Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

poruka: 19
|
čitano: 7.299
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?".
13 godina
online
Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

Ma to su od početka bratske kompanije. 

 

Ne znam kako su u amdu to isposlovali pošto su u mobilnom sektoru nepostojeći a sad će biti i slabiji. Dobra je stvar što će financijski biti možda stabilniji.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
Intel nedavno: AMD ljepi svoje procesore, ljepilo ne valja, performanse ne valjaju.

Intel danas: Zaljepićemo AMD GPU na naš CPU, ljepilo je zakon, više ljepila, samo ljepilo.
 
27 0 hvala 3
15 godina
offline
Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

ne vidim tu niš čudno. moja računala (načinjena za se ili bilo kojeg naručitelja) imaju uvijek intelov proc i radeon grafiku. i sva rade i dan danas, nakon 10 i više godina, k'o urica, noseći se sa svim izazovima "tehnologije" i vremena. jedino ima malo zajebancije s prašinom ali to se počisti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 13:38 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
online
Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

Netko se pitao kada će amd propast.Eto odgovora neče tako skoro.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 13:25 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

bilo koji OEM kupuje od AMDa chipove, za mbo-vga.. sad i intel, veće razlike nema. Određena niša uređaja. Razlika što su istovremeno konkurenti-i-partneri.. ali u bizu je sve to normalno. Ništa strašno, jer realno to i nije amd, nego ati.. i dalje ispod hladnjaka kucka 'pravi' processor, ne onaj tamaguči supstitut.. :))))

win-win situacija, jer, dok promo fotka pekrasno prikazije sjajnu-čistu površinu bez crvenog logoa koja ne remeti duševni mir intelovaca, amdovci će se moći busati kak neki njihov chip (mada je atijev) kucka u 'pravom' upotrebljivom uređaju al pari intelu. To objašnajva opet uvođenje oznaka, pentium ratinga, na aktualne chipove koje sad nudi, još da promjene boju-logo.. i bit će ko intel :)))

 

ah, kako je lijepo malo doliti benzina u ove zimske hladne dane.. i čekati dok kestenje zamiriše. novi funboywarsi.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

Procesor koji objedinjuje grafiku je budućnost, jer je elegantnije, štedljivije u prostoru, energiji, novcu. Već sada se gubi smisao zasebne grafičke, da ne govorim o budućnosti. I drago mi je zbog toga. Umjesto ubacivanja grafičke veličine kao pola matične ploče i koja troši energije 3x više od cijelog sistema i zahtjeva nadogradnju napajanja itd. Kad sam sklapao svoj zadnji PC zaključio sam da je naoptimalnije da uzmem i3 sa integriranom grafikom i onda po potrebi uzmem grafičku, ali pokazalo se do sad da nema potrebe. Inače su testovi pokazivali da i3 4150 može da većinom izvuče maksimom iz grafičke gtx 960. Ona je izabrana kao mjerilo jer je cijenom maksimalno koliko bih dao za grafičku i to je odredilo koji procesor mi treba, da ne bacam novac na nešto jače što mi ne treba.

Na kraju sam dobio štedljiv sistem za malo novca koji savim zadovoljava potrebe. Jedino gdje sam pogriješio je što sam uzeo prejako napajanje sa mnogo kablova, jer sam planirao uzeti grafičku koja koristi dodatne konektore za napajanje. A danas je odličan izbor grafičkih kojima uopće ne treba dodatno napajanje osim onog kojeg izvlače iz matične ploče.
Inače, neki kada grade sistem to rade da podižu svoj ego. Npr. jedan čovjek mi se hvalio prije nekoliko godina kako ima negdje oko 20 gb RAM-a, a ja znam da ništa osobito ne radi na PC-u. Pitao sam ga koliko od tog RAM-a bude iskorišteno pri maksimalnom opterećenju, on je rekao da ne zna. Sav višak koji ugradite, ne samo da košta pri kupovini, nego jede struju bezveze. Lažni ego treba prerasti što prije, jer guta našu energiju.

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
dax-lax kaže...

Ma to su od početka bratske kompanije. 

 

Ne znam kako su u amdu to isposlovali pošto su u mobilnom sektoru nepostojeći a sad će biti i slabiji. Dobra je stvar što će financijski biti možda stabilniji.

Kad malo pogledaš detalje, pa još nadodaš nedostatak ostalih detalja vidiš da je taj Intel+AMD GPU SoC zapravo čudnovati kljunaš.

 

Kao prvo i najbitnije, socket za taj proizvod nije sličan niti jednom drugom Intel mobilnom SoC-u socketu.Realno gledano ili procjena, to nije ono kaj se čini na prvi pogled.Onako ukratko, to je sve samo ne proizvod za široke mase tržišta ili kupaca.U praksi cijenom i vrlo specifičnom namjenom, to je nikakva konkurencija Ryzen Mobile ponudi koja je i više nego odlična.Taj specifičan Intel proizvod, pa to nije konkurencija niti Intelovim Mobilnim procesorima tu je kvaka.

 

Intel CPU+AMD GPU, da to zvuči zanimljivo ali realno ne u ovakvom vrlo specifičnom ne standardnom dizajnu.

 

"Area also bites in another place, sockets. It doesn’t take a keen eye to realize that the Kaby-G socket is not a standard Intel socket, not even close. This means laptop only, something which Intel readily admits to, but also likely cuts them out of the desktop market. According to SemiAccurate’s OEM sources, Kaby-G is going to be an extremely low volume halo product"

 

https://semiaccurate.com/2017/11/06/intel-gpus-officially-dont-work-amd-rescue/

 

 

Ryzen Mobile je pun pogodak, dakle klasičan SoC kako cijenom tako i performansama to je ono najbitnije.Kaj se tiče Mobilnog tržišta, AMD je ponovo jak i na tom području to se vidi i sa Plutona.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-raven-ridge-apu/249954.aspx?page=0&jumpto=5514369&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
15 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
Mad-Max-X kaže...

Procesor koji objedinjuje grafiku je budućnost, jer je elegantnije, štedljivije u prostoru, energiji, novcu. Već sada se gubi smisao zasebne grafičke, da ne govorim o budućnosti. I drago mi je zbog toga. Umjesto ubacivanja grafičke veličine kao pola matične ploče i koja troši energije 3x više od cijelog sistema i zahtjeva nadogradnju napajanja itd. Kad sam sklapao svoj zadnji PC zaključio sam da je naoptimalnije da uzmem i3 sa integriranom grafikom i onda po potrebi uzmem grafičku, ali pokazalo se do sad da nema potrebe.

....

 Gubi se smisao prosječnim korisnicima koji sa vremena navrijeme odigraju neku nezahtjevnu igru na nižim rezolucijama i detaljima. To je za njih dodatak bilo integrirana na CPU ili matičnu ploču. Za gamere koji igraju najnovije igre i žele uživati u njihovim raskošima pa ulažu u 4k monitore, visoke rezolucije, ganjaju visoke fps-ove tvoja izjava nema smisla jer im integrirana grafika nedaje dovoljne performanse.

Nitko ne kupuje skupe grafičke kartice bezveze kao tvoj prijatelj 20GB rama prije nekoliko godina, gotovo sigurno im neće stajati "nezaposlene".

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

Ništa više nije sveto

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja

Jos da se AMD nije zeznuo i prodao mobilnu (mobitel chipove) Qualcommu.

Adreno grafike ukupno imaju 35% trzista, sto nije mala brojka.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 15:14 (Čitatelj).
15 godina
offline
Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

Ispada da je trenutak kada je AMD kupio ATi tamo negdje početkom 2000-tih bio ključan za kompaniju. Bez te akvizicije AMD savim sigurno ne bi preživio do današnjeg dana. 

Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
Čitatelj kaže...

Jos da se AMD nije zeznuo i prodao mobilnu (mobitel chipove) Qualcommu.

Adreno grafike ukupno imaju 35% trzista, sto nije mala brojka.

 

 

 Qualcommu je kupio ATI Mobilnu grafiku, dakle samo grafički dio a to je jedino i falilo u Qualcommu ormaru.Realno to je bio najlošiji potez AMD-a u zadnjih okvirno petnaest godina.Zašto je to bio tak loš AMD poslovni potez, pa zato jer je Qualcomm ATI grafički dio platio samo pišljivih 65 milijuna dolara koja smijurija.

nkdz kaže...

Ispada da je trenutak kada je AMD kupio ATi tamo negdje početkom 2000-tih bio ključan za kompaniju. Bez te akvizicije AMD savim sigurno ne bi preživio do današnjeg dana. 

Treba bit puno precizniji, AMD je 2006 godine kupio ATI i to za visokih 5.5milijardi dolara.AMD je onda imao dosta love, pa eto imali su dobre ideje za budučnosti pa kupili ATI, a dalje je sve vrlo poznato.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
12 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
Mad-Max-X kaže...

Procesor koji objedinjuje grafiku je budućnost...

 Nije, to je sadašnjost. Onima koji traže više grafičke performanse to nije dovoljno pa kupuju diskretne grafičke kartice (koji su također procesori). Kako God rasla snaga grafike integrirane u CPU rasti će i snaga diskretne pa će uvijek biti potražnje. Drugim riječima, ako sutra uspiju ugurati grafiku snage Titana u CPU, opet će diskretna nuditi puno više. Prednost odvojenosti je i mogućnost nadogradnje. Recimo, kad sam kupio i7 2600K uz njega sam kupio i GTX 560Ti. Dan danas taj procesor je za gaming dovoljan a promijenile su se 4 grafičke kartice. Da sam tada kupio procesor s integriranom grafikom snage 560Ti, do danas bi nepotrebno morao plaćati i 4 nova procesora.

 

15 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
dery kaže...

Netko se pitao kada će amd propast. Eto odgovora neče tako skoro.

# # # (1)  

Mad-Max-X kaže...

* * * Npr. jedan čovjek mi se hvalio prije nekoliko godina kako ima negdje oko 20 gb RAM-a, a ja znam da ništa osobito ne radi na PC-u. Pitao sam ga koliko od tog RAM-a bude iskorišteno pri maksimalnom opterećenju, on je rekao da ne zna. Sav višak koji ugradite, ne samo da košta pri kupovini, nego jede struju bezveze. Lažni ego treba prerasti što prije, jer guta našu energiju.

Pitali su i mene u firmi da si složim konfigruaciju i složio sam Radnu Stanicu sa 512 GB DDR4 RAM-a (vjeruj složio bih i 1 TB da se nije moralo dugo čekati). Iako sam, da naglasim, Ciscov mrežni inženjer po zanimanju. Dakle za moj posao bio bi dovoljan i neki Workstation SFF.

Mjesec dana kasnije 512 GB RAM-a se gušilo kao most između CPU-a i GPU-a koji je radio neke simulacije u Blenderu.  Tačnije rečeno CPU je bio samo most koji je povezivao GPU i enormnu količinu radne memorije.

 

Firma je za malo uzela HPz radne stanice jer su neki dan objavili da su izdali Workstation sa 1,5TB RAM-a ali nije se dugo čekao odgovor iz Lenova tako da se čeka čak dva Lenovo P920 sa maximalnim 2 TB radne memorije.

glava11 kaže...

Ništa više nije sveto

Može ti biti sveto jedino ako si fanboy. Otvori bilo koji HDD pa vidi koliko ćeš poluvodičkih kompanija naći u njemu. U WD-u naći ćeš i Texas Instrumentsa, Hinyx, Samsung itd itd.

 

nkdz kaže...

Ispada da je trenutak kada je AMD kupio ATi tamo negdje početkom 2000-tih bio ključan za kompaniju. Bez te akvizicije AMD savim sigurno ne bi preživio do današnjeg dana. 

(1) # # # Neće propasti dok mu god plavi Gigant trenutno gura slamku u usta sa toplom supom. A i da sve otpuste još uvijek hiljadu radnika može da živi na istoj adresi gdje je i sada zahvaljujući patentima, i outsource proizvodnjom pa bi time mogao i u Texas Instrument digitronima ugledati AMD (ATI) iGPU karticu.

6 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
Kako ce to preživjeti zagriženi intelovci i amdovci...? Zajednička piva i jadanje?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
BlueMax kaže...

 Da sam tada kupio procesor s integriranom grafikom snage 560Ti, do danas bi nepotrebno morao plaćati i 4 nova procesora.

 

 I još koju matičnu ploču, a možda i RAM.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
odjavljen
offline
Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili java?

Piše se da neće biti licenciranja, nego isključivo kuproprodaje? https://overclock3d.net/news/gpu_displays/intel_and_amd_s_custom_soc_has_no_ip_sharing_elements/1

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja

-zato i kažem, kao i svaki drugi OEM, jedina razlika što je ovo intel. Licenciranje stvara probleme, ovo je efikasniji način, čak se ne može reći 'suradnje', jer je bliže klasičnom ugovoru o isporuci određene količine, cijene, rokovi.. kupnja robe/sirovine kao svake druge.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 13:16 (ihush).
15 godina
offline
Re: Intelovi čipovi s Radeon grafikom - san ili ja
Envy kaže...
glava11 kaže...

Ništa više nije sveto

Može ti biti sveto jedino ako si fanboy. Otvori bilo koji HDD pa vidi koliko ćeš poluvodičkih kompanija naći u njemu. U WD-u naći ćeš i Texas Instrumentsa, Hinyx, Samsung itd itd.

Otvarao.. i HDDove i Sony laptope i Apple proizvode, svi trpaju sve ali svejedno je Intel - AMD rivalstvo među najstarijim i najvećim tech rivalstvima pa mi je ne usporedivo sa ičim drugim.
Osim toga nisam nikakav fanboy, uvijek kombiniram sve što valja a tebi preporučam da otvoriš neku literaturu o humoru i socijalnoj inteligenciji  

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice