LG Display povećava proizvodnju OLED panela

poruka: 23
|
čitano: 7.468
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG Display povećava proizvodnju OLED panela".
15 godina
offline
LG Display povećava proizvodnju OLED panela

OLED televizor ću si kupiti kad riješe burn-in (pretpostavljam nikad). Može imati crnu ne znam kako crnu i savršeno beskonačni kontrast, ali dok mu ja moram pelene prematati i gasiti ga dok pauziram film ili u poluvremenu tekme skočim na wc, da mi ga daju besplatno ne bih se patio s nošenjem toga u stan. Ali svakom svoje.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

Deckard
Moj PC  
0 6 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela

Ne samo to nego sam primjetio kada duze vrijeme gledam Oled kako je trom naspram high end Lcd-a recimo Sony-a, jednostavno se slova kasnije miću sa ekrana kao da ima lagg.

6 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
Meni pomalo vrime dolazi za novi tv....ovaj je u igri vec od 2010...panasonic lcd 32"(ips)....od prvog dana ga koristim kao monitor za pc....stotine sati interneta....stotine sati igranja...tv programa...filmova.. .radi kao prvog dana...buduci mi je igranje jedan od prioriteta...oled me trta poradi burn ina...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG Display povećava proizvodnju OLED panela

Dajte ljudi kupite OLED i ne pricajte gluposti

Samsung S8+
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
roby27 kaže...

Ne samo to nego sam primjetio kada duze vrijeme gledam Oled kako je trom naspram high end Lcd-a recimo Sony-a, jednostavno se slova kasnije miću sa ekrana kao da ima lagg.

 Pa svaki tv ima specifikacije koliki mu je odaziv, na vecini je to average od 50ms(cca10x sporije od klasicnih desktop monitora)...iako vecina navodi najmanji moguci.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
offline
LG Display povećava proizvodnju OLED panela

te samsung bedastoće da se oled lako može burn-inat ne drže vode..ja ne znam kak vi gledate tv..al ak je to na jednom te istom kanalu čitav dan te da se ne gasi telka..onda može doć do burn-in..kao na svakom panelu
sva sreća pa sam u toj branši..te znam za samo jedan slučaj das e oled zapržio i to zato kaj ga je lik koristio ko monitor te mu je taskbar ostao vidljiv..a oled je bio upaljen svakodnevno zbog rendanja i slično.
u normalnoj svakodnevnoj upotrebi oled panel se nemre zapeć

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
pasko kaže...

Dajte ljudi kupite OLED i ne pricajte gluposti

 Pa evo jedan forumas mi bas kaze da u osjeckoj emmezeti ima 20 komada oleda na bjesnoj akciji i svakom se vidi burn in. 

 

Jbg svaki cigo svog konja hvali. 

9 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
roby27 kaže...
pasko kaže...

Dajte ljudi kupite OLED i ne pricajte gluposti

 Pa evo jedan forumas mi bas kaze da u osjeckoj emmezeti ima 20 komada oleda na bjesnoj akciji i svakom se vidi burn in. 

 

Jbg svaki cigo svog konja hvali. 

 Kupi 15" plazmu i uzivaj kad se vec bojis zapecenja. Imam OLED TV vec dvije godine i normalno ga koristim nema nikakvog problema. Ti u emezete cijeli dan imaju iste pizdarije.

15 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
roby27 kaže...

Ne samo to nego sam primjetio kada duze vrijeme gledam Oled kako je trom naspram high end Lcd-a recimo Sony-a, jednostavno se slova kasnije miću sa ekrana kao da ima lagg.

To ti je normalno za OLED.

Deckard
15 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
guzda22 kaže...

te samsung bedastoće da se oled lako može burn-inat ne drže vode..ja ne znam kak vi gledate tv..al ak je to na jednom te istom kanalu čitav dan te da se ne gasi telka..onda može doć do burn-in..kao na svakom panelu
sva sreća pa sam u toj branši..te znam za samo jedan slučaj das e oled zapržio i to zato kaj ga je lik koristio ko monitor te mu je taskbar ostao vidljiv..a oled je bio upaljen svakodnevno zbog rendanja i slično.
u normalnoj svakodnevnoj upotrebi oled panel se nemre zapeć

Ma da, zato su puni forumi naricanja korisnika OLED televizora kojima LG ne priznaje garanciju na burn-in, a Samsung povremeno daje po 10 godina jamstva na burn-in QLED televizora (mislim da i sad akcija traje). Ono fakat treba biti umjetnik pa spržiti LCD. Ako je normalna svakodnevna uporaba korištenje televizora sat-dva na TV kanalima bez logotipa (ima li takvih više?), bez gledanja letterboxanih filmova, bez korištenja smart điđa i igranja (konzole/pc) i po mraku kada je dovoljno malo osvijetljenje, onda možda i izdrži koju godinu bez burn-ina (iako ni to ne vjerujem da bi izdržalo). Samo to onda meni više liči na korištenje televizora kao namještaja . Uzmi situaciju da pogledaš svakih par dana nogometnu tekmu-dvije na nekom FHD kanalu s preciznim statičkim logotipom kanala i semaforom (a takvi su praktički svi sportski kanali po satelitu). 90 minuta po tekmi logotipa i semafora. Ako gledaš po danu trebaš i nakuriti razinu osvijetljenja. Pa recimo pokreneš par puta tjedno Netflix i izvrtiš par serija. Pa ideš pogledati neki letterboxani film od cca 2 sata. Nek odigraš kakvu igru na konzoli ili PC-u po par sati tjedno... Poznaješ kojeg gamera koji se digne od igre za sat vremena? Mislim, bez uvrede, ali ovo što ti pišeš su klasične trgovačke priče.

Deckard
15 godina
neaktivan
offline
LG Display povećava proizvodnju OLED panela

OLED može ovako desetljećima. Svake godine mali pomak a nikako da tehnologija sazrije. Plasma je napredovala svake godine bila je sve bolja i jeftinija dok je nisu ugasili. Kada ćemo dobiti OLED gaming monitore možda nikad ili tamo 2030 godine. OLED će životariti godinama dok ne izmisle nešto bolje i onda će ga ugasit kao plasmu.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
Stjepanj kaže...
roby27 kaže...

Ne samo to nego sam primjetio kada duze vrijeme gledam Oled kako je trom naspram high end Lcd-a recimo Sony-a, jednostavno se slova kasnije miću sa ekrana kao da ima lagg.

 Pa svaki tv ima specifikacije koliki mu je odaziv, na vecini je to average od 50ms(cca10x sporije od klasicnih desktop monitora)...iako vecina navodi najmanji moguci.lp

 Ne govorim o tome nego oled ima problem kada su slova duze vrijeme na ekranu staticna kada nestaju tocno se vidi kako sjenka ostaje za njima! To je tromost panela!

 

A ako moram kupit skup tv i jos ga mazit i pazit kakav sadrzaj i na sto cu ga spojit onda u racku, tv meni sluzi a ne ja njemu. Mogli su komotno pocupat sve one silne hdmi ulaze kad ih ne smijes spajat na komp. Ko da kupim bjesan auto al ga smijem vozit samo po autocesti, halloo

9 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela

sva sreća pa znam o čemu pričam..pošto imam oled već skoro dve godine..i nije mi samo komad namještaja u sobi..i znam za što je telka sposobna i kakva je nakon dve godine korištenja..svakodnevno se gleda..sve i svašta..i igrice po par sati i fifa i filmovi tekme..youtube i svašta nešto..bude upaljena skoro čitav dan..i nema burn in ni ikakvih problema.. a što se tiče garancije..pročitaj ako si u mogučnosti od samsunga njihovu garanciju na burn in..koja kaže da ukoliko dođe do burn in..to neće priznati jer se može desiti..a daju kao garanciju na to

a kaj se tiče lg ti sad daje kasko na olede pa uzmi oled..koristi ga svakodnevno pa ak se desi burn in..mjenjaj za novi i toe to..i priznat će ti sve što je u normalnoj svakodnevnoj upotrebi

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
11 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela

da mora da je ovaj lik na drogama jer je Oled odlican

 

9 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela

Odlican video..moram to probat na svom oledu

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
11 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela

Da vidim da ga imas u potpisu 

15 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
roby27 kaže...

Ne samo to nego sam primjetio kada duze vrijeme gledam Oled kako je trom naspram high end Lcd-a recimo Sony-a, jednostavno se slova kasnije miću sa ekrana kao da ima lagg.

Odaziv OLEDa nema veze s panelom, vec procesorom iza njega.

 

Nijedan OLED nema veci odaziv od milisekunde. A QLED vecih dijagonala lako ide i preko 10ms.

 

 

Dakle cca 10x - 1000x je brzi odaziv. Imas tromo oko.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 4:28 (Mitch).
6 godina
protjeran
offline
LG Display povećava proizvodnju OLED panela

Taaaaman su počeli raditi super CRt ekrane i to tanke pa ih prestali proizvoditi.....

Vratimo se na lampaše. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
Mitch kaže...
roby27 kaže...

Ne samo to nego sam primjetio kada duze vrijeme gledam Oled kako je trom naspram high end Lcd-a recimo Sony-a, jednostavno se slova kasnije miću sa ekrana kao da ima lagg.

Odaziv OLEDa nema veze s panelom, vec procesorom iza njega.

 

Nijedan OLED nema veci odaziv od milisekunde. A QLED vecih dijagonala lako ide i preko 10ms.

 

 

Dakle cca 10x - 1000x je brzi odaziv. Imas tromo oko.

 Daj nabaci neki relevantan test jer ovo rekla kazala mi nis ne znaci

11 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
Anđeo bez falinge kaže...

Taaaaman su počeli raditi super CRt ekrane i to tanke pa ih prestali proizvoditi.....

Vratimo se na lampaše. 

 Eh eh zvucnici lampasi to je pojam i dan danas

15 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
roby27 kaže...
Mitch kaže...
roby27 kaže...

Ne samo to nego sam primjetio kada duze vrijeme gledam Oled kako je trom naspram high end Lcd-a recimo Sony-a, jednostavno se slova kasnije miću sa ekrana kao da ima lagg.

Odaziv OLEDa nema veze s panelom, vec procesorom iza njega.

 

Nijedan OLED nema veci odaziv od milisekunde. A QLED vecih dijagonala lako ide i preko 10ms.

 

 

Dakle cca 10x - 1000x je brzi odaziv. Imas tromo oko.

 Daj nabaci neki relevantan test jer ovo rekla kazala mi nis ne znaci

 http://www.displaymate.com/TV_OLED_LCD_ShootOut_1G.htm

11 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
Mitch kaže...

 

Nijedan OLED nema veci odaziv od milisekunde. A QLED vecih dijagonala lako ide i preko 10ms.

 

 

Dakle cca 10x - 1000x je brzi odaziv. Imas tromo oko.

 Dobro prihvacam da Oled ima najbolji odaziv piksela ali recimo sto je sa input lagom, koliko to koči Oled ako je prikljucen neki vanjski uređaj na njega tipa media player, jer ovo sto sam vidio u emmezeti je da titlovi na Oledu ostavljaju sjenku kada titl nestaje sa ekrana, bio je neki promo demo materijal sa morem i valovima vjerojatno sa Bluray-om spojen, znaci sto znaci Oledu savrsen odaziv ako ga input lag koči odnosno daje u kašnjenje, koliko vidim po testovima ima od 25-100ms input lag ovisno o settingsima...

 

 

15 godina
offline
Re: LG Display povećava proizvodnju OLED panela
zeroname kaže...

OLED može ovako desetljećima. Svake godine mali pomak a nikako da tehnologija sazrije. Plasma je napredovala svake godine bila je sve bolja i jeftinija dok je nisu ugasili. Kada ćemo dobiti OLED gaming monitore možda nikad ili tamo 2030 godine. OLED će životariti godinama dok ne izmisle nešto bolje i onda će ga ugasit kao plasmu.

 Zato sto je OLED as u rukavu svima.

 

Apple moze sutra preci na OLED da zeli, ali nema smisla. Sve parametre svojih telefona ce izgurat do vrha, a Mooreov zakon kaze da se ove godine ciklus procesora mijenja (i zato svi povlace investicije iz semikonduktora) jer smo dosegli nekakav privremeni vrh na 10/14 nm.

 

Tako da OLED im je as u rukavu, jedini 'shiny' feature kojeg mogu ugradit na telefone.

 

Jeftine OLED monitore ces vidjet kad dobijes jeftine low-end telefone s OLEDom koji voze proizvodnju i proizvodnju strojeva za panele.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice