Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspravni

poruka: 9
|
čitano: 3.191
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspravni ".
13 godina
offline
Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspravni

Ne znam za vas ostale, ali meni je to čisti AIO dizajn. Sve bitne komponente su u kompletu s ekranom. Laptop koji ne možeš ni koristi na lap-u.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspravni

laptopicus erectus (lat.) - mutavo inženjersko iživljavanje koje će koštati više od desktopa i laptopa zajedno a neće služiti ničemu osim klincima u prekenjavanju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspra
dax-lax kaže...

Ne znam za vas ostale, ali meni je to čisti AIO dizajn. Sve bitne komponente su u kompletu s ekranom. Laptop koji ne možeš ni koristi na lap-u.

točno to ništa novo ništa drukćije od milijon razlicitih aio kompjutera osim asus rog loga i odlicnog hardvera, iako ne pratim aio tržište pa neznam jeli ima slican hadrver i na nekom drugom.

 

10 godina
offline
Re: Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspra

Ružno, tipkovnica bez odmorišta ruku nas vraća u vrijeme prije prvog Apple-ovog prijenosnika koji je uveo novu modu a ostali do dana današnjeg - prihvatili, i posve nepraktično, a vjerovatno i nije predviđeno za neka dodatna ozbiljnija proširenja poput svakog drugog laptopa. Mini ITX kučište sa tipkovnicom, mišem i ne prevelikim LCD monitorom ima sve navedene prednosti a stane u torbu za prenošenje ako zatreba i proširivo je ..

 

Da ne kažem .. ugrađene komponente i ne treba nadograđivati dulje vrijeme ALI su dobre također za grill pa ako isti nemate .. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 7:13 (W2000).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspravni

Ideja za ROG Mothersihp nastala je nakon analize komentara vlasnika laptopa iz kategorije zamjene za stolno računalo, dakle debelih i teških prijenosnika s izrazito visokim performansama. Predstavnici Asusa uočili su da mnogi postojeći korisnici takvih uređaja priželjkuju bolju ergonomiju u svakodnevnom radu. Upravo je to ono što se selidbom hardvera iz kućišta u ekran i mogućnošću odvajanja tipkovnice ponajviše postiže.

Evo u dva članka o ovome čudu nigdje da se spomene da je ideju pokupio od Surface-a, što je više nego očigledno. A čim se pojavi neki laptop sa zaobljenim rubovima, odmah je klon Apple-ovih laptopa...
A što se tiče upotrebljivosti, bolja stvar od svega nabrojanog u gornjim komentarima. Ko to drži gejmerski laptop u krilu? Svi su ovoliko debeli, ili još deblji. A može se sklopiti za lagano prenošenje. I kao takav nije ništa masivniji od ostalih gejmerskih laptopa. A hlađenje mu je definitivno bolje, nego kada leži na hardveru...
Koji AiO PC se može ovako sklopiti? Može se i ovaj uređaj nazvati AiO, ali je i prijenosnik, očito. A ovo za Mini ITX i hrpu periferije, da se poredi u praktičnosti prenošenja sa ovim, ni blizu. Što se tiče nadogradnje, već je jedan gejmerski laptop prikazan na CES-u koji se može nadograđivati. Čak i CPU i GPU. Ne znam za ovaj detalje o nadogradnji, ali sigurno da je izvedivo. I ako se krene tim putem, sigurno će neko takvo nešto i napraviti. U svakom slučaju bilo bi super da postanu popularni (ponovo) laptopi koji se mogu nadograđivati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 5:23 (Bilal).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspra
dax-lax kaže...

Ne znam za vas ostale, ali meni je to čisti AIO dizajn. Sve bitne komponente su u kompletu s ekranom. Laptop koji ne možeš ni koristi na lap-u.

Desktop replacement prijenosnici (puno precizniji naziv od laptopa za ovu kategoriju) su i zamišljeni kao AIO koji se jednim potezom zapakira u torbu i premjesti na drugu lokaciju. Njihova namjena i nije za rad u pokretu, već više za često promjenu lokacije i općenito nisu ni praktični za korištenje u krilu (što ni s običnim laptopom nije zdravo za plodnost, a s desktop replacement pogotovo jer se u pravilu više griju).

 

Nedostatak palm resta je praktički najveća zamjerka. Naravno, i cijena, ali to je opet standard u kategoriji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspravni

Ovaj dizajn je odavno poznat i primijenjen kod tableta sa magnetskom tipkovnicom,između ostalog i na Ausovom modelu transformer mini kojeg imam doma. Korištenje je moguće isključivo na ravnoj podlozi ako ekran nije touch, što kod Mothershipa nije. Vidim da ga na svim prezentacijama prikazuju bez priključenog napajanja i bilo kakve periferije. Ne znam na što bi sličio sa par kablova sa svake strane. Isto tako me zanima kako bi tolika toplina utjecala na ekran i da li bi nakon nekog vremena došlo do problema sa panelom? Istina je da je glavna namjena očigledno gaming ali ako za pogledat mail na njemu ili kratko surfanje trebam tražit stol....

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspra
Ime je glupo do bola :/
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Asus ROG Mothership, prvi „uspra
MrBlc kaže...

 

Nedostatak palm resta je praktički najveća zamjerka. Naravno, i cijena, ali to je opet standard u kategoriji.

 Mogli su i to riješiti da su ovu praznu polovinu tastature stavili naprijed, i tu ubacili i touchpad, kao kod normalnih laptopa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice