Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u kriptova

poruka: 9
|
čitano: 4.167
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u kriptova".
16 godina
offline
Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u kriptova

Pamet u glavu, decki!

 

Nema kruva bez motikos!

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u kriptova

"Virtualne valute ne izdaju niti za njih garantiraju središnje banke".

Wat

Na koji način garantiraju za fiat valute?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u kriptova

Ja bi više upozoravao na ostavljane para na štednju u banci baš zbog toga što ih oni reguliraju.

Baš prije nekih godinu dana sam otvorio štednju (besplatno su mi nudili uslugu jer sam otvarao dodatni račun), i uplatio par stotina kn, na kraju prošle godine na taj iznos sam izgubio oko 30%.. 

Da sam štedio u BTC, bio bi u dobitku cca 500% makar je pao.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u krip
EZY-E kaže...

"Virtualne valute ne izdaju niti za njih garantiraju središnje banke".

Wat

Na koji način garantiraju za fiat valute?

 Ako imaš pravi novac na računu i štednji, ako se nešto dogodi banci postoji DAB koji će korisnicima vratiti do 100.000€ po osobi. Za ove mućke nema nikakvih garancija ni mehanizama povrata.

 

Isto tako ako gledaš na kriptovalute kao na dionice, kako bi i trebalo gledati u ovom trenutku jer više manje ne možeš kupiti ništa drugo osim prave valute, na burzi postoje mehanizmi koji u slučaju velikih oscilacija zaustavljaju trgovinu i slicno dok se situacija ne stabilizira.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 19:54 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u krip
JozoBozo121 kaže...
EZY-E kaže...

"Virtualne valute ne izdaju niti za njih garantiraju središnje banke".

Wat

Na koji način garantiraju za fiat valute?

 Ako imaš pravi novac na računu i štednji, ako se nešto dogodi banci postoji DAB koji će korisnicima vratiti do 100.000€ po osobi. Za ove mućke nema nikakvih garancija ni mehanizama povrata.

 

Isto tako ako gledaš na kriptovalute kao na dionice, kako bi i trebalo gledati u ovom trenutku jer više manje ne možeš kupiti ništa drugo osim prave valute, na burzi postoje mehanizmi koji u slučaju velikih oscilacija zaustavljaju trgovinu i slicno dok se situacija ne stabilizira.

 A ako se nešto dogodi tečaju te valute?

Doslovno si u istom sranju kao i sa coinovima.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
15 godina
offline
Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u kriptova

Gdje je bilo upozorenje kad su se šakom i kapom djelili krediti u švicarcima?

Ko je tu odgovarao od centralnih banaka?

Ovo neide u njihov džep i odma problem.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
7 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u krip
EZY-E kaže...

 A ako se nešto dogodi tečaju te valute?

Doslovno si u istom sranju kao i sa coinovima.

 Osim ako živiš u Africi ili Južnoj Americi, teško da ćeš doživjeti velike pomake u vrijednosti valute, pogotovo ne pad za više od 50% u par tjedana. Čak je i pri promjeni tečaja švicarskog franka njihova centralna banka zaključala tečaj na neku određenu vrijednost eura. Gotovo sve europske valute su zaključane na određenu vrijednost neke druge.

 

Blue_Fatal1ty kaže...

Gdje je bilo upozorenje kad su se šakom i kapom djelili krediti u švicarcima?

Ko je tu odgovarao od centralnih banaka?

Ovo neide u njihov džep i odma problem.

 Krediti u švicarcima nisu ulaganje sami po sebi, isti su kao i svi drugi krediti. Ljudi su sami htjeli kredite, a neke banke su i same davale upozorenja korisnicima, ali ne, pa tko još sluša banke kad mogu dobiti jeftini kredit. Nema centralna banka za što odgovarati jer su ugovori između odraslih, punoljetnih pojedinaca i banke. 

 

Zanimljivo mi je kako se svi obaraju na te kredite kao da je banka držala pištolj ljudima uz glavu dok ga nisu uzeli. Da, žao mi je ljudi koji su izgubili stan zbog rasta tečaja, ali sam si potpisao uvjete, i sam si odgovoran za svoj potpis, ne vidim zašto bi ostatak hrvatskih građana morao davati svoj porezni novac za one koji su sami potpisali nešto što nisu razumjeli. 

 

Najfascinantija mi je priča nekog lika iz udruge Franak koji se na forumu prvo hvalio kako je "glupoj" službenici PBZ-a morao pokazivati točno koji kredit hoće i po kojim uvjetima i to je svjesno potpisao, a nakon što je tečaj porastao on je napisao post u kojem govori kako je on samo glupi domar koji se ne kuži u financije.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u krip
Nije to baš tako sa svicarcima,ali ajde. Po meni se ti krediti u CHF nisu ni smjeli pojaviti na tržištu da je bio korektan regulator,a svi smo vidjeli da ga nije bilo. Stvar je na sudu,gledajući presude po EU ,regulative su zakazale..
Kod kripta nema regulative (za sada) tako da je odabir kod pojedinca(potpis)..Da je burza puna spekulacija..je...da ekipa koja ulaže u kripto ne može utjecati na burzi bez odluke big boysa je isto točno.. mogu samo gledati dali se topi ili mnozi..da su opcije odlučivanja manje nego u kockarnici.. jesu. Ipak ljudi se nadaju nekoj pari,ali je još uvijek svako ulaganje bolje od ulaganja u banke koje trenutno daju kamate ispod 1% godišnje uz realnu inflaciju 2% godišnje.. kako je sistem zamišljen...oni su uvijek u plusu.
15 godina
offline
Hanfa upozorava na visok rizik ulaganja u kriptova

kad ne bi bilo ovih uhljeba iz agencija, tko bi nas upozoravao na smakove svijeta? kako bi penzići znali da je rudarenje frka? koliko nas bi se smilovalo nigerijskom princu i uzvraćalo sms-e i pozive kojekakvim sljeparima diljem sela? bismo li tek tako prelazili cestu na crveno? ha? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice