Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

poruka: 20
|
čitano: 5.352
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom".
15 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

Dobra vijest, ali sta ce u sklopu projekta Hrvatska akadaemija znanosti i umjetnosti, kako oni misle doprinjest? Uhljebit nekog? Tamo nema osobe koja je objavila VLASTITI rad u 21st...

 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

"Okay, Udbina, we've had a problem here"

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
10 0 hvala 4
16 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

Ma to je zato što su skužili da imamo astronomske poreze pa se nadaju da ćemo uspjeti još štogod lansirati u orbitu

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

Ovaj naslov te naprosto moli da se sprdaš do iznemoglosti...

 

Zapamtite ovaj dan - 19.02.2018 - dan kad kreće streloviti pad Europske svemirske agencije (od ekonomskog, moralnog pa ako je riječ i o pokojoj stanici u orbiti, možda ne bi trebalo isključiti ni fizički pad). 

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
12 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemir
Koje mlaćenje prazne slame - institucije koje imaju veze sa svem. programom u bilo kojem obliku su već u njemu ako su potrebite (tipa Ruđer).

A ovo natezanje gumice za EU je stvarno već preglupo, već 20 godina "ulazimo" u nju. Mimo seksualnih insinuacija, da su nas htjeli već bi prije 15 bili unutra, kao ostali u istočnoj europi. Bilo kakovi "pametni" argumenti su se već posušili.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemir
3 mjeseca i bankrot.
Sad budu onu vidli kaj pravi hrvati trpe vec godinam
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

mozda ima koji nivestic da nije zadovoljan uhljedbenjem?

nebi reko da je neki nezaposlen

 

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

očekujemo dusparin edukativnosakralni igrokaz iz orbite...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

jedino tako će moći razriješiti konfuziju koja može nastati kad već iz daljine na npr. titanu vide natpis "rvat, zauzeto!" 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 17:00 (Ajar).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemir
Louis Pluto kaže...

očekujemo dusparin edukativnosakralni igrokaz iz orbite...

 https://www.youtube.com/watch?v=Jls_s6VdgI0 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

Naravno, puno je lakše biti kritičan nego sretan i zadovoljan da će naši faksevi i ustanove imati pristup jednoj od većih europskih znanstvenih ustanova.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

Dobra vijest steta, sto je ADZ cekao godinama da se prikljucimo projektu. Tko zna mozda padne koji poslic za vladajuce, mozda cijelu ustanovu opermimo papucama.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemir
Next mission: Horvatinčić vraća Teslu kući
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemir
DrFriks kaže...
Next mission: Horvatinčić vraća Teslu kući

 A ne, ne, ne. Horvatinčića se čuva za puno važniju misiju. Horvatinčić je zadnja crta obrane od asteroida, kad sve drugo zakaže lansirati ćemo njega da izbije asteroid s putanje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

Bilo je i vrijeme. Već smo trebali biti punopravna članica. Ista stvar kao i s CERN-om. Zapravo nikakve tu velike koristi za Hrvatsku neće biti osim što će se hrvatskim državljanima otvoriti mogućnost da tamo odrađuju prakse i da se zaposle. A itekako ima već puno potencijalnih kandidata.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemir
mind_challenge kaže...

 https://www.youtube.com/watch?v=Jls_s6VdgI0 

 već deset sekundi gledanja ovoga može čovjeka nagnati da se samoubije naoštrenijom kuhačom...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 1:26 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

Koliko god banalno i smiješno iz naše perspektive izgledala ova vijest, itekako je dobra za onu nekolicinu genijalaca koji nešto i postižu na polju astronomije, matematike, fizike, glede i unatoč našoj indiferentnosti. Zapamtite da će ti genijalci iz HRVATSKE imati puno lakši pristup daljnjem školovanju po cijelom svijetu zato što su dio ESA-a.  danas sutra radit' za svjetske tvrtke po izboru, JER U HRVATSKOJ NEĆE IMAT ŠTA RADIT.

 

Hm mogli bi slat uhljebe u svemir. NE,NE,NE sjebat ćemo galaksiju....

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

Sramota. Samo to imam za reci

PS4 account - nattvindens
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemirskom

kakva je ovo konstatacija? 

Nakon potpisivanja Sporazuma s Republikom Hrvatskom, Europska svemirska agencija imat će uspostavljenu formalnu suradnju sa svim državama članicama Europske unije koje, poput Hrvatske, još nisu u statusu punopravnog članstva u Europskoj svemirskoj agenciji. Potpisivanje Sporazuma je prvi korak koji će stvoriti nove mogućnosti za suradnju s obje strane, a Republici Hrvatskoj otvoriti put do punopravnog članstva.

 

Pa valjda bi trebalo stajati da će hrvatska nakon potpisivanja sporazuma imati uspostavljenu formalnu suradnju s esa, poput ostalih članica koje još nisu u statusu punopravnog članstva, a potpisale su takav sporazum

 

ovako ispada da tek ovim sporazumom s hrvatskom esa dobiva mogućnost suradnje s ostalim eu članicama koje nisu u punopravnom članstvu ili je autor mislio reći da smo mi posljednji koji su to potpisali pa esa sad ima sa svim članicama eu suradnju... ili što već

kako god, zvuči blesavo i nedorečeno

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska započinje suradnju s Europskom svemir
syncmaster245b kaže...

"Okay, Udbina, we've had a problem here"

 Alo, aloooo, kud sad zovete u petak u tri, mi odosmo, javite se u utorak, spojili smo praznik. Probajte sami skrpit kvar, ako ne ide, pali Daciu i vraćaj se kući.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice