bunker kaže...

@zechina

A kaj ti imaš protiv win phone-a...? 😊

Nakon tri godine zestoke upotrebe, baterija jos uvjek drzi dva dana ( cca 50-tak sati rada od cega 30-rak vrlo aktivno ), fluidan kao i prvog dana, kupljen novi za 535 kn ( u ht, paket za bonaše, lumia 535 ).

Vrhunska navigacija sa tlocrtnim prikazom objekata i pripadajućim kućnim brojevima, potpuno free i ne trosi net ( naravno, prije se povuce hr karta na mob, cca 300 mb i povremeno ju treba azurirati )..

Koristim i gmail i outlook za mailove, oba kroz browsere i nevidim neku spektakularnu razliku...

 

Nemam ja ništa ni protiv Nokije 3310 ili N900. Samo sad idi kupi bateriju za istu... pitanje je standarda i korisnosti (štete) istog.

6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Zechina kaže...

 

Nemam ja ništa ni protiv Nokije 3310 ili N900. Samo sad idi kupi bateriju za istu... pitanje je standarda i korisnosti (štete) istog.

 Za sve koji moraju imati najnovije, ništa starije od 1 dana i ono što oni osobno nisu blagoslovili nije dobro. Da ne znam što radiš u životu, ne možeš 24 sata dnevno buljiti u mobitel i nabadati po aplikacijama. Ovi koji su uključuli sve žive notifikacije imaju tik kada im zasvijetli zaslon mobitela, a to se događa svakih par minuta (mail, IM poruke, reklame...). To nije život, to je psihijatrija. Svim ostalima mobitel služi za povremenu komunikaciju ili snalaženje u prostoru. A za to su dobre tisuće modela mobitela.

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Zechina kaže...

 

Nije baš da ljubim Google/Gmail, dapače: Gmail ima nekih mana - skoro pa kao Outlook (hehehe). To je ono prikazivanje "bitnih" mailova ili tako nekako, ne znam jesu li odustali od toga, ali par puta na mobu sam skoro propustio bitan mail. Neke naprednije stvari su i dalje onak, clumsy: recimo filtracija za brisanje starih mailova. Također, novi "kontakti" (opcija) su i dalje neizbrušeni (makar ih peglaju), ali su defaultni, dok su stari puno funkcionalniji (pronalaženje duplih kontakata i mergeanje infoa). Dodavanje slika (avatara, fotki...) bi moglo biti bolje riješeno, neka automatizacija procesa kad importiraš npr 20 kontakata iste firme i hoćeš im zalijepiti isti logo.

 Svi su ti servisi meni jako slični. I u svakom nešto ne radi kako treba. Nekada bih u Outlooku na PC-u složio kalendar i bez problema bih ga prebacio na Nokijin mobitel uz pomoć Nokijinog PC Suitea. Danas to mogu napraviti putem Huawei Hi Suitea ali bez mogućnosti ikakve intervencije u količinu stavki kalendara i sl. Ali radi. Zasad. Mail je više manje isti svugdje. Ne volim te algoritme koji mi preslaguju mail. Poruke volim vidjeti onako kako su stigle. Pa i tada postoji opasnost da koju preskočim ali je takav dan da ih stigne previše. Google je nabio broj korisnika gmaila zbog Androida i potrebe da se ima account kod njih.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice