Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

poruka: 32
|
čitano: 9.945
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje".
15 godina
online
Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

Priča mi kompić da ga je sestra zamolila da joj prebaci slike s iphone-a na PC hard. Veli da se mučio satima i da nije uspio te je odustao. Veli da ne postoji defaultna opcija za grupno prebacivanje slika i videa već sve moraš dodatno platiti. Jel moguće d aje iphone tolka konzerva da se takve banalne stvari ne mogu učiniti?

 
0 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Spojis na komp i imas u My Computer iPhone sa kojeg copy paste fotke na komp. Isto ko sa digitalnog fotica ili android uredaja. Mozes koristiti i iTunes ili stavit u cloud automatski pa download.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Ges kaže...

Priča mi kompić da ga je sestra zamolila da joj prebaci slike s iphone-a na PC hard. Veli da se mučio satima i da nije uspio te je odustao. Veli da ne postoji defaultna opcija za grupno prebacivanje slika i videa već sve moraš dodatno platiti. Jel moguće d aje iphone tolka konzerva da se takve banalne stvari ne mogu učiniti?

 Ma daj, koliko teško može biti napisat ovo u tražilicu: https://www.google.hr/search?q=transfer+photos+from+iphone+to+pc&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=en-hr&client=safari&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=WoWGWv7HD4eq8wfmmrKgCg

 

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

Koje je to slovo ???? Najbitnije niste napisali

 

 

Inače ovo nije prvi put, i prije je bio sličan bug i sad mi se čini da apple problem krpa samo tako da uvede podršku za ta slova ali ako se pojavi neko novo slovo ili neki simbol  koji do sada nije postojao u IphoneOS-u e onda su problemi. Kaj ne mogu zakrpati izvorno problem, staviti zaštitu koja spriječava da se zablokira ??? 

To je slično kao ono kada Intel želi svoje propuste zakrpati kroz softwersku nadogradnju za windows i linux i na kraju evo microsoft je bio prisiljen povuči zakrpe jer je radila više problema nego koristi. A Intelu ne dolazi u obzir da zamjeni te procesore. 

12 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Ges kaže...

Priča mi kompić da ga je sestra zamolila da joj prebaci slike s iphone-a na PC hard. Veli da se mučio satima i da nije uspio te je odustao. Veli da ne postoji defaultna opcija za grupno prebacivanje slika i videa već sve moraš dodatno platiti. Jel moguće d aje iphone tolka konzerva da se takve banalne stvari ne mogu učiniti?

 Čim spojiš usb kabel na PC, trebao bi iskočiti onaj popup koji te pita što želiš napraviti sa uređajem. Jedna od opcija je "import pictures and videos", samo odabereš folder gdje želiš spremiti i to je to.

Ne znam jel ti kompić baš toliko informatički nepismen. 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
16 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

జ్ఞ‌ా

Evo ljudi pa trolajte kolege sa ajfonima.

:P

 

EDIT:

జ్ఞ‌ా

Ovo je pravi znak smrti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 10:33 (NEW_MAN).
15 godina
online
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
NEW_MAN kaže...
Spojis na komp i imas u My Computer iPhone sa kojeg copy paste fotke na komp. Isto ko sa digitalnog fotica ili android uredaja. Mozes koristiti i iTunes ili stavit u cloud automatski pa download.

 veli da mu upravo to nije nikako davao...

jel treba driver il nešto prije neg PC prepozna na takav način?

16 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Zivimo u doba plug and play i ne kuzim kak mu ne prepoznaje. Google nemam pojma.
14 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

@Ges

 

stvar nemoze biti jednostavnjia.

 

https://www.icloud.com/

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 9:48 (sina-k).
9 godina
neaktivan
offline
Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

Kvaliteta vIndija...

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
A koji je znak u pitanju? Imam dosta jabučara oko sebe.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Poslal sam frendu prek whatsappa te sms i nist se ne desi. Izgleda da saljem krivo. Ima netko da mu radi?
14 godina
neaktivan
offline
Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

Kontrola kavlitete današnjeg hardwarea i softwarea je ravna nuli.

 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
PlayMaker10 kaže...

Kontrola kavlitete današnjeg hardwarea i softwarea je ravna nuli.

Jep, i upravo zato mene stravično živcira ova opsesija što bržim updateima. Daj mi rađe točno jedan update svakih godinu dana ali da mi onda sve radi savršeno do sljedećeg updatea za godinu dana. A ne ovo sranje gdje se valjda buildaju i releasaju updatei svaki put kad se jedan od developera ode posrati na WC pa je softver konstantno pun govana.

8 godina
offline
Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

Ako samo jedno slovo, već po neki put, ruši više OSova te tvrtke, ne znači li to da su Apple proizvodi namjenjeni nepismenima?
troll-of-mode:
Bolesno glupo enivej.

 
7 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
sina-k kaže...

@Ges

 

stvar nemoze biti jednostavnjia.

 

https://www.icloud.com/

 

 upravo mu je to i bio najveći problem: nije htio stavljati na icloud (i to ga u potpunosti podržavam) a skidanje sa clouda je veli patnja i to napravljeno da se nemogu sve slike skinuti odjednom

10 godina
offline
Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

koji amaterski QA... sto drugo reci... ko da rade app za hr trziste pa ih iznenadi cirilica...

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

šaptom epl pade ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Ges:
Na telefonu treba jos potvrditi da dopuštaš pristup. Ako si mislio na brzaka nečiji iphone spojiti na pc i posrkati podatke - ne ide baš tako banalno lako.
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Opet SVETI GRAL ima stucavicu, mozda je do viroze?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

Kako jedan "obični" mp3 player podiže firmu iz propadanja u najvredniju kompaniju na svijetu nikada mi neće biti jasno.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

Frend jučer poslao nekom znak i sad će mu zauvijek stajat notifikacija za nepročitanu poruku hihih

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
trolaslavonska kaže...

koji amaterski QA... sto drugo reci... ko da rade app za hr trziste pa ih iznenadi cirilica...

 Iako nisam najsretniji s najnovijim bugovima bez obzira što me niti jedan nije zahvatio, mora im se priznati da im je lokalizacija vrhunska. Niti jedan proizvod u povijesti nije podržavao toliko različitih jezika i pisama, a pogotovo ne na toj kvalitativnoj razini. U takvoj gomili podataka, sranja se katkad pokradaju.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Feudalac kaže...
trolaslavonska kaže...

koji amaterski QA... sto drugo reci... ko da rade app za hr trziste pa ih iznenadi cirilica...

 Iako nisam najsretniji s najnovijim bugovima bez obzira što me niti jedan nije zahvatio, mora im se priznati da im je lokalizacija vrhunska. Niti jedan proizvod u povijesti nije podržavao toliko različitih jezika i pisama, a pogotovo ne na toj kvalitativnoj razini. U takvoj gomili podataka, sranja se katkad pokradaju.

 

Čuj ga, čuvar jabuke, stojiš ko Heimdall pred Asgardom :-)

Ovo "Niti jedan proizvod u povijesti nije podržavao toliko različitih jezika i pisama" ti je čista bs propaganda: pitaj se zašto je i dalje u četvrtini svijeta Nokia sinonim za mobitel: od Japana, Indije, Afrike pa do južne Amerike - svugdje je bila potpuna lokalizacija i lokalni support. Problem je s unicode-om, jer je unicode problem za sebe, ali to je već druga priča.
(btw Siri i dalje ne špreha rvacki, a niti neće)


Evo ti, pripremi na vrijeme odstupnicu za nove failove (ovdje još nisu kopipejstani). Kako im je krenulo zadnjih pola godine, trebalo bi posebnu rubriku sa Apple failovima otvoriti.
http://www.theregister.co.uk/2018/02/16/apple_file_system_bug/

https://www.theregister.co.uk/2018/02/14/apple_homepod_stains/

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 2:18 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Nokia nikad nije bila osobito popularna u Japanu, tičnije jedva da je bila prisutna. Ali Apple jest, 50% udjela. Zekić, malo se skoncentriraj, ja uvijek imam podatke.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Feudalac kaže...
Nokia nikad nije bila osobito popularna u Japanu, tičnije jedva da je bila prisutna. Ali Apple jest, 50% udjela. Zekić, malo se skoncentriraj, ja uvijek imam podatke.

 

Ne razumijem zašto uvijek moraš biti antiprotivan. Google je tvoj prijatelj. :-D
Prvi adopteri i partneri Nokie & Symbiana su japanski Fujitsu, Sharp i Mitsubishi (među ostalim). NTT DoCoMo & Fujitsu su sa Nokijom suosnivači Symbian Foundation (2008).

Naravno da su domaći bili dominantniji na domaćem terenu od Nokie, no to ne mijenja na stvari - Evo ti tvoje "jedva prisutna":

Nokia: NTT DoCoMo FOMA NM850iG; SOFTBANK MOBILE SofttBank 705NK/Nokia N73; Vodafone 804NK/Nokia N71; Vodafone 702NKII (Nokia 6680); Vodafone 702NK (Nokia 6630); SIM-lock free device Nokia E61

^ to su Nokijini modeli za japansko tržište, još  2007.; gdje je onda bio Apple? Nigdje.

Ne pišu podaci samo za Nokiju, ali siječnja 2008. je objavljeno:
Symbian reaches 30 million smartphone shipments in Japan

 

 

Btw iščupao si Japan iz konteksta:

Symbian je do 2010 bio najpopularniji mobilni OS na svijetu. Onda ga je zamijenio Android.
Najviše Symbiana uopće je bilo od Nokije. Razlog popularnosti je vrlo jednostavan: kompletna lokalizacija - ideogrami, "čudna slova". U Indiji je, upravo zbog toga, Nokia bila iznimno popularna. Za tadašnje standarde, moćno a vrlo povoljno i robusno (izdržljivo). 

Vama nekima je povijest svijeta počela sa ajfonom izgleda.
Upravo dovršavam čitanje "Operation Elop" pa mi ne možeš bureke oko Nokije prodavati (nedavno konačno prevedeno na engleski, sad je knjiga besplatna).

Hehehe, Tim Cook je zamalo bio novi CEO Nokije umjesto Elopa :-D

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 2:37 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Moj zeko, meni ne možeš prodavati ove lagane zamjene argumenta, s nečim što je gotovo isto ali nije isto.
Symbian sam programirao, još uvijek imam negdje cijelu kutiju raznih SDK-ova od Nokie. Symbian je bio konzorcij praktično svih tadašnjih proizvođača mobitela, kasnije je nokia preuzela sve. Međutim, tržišni udio Nokie u Japanu je bio oko nule, dakle nepostojeći. Prosječan Japanac nema pojma kaj je Nokia. Tako da ti argument dvije poruke ranije - ne drži vodu. Bila je popularna u siromašnijim zemljama s jeftinim i solidnim uređajima, primjer 3310 na koju svi svršavaju a meni je bila valjda jedina nokia koju nikad nisam imao za razliku od svih komunikatora, banane prve pa druge i prakticno sve iznad 6xxx.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje

Imao si desetak modela Nokija na japanskom tržištu, U par godina ih se prodalo par milijuna. Uopće mi se ne da raspravljati oko tvojeg viđenja paralelne povijesti. Tomi Ahonen, koji je tad još radio za Nokiju, elaborirao je na desecima stranicama poziciju Nokije u Aziji. I opet ponavljam, Japan si izvukao iz konteksta. Dva najveća globalna tržišta su Indija i Kina (ne i za tvoj precijenjeni iGadget, naravno).

Evo ti iz 2012, sa Forbesa:

"Just one year ago (2011), Symbian had a 23% market share in China. More than one in five smartphones were running the mature OS. By extension these handsets were from Nokia."

podaci su preuzeti odavdje:

"Just a few years ago, Nokia had the dominant position in the Chinese mobile market".

 ^ Pogledaj gdje je bio Symbian (Nokia) a gdje iOS skroz do 2013.

 O Indiji mi je glupo pričati, to je bilo najlojalnje tržište Nokije uopće. Također, danas tamo HMD Global s Nokijom opet ruši rekorde. 

 

Vezano uz šitfon:
Danas sam se 4 sata mučio vadeći podatke (slike, kontakte i bilješke) sa iPhonea4 (na također prastari Galaxy S3), kojem je tvoj voljeni konzorcij ukinuo podršku za iClouds ("samo iOS10 ili noviji"). Makar je, kao, službeno i dalje iPhone 3 "podržan", sve osim "features" (priglupe fotke su features???). Uspjeli smo to na kraju obaviti, ali samo djelomično - debiloid uređaj nema opciju "select all" ili nedobog direktni pristup fotografijama preko file browsera (file browser na ne-jailbreakanom iPhoneu???) ili sd kartice (sd kartica na iPhoneu???). Ono što je spasilo stvar su Google Photos, ali čak ni to ne može prodrijeti u iOS selekciju jedne po jedne slike... uglavnom, sramota. Sad bi kolegica trebala kupiti i6 ili noviji da se može riješiti uređaja bez gubitka podataka. Autentifikacije ne rade ili ne rade kako treba (20 captchi za redom na uređaju, on te i dalje ne pušta dalje - bez objašnjenja npr); uglavnom, prejadno. "Pripremite serijski broj i nazovite službu za korisnike" (koja ne radi).
Mislim da je moj prvi prastari Huawei Android radio glađe i imao više opcija, par godina ranije.
A usporedba uređaja jednog pored drugog? Taj S3 pored i4S izgleda kao svemirski brod pored ciglice. Tako i radi. Glatko, brzo, sigurno. Ovo čudo, čak kad mu i radi baterija, prikazuje pješčani sat umjesto web stranica (odnosno, neku žvrlju što bi trebalo biti notifikacija valjda. Notifikacija nema, naravno.). Uber, Viber, čak ni glupi Candy Crush nije mogla imati na toj preskupoj mazohističkoj igrački.
Žao mi je da nema još i cijena za usporedbu ali barem ovo:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=4212

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 0:09 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Zechina kaže...

Imao si desetak modela Nokija na japanskom tržištu, U par godina ih se prodalo par milijuna. Uopće mi se ne da raspravljati oko tvojeg viđenja paralelne povijesti. Tomi Ahonen, koji je tad još radio za Nokiju, elaborirao je na desecima stranicama poziciju Nokije u Aziji. I opet ponavljam, Japan si izvukao iz konteksta. Dva najveća globalna tržišta su Indija i Kina (ne i za tvoj precijenjeni iGadget, naravno).

Evo ti iz 2012, sa Forbesa:

"Just one year ago (2011), Symbian had a 23% market share in China. More than one in five smartphones were running the mature OS. By extension these handsets were from Nokia."

podaci su preuzeti odavdje:

"Just a few years ago, Nokia had the dominant position in the Chinese mobile market".

 ^ Pogledaj gdje je bio Symbian (Nokia) a gdje iOS skroz do 2013.

 O Indiji mi je glupo pričati, to je bilo najlojalnje tržište Nokije uopće. Također, danas tamo HMD Global s Nokijom opet ruši rekorde. 

 

Vezano uz šitfon:
Danas sam se 4 sata mučio vadeći podatke (slike, kontakte i bilješke) sa iPhonea4 (na također prastari Galaxy S3), kojem je tvoj voljeni konzorcij ukinuo podršku za iClouds ("samo iOS10 ili noviji"). Makar je, kao, službeno i dalje iPhone 3 "podržan", sve osim "features" (priglupe fotke su features???). Uspjeli smo to na kraju obaviti, ali samo djelomično - debiloid uređaj nema opciju "select all" ili nedobog direktni pristup fotografijama preko file browsera (file browser na ne-jailbreakanom iPhoneu???) ili sd kartice (sd kartica na iPhoneu???). Ono što je spasilo stvar su Google Photos, ali čak ni to ne može prodrijeti u iOS selekciju jedne po jedne slike... uglavnom, sramota. Sad bi kolegica trebala kupiti i6 ili noviji da se može riješiti uređaja bez gubitka podataka. Autentifikacije ne rade ili ne rade kako treba (20 captchi za redom na uređaju, on te i dalje ne pušta dalje - bez objašnjenja npr); uglavnom, prejadno. "Pripremite serijski broj i nazovite službu za korisnike" (koja ne radi).
Mislim da je moj prvi prastari Huawei Android radio glađe i imao više opcija, par godina ranije.
A usporedba uređaja jednog pored drugog? Taj S3 pored i4S izgleda kao svemirski brod pored ciglice. Tako i radi. Glatko, brzo, sigurno. Ovo čudo, čak kad mu i radi baterija, prikazuje pješčani sat umjesto web stranica (odnosno, neku žvrlju što bi trebalo biti notifikacija valjda. Notifikacija nema, naravno.). Uber, Viber, čak ni glupi Candy Crush nije mogla imati na toj preskupoj mazohističkoj igrački.
Žao mi je da nema još i cijena za usporedbu ali barem ovo:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=4212

 Neću se s tobom više raspravljati jer si nakon mog odgovora na tvoju poruku ti otišao istu editirati. krajnje nepristojno, nepotrebno. i opet tupiš o udjelu Symbiana, a ja o udjelu nokie. Kao da ja govorim o udjelu Essentiala koji je nepostojeći a ti mi govoriš - o udjelu androida.

 

ovo sa iphoneom 4 također neću komentirati jer si tako nedavno imao ispad sa "prastarim" mobitelom koji još dobiva nadogradnje, a onda se ispostavilo da je uređaj star godinu dana. Svoju nesposobnost praćenja trendova i (ne)poznavanje  banalnih činjenica odi liječiti na nekom drugom...

 

Bok i bez zamjerke

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Jedno indijsko slovo ruši Appleove uređaje
Feudalac kaže...

 

Opet ti savijaš stvarnost.
@editiranje:

fala zeusu pa postoji vidljivo vrijeme editiranja, tako da opet bulazniš. Editiram zbog pravopisnih grešaka jer imam C64 tipkovnicu pa tipkam napamet.

@Symbian:

lijepo sam ti naveo ono što skoro svatko zna: gdje je bio Symbian, bila je i Nokia. Japan je donekle iznimka, Symbian je bio standard - ali su Japanci tradicionalisti i imali jake lokalne brandove.

Symbian je još 2011. podržavao 48 jezika, dijalekata i pisama (uključujući japanski):
https://en.wikipedia.org/wiki/Symbian#Multiple_language_support
@Android:

članak je o Symbianovom gubitku tržišta, trebao sam valjda iscenzurirati Android i izrezati iz grafa (konteksta) jer se ne uklapa u iParalelnu stvarnost?
@S3 vs iP4S:

da, to je načelno offtopic, ali je povod bila nevjerojatna koincidencija i frustracija, razmjer razlike između hvalospjeva i realnosti, koji sam jučer morao i u praksi otrpjeti.

Poveznica bi bila (mislio sam da je to očigledno), tema članka, odn. tvoj nesretni komentar na koji sam te na vrijeme upozorio da je iz paralelne stvarnosti:

Feudalac kaže...

Iako nisam najsretniji s najnovijim bugovima bez obzira što me niti jedan nije zahvatio, mora im se priznati da im je lokalizacija vrhunska. Niti jedan proizvod u povijesti nije podržavao toliko različitih jezika i pisama, a pogotovo ne na toj kvalitativnoj razini.

Odgovor je samo jedna riječ: Symbian, a to podrazumijeva Nokiju (S60, a onda i Nokijin S40 OS... a ne Apple), citiram ponovno za Aziju: By extension these handsets were from Nokia. Zato onaj gore graf, koji eto, ima i Android. Kao odgovor tvojoj tvrdnji da je "tržišni udio Nokie u Japanu je bio oko nule, dakle nepostojeći" a "Apple oko 50% udjela".

Graf je iz 2012., kad je padajući Symbian u Aziji držao do 30% tržišta, a upravo tada su "perjanice" mobilne telefonije bile iP4S i S3 - zato Android, kao i zbog ovog:

Koincidencija je da sam isti dan (jučer) dobio oba u zadatak bijega sa jednog na drugi. Na S3 imaš čak i glasovnu lokalizaciju na hrvatski jezik. Mo'š mislit koliko je katakane a kamo li kanji (koji je de facto kinesko pismo) iPhone tad imao podržano. Do iPhone4 (2010-11!) nisi Safarijem mogao otvarati japanske web stranice! Prvu pravu podršku uopće za emoji (japancima piktograme) je iOS dobio tek 2009 (ali nisi mogao slati takve SMS nikome osim ajfonašima). Emoji, QR kodovi, NFC beskontaktno plaćanje (u Japanu od 2004!), infrared - sve od reda tada standard u Japanu, ništa nije radilo na iPhoneu! Da Masayoshi nije bio opsjednut Steve Jobsom i da S. Elop nije javno i nasilno unaprijed najavio eutanizaciju Symbiana i MeeGo, ništa se od iPhonea u Japanu ne bi desilo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 16:16 (Zechina).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice