HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

poruka: 20
|
čitano: 5.658
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t".
15 godina
offline
HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

Štedite ljudi u bankama, kamate nikad više, od 0,5 do 1%

K
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 21:02 (Korky).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

Odmah mi je lakše kad znam da HANFA prati tržišta kriptovaluta i brine o hrvatskim ulagačima u iste.

 

Kamo sreće da su isto tako brinuli i o Agrokorovim ulagačima, ali valjda nisu stigli i jedno i drugo :)

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 18:51 (Vortac).
 
24 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
Korky kaže...

Štedite ljudi u bankama, kamate nikad više od 0,5 - 1%

 znači da ima previše novca koje nitko ne želi ili zbog toga što banke ne vjeruju ljudima da će biti u stanju vratiti kredite. Bit će vjerojatnije da je ovo drugo što ne sluti na dobro.

11 godina
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
BlackDog22 kaže...
Korky kaže...

Štedite ljudi u bankama, kamate nikad više od 0,5 - 1%

 znači da ima previše novca koje nitko ne želi ili zbog toga što banke ne vjeruju ljudima da će biti u stanju vratiti kredite. Bit će vjerojatnije da je ovo drugo što ne sluti na dobro.

Ovo drugo nije dobro, ali ono prvo je još gore. 

42
16 godina
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
Vortac kaže...

 

Kamo sreće da su isto tako brinuli i o Agrokorovim ulagačima, ali valjda nisu stigli i jedno i drugo :)

 

To su ti mirovinski fondovi bili. Drugi stup je u Agrokor ukucan prije nego je kihnuo. Zato zaboravi mirovinu lol

5 godina
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
Kada kriminalci upozoravaju na druge kriminalce....
Pustimo institucije da rade svoj posao...za sve ostalo tu je m card
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

Kriptovalute ne bi trebale biti u nadležnosti HANFAe, nego Hrvatske lutrije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

-zanimljivo... kako se dovitljivo, sikovito, pjesnički izražavaju muljatori, mešetari.. kad im to odgovara. Kad ne smiju reči laž, neistinu, kad ne žele reči ili biti razumljivi pučanima, ovcama koje šišati treba.. :)

..zbog iznimne volatilnosti kripto imovine..

no ako ništa drugo, koriste primjerenu zamjenicu, ispariti. Bankar-mešetar ne koristi 'nepristojne' riječi, kao npr nestabilnost, jer to bi i pučani razumjeli, a kad svi razumiju-znaju, tad ni magija nije čudo, no tad ni biznisa nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
Neki drugi muljatori bi rekli 'otajstvo transsupstancije nečega u ništa'.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
Visak kaže...
Neki drugi muljatori bi rekli 'otajstvo transsupstancije nečega u ništa'.

 Eh sad, teško je reći da li si mislio na kriptovalute ili na dionice iz Agrokorova koncerna, pod budnim nadzorom HANFE, Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja, Porezne uprave, FINA-e, Vlade i revizorskih kuća?

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
15 godina
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip

Osim internih K-plus kartica i općinskih šupaka koji su njima plaćali dugove komunalija, nitko ne gura Agrokorove dionice kao zamjenju za valutu - odluka je individualna hoće li ju netko prihvatiti u zamjenu za neku drugu vrijednost.

 

Ono što je za tebe osobno bitnije je da nitko nikada nije propagirao dionice na ovako osobnoj i emocionalnoj razini, niti je itko ikada izmišljao kojekave ideologije da bi opravdao ono što dionica jest - promjeniva vrijednosnica koja vrijedi uravo onoliko koliko je netko za nju spreman dati.

 

Nitko nikada nije ispod svake vijest o dionicima pisao ovakve kvazisarkastične komentare jer vlasnike dionica ne zanima ništa dublje osim njihove vrijednosti, pa ne guraju ideološke propagande skrivene u cinično-sarkastičnim komentarima.

 

Pa sad budi iskren i reci što te tjera da pišeš išta u obranu kriptovaluta, jer dioničare Agrokora ne vidim da brane instituciju dionice, dok, naravno, zdušnop brane profit iza dionice.

No taj interes je isključivo novčani, pa ih psihologija ne tjera na ikakve akcije osim da zaštite i povećaju profit.

 

I dok dioničari zdušno prodaju fiktivne vrijednosti (ugled i možebitni doseg) kojekavih konglomerata, jer je bolje biti bogat nego siromašan, ne razumijem razlog zdušne prodaje ideologije kriptovaluta.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
protjeran
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
wyks kaže...
Ono što je za tebe osobno bitnije je da nitko nikada nije propagirao dionice na ovako osobnoj i emocionalnoj razini

 Vidi se da ne pratiš Poslovni forum. Cijeli BUG forum nema toliko emocija i osobne razine koliko samo jedan thread o nekoj popularnijoj dionici tamo (pogotovo ako kreneš čitati od 2006). A da ne govorimo koliko toga je pobrisano/moderirano. A da ne govorimo o Agrokorovim izdanjima gdje su se diskutanti, naravno, često znali dohvatiti i politike/domoljublja/hrvatstva. Ovi moji cinično-sarkastični komentari su kamilica, nula, manji od točke na kraju ove rečenice u usporedbi s propagandama koje su se tamo propagirale. Tako da mi je tvoja teza o dioničarima koji personificiraju nekakvu racionalnu i objektivnu raspravu podosta komična. Teško je čovjeku koji vjeruje u takve naivnosti objasniti "ideologiju kriptovaluta", dapače sam taj konstrukt ukazuje na zablude i predrasude u vezi istih.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
ihush kaže...

-zanimljivo... kako se dovitljivo, sikovito, pjesnički izražavaju muljatori, mešetari.. kad im to odgovara. Kad ne smiju reči laž, neistinu, kad ne žele reči ili biti razumljivi pučanima, ovcama koje šišati treba.. :)

..zbog iznimne volatilnosti kripto imovine..

no ako ništa drugo, koriste primjerenu zamjenicu, ispariti. Bankar-mešetar ne koristi 'nepristojne' riječi, kao npr nestabilnost, jer to bi i pučani razumjeli, a kad svi razumiju-znaju, tad ni magija nije čudo, no tad ni biznisa nema.

Visak kaže...
Neki drugi muljatori bi rekli 'otajstvo transsupstancije nečega u ništa'.

 

A ponajviše volim "korekciju". Nije se pas posra nego se desila "korekcija". Po ovom kvaziekonomskom leksiku, korigirati se možemo samo u negativnom smjeru. Naravno, nigdje taj termin nije eksplicite naveden kao primjeren isključivo za negativnu uporabu, ali se masovno koristi i podrazumijeva upravo pri friziranju "dubioza".
Taj je kvazi-jezik više rafiniran nego li astrološki, zvuči poput proročica iz Delfi.

15 godina
neaktivan
offline
HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

Nemamo problem, nego izazov. Ono, pukla nam je cijev i govna plivaju po kući, to nam je baš izazov.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

..naravno, jer, važno je tj kako lijepo reči osobi da su mu milijončići upravo kalirali, eufemizmi, za ono pas se posra. Kvazi jezik, zvazi struke, kvazi pošteno/uljuđeno, običan materijalistički interes ili kockanje dok se svi nadaju jackpotu kao mamcu. Podsjeća na ono pismo, ''mačka hodala po krovu..'' (pa se kuća zapalila, umrla mati itd..) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
Vortac kaže...

 Vidi se da ne pratiš Poslovni forum.

 Jer me dionice ne zanimaju.

 

Vortac kaže...

 A da ne govorimo o Agrokorovim izdanjima gdje su se diskutanti, naravno, često znali dohvatiti i politike/domoljublja/hrvatstva.

Znaci, moticacija lezi kako u novcanom interesu, tako i u politickom, jer je sprega Agrokora i politike bila plodonosni politicko-ekonomski pakt koji se nekim slojevima drustva propagirao nacionalistickim nabojem. Opet to su ideoloski razlozi ponukani svrstavanjem u kvazinacionalisticke grupe, u kojima je mala granica izmedju nasilnistva na nacionalistickoj osnovi i prodaje tog nacionalizma za najcesce sitan profit.

 

Kako god analogija ti ne stoji, niti tebi ide u korist spominjanje ortakluka nesposobnih biznismena i korumpiranih politicara, jer pitanje je bilo sto tebe tjera da propagiras kriptovalute, na sto odgovaras whataboutizmom o najvecem sljamu hrvatskog drustva. Da, normalno je da sljam brani svoj novacani i ksenofobicno-sovinisticki interes. No ti ovdje ne branis prljavu hrvatsku ekonomiju, ti nekakvim pokusajem cinizma branis kriptovalute.

 

Vortac kaže...

 Ovi moji cinično-sarkastični komentari su kamilica, nula, manji od točke na kraju ove rečenice u usporedbi s propagandama koje su se tamo propagirale.

Znaci potvrdjujes da su tvoji komentari propaganda? Propagandu dionicara sam vec objasnio kao razumljivom jer stite svoj interes. Sto ti stitis?

 

Vortac kaže...

 Tako da mi je tvoja teza o dioničarima koji personificiraju nekakvu racionalnu i objektivnu raspravu podosta komična.

Teza je bila da dionicari ne propagiraju svoje vrijednosnice kao ideolosko spasenje moralne ljudske ekonomije, niti ih itko tako shvaca. Svi shvacaju volatilnost, svi shvacaju vrijednost i mozebitnu bezvrijednost.

 

Ustvrdili smo, iako je ovo ocito jos iz doba East India Trading Company, da se dionice propagiraju iz interesa:

  1. 1. profita
  2. 2. nacionalne ideologije
  3. 3. prevare
  4. 4. kriminala

 

Kako se ti od pitanja branis whataboutizmom o gore navedene 4 tocke, mogu ili ustvrditi da je i tvoj poriv iz neke od 4 tocke, ili nije.

Pa imam 3 pitanja za tebe.

 

1. Ukoliko razlog nije u gore navedene 4 tocke, koji je tvoj poriv

2. Gdje su #BitcoinMillioners (Cak i u ultrakonzervativnom arapskom okruzenju postoji razmazena mladez petrodolara, pa nekom logikom bi morali postojati i razmazeni klinci bitcoin bogatasa.)

3. Ukoliko znamo da HSBC kao jedna od 5 najvecih banaka na svijetu jos uvijek nije prestao sa praksom direktnog ubijanja ljudi u narkokartelima po Srednjoj i juznoj americi, kako bi isti narko dileri mogli sto vise kutija punih novaca ubacivati u rupe u šalterima HSBC banaka dizajniranima po uputama narkoboseva, može li itko na planeti biti toliko naivan da ne pomisli kako su Banke imale svoje prste u ovako plodonosnoj volatilnosti? Podnatuknica - Jedan od direktora WalMarta Mexico je frizirao poslovne knjige kako bi skrivao podmicivanja lokalnih politicara i bandi. Danas je visi podpredsjednik WalMarta USA.

 

Kriptovalute samo posteni ljudi koriste!

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
protjeran
offline
HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

Pa ti si u ovoj temi osobno povukao analogiju sa svijetom dionica koji je, po tebi, dosta objektivan i racionalan, vlasnike dionica ne zanima ništa dublje osim njihove vrijednost (tvoj citat). Čak si ustvrdio, citiram "nitko nikada nije propagirao dionice na ovako osobnoj i emocionalnoj razini". Međutim, kad sam ja ponudio konkretne primjere iz Hrvatske da je to sve skupa daleko od istine, sad je taj isti svijet dionica po tebi odjedanput postao "najveći šljam hrvatskog društva"? Da ne govorimo da si nam do jučer naveliko objašnjavao motivaciju i psihologiju tipičnog dioničara, a danas post započinješ sa "dionice me ne zanimaju".

 

Mislim da je daljnja rasprava suvišna jer, bar po mojem iskustvu, nema smisla ulaziti u dublje diskusije s osobama koje pobijaju vlastite argumente i pri tome odlaze iz krajnosti u krajnost.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
Vortac kaže...

Pa ti si u ovoj temi osobno povukao analogiju sa svijetom dionica koji je, po tebi, dosta objektivan i racionalan, vlasnike dionica ne zanima ništa dublje osim njihove vrijednost (tvoj citat).

 Ne, ne ti si se pravio pametan pa si cinicno ustvrdio da HANFA ne moze pratiti dionice Arokora i kriptovalute istovremno. Što bi značilo da omalovažavaš HANFU i čime nadvisuješ kriptovalute iznad dionica.

Po čemu je to kriptovaluta bolja od dionice da zaslužuje tvoje pametovanje?

 

Vortac kaže...

 Čak si ustvrdio, citiram "nitko nikada nije propagirao dionice na ovako osobnoj i emocionalnoj razini".

Da. jer su razlozi blatantno očiti - ili je profit (pa i nacionalni) ili je kriminal. Ti se cinizmom nadvisuješ nad tim dioničarima, pa me zanima gdje leži snaga po kojoj ismijavaš dioničare nasuprot trgovini kriptovaluta?

Po čemu je to kriptovaluta bolja pa da svi možemo biti cinični prema HANFI?

 

Vortac kaže...

 sad je taj isti svijet dionica po tebi odjedanput postao "najveći šljam hrvatskog društva"?

Svi koji su trgovali Agrokoru u nezasluženu korsit, pa time činili i kriminal su šljam ovog društva. Tebe ne smatram šljamom, pa me zanimalo zašto si se išao kriptovalutama nadvisivati nad dioničarima Agrokora?

Jer njih gura profit i kriminal, što tebe gura na cinizme?

 

Vortac kaže...

Da ne govorimo da si nam do jučer naveliko objašnjavao motivaciju i psihologiju tipičnog dioničara, a danas post započinješ sa "dionice me ne zanimaju".

Zanima što tebe motivira da se praviš pametan jer su kriptovalute - što? U odnosu na postojeće volatilne tržišne derivate?

Sa dioničarima je lako - prave se pametni jer dobivaju profit.

 

Vortac kaže...

Mislim da je daljnja rasprava suvišna jer, bar po mojem iskustvu, nema smisla ulaziti u dublje diskusije s osobama koje pobijaju vlastite argumente i pri tome odlaze iz krajnosti u krajnost.

Izvrtanje teza je očajan argument, pogotovo uz izbjegavanje jasnog pitanja:

 

Osjećao si se prozvanim cinično omalovažavati HANFU i dioničare Agrokora jer se netko dotaknuo kriptovaluta.

Što je razlog tvom komentaru?

 

(Znači tema nisu dionice, jer nema smisla ulaziti u tematiku koja je sasvim i nedvojbeno jasna još iz 17 stoljeća, tema je tvoja osobna potreba zašto braniš kriptovalute.)

 

 

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
protjeran
offline
HANFA se oglasila oko korekcije cijena na kripto t

Sve su to pitanja na koje odgovore možeš lako pronaći i sam. Umjesto da ovdje dvadeset puta pišeš jedno te isto, prouči malo moje postove na BUG forumu, Steemitu, Whalesharesu, Redditu, Mediumu, Twitteru, Cryptocurrencytalku, Bitcointalku itd. Često pišem o kriptovalutama i gotovo uvijek koristim ovaj isti nadimak, pa ćeš me lako prepoznati. Ti si očigledno jedan od onih koji vole da im se sve servira na pladnju - da si vrijeme utrošio na tražilici umjesto na pisanje ovih tirada, već bi došao do pola odgovora plus bi stvorio dobru bazu za samostalno traženje istih u budućnosti.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HANFA se oglasila oko korekcije cijena na krip
wyks kaže...

 

Smiri emocije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice