Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

poruka: 13
|
čitano: 5.702
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis".
14 godina
offline
Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

Teško mi je zamisliti situaciju u kojoj bih morao sinkrono mijenjati uređaje za igru u jednoj igraćoj sesiji. Jedino čega sam se dosjetio jest odlazak na WC.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

Niko nas u Hrvaškoj ništ ne pita, ili jednostavnije mi smo za Google Cloud ili buduče Online Google Stadia gejmanje potpuno nebitni.

 

Kaj se tiče CPU djela, "ako je to serverski 2.7ghz CPU i vjerojatno AMD" onda je to 4/8 Epyc model.

 

 

Koji je Epyc model u pitanju za sad nema detalja, ali hm lako moguče da je to baš Embedded Epyc serija.

 

https://www.amd.com/en/products/embedded-epyc-3000-series

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 22:55 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

Rece komentar na Redditu...

 

 

2020. Google Stadia mijenja ime u Google Play, Google Play postaje Store

2021. Google Play mijenja ime u Google Game

6. mj. 2021 Google Game mijenja ime u Google StreamPlay

 

2022. Google gasi uslugu StreamPlay 

 
22 0 hvala 1
8 godina
offline
Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

Dijelom sam pesimist jer ovakav projekt tesko bude ostvariv pogotovo jer postoji prejaka konkurencija. Igrači ne žele kupiti konzolu koja nije provjerena i dokazana jer Google je praktički nov na tom području.

 

Vjerujem da bi bilo bolje kada bi se Google udružio sa Nintendom oko toga, kao neka vrsta partnerstva da se napravi konkurencija X-boxu i PS-u, Nintendo ima isto konzole ali se njihove konzole ne mogu mjeriti sa Xbox i PS.

 

 

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov se
BarbaVeli kaže...

Teško mi je zamisliti situaciju u kojoj bih morao sinkrono mijenjati uređaje za igru u jednoj igraćoj sesiji. Jedino čega sam se dosjetio jest odlazak na WC.

 

Jer kad odeš negdje na vikend nosiš sa sobom svoj 4K TV i surround sistem.  

 

T700 kaže...

Dijelom sam pesimist jer ovakav projekt tesko bude ostvariv pogotovo jer postoji prejaka konkurencija. Igrači ne žele kupiti konzolu koja nije provjerena i dokazana jer Google je praktički nov na tom području.

 

Vjerujem da bi bilo bolje kada bi se Google udružio sa Nintendom oko toga, kao neka vrsta partnerstva da se napravi konkurencija X-boxu i PS-u, Nintendo ima isto konzole ali se njihove konzole ne mogu mjeriti sa Xbox i PS.

 

Pa nije riječ o konzoli već o online stream servisu.

Glede Nintenda: "Nintendo Switch controller support being added to Chrome" - to je čak i najavljeno na prezentaciji; moći će se koristiti bilo koji kontroler, ali će trebati onaj od Stadie za napredne funkcije.
Koliko sam shvatio, igrači bi trebali moći snimiti svoje game sessione za gledanje na YT - koji bi ujedno bili i game save state. Klikom na isti svatko bi mogao nastaviti igru upravo otale. Ako to i djelomično šljaka, to je poprilična revolucija.
Pri tom im je onda prvenstveno konkurencija Amazon, odn. Twitch a ne PS Now / xCloud.

Srećom, svijet se ne mjeri po Balkanu pa ove projekcije o skorom gašenju Stadie, a sve valjda zato jer servis neće odma biti dostupan u rvackoj & co ne dotikavaju se nikoga naokolo.
Što pak "ostatak" misli o Stadiji možda najbolje govori to da su dionice Nintenda i Sonya ekspresno pale 4%
https://www.cnbc.com/2019/03/20/sony-and-nintendo-shares-tumble-following-google-stadia-announcement.html
https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-03-20/nintendo-sony-fall-after-google-announces-gaming-platform-jtgiu43v

 

( ^ Mitch, što onda, trgujemo prema redditu ili?)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 15:21 (Zechina).
15 godina
offline
Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

Pokušajte shvatiti da će do cca.(moja skromna procjena) 2025. godine 5G mreža biti dosta rasprostranjena po svijetu, a i kod nas.

5G=mala latencija, velike brzine,...

Optika također.

 

Cloud gaming kao u nekom SF filmu (plug and play, bilo šta od VR-a, AR-a, mixed-a,..) će biti, ali to tek kroz desetljeće, dva,...

 

Mislim da je sad bitno optimizirati video feed, codec

 

Moje skromno mišljenje

Pozdrav

[M|C] LuX_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov se
T700 kaže...

Dijelom sam pesimist jer ovakav projekt tesko bude ostvariv pogotovo jer postoji prejaka konkurencija. Igrači ne žele kupiti konzolu koja nije provjerena i dokazana jer Google je praktički nov na tom području.

 Koju konzolu? Jesi ti pročitao tekst? Trebaš neki komp i Chrome na njemu. Vjerojatno će biti isprobani perio kao na Netflixu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

Drago mi je radi AMD-a i Vulkana. Vec dugo nisam gamer, ali ovo bi definitivno volio isprobati na velikom ekranu. Trenutno zvuci predobro da bi bilo istinito, ali treba pricakati da objave koji sadrzaj ce biti dostupan te naravno cijenu. Citao sam da su vise godina radili s id software-om na razvoju usluge te ce Doom Ethernal biti dostupan. Za Google sam uvjeren da mogu ugurati ovakvu revoluciju u gaming ako ne izgube fokus u meduvremenu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

Mega intervju sa Phil Harrisonom (i M. Bakarom), glavnim Google likom iza "Stadie".
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-google-stadia-phil-harrison-majd-bakar-interview

 

Drug Filip je baja koji je izmislio PlayStation, potom podigao na noge Xbox, a bio je i glavonja u Atariju.
Karijeru započeo kao dizajner igara i "graphician", potom glavni developer u Mindscapeu ("Lego Island" itd)...
...ima čoek utakmica u nogami i izgleda da zna što radi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Phil_Harrison

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov se
Zechina kaže...

 

( ^ Mitch, što onda, trgujemo prema redditu ili?)

 Hehe, kao (bivsi) zaposlenik nemam pojma . Znas da sam ja LONG na Alphabet.

 

Zajebanciju na stranu, proizvodi su super ali retention je nikakav i na tome se najvise radi. Realno sve sto je Google izbacio kao free (Maps, YT - doduse kupnja, GMail) je svjetski top. Ostalo sve bas i nije. Nekako je brend previse asociran uz besplatne stvari i adove. 

 

Uglavnom bit ce zanimljivo i zanima me kako ce PMovi izgurat ove stvari oko Stadije. Bojim se da je ovo trziste jako saturirano i treba prvo kapitalizirat na Youtubeu preko ovog...ali Amazon je jasna konkurencija i siguran sam da kuhaju nesto u sklopu Primea + Twitch.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 5:02 (Mitch).
5 godina
protjeran
offline
Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov servis

Dok twitch ide zestoko naprijed + aplikacije + prime itd, youtube gaming ostaje na istome. Stvarno ne vidim nekoga pomaka sto se tice youtube gaminga. Bolje da su napravili platformu za gaming nego ubacili stvari sa livea i nazvali gaming -.-  Isto tako trebaju poboljsati monetizaciju jer je uzas, jer ona kvota za dobit monetizaciju je za ubit se, nije ni cudo sto svaki mjesec sve vise i vise izlaze klipovi sa clickbait naslovima, laznim thumbnailovima, laznim videima itd, cim se dode do kvote, dobije se monetizacija, svi se videi brisu i onda se kanal prodaje i eto love. Ceka ih jako dugacak put sto se tice youtubea, da amazon izbaci konkurenciju youtubeu, a moze bilo bi super.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google ulazi u svijet cloud gaminga, njihov se
WooOt kaže...

Dok twitch ide zestoko naprijed + aplikacije + prime itd, youtube gaming ostaje na istome. Stvarno ne vidim nekoga pomaka sto se tice youtube gaminga. Bolje da su napravili platformu za gaming nego ubacili stvari sa livea i nazvali gaming -.-  Isto tako trebaju poboljsati monetizaciju jer je uzas, jer ona kvota za dobit monetizaciju je za ubit se, nije ni cudo sto svaki mjesec sve vise i vise izlaze klipovi sa clickbait naslovima, laznim thumbnailovima, laznim videima itd, cim se dode do kvote, dobije se monetizacija, svi se videi brisu i onda se kanal prodaje i eto love. Ceka ih jako dugacak put sto se tice youtubea, da amazon izbaci konkurenciju youtubeu, a moze bilo bi super.

 

Zaboravljaš bitnu stvar: Amazon nema uređaje za igranje (platformu, standard).

Ne kažem da ih neće biti (?), ali Fire telefoni i tableti su propala stvar i Amazon ih gura tek kao što je i Ballmer gurao Windows Phone - samo zato jer može.

A na Kindleu i Echou se baš i ne možeš igrati.

Što se pak Googlea tiče, on objedinjuje i Android i Chrome OS (Chrome, Android i Linux apps), a hardware je ovdje sve od telefona, konv. tableta i chromebooka do sad već moćnih chromeboxa.

A ideja je da Stadia gaming funkcionira, integrirana sa YouTube, na svemu što može prikazati YouTube.

Pa sad zbroji 2+2.

Ili: Google može preko noći promijeniti poslovni model - napraviti dumping tako da dijeli ("baca") pare za monetizaciju, kao i što Amazon baca pare na Fire uređaje. Ali Amazon ne može (sigurno ne preko noći) stvoriti novi YouTube, Android, hardware za support.

 

Cloud gaming, kako ga je Google zamislio u Stadiji, znači da se igra vrti / renderira na daleko moćnijem hardveru nego li si ga ti možeš / želiš priuštiti privatno.

Osim toga, svaki game-save i/ili streaming video može (po želji) biti direktan, instant "upad" bilo kojeg gledatelja u igru, običnim klikom na tipku, na neki specifičan level nekog određenog, virtualnog mmo "svijeta" (kojih može biti na stotine), neke određene igre.

Mogućnosti su ogromne, i za one koji dijele (streamaju) gaming i za potencijalne igrače.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice