Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

poruka: 16
|
čitano: 5.946
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano".
9 godina
offline
Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

Bogtemazo, koja smo mi banana-država, da neka irska firmica dolazi u Ivanec (svaka čast gradiću ali pitam se koliko Iraca uopće zna da negdje u svemiru postoji Ivanec) sređivati ono što naši "vrhunski" telekom-provideri nisu u stanju napraviti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

Pitanje što stoji iza toga, sumnjičavost nije neopravdana. Možda je gradonačelnik osnivač irske firme, jer Irska je sad in. Pitanje kakva će prava grad ustupit i kakve zavisne troškove snosit na kraju. Dovoljno je misteriozno da bude sumnjivo. Slutim da oprema za e-band na strani korisnika nije jeftina a to se nigdje ne spominje. Moglo bi se dogoditi da ljudi investiraju a onda se osjete prevarenim jer brzine su velike sve dok se puno njih ne spoji na AP.

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje s
jozef kaže...

Pitanje što stoji iza toga, sumnjičavost nije neopravdana. Možda je gradonačelnik osnivač irske firme, jer Irska je sad in. Pitanje kakva će prava grad ustupit i kakve zavisne troškove snosit na kraju. Dovoljno je misteriozno da bude sumnjivo. Slutim da oprema za e-band na strani korisnika nije jeftina a to se nigdje ne spominje. Moglo bi se dogoditi da ljudi investiraju a onda se osjete prevarenim jer brzine su velike sve dok se puno njih ne spoji na AP.

 Drito u sridu... :)

 Pumpaju se brojke jer ih zakon u HR stiti sve dok isporucuju 50% ugovorene brzine :)

 Vodio sam nedavno debatu oko toga dok su se "iskusniji majstori" suprotstavili istoj tvrdnji. (nije mi se dalo vise raspravljat)

 

 Irska firma ?

 To je vrlo interesantno, 90% da iza nje stoji neka domaca kuharica :)

Truth in engineering.
9 godina
offline
Re: Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje s
Jel.moze netko objasniti ovu tehnologiju?na cemu se to zasniva i od kuda tolke brzine makar i teoretske?
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje s
Hrvoje.RH kaže...
Jel.moze netko objasniti ovu tehnologiju?na cemu se to zasniva i od kuda tolke brzine makar i teoretske?

 Lagano se ulazi u sa FTTH u kucanstva u gradovima...

 Po mom iskustvu, prvi veci val je krenuo...

 Opticka infrastruktura se siri poprilicno.

Truth in engineering.
16 godina
neaktivan
offline
Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

Zanimljivo.

 

Sjeca li se netko Duge Rese i stanovitih misterioznih investitora i jos misterioznije top secret Izraelske tehnologije koja ce omoguciti 1Gbps svima? :)

 

MMW samo daje naslutiti da se radi o 30 - 300GHz frekvencijskom rasponu, u kojem ce i 5G biti baziran.

 

Ne tvrdim da je nemoguce, ALI, ako jedan Qualcom ima problema sa modemima sa iole vecim brzinama, vjerojatnost da je anonimna (citaj: "mutna") firmica iz Irske rjesila problem i imaju tehnolosko rjesenje je izrazito malo vjerojatno, pogotovo obzirom da bi sve i da imaju isto mogli puno bolje unovciti na nekim drugim znacajno bogatijim i znacajno blizim trzistima.

Xeon 3060 // Big Typhon VX // Abit IP35 // Crucial Ballistix 2x1GB ddr2 667 // Seagate Barracuda 7200.10 320GB // Club3D HD 3850 256MB // Terratec Cinergy 400 TV // Plextor PX-116A2 // Plextor PX-800A
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje s
Thinker kaže...

Bogtemazo, koja smo mi banana-država, da neka irska firmica dolazi u Ivanec (svaka čast gradiću ali pitam se koliko Iraca uopće zna da negdje u svemiru postoji Ivanec) sređivati ono što naši "vrhunski" telekom-provideri nisu u stanju napraviti.

A zašto ne irska firma? Ako će ljudi stvarno dobiti to što se obećaje pa baš me briga da je iz tunguzije... Zašto bi HT imao monopol na "lokalnu petlju"? U ovoj priči nije uopće bitan Ivanec, ali ako se napravi "presedan" možda će nam svima biti bolje, a ne da smo u situaciji da ovisimo o HT-ovom monopolu. Ako je 20 mbit za 99 kn ja odmah potpisujem. A što se tiče ovog dijela da "vrhunski TK provideri nisu u stanju" je situacija u kojoj se može prepoznati 97% teritorija RH koji nije u centru gradova gdje je HT-u zanimljivo, a sve se svodi na to da im jednostavno nije sila dok ima ljudi koji nemaju drugog izbora pa i dalje muzu mrtvu kravu

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

@southy... T-com ce imat monopol sve dok smo mi u EU... Temelji u HR za podizanje hrvatskog telekoma su napravljeni, ali je podizanje istog stopirana od vremena zadnjeg posjeta vrlo bitne osobe u HR...

 

Telekomi su postali prebitna stvar da bi ljudi iz ove "nase" zemlje odlucivali o trzisnoj podjeli... Nije opce toliko nevjerojatno koliko cini, probaj povezat niti pa ces dobit sjeciste...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje s
southy kaže...
Thinker kaže...

Bogtemazo, koja smo mi banana-država, da neka irska firmica dolazi u Ivanec (svaka čast gradiću ali pitam se koliko Iraca uopće zna da negdje u svemiru postoji Ivanec) sređivati ono što naši "vrhunski" telekom-provideri nisu u stanju napraviti.

A zašto ne irska firma? Ako će ljudi stvarno dobiti to što se obećaje pa baš me briga da je iz tunguzije... Zašto bi HT imao monopol na "lokalnu petlju"? U ovoj priči nije uopće bitan Ivanec, ali ako se napravi "presedan" možda će nam svima biti bolje, a ne da smo u situaciji da ovisimo o HT-ovom monopolu. Ako je 20 mbit za 99 kn ja odmah potpisujem. A što se tiče ovog dijela da "vrhunski TK provideri nisu u stanju" je situacija u kojoj se može prepoznati 97% teritorija RH koji nije u centru gradova gdje je HT-u zanimljivo, a sve se svodi na to da im jednostavno nije sila dok ima ljudi koji nemaju drugog izbora pa i dalje muzu mrtvu kravu

Mislim da si sasvim pogrešno shvatio poantu mog posta. U Hrvatskoj postoje poduzeća koja su sposobna to isto napraviti bez uplitanja firmi iz Irske, Tunguzije ili bilo odkud. Svejedno jesu li samostalne firme ili dijelovi većih grupacija. Ljudi iz različitih firmi su inače u kontaktu i čudim se da nitko nije našao shodnim napraviti ponudu koja bi parirala ponudi firme iz Irske. Ovako je ispalo da jedan grad iz Hrvatske mora angažirati stranu firmu jer nije nitko u državi nije sam sposoban obaviti u članku navedeni posao. A nije da nemamo stručnjake, znanje, sposobnost, volju, mogućnost... A ispada da nemamo...

14 godina
offline
Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

@Batista

 

to se ide na Mutti Merkel ?

 

inače sav naš promet se DWDM-a u Vrankfurtu, danke dojčland...

 

znači svaka informacija iz Rvacke ide kroz uheka Bundesnachrichtendiensta tako da Švabe znaju kaj njihovi lakaji misle...

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 8:44 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje s
Stric_Jura kaže...

@Batista

 

to se ide na Mutti Merkel ?

 

inače sav naš promet se DWDM-a u Vrankfurtu, danke dojčland...

 

znači svaka informacija iz Rvacke ide kroz uheka Bundesnachrichtendiensta tako da Švabe znaju kaj njihovi lakaji misle...

 

 Ich bin nicth sicher!

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 9:09 (Batista).
10 godina
offline
Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

200 000 kuna, tek nakon testiranja i najbitnije "jedne irske firme".

 

Sve skupa zamotano u celofan hajpa, a nigdje informacija o tehnologiji koja će se korisiti, kako se točno zove ta "jedna irska firma" i ostale pojedinosti.

 

Netko je dobro tu napisao da smrdi na to da je to neka firma iz garaže nekog iseljenika, po mogućnosti sin/nećak/kum itd nekog iz gradski vlasti.

 

Ovakve najave su apsolutno smješne, neozbiljne i zavaravajuće.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

Borimo se od rane zore do mraka za lijepu nasu ovdje u Dublinu...

 

Freak Show Inc.
 
7 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje s
Hrvoje.RH kaže...
Jel.moze netko objasniti ovu tehnologiju?na cemu se to zasniva i od kuda tolke brzine makar i teoretske?

 Radi se o radio valovima, vrlo visoke frekvencije (oko 80GHz). Teoretski su moguće brzine do 10Gbit, latencija je zanemariva, a radi na udaljenosti do cca 5km (uz dobru antenu i povoljne atmosferske uvjete može 10). 

14 godina
offline
Re: Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje s
Friday kaže...

Borimo se od rane zore do mraka za lijepu nasu ovdje u Dublinu...

 

 popišam ti se u Guinness da ti pjena bude bogatija, ti domaći izdajniče, nećeš plaćat porez državi koja je jedina vrijedna plaćanja istog, na čelu a Kokom, Anemičnim i Njonjom...

 

di si bio 925 ?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Ivanec će dobiti gigabitnu vezu za sve svoje stano

Pošto živim u dotičnom mjestu pozorno slušam vijesti oko ovoga i danas je u lokalnim novinama izašlo da je sporazum potpisan i projekt bi trebao biti dovršen do početka travnja 2018., brzine bi trebale biti iste za download i upload, 200 Mbit/s a pošto sam trenutno na 10/0.75 Mbit/s a max mi je 19 koliko su mi izračunali u Optimi izračunajte si kolika bi to bila razlika a cjenovno su tu negdje. Sve se čini lijepo i bajno ali ne vjerujem ništa, pogotovo političarima jer gdje su oni uvijek nešto smrdi na bullshit. Pogotovo kad ne piše kakva je to irska firma, neki info da se može pogledati i sl., to još više pobuđuje sumnje. Dok osobno ne ''osjetim'' tu brzinu pod prstima sve ostaje samo na novinskim napisima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 21:37 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice