Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadašnjos

poruka: 19
|
čitano: 8.305
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadašnjos".
14 godina
offline
Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadašnjos

bugcoin.hr malo ste dosadili s bitcoin-ima barem meni ,svaka druga vijest btc

Moj PC  
14 14 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš

Pa sto ako je svaka druga o bitcoinu? Vidis da im youtube ima malo pretplatnika, skoro svatko ima adblock, jedina im je sansa prevodit vijesti o necemu popularnom da privucu vise posjeta da mogu nabit cijenu promo clanaka :)

6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
loky4i4 kaže...

bugcoin.hr malo ste dosadili s bitcoin-ima barem meni ,svaka druga vijest btc

 Nešto slično sam prigovorio prije par tjedana.

 

Svi svjesno podupiru taj hype oko bitcoina jer ih zanima što će dalje biti - novi uzlet ili gadna propast. U oba slučaja će netko slaviti jer će zaraditi ili će u drugom slučaju zbog nekih svojih razloga reći - znao sam ili jesam vam rekao! A špekulanti i kojekakve druge kategorije ljudi samo smišljaju kako se okoristiti sadašnjom situacijom. Što vrijednost bitcoina bude veća, to će privlačiti sve više mutnih tipova.


Ne čude me niti krađe, ali me jako brinu jer su uzele maha do te mjere, da gotovo svakodnevno po informatičkim portalima čitam o krađi podataka i sl. Malo je svega toga previše. Ispada da se u bitne ili atraktivne sustave upada kao od šale i kradu podaci koji ne bi smjeli biti tako izloženi. K vragu i svo znanje informačara i security stručnjaka, kada se ovakve situacije događaju sve češće. A čini mi se da će biti još gore.

 

 

16 godina
protjeran
offline
Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadašnjos

Držati veće količine bitcoina (ili bilo koje druge kriptovalute) na centraliziranim burzama/mjenjačnicama je čisto kockanje. Statistički, samo je pitanje vremena kad će svaka od njih biti hakirana. Rješenje je u decentraliziranim burzama/mjenjačnicama tipa Bitshares gdje ne postoji centralni server, samim time ne postoji ni točka napada na koju se hakeri mogu usredotočiti.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
Vortac kaže...

Držati veće količine bitcoina (ili bilo koje druge kriptovalute) na centraliziranim burzama/mjenjačnicama je čisto kockanje. Statistički, samo je pitanje vremena kad će svaka od njih biti hakirana. Rješenje je u decentraliziranim burzama/mjenjačnicama tipa Bitshares gdje ne postoji centralni server, samim time ne postoji ni točka napada na koju se hakeri mogu usredotočiti.

 Coinbase moraš izuzeti, oni su toliko vremena nedostupni, da im ni regularni korisnici ne mogu pristupiti, a kamoli hackeri! Izgleda da je to njihov napredni model zaštite. 

...
12 godina
neaktivan
offline
Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadašnjos

Treba drzati bitcoine offline jer prema sadasnjoj cijeni to je $75 milijuna: https://cryptocoincharts.info/topic/nicehash-hack

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadašnjos

Previse je pitanja oko bitcoina i opcento blockchaina samo zato sto su buzzword.

 

Neki dan nam dode klijent u firmu i trazi "centralizirano Blockchain rjesenje jer je cuo da je to fora". Ja ga gledam haha.

 

Ljudi ne razumiju da koliko sada brzo raste cijena da ce toliko eksponencijalno padat kada krene prodaja. Bitcoin nije bluechip dionica. Bitcoin se shorta od prvog dana.

 

Medutim nikome u interesu nije prodaja, a isto tako nikome nije u interesu kupnja pri 5x-6x vecoj cijeni nego prije 90 dana. Zato ne vidim da ce ovo jos dugo rast jer kupnja ce pri 20-25k sigurno padat naglo. Osjecaj upsidea je sve manji.

 

Zato je bubble i zato ce deset puta brze od dot coma strmoglavit. Volumen kupaca je jednostavno prevelik. 

 

Volatility i beta su ne izracunljivi. Onda jos izlazi pitanje kako Coinbase planira kontrolirat trziste od toliko korisnika ako ikad dode kriza i krene nagla prodaja? Bas to sto nece ni moci ce samo dolit ulje na vatru. Vec vidim da ce bit lockdown jer nece moc cash outat na checking accountove, a onda ce se cijena mijenjat unutar tih par dana toliko da nitko nece znat po kojem kursu ce oni to isplatit.

 

Ujutro sam prodao sve od BTC na 18k i dio prebacio u ETH/LTC (vise na LTC cisto zato sto je pored njega BTC besmislen) Gledanje kako raste se vise ne isplati.

 

Ako Bitcoin ne pukne prije nego sto SEC i IRS krenu rokat porez na ovo bit ce veselo za gledat. Sad lagano prodat sve i uzivat.

 

Najsmijesnije je sto dok sam bio u Goldmanu, Goldman je kupio masovnu kolicinu na proljece. Dakle valuta kojom se bjezi od banaka je vjerojatno u 90 postotnom vlasnistvu od banaka.

 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš

da te pitam kada treba zamjenit BTC za FIAT kako to napraviti na paper walletu ili hardware wallet, a poprilično je zagušeni promet BTC te se gubi vreme i novac na čekanje da dođe BTC na burzu pa zamjeniti i onda kamo sa FIAT? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 22:15 (Jim Carrey).
15 godina
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
Ja sam saltao Trezor - Coinbase.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš

dok ti je FIAT bio na coinbase kamo si s njime? Mislim lako je dok je bull market, ali recimo da je cijena stalno volatilna što onda. 

8 godina
offline
Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadašnjos

Hakiralo me i gle sad sam milijarder!

Tek sad shvaćam koliko je adeze napredna stranka, to je bila ta famozna digitalizacija...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
Haha o tome i pricam, lockdown je neizbjezan na ovakvom trzistu. Fiat ces tesko izvuc pogotovo na kartice. Direktan account link je uvijek pogodniji.
16 godina
moderator
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
Mitch kaže...

 

Ujutro sam prodao sve od BTC na 18k i dio prebacio u ETH/LTC (vise na LTC cisto zato sto je pored njega BTC besmislen) Gledanje kako raste se vise ne isplati.

 

 

 

 Gdje si prodao, na kojoj mjenjačnici? Koliku proviziju imaju kod prodaje? Pretvorio si sve u dolare/eure i što s tim, povuka na svoj račun ili vrtiš dalje?

...
12 godina
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
loky4i4 kaže...

bugcoin.hr malo ste dosadili s bitcoin-ima barem meni ,svaka druga vijest btc

 Slažem se. Mislim ok, je to tech vijest (donekle), ali mi fakat ide na jetra. 

 

Ko da Herbal Life reklamu proživljavam ponovo. 

12 godina
offline
Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadašnjos

Nikad nisam razumio ekipu koja sve što uloži drži na exchange siteovima. Ja doma imam paper wallet a uskoro planiram uzeti i Ledger S nano.

Što se tiče isplate, najbolje mi se pokazala bitcoin-mjenjacnica jer imaju stvarno najnize provizije i sjedne mi sve direknto na tekući bez prebacivanja eur/hrk. 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
Miro kaže...

 Gdje si prodao, na kojoj mjenjačnici? Koliku proviziju imaju kod prodaje? Pretvorio si sve u dolare/eure i što s tim, povuka na svoj račun ili vrtiš dalje?

Ubacio Coinbase address u Trezor, prebacio na Coinbase u USD i povukao na americki tekuci racun s provizijom od 1.49%.

 

Vrlo malen dio (tipa 250$) sam ostavio i ubacio u LTC (kojeg sam kupio za 20$ jos kod ICOa tako da sam vec zaradio na njemu) i ETH. Najvise vjere polazem u njih dvoje, pogotovo LTC za nekih 5-6 godina. Lagan za mineat, brz za upotrijebit. IOTA isto.

 

Vrtim dosta malo u to dvoje sada, a ostatak kesovina.

 

Vec dugo sam vrtio po glavi kada cu prodat i cak nisam vukao cijenom nego vremenom. Sada je nekih godinu dana da imam BTC pa prodao jucer cim je uzletio.

 

U proteklih mj. dana Bloomberg je javio da je oko 1.6-2% svjetskog BDPa palo na BTC. Ovo je neki sluzbeni okvirni izracun bio dosada.

Investitori uzimaju oko pola u crypto svijetu. Transakcije po capital stock opcenito uzimaju oko 50-100% godisnje ekonomske aktivnosti u svijetu, pa uzimam neki prosjek oko 70%. I onda dijelim s 21 mil. coinova.

 

Dakle (0.02*75 bilijuna (BDP) * 0.5 * 0.7)/21000000 i dobije se cca 25k$ po coinu.

 

 

E sad ako uspostavi cijenu i stagnira, sigurno ce od tih 25k kada dosegne rasti barem 2.4% po inflaciji u Americi, sto je na 25k$ dosta dobar iznos za shortanje.

 

No ove projekcije da ce ici iznad toga su nebuloze. Cak i ovi postotci gore su samo validni za zadnjih mj dana, jer prije 3 godine nitko nije znao da ce 2% ekonomije ic na digitalne valute. A i ne vidim zasto ide. Dolazenje do velikih kolicina novaca (gdje ovakva razina sigurnosti ima smisla) je i dalje presporo.

 

Sada je fora trejdat sve u BTC jer znas da dok stoji novac on raste puno brze nego bilo koji fund.

Mene samo zanima sta ce bit s ekipom sa Silk Roada itd. kojima su zaplijenjeni BTC, a cijena masovno porasla od tada. Ne bi se cudio da financiraju hack operacije.

 

 

P.S. Moze se izbjec placanje bilo kakvih feeva ako se koristi GDAX direktno i gada price kojeg pokazuje supply&demand u tom trenutku. Samo sta se toliko mijenja da nisam imao zivaca to radit.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 12:54 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
Pripazite na LTC.
Na Wall Streetu danas svi pricaju Pump and Dump.

Navodno je jedna private equity grupa ubacila 500 milijuna na 100$, zele 5x return i prodat.

Dakle na cca 420$ bi moglo pocet stagnirat i onda roketirat dolje. Ovisi tko im je exchanger u fiat.

Mozda dio prodat na 400$, pola ostavit? Vidite sami. Ja znam da ima puno veci potencijal od BTC. imam dovoljno disposable income da ostavim u ltc iz zahebancije.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš
Mitch kaže...
Pripazite na LTC.
Na Wall Streetu danas svi pricaju Pump and Dump.

Navodno je jedna private equity grupa ubacila 500 milijuna na 100$, zele 5x return i prodat.

Dakle na cca 420$ bi moglo pocet stagnirat i onda roketirat dolje. Ovisi tko im je exchanger u fiat.

Mozda dio prodat na 400$, pola ostavit? Vidite sami. Ja znam da ima puno veci potencijal od BTC. imam dovoljno disposable income da ostavim u ltc iz zahebancije.

 sve je pump and dump  

 

mislim na altcoine bitcoin još koliko toliko drži 

 

btw hvala na informacijama

15 godina
offline
Re: Hakiranja i pljačke bitcoina: prošlost i sadaš

Da, Bitcoin cak i nije ni bubble vise.

Prevelik je Bitcoin da bi ga netko tipa Goldman distruptao sa 8 digit sumom. Ili da bi roketirao dolje. Nikome nije prioritet prodaja, a cijena koliko toliko drzi vodu (barem S&D)


Ovako imas Goldman koji dode ubaci random svotu ispod milijarde, i ocekuje duplanje ili nesto.

Litecoin itd. je idealne velicine za to.

I onda kad izvuku 5x return, onda kupe po jos manjoj cijeni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 2:32 (Mitch).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice