Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u prodaju X

poruka: 14
|
čitano: 4.540
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u prodaju X".
14 godina
offline
Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u prodaju X

3.250 kn na Goldway.. ali bez garancije

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
Meni ko da nisu otvorili taj Mi shop. Kao da svi zive u Zagrebu...i dalje ce geekbuying i honorbuy primati moje novce ...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
ciciban74 kaže...
Meni ko da nisu otvorili taj Mi shop. Kao da svi zive u Zagrebu...i dalje ce geekbuying i honorbuy primati moje novce ...

 Kaj svaki tjedan kupujes jedan pa je tesko do Zagreba se zaletit

13 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
Mitch kaže...
ciciban74 kaže...
Meni ko da nisu otvorili taj Mi shop. Kao da svi zive u Zagrebu...i dalje ce geekbuying i honorbuy primati moje novce ...

 Kaj svaki tjedan kupujes jedan pa je tesko do Zagreba se zaletit

 Ili kupiš na E kupi, poštar ti donese i još imaš garanciju...

16 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
DarK.xy kaže...

3.250 kn na Goldway.. ali bez garancije

Na Aliexpressu i Geekbuying je 3750kn. Pa kad se na to doda 25% poreza (jer cijena na tim stranicama je bez poreza), ispadne skuplje nego što je u shopu tu u HR.
O garanciji da ne pričamo.

Tko bi lud davao 3000+ kuna za kinesku robu koja nije prošla export QC (jer Kineska roba koja se prodaje kinezima je teško smeće, većinom nema garancije, niti ikakvog customer supporta, ali je puno jeftinija nego roba namjenjena za izvoz i koja je prošla QC)
Samo glupi ljudi razmišljaju kako su ušparali 100Eur trenutno a onda platili 200-300Eur više kroz neko vrijeme. (jer onda bolje pričekati da cijene padnu)

12 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
gkelekov kaže...
DarK.xy kaže...

3.250 kn na Goldway.. ali bez garancije

Na Aliexpressu i Geekbuying je 3750kn. Pa kad se na to doda 25% poreza (jer cijena na tim stranicama je bez poreza), ispadne skuplje nego što je u shopu tu u HR.
O garanciji da ne pričamo.

Tko bi lud davao 3000+ kuna za kinesku robu koja nije prošla export QC (jer Kineska roba koja se prodaje kinezima je teško smeće, većinom nema garancije, niti ikakvog customer supporta, ali je puno jeftinija nego roba namjenjena za izvoz i koja je prošla QC)
Samo glupi ljudi razmišljaju kako su ušparali 100Eur trenutno a onda platili 200-300Eur više kroz neko vrijeme. (jer onda bolje pričekati da cijene padnu)

 Kao prvo, ne dodaje se nista na cijene s Aliexpressa/ Geekbuyinga ako izaberes dostavu iz EU skladista. 

 

Kao drugo, roba iz EU skladista je prosla taj navodni export QC, tako da ti ni taj point ne stoji. A i mislim da se radi o teoriji urote. Sta kao imaju posebnu tvornicu za Kinu/ los proizvod, i posebnu za izvoz? Molim te.

 

I pitam se tko je tu glup, covjek s ovakvim "argumentima" ili onaj koji ne zeli platiti 30% vise za istu stvar.

 

U svakom slucaju neka si svatko sam odluci dal ce radije dati dosta vise love u startu radi garancije (koja je ionako samo godinu dana za vecinu Xiaomi proizvoda?). Osobno, za lovu za koju kupim kineski mobitel izvana (1400 kn Xiaomi Mi A1 dok je bio nov), ne bih se zalio da mi crkne nakon godinu dana - zasad ne pokazuje nikakve znakove.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 12:01 (Minneyar).
8 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
Tako je, totalni promasaj sto su otvorili trgovinu u ZG.
Sigurno im je sad neugodno sto nisu otvorili na Rabu.
16 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
Minneyar kaže...
gkelekov kaže...
DarK.xy kaže...

3.250 kn na Goldway.. ali bez garancije

Na Aliexpressu i Geekbuying je 3750kn. Pa kad se na to doda 25% poreza (jer cijena na tim stranicama je bez poreza), ispadne skuplje nego što je u shopu tu u HR.
O garanciji da ne pričamo.

Tko bi lud davao 3000+ kuna za kinesku robu koja nije prošla export QC (jer Kineska roba koja se prodaje kinezima je teško smeće, većinom nema garancije, niti ikakvog customer supporta, ali je puno jeftinija nego roba namjenjena za izvoz i koja je prošla QC)
Samo glupi ljudi razmišljaju kako su ušparali 100Eur trenutno a onda platili 200-300Eur više kroz neko vrijeme. (jer onda bolje pričekati da cijene padnu)

 Kao prvo, ne dodaje se nista na cijene s Aliexpressa/ Geekbuyinga ako izaberes dostavu iz EU skladista. 

 

Kao drugo, roba iz EU skladista je prosla taj navodni export QC, tako da ti ni taj point ne stoji. A i mislim da se radi o teoriji urote. Sta kao imaju posebnu tvornicu za Kinu/ los proizvod, i posebnu za izvoz? Molim te.

 

I pitam se tko je tu glup, covjek s ovakvim "argumentima" ili onaj koji ne zeli platiti 30% vise za istu stvar.

 

U svakom slucaju neka si svatko sam odluci dal ce radije dati dosta vise love u startu radi garancije (koja je ionako samo godinu dana za vecinu Xiaomi proizvoda?). Osobno, za lovu za koju kupim kineski mobitel izvana (1400 kn Xiaomi Mi A1 dok je bio nov), ne bih se zalio da mi crkne nakon godinu dana - zasad ne pokazuje nikakve znakove.

Zanimljivo, nađi cijene iz EU warehouse-a pa onda to uspoređuj sa cijenama tu. Ljudi odu na stranice i napišu najeftinju cijenu koju preračunaju iz dolara u kune. Što nije istina i nije cijena koju platiš ako tako kupiš preko EU warehousa. EU warehouse je skuplji baš radi razloga jer na uvoz treba platit porez. (ako je EU warehouse, gdje god da je u EU netko je kod uvoza platio PDV)
A što se tiče robe iz EU skladišta ona NIJE prošla QC testiranje, jer je to kineska bulk roba uvezena u EU, to nije uvoz preko uvoznika direktno od Xiaomia.
QC radi Xiaomi sam, i ako je nešto u  njihovom bodovanju preko nekog limita to je provjereno i može za izvoz, ako nije ide na kinesko tržište. Nekad je samo rijeć o sitnicama, boja nije 100% kako je na drugima, ekran ima previše background bleedinga... etc). No ima i slučaja gdje proizvođač cilijano za kinesko tržište pusti u pogon proizvodnju sa lošijim memorijama, ekranima ili baterijama (jer je jeftinije). I onda ti preko tih shopova kupiš to.

Žalosno mi je uopće diskutirati s ljudima tu,  da većina proizvođača robe to rade, a Kinezi posebice. U Kini su 2 stvari bitne, familija i zgrabi što više novaca na bilo kakav način u što kraćem roku, bez obzira na sve. (makar zaj*** najboljeg prijatelja ili poslovnog suradnika)


I btw ja sam Mi4 i Mi5 kupio preko Aliexpressa i Mi4 crko ekran a onda i pločica kroz 8. mjeseci, dok Mi5 radi već treću godinu.
Također sam kupio i A2 preko geekbuying sa EU warehouse-a. No kupio sam drugog (kao poklon) u Mi shopu i na prvu se vidi razlika u ekranu (ovjetljenje je jače kada ih staviš na max).

A u konačnici (ne želim vijeđati) vidi se po tvom pisanju kako ti matematika ne leži. Ako si platio kineski mob 1400kn i ok ti je da crkne za 1 godinu pa ćeš kupiti novi za 1400kn. A ja ću kupiti za 1700kn isti takav i imat ga 2 godine (jer toliko je garancija za Xiaomi proizvode uvezene preko ovlaštenih distributera i zakonski minimum u EU). Tko je više potrošio?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 12:33 (gkelekov).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
Minneyar kaže...

 Kao prvo, ne dodaje se nista na cijene s Aliexpressa/ Geekbuyinga ako izaberes dostavu iz EU skladista.

 Je, ali je EU skladište u većini slučajeva dosta skuplje nego direkt iz Kine čije se cijene ovdje ističu.

 

Minneyar kaže...
 I pitam se tko je tu glup, covjek s ovakvim "argumentima" ili onaj koji ne zeli platiti 30% vise za istu stvar.

 Nije ista stvar ako kupuješ artikl bez jamstva!

Zna se radi čega ide veća cijena kod nas, prije svega je to sigurnost da imaš jamstvo 2 godine.

Meni je ok kupovati iz kine stvari za 100-200 eura max pa malo riskirati, ali kako je netko iznad napisao, davati 3300 kn za uređaj koji može doći mrtav već iz kutije je teška lutrija.

Pa se ti nateži i dopisuje s kinezima.

Shvatite više da netko želi sigurnost i domaće jamstvo i nemojte pričati kako je ista stvar kupiti nešto iz kine i uštedjeti par stotina kn.

Ne kaže se bezveze "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".

 

Umbel kaže...
Tako je, totalni promasaj sto su otvorili trgovinu u ZG.
Sigurno im je sad neugodno sto nisu otvorili na Rabu.

 Uopće nije bitno gdje je lokacija trgovine, ali je sramota da nisu sposobni u 2019. godini napraviti usrani webshop, dal ljudi vide što imaju u ponudi i da naručuju iz cijele HR.

Ali dobro, tu su njihovi preprodavači pa je bolje preko njih nego direkt od tog uvoznika.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 12:37 (bill_jobs).
12 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
gkelekov kaže...

Zanimljivo, nađi cijene iz EU warehouse-a pa onda to uspoređuj sa cijenama tu. Ljudi odu na stranice i napišu najeftinju cijenu koju preračunaju iz dolara u kune. Što nije istina i nije cijena koju platiš ako tako kupiš preko EU warehousa. EU warehouse je skuplji baš radi razloga jer na uvoz treba platit porez. (ako je EU warehouse, gdje god da je u EU netko je kod uvoza platio PDV)
A što se tiče robe iz EU skladišta ona NIJE prošla QC testiranje, jer je to kineska bulk roba uvezena u EU, to nije uvoz preko uvoznika direktno od Xiaomia.
QC radi Xiaomi sam, i ako je nešto u  njihovom bodovanju preko nekog limita to je provjereno i može za izvoz, ako nije ide na kinesko tržište. Nekad je samo rijeć o sitnicama, boja nije 100% kako je na drugima, ekran ima previše background bleedinga... etc). No ima i slučaja gdje proizvođač cilijano za kinesko tržište pusti u pogon proizvodnju sa lošijim memorijama, ekranima ili baterijama (jer je jeftinije). I onda ti preko tih shopova kupiš to.

Žalosno mi je uopće diskutirati s ljudima tu,  da većina proizvođača robe to rade, a Kinezi posebice. U Kini su 2 stvari bitne, familija i zgrabi što više novaca na bilo kakav način u što kraćem roku, bez obzira na sve. (makar zaj*** najboljeg prijatelja ili poslovnog suradnika)


I btw ja sam Mi4 i Mi5 kupio preko Aliexpressa i Mi4 crko ekran a onda i pločica kroz 8. mjeseci, dok Mi5 radi već treću godinu.
Također sam kupio i A2 preko geekbuying sa EU warehouse-a. No kupio sam drugog (kao poklon) u Mi shopu i na prvu se vidi razlika u ekranu (ovjetljenje je jače kada ih staviš na max).

A u konačnici (ne želim vijeđati) vidi se po tvom pisanju kako ti matematika ne leži. Ako si platio kineski mob 1400kn i ok ti je da crkne za 1 godinu pa ćeš kupiti novi za 1400kn. A ja ću kupiti za 1700kn isti takav i imat ga 2 godine (jer toliko je garancija za Xiaomi proizvode uvezene preko ovlaštenih distributera i zakonski minimum u EU). Tko je više potrošio?

 Nema to veze s matematikom, nego s omjerom uloga i rizika. Meni je prihvatljiv taj rizik - Xiaomi Mi A1 je u trenutku kad sam ja kupovao kod nas bio 2200 kn, a u Kini 1400 s EU dostavom. I mob evo vec sada ima preko godinu dana i nema nikakvih znakova da nesto ne valja s njim, dakle sanse su da ce mi trajati jos bar godinu dana. A sto se tice opaske ugrabi sto vise novaca na bilo kakav nacin, to je istina za cijeli svijet i sve kompanije a ne samo za Kinu :)

 

bill_jobs kaže...
Minneyar kaže...

 Kao prvo, ne dodaje se nista na cijene s Aliexpressa/ Geekbuyinga ako izaberes dostavu iz EU skladista.

 Je, ali je EU skladište u većini slučajeva dosta skuplje nego direkt iz Kine čije se cijene ovdje ističu.

 

Minneyar kaže...
 I pitam se tko je tu glup, covjek s ovakvim "argumentima" ili onaj koji ne zeli platiti 30% vise za istu stvar.

 Nije ista stvar ako kupuješ artikl bez jamstva!

Zna se radi čega ide veća cijena kod nas, prije svega je to sigurnost da imaš jamstvo 2 godine.

Meni je ok kupovati iz kine stvari za 100-200 eura max pa malo riskirati, ali kako je netko iznad napisao, davati 3300 kn za uređaj koji može doći mrtav već iz kutije je teška lutrija.

Pa se ti nateži i dopisuje s kinezima.

Shvatite više da netko želi sigurnost i domaće jamstvo i nemojte pričati kako je ista stvar kupiti nešto iz kine i uštedjeti par stotina kn.

Ne kaže se bezveze "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".

 

 EU skladiste bude skuplje za cijenu dostave, obicno nekih 15-20 dolara. Sami artikl bude eventualno par dolara vise, al u svakom slucaju obicno i dalje ispadne puno manje nego ovdje.

 

I slazem se da sve ovisi o razini cijene i prihvatljivosti rizika, da kupujem mob za 5000 kn onda bi ipak dao jos parsto kn vise pa da sam pokriven. Ali u slucaju Mi A1 koji je kad sam ja kupovao kod nas bio 2200 a iz Kine 1400, morao bi biti lud da dam doslovno 50% vise. Za te pare iz Kine kupim vec 2 ranga bolji mobitel.

 

Dakle nekad je pametnije uzeti iz kine, nekad odavde, ovisno kolika je razlika u cijeni i koliko ste skloni riziku... u svakom slucaju nije opravdano govoriti da je netko "glup" ako uzme puno jeftinije iz kine.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
A da se malo editiraju citati.... obrisite visak kad vec citirate... ovo na litanije lici...
VenAtoR#2231
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u prodaju X

Super je kako su dotični Bijelići preuzeli članak u kompletu...ili to ili oni i imaju svog Davora kojem je netko posudio jedan primjerak 

origin: mrxa
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u prodaju X

3.200 mAh

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski Mi Store prvi u Europi pustio u proda
gkelekov kaže...
Minneyar kaže...
* * *

* * *

(1) Žalosno mi je uopće diskutirati s ljudima tu,  da većina proizvođača robe to rade, a Kinezi posebice. U Kini su 2 stvari bitne, familija i zgrabi što više novaca na bilo kakav način u što kraćem roku, bez obzira na sve. (makar zaj*** najboljeg prijatelja ili poslovnog suradnika)


(2) I btw ja sam Mi4 i Mi5 kupio preko Aliexpressa i Mi4 crko ekran a onda i pločica kroz 8. mjeseci, dok Mi5 radi već treću godinu.
Također sam kupio i A2 preko geekbuying sa EU warehouse-a. No kupio sam drugog (kao poklon) u Mi shopu i na prvu se vidi razlika u ekranu (ovjetljenje je jače kada ih staviš na max).

* * *

"Ne dirak Kinu dok spava, kada se Kina probudi, uzdrmat će svijet", Napoleon Bonaparte.

Probudi se kolega forumašu, prespavao si par godina. Huawei i Xiaomi kada izdaju novi flagship, smijem se životom garantovati da ako postaviš uređaj za mjerenje zemljotresa u Cupertinu, osjetiti ćeš blago podrhtavanje od silnih stražnjica koje se sa jedne starne namjeste na drugu.

 

(1)Nemoj da ti bude žao.. tu smo svi da ti pomognemo.

 

(2) Da ne imenujem jednu jaku firmu koja prodaje mobitele u BiH, iz povjerljivih izvora Xiaomi se najmanje kvari.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice