LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba

poruka: 32
|
čitano: 10.768
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba ".
15 godina
offline
LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba

"Za ovaj novac dostupni su brojni modeli s mnogo kvalitetnijim prikazom"

 

Koji to? Po mogućnosti da pokriva cijeli AdobeRGB, za obradu slike/videa.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba

Definitivno bih radije za 1000kn manje uzeo 2 komada 27" 2560x1440 monitora, tipa BENQ GW2765HT. Ovo mi je jednostavno preveliko i nekak nezgrapno, ali naravno, svakom odgovara nešto drugo. Imao sam priliku kratko sjediti ispred 40" 4K monitora, i ne znam baš da bih se lako naviknuo na tako nešto, za moj pojam jednostavno preveliko za monitor.

 

Na manjim dijagonalama od 40" 4K treba skalirati sučelje, a time se gubi količina radnog prostora, no dobije se oštrija slika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 15:10 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba

Preveliko čudo za sjedit ispred njega!

Nema to previše smisla osim za Shoping Centre da projeciraju reklame na njima!

 

I po meni bi bolje bilo uzeti dva manja nego jedan ogroman monitor, pa ko bi mogao sjediti ispred takvog čudovišta?!?

 

Stvarno ne znam odgovor na pitanje u naslovu :  "Kome treba monitor od 43 inča"?

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 14:59 (andi.cro).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba

Monitori su poput sisa, koliko god bile bile velike , svi zelim da ss barem još mrvicu vece! 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
17 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Pokušavam se zamisliti pred ovolikim monitorom. Istina je da svaki dan radi na 2 monitora s dijagonalom 27” no istina ne da je na jedno code a na drugom sve ostalo. Ali 43” je mnogo znam neke likove koji žive u Excelu i znam da bi oni plakali od sreće jer je to možda dovoljno za njihove Excel tabele od 234 kolone :)
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Već 2g imam 32" 16:9 i ne bi iša nazad na manji.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Mar kaže...
Već 2g imam 32" 16:9 i ne bi iša nazad na manji.

 Ovisi koja rezolucija... 

16 godina
offline
LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba

Može može. Pravi punokrvni monitor, 4K na 43 inča, dobrog omjera stranica... nije ni preskup i radije bih ga uzeo da sad uzimam, nego ovaj koji sam uzeo, zakrivljeni 34" i blesavog 21:9 omjera (osim ako ne gledaš samo filmove i gaming). 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
lllnuclearlll kaže...

 

Na manjim dijagonalama od 40" 4K treba skalirati sučelje, a time se gubi količina radnog prostora, no dobije se oštrija slika.

Ti  si očito još na 1920 pa pričaš iz iskustva o 4K ili što?

16 godina
odjavljen
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Mar kaže...
Već 2g imam 32" 16:9 i ne bi iša nazad na manji.

 

 

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
lllnuclearlll kaže...
Mar kaže...
Već 2g imam 32" 16:9 i ne bi iša nazad na manji.

 Ovisi koja rezolucija... 

Imam i ja 2 x 32 incna monitora rezolucije 2560x1440. Tesko je ici nazad na manje monitore.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 23:30 (pravi_covijek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Ne razumijem one koji imaju dva monitora, ali im je jedan veći prevelik.
A usporedba televizora i monitora je besmislena.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Visak kaže...
Ne razumijem one koji imaju dva monitora, ali im je jedan veći prevelik.
A usporedba televizora i monitora je besmislena.

 Valjda neka psihologija... Odvojeni radni prostori, dva manja pa se ne čini da zauzima toliko mjesta. 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Samo što dva monitora imaju širinu, ali nemaju visinu kao taj jedan. I što ne možeš imati veći i manji prozor, nego dva jednako velika, odnosno možeš, ali je nepregledno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Cryogenic kaže...

Ti  si očito još na 1920 pa pričaš iz iskustva o 4K ili što?

https://www.sven.de/dpi/

 

U pravilu, sve iznad 110 PPI je već dosta sitno.

 

Sad, 4K na 27" bez skaliranja sučelja, ne moram imati monitor da bi shvatio da će sve biti jako jako sitno... Na 32" ne znam, ali također ne vjerujem da bi prošlo bez skaliranja sučelja, doduše nešto manjeg nego na 27-28"

 

 

16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
skank666 kaže...

 Valjda neka psihologija... Odvojeni radni prostori, dva manja pa se ne čini da zauzima toliko mjesta. 

 Ne znam...  Jednostavno mi je preveliko i nezgrapno. Moram previše zakretati glavu da bih vidio nešto. Meni je sve prek 27-28" preveliko za monitor.

 

Velim, imao sam priliku sjediti ispred 40" 4K ekrana, i ne znam kak bih to gledao sa 70-80cm udaljenosti, lakše mi je gledati u 2x27" 2K nego u to ili još bolje 3x27" 2K, ali to je sad već perverzija 

 

Onako, centralni fino gleda u tebe, ova 2 na stranama su ti lagano pod kutem okrenuti i super ugodan radni prostor, barem meni... Nekom bi možda odgovaralo bolje 40" jedan monitor, jbg. nismo svi isti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
A ba dva ili tri monitora ne moraš okretati glavu, čak i više?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr

Meni također više pašu 2 manja nego jedan veliki. Sad imam 25" na 1440 i to samo zato jer nisam mogao naći 1440 na 24" tj prodalo se. A što je najbolje, super mi je veličina, taman malo veće a opet ne toliko pa i imam nekakvu oštrinu slike. Divotica u biti. 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Visak kaže...
A ba dva ili tri monitora ne moraš okretati glavu, čak i više?

Ne moram vertikalno toliko... 43" monitor je izuzetno visok, pogotovo s omjerom 16:9... Nije problem u širini.

 

Da je 43" 21:9 to bi mi već bilo OK. Makar opet bih vjerojatno radije 2-3 monitora nego tako, jednostavno volim imati više odvojenih radnih prostora, ima to svojih prednosti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 12:06 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
skank666 kaže...

Meni također više pašu 2 manja nego jedan veliki. Sad imam 25" na 1440 i to samo zato jer nisam mogao naći 1440 na 24" tj prodalo se. A što je najbolje, super mi je veličina, taman malo veće a opet ne toliko pa i imam nekakvu oštrinu slike. Divotica u biti. 

Jel koristiš skaliranje na toj veličini i rezoluciji?

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Još uvijek je ta visina puno manja, nego što je širina tri monitora, a oči mogu ići više gore-dolje, nego lijevo-desno. Definitivno manje posla za vrat u vertikali, nego horizomtali.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Visak kaže...
Još uvijek je ta visina puno manja, nego što je širina tri monitora, a oči mogu ići više gore-dolje, nego lijevo-desno. Definitivno manje posla za vrat u vertikali, nego horizomtali.

I onda hoćeš nešto pogledati full screen, i ono... moraš se maknut 3m od računala da pogledaš normalno video  usput nemaš drugi monitor na kojem možeš nešto radit dok je prvi u full screen modu... Previše komplikacija za mene 

 

A gle... nekom bi to odgovaralo, ne bih se niti ja žalio da mi netko donira jedan takav, ali kad bih kupovao, radije 2 odvojena ipak 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 12:14 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba

I meni je za rad bolje na dva manja moitora nego jedan veliki. Neki dan sam kupio dva od 23.8''(BENQ GW2406z) iako mi je većina na forumu preporučila jedan AOC Q3279VWF. Jednostavno je lakše organizirati na dva manja monitora i mogu imati dva programa istovremeno otvorena u punoj veličini.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Na 43" možeš imati četri programa u 'punoj veličini'. Što je uopće puna veličina? Povećaš koliko ti treba.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome treba

moj je samo 22 i nezadovoljan sam s njim :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Kant kaže...

Monitori su poput sisa, koliko god bile bile velike , svi zelim da ss barem još mrvicu vece! 

 jel si siguran?

Pa dok ne dodes do one granice kad te sisa "ubije"...

 

Mislim... razumijes da si krivo rekao ? :)

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
lllnuclearlll kaže...

Jel koristiš skaliranje na toj veličini i rezoluciji?

 Nope, samo u chrome-u na 125% i to samo zato jer bez skaliranja većina stranica izgleda smješno.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
lllnuclearlll kaže...
Cryogenic kaže...

Ti  si očito još na 1920 pa pričaš iz iskustva o 4K ili što?

https://www.sven.de/dpi/

 

U pravilu, sve iznad 110 PPI je već dosta sitno.

 

Sad, 4K na 27" bez skaliranja sučelja, ne moram imati monitor da bi shvatio da će sve biti jako jako sitno... Na 32" ne znam, ali također ne vjerujem da bi prošlo bez skaliranja sučelja, doduše nešto manjeg nego na 27-28"

 

 

 Ja imam 32 4k monitor i da se raditi bez skaliranja, ali zadnje vrijeme stavim sklairanje na 125%, ipak je ugodnije. Moja zena sebi stavi na 150%

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
toxic kaže...
Kant kaže...

Monitori su poput sisa, koliko god bile bile velike , svi zelim da ss barem još mrvicu vece! 

 jel si siguran?

Pa dok ne dodes do one granice kad te sisa "ubije"...

 

Mislim... razumijes da si krivo rekao ? :)

 

 Pa, jos se nisam poigrao sa sisama ubojicama pa ne znam koliko je to grozno!

 

\o/\o/\o/\o/\o/ 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
offline
Re: LG 43UD79 - DAFUQ? Ili drugi riječima, kome tr
Kant kaže...

 

 

 Ja imam 32 4k monitor i da se raditi bez skaliranja, ali zadnje vrijeme stavim sklairanje na 125%, ipak je ugodnije. Moja zena sebi stavi na 150%

150% na 4K je ekvivalent 2K po količini radnog prostora, jel tak?

 

A morao bih to negdje vidjet, al nisam nigdje po trgovinama našao izložene takve monitore pa da se mogu odlučit. Išao bih na 27" 2560x1440, ali možda i na 32" 4K, ali ako bih morao skalirati 150% to mi po količini radnog prostora onda dođe na isto, samo bi slika bila oštrija, naravno pod uvjetom da sam dobro izračunao.

 

Ako bi 125% bilo dovoljno to znači da bih dobio još više radnog prostora pa bi se možda čak i isplatilo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 16:11 (lllnuclearlll).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice