Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

poruka: 69
|
čitano: 14.796
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
Louis Pluto kaže...

imo...pa pogledaj što smo učinili od pasa mastif vs čiuvava... cca. 12000 god umjetnog uzgoja i to ne ciljanog (mislim ne na veličinu mozga), razlika u težini i veličini mozga je značajna

 citiram@danen 

Ukratko, čovjeku (Homo sapiens) prethodile su tri vrste, H. habilis (izumro prije 1,5 mil. godina) i H. erectus od kojeg je po svoj prilici izravno potekao suvremeni čovjek.

 

Tri vrste su premalo. Premalo je i jedinki..cca 10 000 + prevelika udaljenost. Da su živjeli u nekoj urbanoj otočnoj zajednici, to bi bilo razumnije.

Meni je stanje sa psima (+vukovi) sasvim prihvatljivo jer se radi o potpunom čovjekovom uticaju. Pas je bio sastavni dio zajednice i služio je kao alat kojeg se brusilo kroz križanje tj unapređenje.

 

Kada gledamo prirodno okruženje, ne susrećemo takav slučaj kod bilo koje vrste...porodice mačaka..da ih se brzo nabrojat. A kojim slučajem da mačke laju bilo bi ih 100 000 vrsta...lako bi mi to ispeglali kao alat.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 21:57 (torrente).
7 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

 

Meni je stanje sa psima (+vukovi) sasvim prihvatljivo jer se radi o potpunom čovjekovom uticaju. Pas je bio sastavni dio zajednice i služio je kao alat kojeg se brusilo kroz križanje tj unapređenje.

 

Kada gledamo prirodno okruženje, ne susrećemo takav slučaj kod bilo koje vrste...porodice mačaka..da ih se brzo nabrojat. A kojim slučajem da mačke laju bilo bi ih 100 000 vrsta...lako bi mi to ispeglali kao alat.

 

ali nije se križalo da bi mu se povećao mozak već da bi čuvao stado, ljude... pa si i tako ne ciljanim uzgojem dobio veliki mozak i mali mozak, pa ciljano velikog i malog psa, kovrdžavog, dugodlakog, kratkonožnog, tupofacog etc.etc. unutar iste vrste, kolika je to genetska raznolikost unutar iste vrste, u kratkom vremenskom razdoblju, ponavljam! ti se čudiš što biću kojem je nasušno potrebna inteligencija da preživi razvije mozak, zar nije logično ukoliko ne možeš skontati kako napraviti luk i strijelu naprosto odumreš i više ne siješ tutlave gene a oni koji to mogu nastave živjeti i širiti gene... geni koji mogu žive, geni koji ne mogu ne žive, nije onda bilo kao danas kada se brinemo za down sindromaše, ukoliko ne možeš umireš

 

imo naravno

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 22:43 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
Louis Pluto kaže...

 

ali nije se križalo da bi mu se povećao mozak već da bi čuvao stado, ljude... pa si i tako ne ciljanim uzgojem dobio veliki mozak i mali mozak, velikog i malog psa, kovrdžavog, dugodlakog kratkonožnog, tupofacog etc.etc. unutar iste vrste, kolika je to genetska raznolikost unutar iste vrste, u kratkom vremenskom razdoblju, ponavljam! ti se čudiš što biću kojem je nasušno potrebna inteligencija da preživi razvije mozak, zar nije logično ukoliko ne možeš skontati kako napraviti luk i strijelu naprosto odumreš i više ne siješ tutlave gene a oni koji to mogu nastave živjeti i širiti gene... geni koji mogu žive, geni koji ne mogu ne žive, nije onda bilo kao danas kada se brinemo za down sindromaše, ukoliko ne možeš umireš

 

imo naravno

 razdvojimo priču o mozgu i inteligenciji.  priča se malo svela na to..veća gramaža mozga, bolji matematičar. kilo mozga je dvije marke.

da bi bilo inteligentno nema nikakvog razloga da mu raste mozak...već ima dovoljno želatinaste mase koja samo popunja volumen bez funkcija.

osim toga doslovno se može fizički djetetu od par mjeseci nasilno stavljat zavoji (to još prakticira par zabitih plemena) oko glave i za par godina dobijamo ovo...mozak je tu i nit je ovaj nesretnik pametniji niti gluplji.  dapače par faraonskih dinastija je izvodilo ovu ludost na svojim glavama.

 

 

 

...glede izumiranja.  krenimo ovim redom... sve što danas puže ,leti, trči, pliva..ispunilo je taj kriterij "opstaju najsposobniji" jer tako funkcionira cijeli sustav.

opstao bi i najstariji homosapiens ali bi ostao na istom pećinskom levelu bez iphona.

ne mora izumrijeti ako mu se nije upalila lampica kako napraviti luk i strijelu te kasnije šmajser. ostaje gdje jest.

također moj IMO je da nedostaje ključna karika koju neki sugovornici banaliziraju.."neš ti...propametila se družba zbog komunikacije u lovu"..inače bi bez proteina jeli bobice i ostali tupi.

 

ja samo tražim opis te karike koja je tako naglo uskrsla unutar par tisuća godina i mozak od dvije marke posto teleskop habel.

čak je i darwin poludio s karikom davnih godina na Galapagosu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
7 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...


ne mora izumrijeti ako mu se nije upalila lampica kako napraviti luk i strijelu te kasnije šmajser. ostaje gdje jest.

ne ostaje gdje jest već prati migracije životinja...

 

 mora se mijenjati (razvijati) ukoliko se mijenjaju uvjeti a mijenjaju se.... pa imaš povlačenje šuma proširenje stepa, kujci palci, pa čovo u europi dočeka ledeno doba gol i bos, a onaj u sjevernoj africi iz fine travnate livadice "odjednom" se topi po sahari, migracije životinjskih vrsta, bolesti, poplave, tornada, tajfuni, suše....

 

kad si se već prilagodio i razvio mozak do takvog nivoa idemo da mi bude lakše pa skontaš da možeš saditi i uzgajati a ne trčati za krdima, pa onda imam viškove, pa nas ima puno pa to sve treba regulirati, grad, država, rat kujacpalac atomski s lijeva

 

.... a one koji još beru bobice pustiš da žive u prašumama amazone koje se nisu promijenile od kada su ljudi tamo stigli, santinel također...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 23:19 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
Louis Pluto kaže...

ne ostaje gdje jest već prati migracije životinja...

 

 mora se mijenjati (razvijati) ukoliko se mijenjaju uvjeti a mijenjaju se.... pa imaš povlačenje šuma proširenje stepa, kujci palci, pa čovo u europi dočeka ledeno doba gol i bos, a onaj u sjevernoj africi iz fine travnate livadice "odjednom" se topi po sahari, migracije životinjskih vrsta, bolesti, poplave, tornada, tajfuni, suše....

 

kad si se već prilagodio i razvio mozak do takvog nivoa idemo da mi bude lakše pa skontaš da možeš saditi i uzgajati a ne trčati za krdima, pa onda imam viškove, pa nas ima puno pa to sve treba regulirati, grad, država, rat kujacpalac atomski s lijeva

 

.... a one koji još beru bobice pustiš da žive u prašumama amazone koje se nisu promijenile od kada su ljudi tamo stigli

 to definitivno stoji. ali to sve što si nabrojao (pećinski opg-e, sitna ekonimija ja tebi krumpire ti meni ženu) je samo instančaniji osjećaj za zatvaranje uređenog kruga u kojem smo svi zadovoljni sa svojim potrebama.

ništa se intelektualno ne razlikujemo od bobičara iz amazone. on je samo..ili bio lijen ili puno voli bobice.  kapacitet ispod skalpa je tu i spreman je.

sad da ga posjednemo onako gologa sa tuljkom od bambusa na pimpaču..i kažemo.  ovo je pc...instaliramo windowse...gledaj i uči.

lik bi zapamtio proceduru. nije glup. ima mozak isti ko onaj opg-eovac ispred pećine.  ne znači da bi skontao instalirat drivere..ali je sposoban učiti.

 

u pravu si..geološka zbivanja utiču na vanjski oblik i izgled .  utiču i na unutrašnji kod nekoliko organa. neandertalac je imao konstruiranu nosinu i savršeno kanaliziran usis kisika i zagrijavanja istog na 36c baš zbog hladnoće, dok je onaj u serengetiju imao "običan" nos...i to je svima jasno. prilagodba postoji na okoliš.

 

ove vještine lova koje se često spominju...pa nije baš da su išta sofisticiranije od vještina kolektiva u vučijem čoporu koji opstaje baš zbog kolektivne hajke.  jesu li vukovi počeli učiti engleski? nisu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
7 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

 

ove vještine lova koje se često spominju...pa nije baš da su išta sofisticiranije od vještina kolektiva u vučijem čoporu koji opstaje baš zbog kolektivne hajke.  jesu li vukovi počeli učiti engleski? nisu.

 vukovi su brzi i izdržljivi, lav je jak ima očnjake... razvili su se tako, čovjek je spor, nejak zato je razvio mozak... a razvio ga je prilagodbom kao i druge vrste zube, noge i rogove .... i nisu se stvorili amazonci u amazoni, odnekud su došli već razvijeni, čova je otišao iz afrike već razvijen a starija ekipa iz afrike izumrla, interbreedana, potisnuta čovjekom

 

kako ću nejak ubiti spiljskog medvjeda, mamuta, slona, kako ću spor uloviti antilopu? trebaju mi alati, sve bolji i bolji, jer pleme do ima bolju tehniku, pa će mi sve poloviti, pa ću im ukrasti, pa da zbog dvojice koji su ukrali ne izbije rat ćemo se dogovoriti nekako, na kojem jeziku? komunikacija, međusobni odnosi, empatija i tako dalje i tako bliže...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 0:00 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

često se spominju te vještine oko lova, no kontrola vatre je ultimativni doseg kojeg se zaboravlja na ovoj temi. 

prije oružja i sadnje krumpira je VATRA.  možda čovjek uz ugodnije toplije noći uz pečenku od međeđeg buta dobija bljeskove i nove ideje od podivljalih neurona.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

često se spominju te vještine oko lova, no kontrola vatre je ultimativni doseg kojeg se zaboravlja na ovoj temi. 

prije oružja i sadnje krumpira je VATRA.  možda čovjek uz ugodnije toplije noći uz pečenku od međeđeg buta dobija bljeskove i nove ideje od podivljalih neurona.

 ne samo to već i ono što prije nije mogao iskoristiti jer je tvrdo i sirovo nejestivo kuhajući i pekući može i eto ti novih minerala i vitamina

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

da.  možda se nista zapitali...jeste li ikad sreli čovjeka kojem se ne sjedi kraj vatre?  osjećate li spokoj i umirujući osjećaj dok gledate žeravicu?

to su te evolucijske niti urezane u kod.

odoh....Ronaldo mi je u Gradu..možda sutra odemo na kafu ;)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

voilio bih da su kinezi uzeli za pokus i mojeg susjeda "građev'nskog pod'zetnika izbosne" (ex skladišni kičmatrans u plivi). ne samo svi okolo, već i njegova supruga bi im iskazali nemjerljivu zahvalnost, ako bi napokon bar malo evoluirao, prestao biti u konfliktu sa svima i svakime i naučio komunicirati ljudskim jezikom (umjesto death-metal urlanja). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm
Tanen postavlja pitanje etičnosti eksperimentiranja na životinjama. Ako bi se sve uzelo zdravo za gotovo, onda se na životinjama uopće ne bi smjelo eksperimentirati - a kamo li na ljudima! No kad bi tako bilo napretka znanosti ne bi bilo. Eksperimenti u biomedicini su nužno zlo. Borimo se protiv bolesti, pa kao u ratu primjenjujemo ratnu etiku: učini manje zlo da izbjegneš veće. Drugo je pitanje opravdanosti nekog istraživanja. Za to međutim postoje zakoni i ljudi koji ih provode (članovi etičkih komisija). A o tim zakonima i njihovom radu možemo suditi kao i svim zakonima i njihovom provođenju.
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
danen kaže...
N vidim u ovom istraživanju etičke zamjerke. Što se dramatično zbiva u životu majmuna ako ima bolje pamćenje? Jesu li i ljudi s boljim pamćenjem više ljudi? A što se pak tiče male razlike u genima između ljudi i majmuna, to me ne čudi: male razlike mogu ponekad biti uzrok velikima (teorija determinističkog kaosa). Razlika između čamca koji (još) plovi (pluta) i koji je potonuo može biti 100 mL vode. Mala razlika između gena čovjeka i majmuna najbolja je potvrda evolucije. Ta je razlika mogla nastati zbog prilagodne čovjeka na kompleksniji okoliš (savana umjesto džungle) i socijalne odnose (lov umjesto sakupljanja). Ništa, dakle od kreacionizma!

 

ehm koliko znam, cak je i Vatikan (milom ili silom, ne ulazim u to jer se stoljecima vise ne zna tko tu koga) sluzbeno priznao evoluciju kao cinjenicu sto se isto tako cak i uci u nekim katolickim skolama i sto nije nikakva tajna (cini mi se i ako se dobro sjecam cak i "Big Bang", no nisam siguran tako da necu tvrditi) ali normalno za njih iz njihove perspektive da se nisu odrekli kreacionizma na cijim su temeljima zasnovani jer tada bi cak i sami sebi izgubili apsolutno svaki smisao (dakle, poistovjecili su evoluciju i kreacionizam odnosno stav im je da jedno moze ici s drugim). Jest da je to na drugu stranu u neku ruku dvolicno i ironicno jer sami temelji na kojima se upravo oni sami zasnivaju nisu dokazani, zapravo ako bolje razmislimo takve vrste teza (ono.... nevidljiv, neopipljiv, bez mirisa itd) niti mogu biti dokazane bas kao sto i npr. totalno pogresno postavljeni zadatak iz matematike ne moze biti rjesiv, a osim toga, nije na njima, nama ili nekom trecem da donosimo konacni sud o tome sto je istina/cinjenicica, sto ima vise smisla ili ne itd..... konacni sud jest i treba biti na onima koji su i radili istrazivanja na odredenu tematiku, dakle, iskljucivo na samim znanstvenicima (ne znam otkud drugima pravo glumiti tu nekakvog policajca, eto kao ceka se njihovo zeleno svjetlo).

 

Dijelili mi njihova nacela/ideologiju/svjetonazor ili ne (kreacionizam i sve sto ide uz to), veci problem vidim u tome sto vecina obicnih biskupa, popova itd. (prvenstveno sa zadrtih podrucja) da tako kazem dodatno zaglupljuju narod (namjerno ili nenamjerno) ili ih jednostavno drze u tom nekakvom neznanju i govore automatski protiv evolucije, big banga i/ili opcenito znanstvenih cinjenica koje im ne pasu (cast izuzecima koji to ne cine, a osobno spletom kojekakvih okolnosti znam jednog izuzetka koji to sigurno ne cini i ne upire prst gdje mu nije mjesto, sto mu je i "sluzbeni" stav). Drugi problem je dvolicnost covjecanstva i sama narav ljudske vrste..... sto od jedne Biblije, jednoga Boga, jedne "istine" u koju se kunu, necega da tako kazem jednostavnog, prostog i direktnog sto bi trebalo biti razumljivo svima svatko sebi za pravo daje da na ovaj ili onaj nacin tumaci kojekave drevne spise, navodne dogadaje i sl. iz relativno davne proslost odnosno toliko to sve dodatno zakompliciravaju da se cak i biskupi/popovi medusobno nisu dogovorili sto je od ne znam 100 odredenih stvari sve tocno istina, a sto tocno izdojiti kao neistinu (npr. ovaj dio za evoluciju), pa niti ne cudi da se budi sve veca i veca sumnja u sve to zajedno (njihov vlastiti produkt). Treci problem je sto se neka obicna budala pravi vecim papom od samog pape, a istovremeno se pridrzava svaki put iskljucivo odredenih pomno biranih pravila (naravno, ne svih) koja joj pasu ovisno u kojoj situaciji se trenutacno nalazila, isto tako sto kojekakvi pojedinci misle da su popili svu ovoga pamet svijeta i stvara se dojam da barataju vecim podacima od cijele znanstvene zajednice sirom svijeta, jos od davne proslosti do dana danasnjega, zanimljivo.

 

BTW kada smo vec kod toga, mislim da ima puno boljih potvrda za evoluciju od te koju navodis za koje ne moras biti nuzno znanstvenik, "pametniji" ili koliko toliko upucen u sve to da bi to konacno shvatio, zagovarao ili jednostavno bio spreman prihvatiti kao cinjenicu, svidjelo se to tebi ili ne, odnosno ne nalazio nista cime bi je mogao pobiti. Bas kao sto se u matematici za jednu odredenu stvar moze na vise nacina provjeriti je li odredeni rezultat do kojeg smo dosli zbilja 100% tocan ili nije...........  tako isto ljudi ne prihvacaju samo tako kada im netko drugi trubi da je ovo ili ono istina (ok, za odredene skakljive stvari, kako tko), eh sada, posto nisu u stanju sami sebe uvjeriti u te odredene iznesene tvrdnje poput ovih vezanih za evoluciju odnosno doci do "izracuna" (ipak su to kompleksne stvari koje se uce godinama, desetljecima i stvari koje su se istrazivale stoljecima, na kojima je radilo tisuce i tisuce razlicitih znanstvenika rasprsenih po citavom svijetu) zato smatram da ima puno vise, da tako kazem pakticnijih i banalnijih potvrda/primjera koje govore u korist evolucije koje samo slijepa, zla i ona totalno ignoranta osoba moze negirati.

 

Dakle, nije toliki problem odnosno nije najveci u samom pukom neznanju..... problem je kada netko mahom odbacuje servirano, ne pokusava ni poslusati/razumjeti, a istovremeno bi nametao neka svoja uvjerenja, stavove i sl. drugima. Jer rece jednom Netko,

Tko ne zna, a ne zna da ne zna – opasan je
– izbjegavajte ga!
Tko ne zna, a zna da ne zna – dijete je
– naučite ga!
Tko zna, a ne zna da zna – spava
– probudite ga!
Tko zna i zna da zna – mudar je
– slijedite ga!

KIKI3ooo kaže...
torrente kaže...
(postanak ljudske vrste čini mu se manje čudnom)

 

- nije čudan postanak ljudske vrste, već u jednoj etapi strelovit skok(vrlo kratkoj etapi). enorman skok.  ne pričamo o izumu tranzistora kojim smo mi ubrzali tehnološki razvoj zadnjih 50g. pa sad u i7 Intelu imamu milione tranzistora.

 

(bilo je takvih "bumova" mnogo u povijesti života na Zemlji, samo se za njih u javnosti ne čuje jer nisu interesantni)

- sve što odstupa na grafikonu i izbacuje podivljalu krivulju na uljuljanom razvojnom putu, mora biti zanimljivo i podložno razmatranju tj izučavanju.

naravnu malo toga se tu može činjenično argumentirati,ali makar se odmaknuti od dogmi čarobnog štapića ili..."to je ok da je kod nas frknula iskra napretka"...tek tako..dogodilo se ničim izazvano?

 

 

no stvar je više mistična nego realna....

 Šta želiš reć? Da je Bog skroro utrostručio veličinu našeg mozga zadnjih 3 miljuna godina? 

 Gdje si ti tu sada iskopao tu nekakog Boga da mi je znati...... mozda si na pragu novog otrkica jbt.

 

Biti ateist ne znaci nuzno podrzavati u paketu evoluciju bez ikakvog propitkivanja jer ateist je jednostavno i iskljucivo samo to, osoba "bezbozac" koja ne vjeruje u nikakvu nadnaravnu silu u kojem god obliku (ja, osobno) koja upravlja na bilo koji nacin nasim zivotima ili je upravljala u nekom trenutku kao sto je to slucaj s deizmom, teizmom itd. Da su pravi istinski znanstvenici (uz to nepodmitljivi koji ne lete za lovom, realno samim time i vjerodostojniji) razmisljali poput tebe na taj nacin, davno bi prestali s daljnim istrazivanjima...... gdje ces dalje kada sami sebe propitkuju (pogledaj samo povijest kemije za primjer, atome i sl.), a gdje nece tek tude radove drugih znanstvenika odnosno ukratko unaprijeduju svoje znanje na razno razne nacine i tu nema kraja (sama znanost bi u suprotnosti izgubila svaki smisao kada nebi bilo prostora za napredak)...... bez obzira sto se evolucija smatra cinjenicom i sto itekako ima smisla (nista drugu nema vise smisla sto bi joj bilo potencijalna prijetnja), to ne znaci da tu nema jos posla, dodatnog posla ima itekako da se sada svi zajedno zaposlimo i ne zaradimo penziju. Pricao on totalne gluposti ili ne (@torrente) i tu je totalno nevazno kojem svjetonazoru on pripadao, barem pokusava shvatiti, razjasniti neke stvari i doci do odredenih odgovora ako vec nista drugo, btw za potencijalnog teistu nije mogao biti korektniji....... inace, sto mislis kako su nasi preci "primitivci" (kada nije bilo drugih odnosno pametnijih) dosli do ovoga gdje smo mi sada? Ocito je i to bilo dovoljno da dodemo do ovoga sto zovemo sadasnjost......

 

Da se osvrnem opet na ovo citirano..... ok ako cemo se tako igrati, ajde zamisli da ja tebi ili netko meni izjavi nesto tipa: "svecenici su zapravo ateisti" ili ako hoces direktnije "prikiriveni ateisti koji glume teiste", a zasto? Konkretno, u skolama na vjeronauku se sigurnone ne uci da su pedofilija, orgije/incest (ovo dvoje poznata povjesna cinjenica sto su prakticirali neki pape, a najbolje/najgore od svega nisu ni krili), gledanje pornografije i masturbacija u "prazno" i sl. pravila koja se moraju postivati vec upravo suprotno, naglasava se da prakticki nema vecih grijeha od navedenog (isto kao i ono, "ne pozeli tudeg zenidbenog druga" i sl. varijante). Konkretno moja sestricna iz inozemstva (tada 14 god) koja je pohadala Vjeronauk, dobila je letak (kao neka vrsta dodatnog prirucnika koji im se servira od "malih nogu") na kojem se izmedu ostaloga naglasava 30-40-tak najvecih grijeha (medu njima upravo incest, pedofilija i sl. i klasika tipa krada, vrijedanje itd.), sve u svemu, jasno je sto im se servira danas na papiru (sto za vrijeme vjeronauka, kako van skole kako gdje tako i u skoli, sto u modernim i skracenim te prilagodenim izdanjima Biblije gdje je izbacen stari zavjet). Sada ti meni na osnovu svega ovog izrecenoga reci/objasni, znaci li to da su npr. popovi za koje se eto eventualno saznalo ili bolje receno dokazalo da su pedofili i koji su se ocito shodno tome oglusavali na sve to "napisano" zapravo ateisti, jer ono, mi ateisti ipak sami po sebi nemamo apsolutno nikakvo "sveto pismo" i sl. "sluzbene propise" kojih se ajmo reci "moramo" pridrzavati, pa eto sami odlucujemo sto je ispravno, a sto ne (ona spika, etika/moral je nesto posebno i neovisno) ili cemo jednostavno, kratko, jasno i glasno reci da su svecenici: "dvolicni teisti"?

 

eh jesam li ja sada zloban, bezobrazan, neugodan. realan ili mistican mozda? (ne, ovo nije pitanje).

 

Nevjerojatno.... bar se potrudi.

 

ONTOPIC:

 

Trn u oku mnogih:

 

1. Igranje Boga

2. ....unesen u jedanaest majmunskih embrija, od kojih je samo pet preživjelo taj postupak.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 9:54 (lovac82).
8 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-

obzirom na negiranje evolucije koja je za tebe mit,jer tvoji postovi  navode na to,a to ti je i cilj koja verzija nastanka ti je  prihvatljiva ... hokus-pokus? ... svemirci? ... ???

waaagh
14 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm
lovac82 kaže...
KIKI3ooo kaže...
torrente kaže...
(postanak ljudske vrste čini mu se manje čudnom)

 

- nije čudan postanak ljudske vrste, već u jednoj etapi strelovit skok(vrlo kratkoj etapi). enorman skok.  ne pričamo o izumu tranzistora kojim smo mi ubrzali tehnološki razvoj zadnjih 50g. pa sad u i7 Intelu imamu milione tranzistora.

 

(bilo je takvih "bumova" mnogo u povijesti života na Zemlji, samo se za njih u javnosti ne čuje jer nisu interesantni)

- sve što odstupa na grafikonu i izbacuje podivljalu krivulju na uljuljanom razvojnom putu, mora biti zanimljivo i podložno razmatranju tj izučavanju.

naravnu malo toga se tu može činjenično argumentirati,ali makar se odmaknuti od dogmi čarobnog štapića ili..."to je ok da je kod nas frknula iskra napretka"...tek tako..dogodilo se ničim izazvano?

 

 

no stvar je više mistična nego realna....

 Šta želiš reć? Da je Bog skroro utrostručio veličinu našeg mozga zadnjih 3 miljuna godina? 

 Gdje si ti tu sada iskopao tu nekakog Boga da mi je znati...... mozda si na pragu novog otrkica jbt.

 

Biti ateist ne znaci nuzno podrzavati u paketu evoluciju bez ikakvog propitkivanja jer ateist je jednostavno i iskljucivo samo to, osoba "bezbozac" koja ne vjeruje u nikakvu nadnaravnu silu u kojem god obliku (ja, osobno) koja upravlja na bilo koji nacin nasim zivotima ili je upravljala u nekom trenutku kao sto je to slucaj s deizmom, teizmom itd. Da su pravi istinski znanstvenici (uz to nepodmitljivi koji ne lete za lovom, realno samim time i vjerodostojniji) razmisljali poput tebe na taj nacin, davno bi prestali s daljnim istrazivanjima...... gdje ces dalje kada sami sebe propitkuju (pogledaj samo povijest kemije za primjer, atome i sl.), a gdje nece tek tude radove drugih znanstvenika odnosno ukratko unaprijeduju svoje znanje na razno razne nacine i tu nema kraja (sama znanost bi u suprotnosti izgubila svaki smisao kada nebi bilo prostora za napredak)...... bez obzira sto se evolucija smatra cinjenicom i sto itekako ima smisla (nista drugu nema vise smisla sto bi joj bilo potencijalna prijetnja), to ne znaci da tu nema jos posla, dodatnog posla ima itekako da se sada svi zajedno zaposlimo i ne zaradimo penziju. Pricao on totalne gluposti ili ne (@torrente) i tu je totalno nevazno kojem svjetonazoru on pripadao, barem pokusava shvatiti, razjasniti neke stvari i doci do odredenih odgovora ako vec nista drugo, btw za potencijalnog teistu nije mogao biti korektniji....... inace, sto mislis kako su nasi preci "primitivci" (kada nije bilo drugih odnosno pametnijih) dosli do ovoga gdje smo mi sada? Ocito je i to bilo dovoljno da dodemo do ovoga sto zovemo sadasnjost......

 

Da se osvrnem opet na ovo citirano..... ok ako cemo se tako igrati, ajde zamisli da ja tebi ili netko meni izjavi nesto tipa: "svecenici su zapravo ateisti" ili ako hoces direktnije "prikiriveni ateisti koji glume teiste", a zasto? Konkretno, u skolama na vjeronauku se sigurnone ne uci da su pedofilija, orgije/incest (ovo dvoje poznata povjesna cinjenica sto su prakticirali neki pape, a najbolje/najgore od svega nisu ni krili), gledanje pornografije i masturbacija u "prazno" i sl. pravila koja se moraju postivati vec upravo suprotno, naglasava se da prakticki nema vecih grijeha od navedenog (isto kao i ono, "ne pozeli tudeg zenidbenog druga" i sl. varijante). Konkretno moja sestricna iz inozemstva (tada 14 god) koja je pohadala Vjeronauk, dobila je letak (kao neka vrsta dodatnog prirucnika koji im se servira od "malih nogu") na kojem se izmedu ostaloga naglasava 30-40-tak najvecih grijeha (medu njima upravo incest, pedofilija i sl. i klasika tipa krada, vrijedanje itd.), sve u svemu, jasno je sto im se servira danas na papiru (sto za vrijeme vjeronauka, kako van skole kako gdje tako i u skoli, sto u modernim i skracenim te prilagodenim izdanjima Biblije gdje je izbacen stari zavjet). Sada ti meni na osnovu svega ovog izrecenoga reci/objasni, znaci li to da su npr. popovi za koje se eto eventualno saznalo ili bolje receno dokazalo da su pedofili i koji su se ocito shodno tome oglusavali na sve to "napisano" zapravo ateisti, jer ono, mi ateisti ipak sami po sebi nemamo apsolutno nikakvo "sveto pismo" i sl. "sluzbene propise" kojih se ajmo reci "moramo" pridrzavati, pa eto sami odlucujemo sto je ispravno, a sto ne (ona spika, etika/moral je nesto posebno i neovisno) ili cemo jednostavno, kratko, jasno i glasno reci da su svecenici: "dvolicni teisti"?

 

eh jesam li ja sada zloban, bezobrazan, neugodan. realan ili mistican mozda? (ne, ovo nije pitanje).

 

 Pa di ću ja za tebe to pomislit, tako nešto loše za moje drage kolege sa forumića ;)

 

To sam pitao da vidim jeli uopće ima smisla pričat dalje. Jer tu stvarno nema prostora za Boga. Ili male zelene. Može se jedino stvoriti prostor izvrčanjem činjenica, krivim navođenjem i nepovezanim nabacivanjima.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
danen kaže...
Moglo bi se mnogo reći o evoluciji čovjeka i viših primata. Ukratko, čovjeku (Homo sapiens) prethodile su tri vrste, H. habilis (izumro prije 1,5 mil. godina) i H. erectus od kojeg je po svoj prilici izravno potekao suvremeni čovjek. Postojao je još i rod Australopithecus (više vrsta) koji je izumro prije nešto više od milijun godina. Ova roda nemaju pak izravne veze s porodicom viših majmuna (Pongidae). Homo sapiens se pojavio prije 200-400 tisuća godina, dakle razvio se negdje 2 milijuna godina nakon pojave H. habilisa i milijun godina nakon pojave H. erectusa. To je, rekao bih, uobičajeno vrijeme potrebno za razvoj nove vrste. Ima tu mnogo toga, mnogo toga što nisam spomenuo, i mnogo toga što se još ne zna pouzdano. Kada tako sagledamo stvari, u njihovoj kompleksnosti, onda nam se čine manje misterioznima. A što se tiče ključnog evolucijskog pritiska prema razvoju ljudske vrste, to je - čini se - bio lov, ali ne u smislu onog naivnog (npr. Engelsovog!) tumačenja da je mesna hrana potpomogla razvoju mozga, nego zato što lov zahtijev koordinaciju i komunikaciju među lovcima (posebice ako nisu, poput čovjeka, zvijeri), a to opet potpomaže razvoju socijalne inteligencije i jezika. Potreba pak za izradom i usavršavanjem oružja vodi razvoju opće (tehničke) inteligencije. Tako to uvijek biva: čovjek ne misli nego kad mora, kad se nađe u nevolji (kod pračovjeka u opasnosti od gladi i divljih zvijeri).

 Možeš li napisat članak o evoluciji i podrijetlima modernog čovjeka ?

 Što duži i opsežniji, to bolje, al opet da je laiku smisleno.

7 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
warhammer kaže...

obzirom na negiranje evolucije koja je za tebe mit,jer tvoji postovi  navode na to,a to ti je i cilj koja verzija nastanka ti je  prihvatljiva ... hokus-pokus? ... svemirci? ... ???

imo, ne negira on evoluciju već mu kao i mnogima uključujući mene koji gledaju sa strane neke stvari nisu jasne a ni sama znanstvena zajednica nije na čisto oko nekih pitanja, cijela ova znanstvena disciplina se razvija, nalaze se novi dokazi, koncipiraju i stavljaju na test nove teze koje će pokrpati eventualne rupe i sutra će uvijek biti jasnije nego jučer...

 

meni je bitno da su koncepti jasni, ukoliko ne kontam koncept ništa mi nije jasno... a evolucija mi je toliko logična da me više i ne interesira toliko i ne pratim novitete osim ukoliko neki naslov baš ne ubode u oko... radije mi dajte fundamentalnu fiziku i kozmologiju, tu mi mnoge stvari nisu jasne a zato me i beskrajno fasciniraju i izrazito me sve to zanima

lovac82 kaže...
..."svecenici su zapravo ateisti"...

 btw. baš neki dan gledam žižek vs. peterson gdje žižek izvuče... i isus je u trenucima bio ateist, na križu, kad zavapi "bože moj zašto si me napustio?"

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 12:46 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

Hvala Gospodinu Nenadu na odgovoru. Cijenim što koristi pojmove "čini se i vjerojatno".  Kao što je rekao preširoka je materija.  Možda bi mogao napisati i koju crticu oko spomenutok vitkog, visokog, brzog afričkog lovca (bacača koplja) koji Gibraltarskim prelaskom susreće zdepastog, sporijeg ali mišićavijeg, borbenijeg neandertalca koji nema sposobnost trka i bacanja koplja već direktan sukob sa plijenom putem kamena i motke.

Prevagu odnose lovačke tehnike afričkog Bolta sa kopljem.

Parenje navedenih i djelić danas prisutnog neandertalskog gena...može koja rečenica?

 

( u svemu tome i dalje ostaje mišljenje da se sve odvijalo umjereno i polagano glede "razmišljanja i donošenja inteligetnih odluka" tokom organizacije lova ponukani glađu?....ili)

 Baš sam prije 2-3 dana gledao nake dokumentarce o nestanku Neandertalaca. Po onome što sam vidio, neandertalci su bili puno bolje prilagođeni za život u hladnim područjima kakva su onda bila u Europi - ledeno doba. Ispada da nisu bili ništa manje pametni ni sofisticirani od modernog čovjeka, a da im je prema svemu sudeći presudila erupcija supervulkana. S obzirom da su živjeli na puno manjem teritoriju od sadašnjeg čovjeka, nisu preživjeli erupciju i zimu koja je nastala zbog golemih količina pepela koji je sakrio sunce, a koja je potpuno poremetila ekologiju njihovog staništa, osim jedne male zone oko Gibraltara. Ispada da su lovačke vještine bile podjednake, svaka je imala svoju dobru i lošu stranu. Ispada da je oko 30% genoma neandertalaca preživjelo u modernom čovjeku, svatko od nas nosi 2-3% genoma neandertalaca. To znači da su biološki bili praktički dvije varijacije jedne vrste, pošto je moglo doći i dolazilo je do miješanja. Tako da su moderni ljudi nekakv hibrid neandertalaca i homo sapiensa. Mozak neandertalaca imao je jaki vizualni korteks, bolji od našega, pa je bolje vidio i procjenjivao veličine i udaljenosti, dok je mozak homo sapiensa imao bolji čeoni korteks - bolje razmišljanje, ali ne toliko superiorno u odnosu na neandertalca koliko se prije mislilo, tako da su obje (pod)vrste imale značajnu inteligenciju (pa se pitam koja su podvrsta moji učenici, s obzirom da mnogi od njih ne mogu konkurirati neandertalcu, kamo li homo sapiensu ). Možda im treba ponovo ubaciti gen za razvoj mozga, možda su ga negdje slučajno izgubili ili je to dio deevolucije, koja traje već dugo.

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
danen kaže...
 Mala razlika između gena čovjeka i majmuna najbolja je potvrda evolucije. Ta je razlika mogla nastati zbog prilagodne čovjeka na kompleksniji okoliš (savana umjesto džungle) i socijalne odnose (lov umjesto sakupljanja). Ništa, dakle od kreacionizma!

 

Osim ako je čovjek taj kreator koji je od majmuna napravio sebe (kao što to radi sada) pa ta razlika nema veze s milijunima godina prilagodbe na okoliš nego dekadama godina silovanja prirode.

Etičko pitanje - da li ćemo to zvati prirodnim tijekom događaja i redefinirati evoluciju ili ćemo osuđivati čovjeka što je od majmuna napravio sebe a od sebe pravi majmuna ?

Svemir.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
lovac82 kaže...
 Pricao on totalne gluposti ili ne (@torrente) i tu je totalno nevazno kojem svjetonazoru on pripadao, barem pokusava shvatiti, razjasniti neke stvari i doci do odredenih odgovora ako vec nista drugo, btw za potencijalnog teistu nije mogao biti korektniji....... inace, sto mislis kako su nasi preci "primitivci" (kada nije bilo drugih odnosno pametnijih) dosli do ovoga gdje smo mi sada? Ocito je i to bilo dovoljno da dodemo do ovoga sto zovemo sadasnjost......

1.

drago mi je da se tema privela kraju u pozitivnom tonu  

 

2.

slične teme na ovakvim mjestima ne završe pozitivno i bilo ih je stotine. ovdje se također u datim momentima išlo na tu šemu...

"aha ovaj nešto pametuje i smrdi mi...navlači na nekog kreacionistu..aliiii...hm"...

priprema etiketu i pljucne na nju par puta i pita ..." hoćeš reć da se Bog umiješao i povećao mozak".

 

Ne dobija željeni materijal i tema ide u korisnom i nadasve mirnom toku dalje

(na ovu šemu samo sa ovog foruma banirano je najmanje 200 ljudi koji nasjednu)

 

3.

propitkivanje i čekanje korisnog odgovora tj sugovornika koji ne pljuca na etikete

(to je sve od mene na topicu i ništa više i ništa manje).  čovjek je lijepo pojasnio koliko je propitkivanje bitno i da je smisleno tj budi konstruktivan i korjenit.

 

 

4.

jel vidite kako ovakav pristup unosi nervozu?  ja i dalje "nit smrdim nit mirišem"...nema Boga, nema Aliena, nema magije...protura se nekakav kurvanjski pojam mistika koji može objedinit bilo što od navedenog....

koju etiketu zaljepit?

 

Bio sam sasvim jasan. Karika nedostaje (ni slučajno ne sumnjam u evoluciju) i cijenim ponuđena pojašnjenja koja ne zadovoljavaju moje kriterije uvjerljivosti.

 

Hvala

3 etiketu konstruktivno propituj
0 etiketu smrada :)
0 etiketu provokatora
0 molitelj na ginekologiji
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 15:09 (torrente).
14 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
učo kaže...

 Baš sam prije 2-3 dana gledao nake dokumentarce o nestanku Neandertalaca... pošto je moglo doći i dolazilo je do miješanja...

 Neandertalke su bile hot hairy babes

16 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
učo kaže...

 Baš sam prije 2-3 dana gledao nake dokumentarce o nestanku Neandertalaca. Po onome što sam vidio, neandertalci su bili puno bolje prilagođeni za život u hladnim područjima kakva su onda bila u Europi - ledeno doba. Ispada da nisu bili ništa manje pametni ni sofisticirani od modernog čovjeka, a da im je prema svemu sudeći presudila erupcija supervulkana. S obzirom da su živjeli na puno manjem teritoriju od sadašnjeg čovjeka, nisu preživjeli erupciju i zimu koja je nastala zbog golemih količina pepela koji je sakrio sunce, a koja je potpuno poremetila ekologiju njihovog staništa, osim jedne male zone oko Gibraltara. Ispada da su lovačke vještine bile podjednake, svaka je imala svoju dobru i lošu stranu. Ispada da je oko 30% genoma neandertalaca preživjelo u modernom čovjeku, svatko od nas nosi 2-3% genoma neandertalaca. To znači da su biološki bili praktički dvije varijacije jedne vrste, pošto je moglo doći i dolazilo je do miješanja. Tako da su moderni ljudi nekakv hibrid neandertalaca i homo sapiensa. Mozak neandertalaca imao je jaki vizualni korteks, bolji od našega, pa je bolje vidio i procjenjivao veličine i udaljenosti, dok je mozak homo sapiensa imao bolji čeoni korteks - bolje razmišljanje, ali ne toliko superiorno u odnosu na neandertalca koliko se prije mislilo, tako da su obje (pod)vrste imale značajnu inteligenciju (pa se pitam koja su podvrsta moji učenici, s obzirom da mnogi od njih ne mogu konkurirati neandertalcu, kamo li homo sapiensu ). Možda im treba ponovo ubaciti gen za razvoj mozga, možda su ga negdje slučajno izgubili ili je to dio deevolucije, koja traje već dugo.

Neki drugi znanstvenici tvrde da je "moderni" čovijek napravio genocid nad neandertalcima. Ubijali su ih i silovali. Tu dolazi i tih 2-3% genoma.

 

 

I`m silicon-based life-form
16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

ima toga svake večeri...evo upravo sada....

(pametnije nego zatupljivanje na forumskoj temi...iptv preko neta i stalno jedno te isto..liga prvaka)

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

zanimljiv dokumentarac u kojem se provlače nove teze.

također se spominje ono što je gosp. Nenad pisao..nisu vrste već rase.  Ovdje ipak navode da je moguće križanje vrsta primate uz jedan uvjet,a to je da imate zajedničkog pretka unutar zadnjih 1.5 milijuna godina.

 

postoji arhaična vrsta čovjeka (najstarija) i moderni čovjek.  događa se da arhaična vrsta jako davno napušta afriku.  i sva kretanja idu preko današnjeg Izraela. rasprostiru se od Europe preko cijele Azije.

tu se časte sa ciframa preko 500 000g.  ponavlja se priča sa 1-3% neandertalskog genoma...posebno pojačanog u aziji.

moderni čovjek dosta kasnije šetucka po Africi. Izvorište zapadni Kamerun (+ stara Etiopijska priča)..a omiljeno okupljalište mu je današnji Maroko (sahara nije bila ovakva i vlaga uz vegetaciju je omogućila komotnu šetnju do Maroka).

 

prastara arhaična ekipa za to vrijeme gušta Europom pod nazivom neandertalci. pojačanim ledenim zimama povlače se prema bliskom istoku i tu susreću modernog čovjeka.  tvrdnje su da nije bilo agresije i iskorjenjavanja neandertalaca.

zadnje nalazište se nalazi u Galileji, Izrael.  Pećina nedavno otkrivena sa fosilima i lubanjama starim 50 000g gdje forma ima hibridni presjek modernog čovjeka i neandertalca.

 

btw dnk analizama došlo se do šokantnog otkrića o modernom čovjeku iz zapadnog Kameruna. po kromosomu Y A00, dotični je krenuo u šetnju prema Izraelu i Maroku prije 338 000.  Do tada najstariji fosili  sa kojima je znanost raspolagala i iz njih vršila dnk analize datira prije 195 000g.  Ovaj kromoson Y A00 uspjeli su pratiti od 11 muškaraca iz kamerunskog sela do današnje Amerike  linijom prebacivanih robova.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

We are fucked...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
iako mi se kineski komunizam gadi... izgleda da će znanost od toga profitirati...dok EU i USA mudruju...Kinezi lagano ali sigurno...svim znanstvenicima kojima njihove države podmeću noge... lagano će u KINU
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

mislim da su u pokuse svakako trebali uvrstiti niprije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
etika je ljudski izum...toga izvan ljudskih glava nema...s tim da i ta etika ovisi o vremenskim uvjetima i pogledima na svijet
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
HCMAA kaže...
etika je ljudski izum...toga izvan ljudskih glava nema...s tim da i ta etika ovisi o vremenskim uvjetima i pogledima na svijet

 etika vrijedi sve dok ne dođe da moraš nešto platit, ili da ćeš nahebat, tad više nema etike ...

16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

Eh da..jedan od otkivenih detaljčića kojeg mi imamo,a oni u zoološkom vrtu nemaju premda dijelimo DNK sa postotkom 99,8% je 

 

Protein  DUF1220

 

zagooglajte pa vidite kako je on podigao kubikažu mozga sa 400 kubika na 1300. sa skutera Beverly na Kawasaki Ninja.

 

No...pojavio se iznenada i djelovao "BUM"!   

 

Može li se do ovog proteina doći i izmanipulirati kod drugog primata kojem isto fali ta mrvica u njegovom DNK-a?

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 22:38 (torrente).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

Eh da..jedan od otkivenih detaljčića kojeg mi imamo,a oni u zoološkom vrtu nemaju premda dijelimo DNK sa postotkom 99,8% je 

 

Protein  DUF1220

 

zagooglajte pa vidite kako je on podigao kubikažu mozga sa 400 kubika na 1300. sa skutera Beverly na Kawasaki Ninja.

 

No...pojavio se iznenada i djelovao "BUM"!   

 

Može li se do ovog proteina doći i izmanipulirati kod drugog primata kojem isto fali ta mrvica u njegovom DNK-a?

 

 

 pa vele da je sjemena tekućina bogata proteinima, dakle:

 

 

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice