Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-stran

poruka: 12
|
čitano: 4.693
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-stran".
10 godina
neaktivan
offline
Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-stran

Sve više ličiti sa svojim člancima na Index.hr i 24sata nego na Bug.. Iskreno užasno i preloše i jadno... šta vrijedi novi web kad je sadržaj grozan... Pisci koji nisu ni u osnovnoj znali napisati sastav sad ih pisu za 20 kn po članku... Čitam Bug već 15 godina i skroz ste se "pokvarilI"

 

Pa nitko Bug nije čitao zbog lijepog weba nego kvalitetnog sadržaja. Nekad ste mi bili naslovna umjesto googla... 

 

Nadam se da netko tamo iz Buga čita ovaj moj komentar i da će malo razmisliti o tome...

Moj PC  
11 11 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-s

Ovo je preneseno iz rubrike Pitanja i odgovori iz tiskanog izdanja Buga.

 

Kad se članak stavi u taj kontekst - što konkretno ne valja s njim?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-s

Ne zna se o kakvoj se skripti radi. možda je node.js skripta. JS skrpte se mogu parsirati na serverskoj strani. JS ne mora imati HTML elemente da bi nešto odrađivala. Niti mora biti na web serveru da bi radila. 

16 godina
moderator
offline
Re: Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-s
andrijam kaže...

Ne zna se o kakvoj se skripti radi. možda je node.js skripta. JS skrpte se mogu parsirati na serverskoj strani. JS ne mora imati HTML elemente da bi nešto odrađivala. Niti mora biti na web serveru da bi radila. 

Puno toga se ne zna. Zato je i upućen da na GitHubu provjeri demo. Ja sam išao s pretpostavkom da je client-side jer totalni početnici (ako i to) nemaju što raditi sa server-side skriptama.

 

Ako je nabasao na server-side JavaScript, tek onda mu nema spasa. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-s

Apsolutno!
Šteta, zato što je Bug odgojio generacije u IT-u. Nestao je entuzijazam onih koji su ga gradili.

Zasiti se čovjek, što je prirodno, ali šteta da bar ne upravljaju time da ostane broj jedan.

Nekad je Bug bio enciklopedijska vrijednost, a Bug online je bio jedna od prvih stranica koju pogledam.

Sada samo iz navike. Fokus je na mobitelima, u glavnom meniju kriptovalute, savjeti razine Modre laste...

 

6 godina
neaktivan
offline
Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-stran

taj savjet je za totalne pocetnike. znaju li takvi uopce upaliti kompjuter.

inace moze se js fajl pokretati kao webstranica npr:

alert("hello world");
var a = "<script>var script = document.createElement('script');script.src = 'script.js';document.head.appendChild(script);</script>";

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 10:24 (nullzero).
 
0 0 hvala 0
Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-stran

Dečki, nije lijepo biti arogantan, egocentričan ili bahat. Posebice nije lijepo biti sve troje zajedno.

Meni je drago da ste vi iskusni programeri i da se razumijete u baš sve, ali svijet se ne vrti oko jedne osobe.

 

 

 

Čovjek je postavio pitanje kakvo bi postavili brojni početnici programeri/dizajneri.

Odgovor je bio posve korektan.

 

 

Pozdrav.

Moj PC  
7 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-s
kim kaže...

Apsolutno!
Šteta, zato što je Bug odgojio generacije u IT-u. Nestao je entuzijazam onih koji su ga gradili.

Zasiti se čovjek, što je prirodno, ali šteta da bar ne upravljaju time da ostane broj jedan.

Nekad je Bug bio enciklopedijska vrijednost, a Bug online je bio jedna od prvih stranica koju pogledam.

Sada samo iz navike. Fokus je na mobitelima, u glavnom meniju kriptovalute, savjeti razine Modre laste...

 

 Da to je i moje mišljenje i viđenje u kojem smjeru BUG ide.. Trebaju nam kvalitetnije teme i sadržaj za sam web... ovdje govorim o webu ne o tiskanom izdanju Buga.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-s
mbaksa kaže...

Ovo je preneseno iz rubrike Pitanja i odgovori iz tiskanog izdanja Buga.

 

Kad se članak stavi u taj kontekst - što konkretno ne valja s njim?

 

Ako je kao "obični" čovjek mogu platiti 20$-30$ po članku na svom webu pa onda i vi možete naći bolje pisce koji će malo više istražiti temu i kvalitetnije to napisati. Evo ja se javljam pa ću vam ja napraviti besplatno članak pa će biti bolji i kvalitetniji nego ovaj. Zbog svog sadržaja ste se i izgradili a sve ove fancy stvari ostavite po strani i stavite fokus na ono bitno.  A ovi što traže takav sadržaj kao što je ovaj neka čitaju 24 sata, index.hr i takve portale gdje imaju rubrike tech... Ovo nije na nivou Bug-a

10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-s

Po čemu je to arogancija? Čovjek treba iskreno izraziti svoje mišljenje. Kako da netko popravi nešto što loše radi ako mu netko neukaže na to? Osobno volim kad nešto zaje*** da mi se to istrese u facu da znam šda da popravim nego da me laže da sve valja i da idem u krivom smjeru...

 

Za osobu koja je početnik taj članak neznaći ništa jer puno koda mora sažvakati da bi nešto naučio a to neće u ovom članku... Tako da ovaj članak je da se popuni web i ništa drugo..

10 godina
offline
Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-stran

Dakle savjet je link na uputstva na github-u 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Internet - Iskopirani JavaScript kod kao web-s
Što ste vi nešto zabrijali 😑.

Kao totalni noob što se tiče programiranja shvatio sam što je autor sa člankom htio reći. Naravno sa više teksta dobio bi i više informacija, al to ovdje nije poanta, kratko i jasno, a to je ovdje j zadovoljeno😎
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice