Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

poruka: 112
|
čitano: 33.506
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u".
14 godina
online
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

I tata bi sine. Cijena prava sitnica, da li da kupim novi Clio ili Dolby Atmos sustav  

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Bolest ali ide Atmos i za puno manje para. 

 

Čim prodam auto, krećem u šoping  

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Nekako imam osjećaj da ljudi koji si mogu priuštiti Atmos sustav ne sjede i gledaju televiziju 

 
16 1 hvala 1
15 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Nedavno sam si složio Atmos sustav za po doma oko Onkyo TX-NR676E receivera. 5.1 ozvučenje sam imao od prije, dodao sam na prednje zvučnike Onkyo SKH 410 Atmos zvučnike (cca 600kn) koji pucaju prema stropu, source je Xbox One S, konfiguracija Atmosa dakle 5.1.2. Soba je cca 16m2. Ono nešto materijala s Netflixa s Atmos zvukom koje sam pogledao zvuči primjetno bolje od klasičnih višekanalnih DD, DTS i DTS-HD trackova iako mi je sustav totalni entry level. Ono, osjetna razlika u zvuku.

Deckard
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Solidan članak , samo mi je malo nejasno zašto kažeš da je jedan od prvih Atmos sustava? Podrška za Atmos se nalazi u "higher-end" receiverima već od 2014. (npr. Denon X4100 i X5200), a u entry-levelu od kraja 2015. (X1200). Da nemam ženu i imam para, imao bih i ja Atmos već par godina

 

Mogao si i spomenuti konkurenciju, tj. DTS:X, iako mislim da je i ova količina informacija previše nekom tko nije upućen u tematiku.

 

Usput, ako koga zanima zašto više subwoofera, uglavnom zbog toga što se tako postiže bolja "kontrola" modova, tj. rezonantnih frekvencija sobe. Jedan člančić... Are Two Subwoofers Better than One? | Audioholics

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 12:53 (Mirko935).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Zvuk kiše dolazi uglavnom odozdola, jer se čuje kada udari u tlo, a ne dok leti zrakom.

 

Hollywood odavno radi nerealne zvukove u filmovima, a ovo će ih dodatno motivirati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
15 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Visak kaže...

Zvuk kiše dolazi uglavnom odozdola, jer se čuje kada udari u tlo, a ne dok leti zrakom.

 

Hollywood odavno radi nerealne zvukove u filmovima, a ovo će ih dodatno motivirati.

 Pa... Obično imaš kišobran kad pada kiša pa ti zapravo dolazi dobar dio zvuka odozgora

10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Još je najveći problem sama implementacija atmos zvučnika pošto sve osim ugraddbenih stropnih izgleda nakaradno. 

 

Kako mi je soba 3,5x5,3 prepolovljena ormarom od 220 na pola, u desnom dijelu je krevet a drugi dio di je trosjed je nekih 2,7x3,5 atmos sam si složio sa alu profilom koji je s desne strane bio na ormaru a sa lijeve sam ga ušarafio u karnišu. 

 

Sirovi diy al je itekako služilo svrsi. Ručno rihtanje je bilo too much tak da je mcacc odradio odličan posao.

 

Sad sam sve rasprodal i kad kapne lova idem opet na atmos ali sa novom idejom za stropne zvučnike. 

 

Nije tu potrebna nikakva prevelika lova ko voli takve stvari. 

 

Posebnost sustava iz članka je najviše u tome kaj je profesionalno kalibriran i to je to.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Yamaha RX-V583 recevier je već doma, sad cekamo novi panasonic bdm-820 ultrahd bluray player, pa ćemo klipschev atmos sistem zvučnik po zvučnik... jest da će trebat jedna petoljetka da to sve skupim i 5-6 garažnih rasprodaja, ali brate u ljeto 2023 ima da gledam avengerse 7 u full dolby atmos modu ;-)

 

 

(p) & (c) Dario
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Uz ogradu koliko stoji testirani Atmos, zanima ma prije svega koliko bi minimalno trebala biti velika prostorija da Atmos bude u potpunosti funkcionalan?! 

Ono što me više pere je pozicioniranje zvučnika u prostoru, odmak od zidova, koliko smije biti "stranih elemenata" u prostoriji kao fotelja, naslonjača, kakav ormar, regala, eventualno slika, kakvih rasvijetnih tijela ?! 

 

Kada bih želio ići na neki Uber visoki nivo, koliko je skup, ili koliko bi mogao biti skup jedan Atmos uopće?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Imam dom 7 kanalni reciver vec 10 godina,bio sam opsjednut sa HT sistemima i gledanje filmova u DD,DTS 5.1-,prvi 5.1 sistem je bio od JBLa  (jos njihova 2 satelita sluze kao zadnja dva kanala),posli se lagano nadograđivalo,svega je tu bilo,a sad se ne sijecam zadnji puta kad sam reciver upalio da gledam film!

Dolby Atmos vjerujem da zvuci bolje od standardnih 5.1 + sistema ali brate skroz ne prakticno stavljat 2 ili vise zvucnika na strop,a stavljanje zvucnika da budu usmjereni prema stropu mi izgleda kompromisno rijesenje!Home Theater je davno izgubio na drazi,tesko da ce Dolby Atmos to promijenit.

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
ATJLučko kaže...

Uz ogradu koliko stoji testirani Atmos, zanima ma prije svega koliko bi minimalno trebala biti velika prostorija da Atmos bude u potpunosti funkcionalan?! 

Ono što me više pere je pozicioniranje zvučnika u prostoru, odmak od zidova, koliko smije biti "stranih elemenata" u prostoriji kao fotelja, naslonjača, kakav ormar, regala, eventualno slika, kakvih rasvijetnih tijela ?! 

 

Kada bih želio ići na neki Uber visoki nivo, koliko je skup, ili koliko bi mogao biti skup jedan Atmos uopće?! 

 Naveo si dosta parametara bitnih za stereo reprodukciju po audiofilskim standardima pogotovo kad se koriste ozbiljni zvucnici kojima treba prostora i jaka amplifikacija da pruže maksimum!Ne vjerujem da je HT Dolby Atmos sistem toliko osjetljiv,posebno sto moderni reciveri imaju room corection koji se pokrece pri prvo koristenju i namjesti automatski parametre za postojecu prostoriju!

 

A skup je onoliko koliko si spreman platit,prednja dva zvucnika ti mogu bit Wilson audio...

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 13:12 (volegradele).
11 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
volegradele kaže...
ATJLučko kaže...

Uz ogradu koliko stoji testirani Atmos, zanima ma prije svega koliko bi minimalno trebala biti velika prostorija da Atmos bude u potpunosti funkcionalan?! 

Ono što me više pere je pozicioniranje zvučnika u prostoru, odmak od zidova, koliko smije biti "stranih elemenata" u prostoriji kao fotelja, naslonjača, kakav ormar, regala, eventualno slika, kakvih rasvijetnih tijela ?! 

 

Kada bih želio ići na neki Uber visoki nivo, koliko je skup, ili koliko bi mogao biti skup jedan Atmos uopće?! 

 Naveo si dosta parametara bitnih za stereo reprodukciju po audiofilskim standardima pogotovo kad se koriste ozbiljni zvucnici kojima treba prostora i jaka amplifikacija da pruže maksimum!Ne vjerujem da je HT Dolby Atmos sistem toliko osjetljiv,posebno sto moderni reciveri imaju room corection koji se pokrece pri prvo koristenju i namjesti automatski parametre za postojecu prostoriju!

 

A skup je onoliko koliko si spreman platit,prednja dva zvucnika ti mogu bit Wilson audio...

U kontekstu pitanja, nastavljam sa slijedjećim podpitanjima/navodima, pa glasno tazmišljam što je bolje, televizor ili projektor u tom kontekstu, ili možda kino platno?! 

 

A oko prostorije, još me zanima bi li bilo poželjno imati ju bez prozora, znači samo jedna ulazna vrata i goli zidovi?! 

Eventualno imati negdje sa strane imati nus prostorije, zlu ne trebalo ako prigusti 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Projektor dobar kosta i uvjek imas problema sa osvjetljenjem,postavljanje isto zahtjeva zezanciju ,ima tu kabela..triba to sve fino izvest,evo ti jedan link da procitas!

Ovo je pogled sa strane hardcore audiofila i zaljubljenika u stereo zvuk!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
gocc01 kaže...

 

Kako mi je soba 3,5x5,3 prepolovljena ormarom od 220 na pola, u desnom dijelu je krevet a drugi dio di je trosjed je nekih 2,7x3,5 atmos sam si složio sa alu profilom koji je s desne strane bio na ormaru a sa lijeve sam ga ušarafio u karnišu. 

 

Sad sam sve rasprodal i kad kapne lova idem opet na atmos ali sa novom idejom za stropne zvučnike. 

 Ne bi li bolja investicija bio veći stan?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
Visak kaže...

Zvuk kiše dolazi uglavnom odozdola, jer se čuje kada udari u tlo, a ne dok leti zrakom.

 Pa... Obično imaš kišobran kad pada kiša pa ti zapravo dolazi dobar dio zvuka odozgora

 Obično kamera snima sa strane, rijetko iz perspektive nekog lika koji nosi kišobran.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Visak kaže...

 Ne bi li bolja investicija bio veći stan?

 

Ne bi vjerovao kako je teško naći stan između 65-80 kvadrata ( trenutni je 56m2) da ima dnevni boravak recimo savršen za kućno kino a u određenom cijenovnom rangu. 

 

Još kad uzmem u obzir da je većina novijih zgrada kao od kartona, gubi se smisao kućnog(stanovnog) kina ako ga ne možeš slušati glasno. Tu mi je dobro di sam sad a i zidovi su debeli 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

hmm 70 tis kuna za uzivanje u filmu ? 

 

podsjeca me ne audiofile koji moraju utuc 30-40tis kuna da bi uzivali u glazbi. iako ne osudujem jer svatko ima svoje guste ali mi to nikad nije bilo jasno , imam osjecaj da se vise ulupa vremena u traganju opreme od slusanja na kraju. isto kak mi nije jasna ekipa koja ne uziva u sviranju jer nemaju neki dobar gibson les paul custom.

za mene osobno postoji ona neka granica dobrog zvuka ovo ostalo je izdrkavanje 

 

isto kak uzivam (ako je film dobar naravno) na projektoru od 3tis kuna i monitorima koji mi inace sluze za snimanja i miksanje.  ako me smeta slika ili zvuk znaci da film nije dobar 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
brada09 kaže...

hmm 70 tis kuna za uzivanje u filmu ? 

 

podsjeca me ne audiofile koji moraju utuc 30-40tis kuna da bi uzivali u glazbi. iako ne osudujem jer svatko ima svoje guste ali mi to nikad nije bilo jasno , imam osjecaj da se vise ulupa vremena u traganju opreme od slusanja na kraju. isto kak mi nije jasna ekipa koja ne uziva u sviranju jer nemaju neki dobar gibson les paul custom.

za mene osobno postoji ona neka granica dobrog zvuka ovo ostalo je izdrkavanje 

 

isto kak uzivam (ako je film dobar naravno) na projektoru od 3tis kuna i monitorima koji mi inace sluze za snimanja i miksanje.  ako me smeta slika ili zvuk znaci da film nije dobar 

Ma ulupaš tolike pare i onda imaš izbor od 4-5 filmova koji podržavaju takav zvuk.

 

Mislim da je pristojan 5.1 sustav od 1500-3000kn  čist dovoljan za uživanje u filmu. Kom nije nek ulupa 10tak tisuća za HiFi, ali ulupat 80 000kn... ne znam... I da imam viška para ne vjerujem da bi. Ali svaka budala ima svoje veselje  Tipa, ja bih bez problema ulupao par desetaka tisuća kuna na bicikl. 

12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

mene vise smetaju ovi odvratni zidovi 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
deckard kaže...

Nedavno sam si složio Atmos sustav za po doma oko Onkyo TX-NR676E receivera. 5.1 ozvučenje sam imao od prije, dodao sam na prednje zvučnike Onkyo SKH 410 Atmos zvučnike (cca 600kn) koji pucaju prema stropu, source je Xbox One S, konfiguracija Atmosa dakle 5.1.2. Soba je cca 16m2. Ono nešto materijala s Netflixa s Atmos zvukom koje sam pogledao zvuči primjetno bolje od klasičnih višekanalnih DD, DTS i DTS-HD trackova iako mi je sustav totalni entry level. Ono, osjetna razlika u zvuku.

 

Meni se čini da će tako gotovo svaki Atmos izgledati u nas.

 

Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Ili kupiš u Cinestaru doživotnu ulaznicu s kokicama i kolom, za tebe, ženu, djecu i par obiteljskih prijatelja i najnoviji hoverboard. I još ti ostane dovoljno novaca za novo zubalo.

Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

sluh je prečesto iritirajući osjet, rađe bi nešto fino omirisao i okusio u tišini i miru... ili ako baš mora uz šum mora i zrikavaca

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 3:51 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ili kupiš u Cinestaru doživotnu ulaznicu s kokicama i kolom, za tebe, ženu, djecu i par obiteljskih prijatelja i najnoviji hoverboard. I još ti ostane dovoljno novaca za novo zubalo.

Kad smo već kod Cinestara i kina općenito, evo npr. meni je neusporedivo bolji doživljaj filma doma iz više razloga; uhu ugodniji zvuk po svim parametrima (kvaliteta i glasnoća), kvalitetnija i gledljivija slika (boje, interpolacija, tu u nešem varaždinskom Cinestaru je dio slike u extreme dvorani lagano out of focus od samog početka kina), nitko ti se ne prešetava i ne ušetava prvih 10 minuta filma, nitko ne pali mobitel i ne smrdi sprženo ulje. A mogu i zakrmiti ako film ne valja pa prematati u rikverc da vidim što se dogodilo ako sam eventualno bio zaspao . Staviš 65" telku tri metra pred sebe i imaš kino  .

Deckard
12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Još kad bih bilo poštenig filmova ...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

upravo to, meni kino nije rjesenje jer nema skoro nista dobrih novih filmova sto vrte kod nas u kinima.

prije sam isao skoro jednom tjedno u kino a sad par puta godisnje, tako da je meni projektor doma must have  iako meni je sasvim dovoljna 70" slika pa su mi ovi jeftini projektori sasvim ok. u mom slucaju LG ph550g

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta

ma općenito...realno nema ništa skoro od filmova za ovaj sistem osim nekog crtića i Marvell što radi...sadržaja čak i za 5.1/7.1 sisteme jako malo.barem moje mišljenje...a o ukusima se ne raspravlja.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 16:44 (Igor150).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
ATJLučko kaže...

A oko prostorije, još me zanima bi li bilo poželjno imati ju bez prozora, znači samo jedna ulazna vrata i goli zidovi?! 

Eventualno imati negdje sa strane imati nus prostorije, zlu ne trebalo ako prigusti 

I goli zidovi i prozori su totalno sranje kaj se tiče sobne akustike (jeka, rezonantne frekvencije...). Treba ti malo apsorpcije, malo difuzije, bas trape itd. Profesionalno jako skupo: http://www.audion.hr/index.php?_a=category&cat_id=294

 

Sirotinjski... Što više drvenog namještaja, tepih za ubiti malo refleksije od poda, zavjese (po mogućnosti deblje) za prozore, često ljudi koriste karton od jaja zalijepljen za zidove kao difuzor i tak.

 

"Sposobniji" si sami naprave "DIY panele" http://acousticsfreq.com/how-to-build-your-own-acoustic-panels/

 

Ja odavno razmišljam o tome da si malo poboljšam sobu jer imam daleko previše golih zidova, ali uvijek ima bitnijih prioriteta pa jbg.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
brada09 kaže...

upravo to, meni kino nije rjesenje jer nema skoro nista dobrih novih filmova sto vrte kod nas u kinima.

prije sam isao skoro jednom tjedno u kino a sad par puta godisnje, tako da je meni projektor doma must have  iako meni je sasvim dovoljna 70" slika pa su mi ovi jeftini projektori sasvim ok. u mom slucaju LG ph550g

Imaš posebnu sobu za to ili u dnevnom boravku? Baš sam neki dan počeo razmišljati možda (kad i ako ikad ova plazma uspije umrijeti ) da umjesto novog TV-a uzmem projektor. Ali ne znam koliko to valja u usporedbi s TV-ima, crna, gledanje tokom dana itd. Da ne spominjem ženin pogled kad sam to prekjučer predložio...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice