Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

poruka: 20
|
čitano: 6.694
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal".
9 godina
neaktivan
offline
Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

Kad će HRT preć na 8K?

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

onda  kad prestane hrt postojat,do tad ce nam naplacivat 100kn za 720p reprize 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
Fisco kaže...

Kad će HRT preć na 8K?

 Kad Japanci pređu na 16k mi ćemo možda na FullHd(1080p) - uz obvezno povećanje Tv pristojbe od cca 30%

- druge komercijalne televizije će tu priliku iskoristit, za repriziranje dosadašnjeg sadržaja u većoj kvaliteti, večeras na rtl2 dva i po muškarca 3 sezona u fullHD

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
15 godina
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
Fisco kaže...

Kad će HRT preć na 8K?

 kad na vrbi rodi grožđe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
offline
Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

Sad će HRT ići na FullHD, samo što nisu, vjerojatno kad se usvoji i pojavi DVB-T3 standard da nas opet ugnjave s novim receiverima...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

A šta bi to gledali u 8k? Možda Stankovića ili nesposobnu i slugansku bratiju iz Sabora?

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

Ma dobro rezolucija ce bit 8k samo koji sadrzaj ce bit stvarnih 8k ? Pa zapravo vecina filmova danas nit nije napravljena kompletno u 4k i tek par kamera je sposobno za tu 8k rezoluciju. 
Da ne pricamo o povecanim troskovima manipulacije s takvim ogromnim podacima. Sve to za kaj ?  To je vise da se pokaze da se moze i da smo prvi nego nesto korisno.
 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 21:47 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
Santana kaže...

Sve to za kaj ?  To je vise da se pokaze da se moze i da smo prvi nego nesto korisno.
 

 Uz 8K 100" ekrani imaju smisla, daleko smo mi još od kino ugođaja u dnevnom boravku, pogotovo ako si ikada posjetio IMAX kino. i 16K bi poslužilo

8 godina
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
XXX kaže...
Santana kaže...

Sve to za kaj ?  To je vise da se pokaze da se moze i da smo prvi nego nesto korisno.
 

 Uz 8K 100" ekrani imaju smisla, daleko smo mi još od kino ugođaja u dnevnom boravku, pogotovo ako si ikada posjetio IMAX kino. i 16K bi poslužilo

 Ah to sigurno jer ne pustam svinje u dnevni boravak :P

16 godina
odjavljen
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

Kod mene su dobrodošle, bez kante kokica i škafa kole nema dobrog filma

11 godina
neaktivan
offline
Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

Ne vidim problem u 8K kada već danas u hrvatskoj na 30+ god. starom bakru gledam 4k netflix/amazon bez problema. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
Jura iz druge galaksije kaže...

A šta bi to gledali u 8k? Možda Stankovića ili nesposobnu i slugansku bratiju iz Sabora?

 Slovenci već duže vrijeme imaju 3 kanala u FHD rezoluciji i vjeruj mi da se vidi razlika čak i na starim filmovima koji su digitalizirani u FHD rezoluciji. Meni je samo smješno da se moramo prebacivati na DVB-T2 a još uvijek nemamo niti jedan FHD kanal u igri u usporedbi s nekim državama koje imaju i više FHD kanala, ove 4K i 8K neću niti spominjati.

12 godina
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
Fisco kaže...

Kad će HRT preć na 8K?

 

Jednostavno, NIKAD! 

 

[SARKAZAM] 

Mozda jednoga dana kada izumremo ili iselimoo, pa ce oni koji su o(p)stali gledati Hrvatsku u 256K rezi. 

14 godina
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
Ajar kaže...
Fisco kaže...

Kad će HRT preć na 8K?

 kad na vrbi rodi grožđe. 

 Ni tad nego kad na grožđu rodi vrba.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5
16 godina
neaktivan
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
Prije ću dobiti na lotu nego li HRT i HT omoguće normalni 2k i 4k prijenos 😛
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 22:42 (miller1985).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
miller1985 kaže...
Prije ću dobiti na lotu nego li HRT i HT omoguće normalni 2k i 4k prijenos 😛

 Nikako ne mohu shvatiti ljude koji još spominju HRT, kao da su oni mjerodavni za gledanje TV-a. Već 15 godina nemam ni spojenu antenu u TV a gledam TV vjerojatno više nego većina na portalu. Prije sam skidao na torrentima a sada sam se toliko uljenio da su mi netflix/amazon dovoljni :)

16 godina
online
Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

Osobno u ove dvije godine kolko imam 4k monitore i tv, pogledao sam mislim planet zemlja u 4K i dva rata zvijezda. Uglavnom - nakon otprilike 3 minute zaboravim na to, i usredotočim se na radnju. 
Usudim se reći da mi je savršeno dobra i 720p rezolucija za debelu većinu sadržaja. Humoristične i ine tv serije i niže - HTV-ovskih 1024 576 mi ok. Više se primjeti ako je nešto u HDR ili 60p. 
Ali opet, sadržaj brzo preuzme inicijativu ispred forme. A kako je na TV-u uglavnom negledljivo smeće, uopće me nije briga na čemu su. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

zamislite samo detalje i teksturu obraščića gospođe markić na 8k ili nedrkova madeža dok priča o štetnosti istambulske konvencije...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal

Spominju ih zbog milijardu i pol kuna koliko uberu godišnje samo od pretplate koju i ti plaćaš a kvaliteta programa im je žalosna. O HD-u a kamoli nešto više možemo samo sanjati. Jedino kad je neko prvenstvo u nogometu onda stave HD, smiluju se i kažu ajde idemo ljudima dati nešto da vide da ipak nekog qrca radimo. Sad će prije SP na velika zvona objavljivati kako će prenositi u HD-u kao da je to nešto jako veliko i novo na televiziji 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 14:08 (vrinho).
14 godina
offline
Re: Japanci krajem godine pokreću prvi 8K TV kanal
sseennoonn kaže...

onda  kad prestane hrt postojat,do tad ce nam naplacivat 100kn za 720p reprize 

 Još da su 720 p ne bi to bilo loše, ali mi na žalost gledamo 576i rezoluciju, tako iskompresiranu da je kvaliteta slike blagi očaj. Eto, za nogometno prvenstvo će nam dati malo full HD-a, a onda povratak u sivu svakodnevicu. Bravo, HRT.

dolazim odmah - Godot
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice