Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar

poruka: 12
|
čitano: 5.460
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar".
9 godina
offline
Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar

Jel može koji dan bez tih bitcoinova?

hvala.

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
9 7 hvala 0
16 godina
offline
Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar

Težak je taj "hakerski" kruh

Bolje da su se krampa il lopate primili, po satu bi 25 kn dobili..svaki...

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 d
Einstein je bio djete za ove.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar

Štetočine.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar

Ovo im je mozda samo vjezba bila za nesto vece.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 d
Za što veće?
Za napad na psihološku granicu od 75 $ prihoda ?
Prije mislim da se netko od tih hakera lupa po glavi, kao oni krivotvoritelji iz Alana Forda kada su skužili da ih izrada krivotvorene novčanice od 10 $ košta 12,5 $.
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar

E sad ga hebi, naravno da neće reći "izrudarili su 250000$". Kad je ijedna banka / kartičarska kuća priznala koliko im je kartica (podataka) ukradeno ...osim ako nisu bili prisiljeni. A brojke su enormne, skoro svake godine po Jadranu ekipa brsti po bankomatima, čuješ samo za one koje su ćopili.

OK, vjerujem da je ukupna dobit bila mizerna, plus ako im nisu isplatili, sve 5. Međutim, što ako je interno zaposlenik bio involviran, i sam sebi (& svojoj ekipi) isplaćuje moneriće polahko, na kapaljku?

Siva zona, kako god da okreneš.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar

Stjepko je u pravu, napali su 5000 usera. Sto bi bilo da je ta brojka bila recimo 50 mil. Da se napadne stranica poput twittera facebooka, youtube. Sve odjedanput. Tih 24 dollara bi brzo dobilo jos par nula.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 d
Zechina kaže...

E sad ga hebi, naravno da neće reći "izrudarili su 250000$". Kad je ijedna banka / kartičarska kuća priznala koliko im je kartica (podataka) ukradeno ...osim ako nisu bili prisiljeni. A brojke su enormne, skoro svake godine po Jadranu ekipa brsti po bankomatima, čuješ samo za one koje su ćopili.

OK, vjerujem da je ukupna dobit bila mizerna, plus ako im nisu isplatili, sve 5. Međutim, što ako je interno zaposlenik bio involviran, i sam sebi (& svojoj ekipi) isplaćuje moneriće polahko, na kapaljku?

Siva zona, kako god da okreneš.

 -u svakom ozbiljnom jobu, insider.. a bankomati i sl. s ovim nemaju baš nikakve veze, pa ni usporedba nije upotrebljiva.. tj. .. hackeri su omiljeno pokriće za sve, pogotovo sjev.korejski ili ruski.. kao što je svaka pljačka 'udaljili se u nepoznatom smjeru'... ono, koliko to smjerova danas ima nepoznatih, npr ''sjever''? .. floskule. (edit: ... trace, ip, negdje netko (ne)isplaćuje novac, ..).

 

Luka123 kaže...

Stjepko je u pravu, napali su 5000 usera. Sto bi bilo da je ta brojka bila recimo 50 mil. Da se napadne stranica poput twittera facebooka, youtube. Sve odjedanput. Tih 24 dollara bi brzo dobilo jos par nula.

 - 5.000 webova je ipak malo više juzera, do the math.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 11:33 (ihush).
14 godina
online
Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 dolar

Velik promet - mala zarada...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 d
Samo 24$ ? Mora da su to neki nadareni momci.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hakeri napali 5.000 webova i izrudarili – 24 d
ihush kaže...

 Ma, poznanica radi na osiguranju za neku stranu (međunarodnu) web kladionicu, "tečajnici" se u jednoj zemlji interno udružili sa djelatnicima druge zemlje, privremeno (!) podigli omjer za klađenje / dizanje dobitaka i kasnije ga vratili. Da nisu bili pohlepni, možda bi im i prošlo. Mislim da sad još uvijek traje interna istraga je li toga bilo i ranije.
Iz tog kuta gledano, ovo je bilo puno lakše izvedivo.


@bankomati: koliko sam načuo, pokradene kartice se u par dana iskopiraju; "samo" ih treba upotrijebiti. Ne bulaznim po dark webu, ali mi je neki lik rekao da možeš birati u tisućama: vrstu kartice, zemlju, količinu (=popust)... profesionalna usluga :-D.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice