Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

poruka: 63
|
čitano: 14.198
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže".
11 godina
offline
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Mene ovo brine. Pogotovo jer DT pokusno kod nas testira.

 

https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/technology/2018/jul/14/mobile-phones-cancer-inconvenient-truths

 

Netko tko se vise razumije, ima li razloga za strah?

 
4 15 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Ne nema, samo pogledaj ovo:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 15:02 (dinkomat).
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Kao i fact-checking

https://www.snopes.com/fact-check/5g-cellular-test-birds/

3 mjeseca između testiranja i uniranja ptica? Ni prvo ni zadnje umiranje. Povijesti ih je puna.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Dao sam link na krivi video, na ovom ispravnom   govori stručnjakinja koja se time bavi godinama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 15:04 (dinkomat).
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Ako je netko pogledao ovaj video sa linka od početka do kraja, molio bih komentar da kaže dali je nešto naučio iz tog videa i dali gleda nakon gledanja ovog videa na isti način na ovu problematiku?

 

Stručnjakinja koja se bavi tim područjem vrlo jasno i slikovito je opisala cijelu problematiku i dala niz primjera, tako da svatko sam može procijeniti što je istina a što se prešučuje radi biznisa.

 

Ne zaboravite da nasuprot nje i ostale malobrojne znanstvene zajednice koja se time bavi stoje moćne korporacije koje iza sebe imaju političke zaštitnike od strane vlada najmoćnijih država svijeta, jer tu se vrti ogromni novac, tako je bilo i sa DDT, azbestom, freonima i mnogim drugim stvarima. Jedno vrijeme čak su i liječnici reklamirali duhamske proizvode. Tako da uključite mozak i dobro pogledajte ovaj video od početka do kraja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 15:30 (dinkomat).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Evo još malo videa o toj problematici:

 

Ljudi koji su osjetljivi na elektromagnetno zračenja mobitela, a sa 5G mrežama za njih će postati još gore!

 

 

Naravno dosta takvih se seli u zone o kojima se govori u ovom videu, logično jer im nema drugog riješenja.

 

 

 

A evo nešto i za one koji obožavaju WIFI imati u svojoj kući ili stanu:

 

 

 

Moje je mišljenje da je LAN daleko bolje riješenje.

 
1 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
dinkomat kaže...

Ako je netko pogledao ovaj video sa linka od početka do kraja, molio bih komentar da kaže dali je nešto naučio iz tog videa i dali gleda nakon gledanja ovog videa na isti način na ovu problematiku?

 

Stručnjakinja koja se bavi tim područjem vrlo jasno i slikovito je opisala cijelu problematiku i dala niz primjera, tako da svatko sam može procijeniti što je istina a što se prešučuje radi biznisa.

 

Ne zaboravite da nasuprot nje i ostale malobrojne znanstvene zajednice koja se time bavi stoje moćne korporacije koje iza sebe imaju političke zaštitnike od strane vlada najmoćnijih država svijeta, jer tu se vrti ogromni novac, tako je bilo i sa DDT, azbestom, freonima i mnogim drugim stvarima. Jedno vrijeme čak su i liječnici reklamirali duhamske proizvode. Tako da uključite mozak i dobro pogledajte ovaj video od početka do kraja.

A gle radi profita se vode ratovi, ili u Američkom stilu financiraju ratovi(pa pogine na tisuce nevinih ljudi) ili pobune u neposlušnim državama itd.Ukratko danas večinu poteza ili odluka vuku velike megakompanije, ili za njih prljave poslove odrađuju lobisti koji podmazuju političare.

 

Kaj se tiče ovog žutog, malo morgen nije se dogodilo isto kao i poskrivečki inficiranje ljudi raznim zaraznim bolestima.Dakle  situacija kad dobri Američki doktori zaraze ljude sa boleštinama, "ali jadne ljude niko nije niti pital za pristanak".

 

http://www.nbcnews.com/id/39456324/ns/health-sexual_health/t/us-apologizes-guatemala-std-experiments/

 

5G ide dalje a sve ostalo je u potrošačkom društvu nebitno, ili može proč ljudi su ionako ovce ili topovsko meso itd.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
rambox kaže...
dinkomat kaže...

Ako je netko pogledao ovaj video sa linka od početka do kraja, molio bih komentar da kaže dali je nešto naučio iz tog videa i dali gleda nakon gledanja ovog videa na isti način na ovu problematiku?

 

Stručnjakinja koja se bavi tim područjem vrlo jasno i slikovito je opisala cijelu problematiku i dala niz primjera, tako da svatko sam može procijeniti što je istina a što se prešučuje radi biznisa.

 

Ne zaboravite da nasuprot nje i ostale malobrojne znanstvene zajednice koja se time bavi stoje moćne korporacije koje iza sebe imaju političke zaštitnike od strane vlada najmoćnijih država svijeta, jer tu se vrti ogromni novac, tako je bilo i sa DDT, azbestom, freonima i mnogim drugim stvarima. Jedno vrijeme čak su i liječnici reklamirali duhamske proizvode. Tako da uključite mozak i dobro pogledajte ovaj video od početka do kraja.

A gle radi profita se vode ratovi, ili u Američkom stilu financiraju ratovi(pa pogine na tisuce nevinih ljudi) ili pobune u neposlušnim državama itd.Ukratko danas večinu poteza ili odluka vuku velike megakompanije, ili za njih prljave poslove odrađuju lobisti koji podmazuju političare.

 

Kaj se tiče ovog žutog, malo morgen nije se dogodilo isto kao i poskrivečki inficiranje ljudi raznim zaraznim bolestima.Dakle  situacija kad dobri Američki doktori zaraze ljude sa boleštinama, "ali jadne ljude niko nije niti pital za pristanak".

 

http://www.nbcnews.com/id/39456324/ns/health-sexual_health/t/us-apologizes-guatemala-std-experiments/

 

5G ide dalje a sve ostalo je u potrošačkom društvu nebitno, ili može proč ljudi su ionako ovce ili topovsko meso itd.

 evo i link o reklamama vezanim za duhan i doktore... https://www.history.com/news/cigarette-ads-doctors-smoking-endorsement

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

U vezi ovog žutog što si spomenuo?

 

Evo link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1470496/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Nisam vidio tvoj odgovor ali sam našao drugi link na ovo isto, dakle profit je najvažniji, a o zdravlju će se naknadno aspravljati, tako je izgleda i sa 5G mrežama.

 

No koliko vidim nitko se do sada nije osvrnuo na izjave ove znanstvenice i drugih znanstvenika čije je rezultate radova dala kao primjer u ovom videu:

 

 

Znam da je profit iznad svega, ali korištenje mobitela ovisi o vama jer ga vi dajete maloj djeci u ruke, vi u stanu imate uključenu WI-FI mrežu a možete koristiti LAN preko žice i sl. Gospođa nije za zabranu mobitela, nego za razumno korštenje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 22:14 (dinkomat).
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Dinkomat pišeš gluposti i širiš dezinformacije. Zračenje mobitela nije opasno, nije štetno i ne može nikako biti štetno. To je neionizirajuće zračenje.

7 godina
offline
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

ja sam čuo da crvena (commie) led rasvjeta uzrokuje rak mozga, sad imam samo gb u kućištu...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 22:47 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Dakle ti tvrdiš da ova znanstvenica u videu i njezini kolege iz drugih dijelova svijeta šire dezinformacije? Na osnovu čega tvrdiš to za mene?

 

Ja samo povlačim analogiju sa duhanskim proizvodima, DDT, freonima, azbestom, pesticidima i drugim stvarima koje smo nekritično ubrzano počeli koristiti a bez da smo dovoljno istražili posljedice koje mogu imati na ljudsko zdravlje kao i ostalog živog svijeta na Zemlji.

 

Dali ti ljudi koji su preosjetljivi na elektromagnetsko zračenje ne bude imalo sumnje u moguću pojavu da to ipak nije baš 100% neškodljivo za zdravlje?

 

Rezultati istraživanja koje je znanstvenica pokazala govore da baš nije sve istraženo onako kako bi trebalo i da se primjenjuju na osnovu loših istraživanja iz 70 godina 20 stoljeća standardi koji ne odgovaraju praksi!

 

Dakle ne pišem gluposti i ne širim dezinformacije, nego samo govorim da treba biti malo oprezniji kada se ovako naglo mijenja stanje u našem okolišu. Razmisli što nam slijedi kada kroz 5 do 10 godina budemo živjeli u stanu gdje će 10 uređaja stalno međusobno komunicirati bežično. Trenutno imamo daljinsko očitavanje razdjelnika grijanja koji su nam na radijatorima, a uskoro to slijedi i za vodomjere, električne i plinske mjerne uređaje i tako dalje i tako dalje.

 

Jer već danas kada upalim mob i potražim WIFI čvor imam preko 20 mogućih izbora i to na udaljenosti unutar 10 metara. Dakle ovi uređaji stalno rade a da ljudi nisu niti svjesni.

 

Susjed iznad mene ima ruter za kablovsku TV, nema PC, no ima mobitel. Mob je stalno aktivan, a za ruter niti nezna da mu je uključen WIFI. Također vidim 3 printera, 10 mobitela i 7 rutera.

 

Ja na mojem ruteru imam isključen WIFI, a sve uređaje u stanu imam priključene na LAN i to preko žice, što mislim da je u principu kvalitetnija veza i zdravija od WIFI.

 

Dakle ne radi se tu samo o mobitelima, jer cilj 5G mreža je bežično povezivanja svih mogućih uređaja, što će znatno povećati broj uređaja koji emitiraju EMS, kao i njihovu gustoću i raspored, tako da izloženost će se povećati eksponencijalno.

 

Na osnovu ovih malobrojnih istraživanja koje spominje dotična znanstvenica govori da trebamo biti oprezni i da je potrebno napraviti dodatna istraživanja kako bismo znali koje mogu biti posljedice.

 

Ako misliš da je to širenje panike i dezinformacija, ja se sa takvim stavom ne bih baš složio, bolje biti oprezan, jer i postojećim tehnlogijama preko žice možemo dobit isti rezultat a bez da povećavamo količinu EMS u svojem okolišu ako nije nužno, jer rezultati istraživanja upućuju na oprez.

 

Naravno da oni koji imaju profit od svega toga će negativne stvari trpati pod tepih i govoriti da nema dokaza štetnosti, a vidimo na osnovu čega je to zaključeno (neadekvatna istraživanja iz 70 godina 20 stoljeća) a s druge strane najnovija istraživanja koja baš nisu voljni financirati pokazuju malo drugačije neke stvari i utjecaj pogotovo na stanice u razvoju a to se tiče naših najmlađih.

 

Stručnjaci koji nam govore da je sve u redu  u principu nemaju pojma, jer je tako u svakoj struci, netko je napravio neka istraživanja, definirao neke standarde i onda stručnjaci na osnovu toga to primjenjuju u praksi. Vrlo malo stručnjaka u svakom području se bavi bazičnim istraživanjima, dok mi svi ostali prihvaćamo da ono što nas uče na fakultetu da je to dokazana istina i nitko ne postavlja pitanje dali je to baš tako. Tako je to u svim granama sve dok se nešto loše ne dogodi , tek se onda preispituju rezultati istraživanja, provode dodatna ili nova i mijenjaju se parametri.

 

Najbolji primjer je bilo koji novi lijek koji ispita vrlo mali broj stručnjaka i nakon toga ako zadovoljava standarde koji su propisani za istraživanje djelotvornosti lijeka ide u primjenu. No koliko se puta naknadno dogodilo da su se pokazale naknadne loše i štetne posljedice koje u studijama i kliničkim ispitivanjima nisu zamijećene ili su trpane pod tepih radi što bržeg izlaska lijeka na tržište. Ostali liječnici samo slijede upute od ovih koji su vršili ta ispitivanja, bez da se zna što su sve u tim istraživanjima pojednostavnili ili zaobišli ili sakrili rezultate ako nisu bili povoljni.

 

Evo i najnoviji primjer sa Boeing avionima, na kraju se pokazuje da su ugradili nove sisteme u avion a da pilote praktično nisu niti obučili kako reagirati ako sistem zakaže. Radi se o samo satu simulacije koja ih upućuje u ugrađene nove sisteme. Dakle brza se preko svake mjere samo da se što prije izađe na tržište i pokupi što veći profit i tako to ide sve dok se ne dogodi neko veliko sranje koje se ne može pomesti pod tepih.

 

Nisam protiv 5G mreža, samo mislim da još puno toga neznamo o utjecaju tog zračenja na žive organizme i da rezultati koje navedena znanstvenica prezentira govore da se u sve to ulazi prebrzo, a onda nakon 20 godina će npr. to povuć sa tržišta jer će to možda dokazano biti štetno za zdravlje i onda idemo opet nanovo na isti naćin sa nekon drugom dovoljno neistraženom tehnologijom.

 

Opreza nikada dosta naročito kada se osvrnemo na dosadašnja iskustva u uvođenju nekih novih tehnologija i proizvoda na tržište. Nekako mi se čini da su jedan od takvih materijala i karbonska vlakna kao i nano čestice koje se reklamiraju naveliko iako već i sada ima upozorenja od nekih znanstvenika na moguće štetne utjecaje na okoliš i zdravlje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 0:56 (dinkomat).
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Promatranje stvari na takav način (kak kome paše) je glupo i licemjerno, u najmanju ruku.

Znači, bojiš se uređaja koji te zrači s -80 dBm neionizirajućeg zračenja, a onda izađeš van na sunce koje te ozrači s nekoliko stotina bilijardi puta više istoga, i još k tome i dijelom ionizirajućim zračenjem (koje stvarno je štetno).

Treba onda biti dosljedan: nikad ne izlaziti iz kuće dok je dan, odnosno nikad ne izlaziti iz prostorije u kojoj je temperatura konstantno jednaka apsolutnoj ništici, premda onda zapravo više ni nisi "službeno" živ.

Zanimljiva filozofska rasprava...

 

 https://en.wikipedia.org/wiki/Non-ionizing_radiation

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 9:34 (fer-de-lance).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
fer-de-lance kaže...

Promatranje stvari na takav način (kak kome paše) je glupo i licemjerno, u najmanju ruku.

Znači, bojiš se uređaja koji te zrači s -80 dBm neionizirajućeg zračenja, a onda izađeš van na sunce koje te ozrači s nekoliko stotina bilijardi puta više istoga, i još k tome i dijelom ionizirajućim zračenjem (koje stvarno je štetno).

Treba onda biti dosljedan: nikad ne izlaziti iz kuće dok je dan, odnosno nikad ne izlaziti iz prostorije u kojoj je temperatura konstantno jednaka apsolutnoj ništici, premda onda zapravo više ni nisi "službeno" živ.

Zanimljiva filozofska rasprava...

 

 https://en.wikipedia.org/wiki/Non-ionizing_radiation

 

 

Ja se ne bojim, ali koliko vidim nisi si dao truda niti pogledati link na predavanje od spomenute znanstvenice, jer da jesi shvatio bi nešto iz njega, no svatko ima svoj izbor. Ako nije škodljivo kako to da kao što kaže otopila se čokolada u džepu i dotićni su se grijali ispred radara.

 

Istraživanja na osnovu kojih su napravljeni standardi rađena su 70 na odrasloj osobi znatne mase i završenog biološkog razvoja, mobitele intenzivno koriste djeca, rezultate učinka ovog EMS na stanice u razvoju objavili su i drugi znanstvenici.

 

Objasni preosjetljivost nekih ljudi na EMS, nije da baš izmišljaju i nije samo jedan ili par, jer ih ima svugdje u svijetu koji su počeli imati probleme širenjem bežičnih mreža, a imat će ih još i više.

 

Ovaj tvoj stav je točno ono kako ljudi reagiraju, netko je nešto istraživao i to je postalo službeno i to se uči na fakultetu, kada to naučiš onda si stručnjak i to je zakon, no sve dok se ne pokaže da to nije tako ostali šire paniku i dezinformacije, mada se već do sada dosta puta pokazalo da upozorenja su ignorirana u mnogim drugim slučajevima, a kasnije se pokazalo da su ta upozorenja bila opravdana.

 

Ako znastvenica i nije u pravu, ali protumači rezulatate nekih istraživanja koja znanstvenica iznosi u svojem predavanju, niti jednog osvrta i objašnjenja da je u krivu i da su takvi rezultati posljedica nečeg drugog. No ono što ona a i drugi znastvenici tvrde da nema provedenih pravih istraživanja, a dosadašnje doze emisije su utvrđivane kao što reče na odrasloj osobi, koja je formirana u svom razvoju i poprilične težine, pa već se za to može reći da nije primjereno prosječnom današnjem korisniku ove tehnologije.

 

I kao što kažu oni koji se bave genetikom i utjecajem raznih faktora na genome, dovoljno spore promjene omogućavaju živim bićima da se prilagode na nove uvjete u sredini u kojoj žive. Mi smo u roku manjem od 20 godina promjenili neke parametre u okolišu što se tiče neionizirajućeg zračenja i kroz idućih 5 do 10 godina očekuje se višestruki rast, posljedice neznamo, no rezultati nekih istraživanja ipak nešto pokazuju, kao i ljudi koji sa time već sada imaju ozbiljnih problema.

 

No drži se onoga što se smatra normativom i vjeruj da je to tako iako je normativ napravljen na osnovu zastarjelih istraživanja, no koliko me iskustvo uči iz drugih područja normativi se uvijek samo postrožuju kako rastu saznanja i spoznaje o nečemu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 10:48 (dinkomat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Ne volim ulazit u takve rasprave preko "tipkovnice" ali samo cu rec. Za puno stvari se smatralo da su teorije zavjere no na kraju su se ipak ispostavile tocne. Tak da nije bas pametno samo zabit prst u uho i pobozno vjerovat jednoj strani...pogotovo ako je u pitanju lova i moc, jer znamo sta su neki spremni u iciniti zbog iste. Mislim, ako nismo do sad to naucili kroz povijest onda u mp3.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Znanstveno je dokazano da:

 

1. Jedenje mesa uzrokuje rak

2. Životinje budu ubijene zbog mesa

 

 

Koliko vas je zbog toga prestalo jesti meso? Koliko od vas je odlučilo nikad više ne pojesti nikakvu prerađevinu mesnu, dakle paštetu, salamu, kobasicu, ... Koliko vas je odlučilo nikad više ne jesti meso s roštilja?

Koliko vas je odlučilo ne jesti meso zato jer to djeluje pogubno i na druge životinje (jer budu ubijene)?

 

Sve u većoj ili manjoj mjeri šteti čovjeku. Čak i pijenje prekomjerne količine vode šteti. Da ne kažem izlaganje suncu.

Naposljetku umrijeti se mora. Ali mi možemo valjda odabrati hoćemo li umrijeti koristeći tehnologiju i jedući meso ili umrijeti bez da ikad više koristimo ijednu tehnologiju (niti mikrovalnu, jer i ona zrači), i odbijajući jedenje mesa. Ali rezultat je isti - umrijeti ćemo ovako ili onako.

 

A brojna znanstvena istraživanja dokazala su (i dalje se vode)da nova tehnologija ne dovodi do preuranjene smrti.

 

Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Znanstveno je dokazano da:

 

1. Jedenje mesa uzrokuje rak

2. Životinje budu ubijene zbog mesa

 

 

Koliko vas je zbog toga prestalo jesti meso? Koliko od vas je odlučilo nikad više ne pojesti nikakvu prerađevinu mesnu, dakle paštetu, salamu, kobasicu, ... Koliko vas je odlučilo nikad više ne jesti meso s roštilja?

Koliko vas je odlučilo ne jesti meso zato jer to djeluje pogubno i na druge životinje (jer budu ubijene)?

 

Sve u većoj ili manjoj mjeri šteti čovjeku. Čak i pijenje prekomjerne količine vode šteti. Da ne kažem izlaganje suncu.

Naposljetku umrijeti se mora. Ali mi možemo valjda odabrati hoćemo li umrijeti koristeći tehnologiju i jedući meso ili umrijeti bez da ikad više koristimo ijednu tehnologiju (niti mikrovalnu, jer i ona zrači), i odbijajući jedenje mesa. Ali rezultat je isti - umrijeti ćemo ovako ili onako.

 

A brojna znanstvena istraživanja dokazala su (i dalje se vode)da nova tehnologija ne dovodi do preuranjene smrti.

 

 ovo za meso je debunkano... meso u umjerenim kolicina ne uzrokuje nist.. ali one soli za konzerviranje koje koriste u industriji su opasne.. neznam link ali nesto je bilo da u reakciji a zelucanom kiselinom rade spojeve koji su kancerogeni i to se zna vec skoro stoljece ali jebaj ga. 

6 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
dinkomat kaže...
 Ako nije škodljivo kako to da kao što kaže otopila se čokolada u džepu i dotićni su se grijali ispred radara.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Meso ne uzrokuje je rak. Istrazivanja koja su radena u vezi toga nisu uzela u obzir ostale navike (dobre i lose) ljudi na kojima se vrsilo istrazivanje. Tako da si imao istrazivanje u trajanje tipa 30g i covjek je umro od raka al nije uzeto u obzir da je pusio tri kutije na dan. Pocevsi od recimo pedesetih ima puno takvih istrazivanja koja jednostavno nisu objektivna.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
phnx kaže...

 

 ovo za meso je debunkano... meso u umjerenim kolicina ne uzrokuje nist.. ali one soli za konzerviranje koje koriste u industriji su opasne.. neznam link ali nesto je bilo da u reakciji a zelucanom kiselinom rade spojeve koji su kancerogeni i to se zna vec skoro stoljece ali jebaj ga. 

Koje meso, kako obrađeno i u kojim količinama?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Koje hoces, prirodno i u normalnim kolicinama. Naravno.

Ako jedes nes kaj je otrovano, neprirodno i kilu na dan nemres ni ocekivat da ce sve bit u redu.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Sale_ds kaže...
Koje hoces, prirodno i u normalnim kolicinama. Naravno.

Ako jedes nes kaj je otrovano, neprirodno i kilu na dan nemres ni ocekivat da ce sve bit u redu.

 Pa daj mi podatke, koje meso je prirodno koje konzumiramo (bez da je dorađivano, prerađivano, da je životinja hranjena potpuno prirodnom neobrađenom hranom?

A drugo, kilo mesa na dan rijetko tko jede, ako nisi bio doslovan, koliko je dnevno mesa u normalnim količinama?

7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
dinkomat kaže...

Ja se ne bojim, ali koliko vidim nisi si dao truda niti pogledati link na predavanje od spomenute znanstvenice, jer da jesi shvatio bi nešto iz njega, no svatko ima svoj izbor. Ako nije škodljivo kako to da kao što kaže otopila se čokolada u džepu i dotićni su se grijali ispred radara.

 

 Jesi pročitao link koji sam stavio?

To ti je točno opis neonizirajućeg zračenja (kategorija iznad 10 eV).

I sad si to lijepo stavi u usporedbu.

I onda shvatiš da ti stvari stoje ovak:

Bazna stanica za mobilnu mrežu zrači do 20W i ne smiješ još doći na bliže od 45 metara od središta glavne latice, što znači da ti maksimalni SAR bude cca. 0,001 W/m2.

Mobiteli imaju SAR 1-2 W/m2.

Prosječni odrasli muškarac ima SAR od čak cca. 500 W/m2.

Sunce malo više, ovisno u kojem dijelu svijeta.

Radar radi s kilovatnim snagama, i ne smiješ mu doći blizu (SAR jako blizu njega bi bio oko 10000000 W/m2, ili manje, ne znam koliko su im usmjerene antene).

Jesi se ikad seksao s curom?

Baciš se u misionarski položaj, prednjim dijelom okrenut prema njoj, i izbacuješ oko cca. 200 ili više W/m2, kroz cca. 5/7 površine tijela.

I cura se rastopi?

(probaj pa budeš vidio da ne.

I sad lijepo to ponovno pročitaj i sve ti bude jasno (zakaj se čokolada otopila ispred radara i kakva je to vrsta zračenja, te činjenica da kad bi neionizirajuće zračenje djelovalo kak ti misliš, svi bi već bili supermutanti ili nightkinovi).

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

2. Životinje budu ubijene zbog mesa

meso ne jedem u pravilu, odnosno jest ću ga ukoliko baš moram (ukoliko nema drugo a ne mogu izdržati glad), inače ja sam za politiku što manje štete (općenito), ne želim patnju životinjama što uključuje intenzivni uzgoj i nasilnu smrt, život nedostojan življenja (po kavezima... i prečesto zanemarivanim najosnovnijim zakonski propisanim životnim uvjetima) čovjek sam koji može zanemariti ono što mu govore okusni pupoljci i tako se suzdržati jedenja mesa... my 2cents

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 15:34 (Louis Pluto).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Louis Pluto kaže...

... čovjek sam koji može zanemariti ono što mu govore okusni pupoljci i tako se suzdržati jedenja mesa... my 2cents

 Ukusni pupoljci ti govore da trebaš energiju, a ne salatu i mrkvicu. Ljudi su upravo postali intelignetni zahvaljući mesu i energiji koju ono pruža. Plus, bez mesa nema hrpe proteina i vitamina koji su osnova za funkcioniranje organizma. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
JozoBozo121 kaže...

 Ukusni pupoljci ti govore da trebaš energiju, a ne salatu i mrkvicu. Ljudi su upravo postali intelignetni zahvaljući mesu i energiji koju ono pruža. Plus, bez mesa nema hrpe proteina i vitamina koji su osnova za funkcioniranje organizma. 

 energiju rješavaš šećerom, ugljikohidratima... a mnoge vrste bilja su krcate bjelančevinama... soja etc. kako misliš da vegetarijanci uopće žive, rade i privređuju?

 

istina je što pričaš o razvoju ljudi zahvaljujući mesu, međutim današnji ljudi se ne prehranjuju po stepama afrike kao njihovi preci već u supermarketima gdje mogu izabrati, pa i po etičko-moralnim načelima a da ostanu potpuno zdravi i siti a da ne jedu meso...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 18:08 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Po mojoj frendici, uz hrpu suplemenata u obliku tableta. Počevši od hrpe vitamina pa do željeza zbog anemije koju je razvila nakon prelaska na veganstvo. Meso nije problem, jer ljudski organizam nije građen ni za isključivo biljnu ni za isključivo mesnu prehranu. Građen je za oboje i potrebni su mu nutrijenti s obje strane. Problem je prevelika konzumacija mesa, pogotovo mesa koje je konzervirano i nezdravo obrađeno.
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Antoniio22 kaže...
Po mojoj frendici, uz hrpu suplemenata u obliku tableta. Počevši od hrpe vitamina pa do željeza zbog anemije koju je razvila nakon prelaska na veganstvo. Meso nije problem, jer ljudski organizam nije građen ni za isključivo biljnu ni za isključivo mesnu prehranu. Građen je za oboje i potrebni su mu nutrijenti s obje strane. Problem je prevelika konzumacija mesa, pogotovo mesa koje je konzervirano i nezdravo obrađeno.

 tvoja prijateljica treba jesti raznovrsnije i znati štogod o hrani koju jede, milionima ljudi ne trebaju suplementi a vegetarijanci su i to ne od nedavno, mnogima vjera zabranjuje jesti meso pa su preživjeli i žive (dugovječno), ne kažem da čovjeku vjera išta treba određivati već to napominjem kao kuriozitet, svi nutrijenti potrebni za normalan razvoj se mogu naći i u hrani neživotinjskog porijekla...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Louis Pluto kaže...

 tvoja prijateljica treba jesti raznovrsnije i znati štogod o hrani koju jede, milionima ljudi ne trebaju suplementi a vegetarijanci su i to ne od nedavno, mnogima vjera zabranjuje jesti meso pa su preživjeli i žive (dugovječno), ne kažem da čovjeku vjera išta treba određivati već to napominjem kao kuriozitet, svi nutrijenti potrebni za normalan razvoj se mogu naći i u hrani neživotinjskog porijekla...

 Potpuno netočno. Vegetarijanci NE MOGU bez suplementa jer ne postoji hrana koji sadrži B kompleks i dovoljno određenih minerala i drugih vitamina. Ili mogu ali značajno ugrožavaju zdravlje. Prvo i osnovno što vegetarijanci moraju piti je B kompleks vitamina, omega 3 višemasne kiseline i vitamin D. To su osnovne stvari koje ne možeš dobiti nikakvom biljnom prehranom, a ključne su za optimalno funkcioniranje organizma. Željezo iz povrća i bilja se značajno teže upija od onog iz životinjskog mesa tako da vegetarijanci moraju unositi barem dvaput više željeza od ljudi koji jedu meso. Plus, studije su pokazale da većina vegetarijanaca nema dovoljne količine kalcija i cinka tako da se i to treba unositi suplementima. 

 

Uglavnom, ako ne jedeš meso moraš piti brojne suplemente jer bilje jednostavno ne sadrži osnovne tvari koje su ljudima potrebne. Ljudi su svežderi što znači da jedu i bilje i meso. I to nije bezveze, već postoji potreba da se jede i jedno i drugo. Ne možeš živjeti samo na mesu, a bogme niti samo na zelenjavi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 18:22 (JozoBozo121).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice