LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom alat

poruka: 17
|
čitano: 4.999
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom alat".
LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom alat

Sve super, samo sta ces kad ti ne otvara Office dokumente kako treba? Ako se sve raspadne i na srednje kompleksnim dokumentima.

Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom

@ZovemseZoranidolazimizRijeke

 

Al, frende za tu cijenu koliko košta Libre(= 0 kuna), sasvim je O.K..

 

Ako ti treba ona razina kvalitete kaj nudi Office, zemeš Office. 

Koristim Libre, jer ne želim imati piratski softver.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom alat

Meni word i excel rade ok, nisam primijetio nikakvo raspadanje, iako naizmjence otvaram isti dokument sa Wordom i sa Libre Office-om i sa oboje radim promjene.

Ali, prethodno u opcijama moraš postaviti da ti libre sve dokumente sprema u office formatu po defaultu i nemaš brige.

Jedini problem koji sam uočio je u PowerPoint-u gdje kompleksne animacije ne rade, a baš mi trebaju.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom alat

Koristim LO godinama - i sve što se tiče problema sa Office dokumentima stoji. U obranu LO problem je izazvan MS-ovim namjernim ignoriranjem (pa i vlastitih) standarda u namjeri da sav ostali office software ima problema sa njihovim dokumentima (varijanta njihove uobičajene strategije: Embrace, extend, and extinguish). Dok god Office ima dominantnu poziciju tako će i biti, a njihova "infiltracija" u školske i ostale javne ustanove upravo i ima takvu svrhu. Ironijom sudbine zbog takvih stvari i MS ima problema sa vlastitim starijim Office dokumentima pa ti ponekad bolje izgledaju u nekom od alternativnih office paketa.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
Skineš office 2016 pro s microsoftovih stranica, kupiš ključ na ebayu za šaku dolara, aktiviraš i sve već godinama radi. Da li je to piratski softver? Dakle, nema kms-a, niti ikakvih čarolija, ms serveri su jednostavno prihvatili ključ!
Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 14:01 (BlackMoon).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
PzKpfw kaže...

@ZovemseZoranidolazimizRijeke

 

Al, frende za tu cijenu koliko košta Libre(= 0 kuna), sasvim je O.K..

 

Ako ti treba ona razina kvalitete kaj nudi Office, zemeš Office. 

Koristim Libre, jer ne želim imati piratski softver.

 ja želim* pa koristim office 

 

priznajem dva-tri puta u životu sam kupio softver (igre ne računam u to, iako ...) i bio je to "niz nesretnih događaja". ni jedan (!) nije nikad radio kako valja (usprkos ažuriranjima, "tehničkoj potpori", telefonskim konzultacijama, mailovima s tekstom "upomoć!" i to) u kupljenoj, ali je izvrsno radio (i još radi) u krekiranoj verziji. s osme strane, nekoliko sam puta donirao programerima besplatnog softvera jer su izvrso obavili posao. ne, nije me stid. ničeg navedenog. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 15:45 (Ajar).
15 godina
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
Zbilja ne razumijem kako neki jedva dočekaju vijest o nečemu da bi važno rekli kako je to njima bez veze i kako koriste neki drugi proizvod. Ni riječi o tome što je navedeno u samom članku.
Ista stvar s člancima o električnim autima.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom alat

bez puno priče Libre Office za potrebe koje imam svavim je uredu i dakako napraviti ću nadogradnju

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom alat

Isto tako MS Office ima problema s otvaranjem Open Document formata, a neke starije verzije Office-a niti ne znaju pročitati.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
kowach kaže...

Isto tako MS Office ima problema s otvaranjem Open Document formata, a neke starije verzije Office-a niti ne znaju pročitati.

 Ukratko, ništa koristi, niti dobro čita Word dokumente niti Word čita njegove. 

11 godina
online
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
rjakopec kaže...
kowach kaže...

Isto tako MS Office ima problema s otvaranjem Open Document formata, a neke starije verzije Office-a niti ne znaju pročitati.

 Ukratko, ništa koristi, niti dobro čita Word dokumente niti Word čita njegove. 

 ergo, word je sranje, koristi ODF i neka svi sa kojima suradjujes instaliraju LO na svoja racunala i nece biti problema sa citanjem dokumenata i kompatibilnoscu, ms donoi razdor na ovom podruciju jos od 90tih godina.... kompatibilnost mu nikada nije bila jaca strana :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 23:36 (LudaRajcica).
11 godina
online
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
Ajar kaže...
PzKpfw kaže...

@ZovemseZoranidolazimizRijeke

 

Al, frende za tu cijenu koliko košta Libre(= 0 kuna), sasvim je O.K..

 

Ako ti treba ona razina kvalitete kaj nudi Office, zemeš Office. 

Koristim Libre, jer ne želim imati piratski softver.

 ja želim* pa koristim office 

 

priznajem dva-tri puta u životu sam kupio softver (igre ne računam u to, iako ...) i bio je to "niz nesretnih događaja". ni jedan (!) nije nikad radio kako valja (usprkos ažuriranjima, "tehničkoj potpori", telefonskim konzultacijama, mailovima s tekstom "upomoć!" i to) u kupljenoj, ali je izvrsno radio (i još radi) u krekiranoj verziji. s osme strane, nekoliko sam puta donirao programerima besplatnog softvera jer su izvrso obavili posao. ne, nije me stid. ničeg navedenog. 

 Piratluk ce uvijek biti u modi poput besplatnih filmova i muzike, vrlo je jednostavno zasto platiti ak mozes nesto imati besplatno a da pri tome nikome nista iz djepa ne ukrades? :D

Ali iskreno, ne vidim neku potrebu koristiti office ako ima besplatnih alternativa :D al to je sve izbor, bolje piratluk nego platiti, svakako! :D

 

 

14 godina
offline
LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom alat

MS office nije standardiziran sam sa sobom. Puno mi se puta dogodilo da isti dokument otvaram različitim verzijama MS offica - 2007, 2010, 2016, andoidu, webu i u svakoj verziji dokument izgleda drugačije. Čak su mi office alati trećih proizvođača točnije prikazivali dokument kreiran u MS officu. Zaključak: problem kompatibilnosti je u Microsoftu, ne u LB.

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
Libre Office je cool, ali ubija ono kad tražiš posao: poznavanje rada u MS Office programima itd...
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
BlackMoon kaže...
Libre Office je cool, ali ubija ono kad tražiš posao: poznavanje rada u MS Office programima itd...

 ma sve ti je to isti q. vidiš da je LO svim silama trudi kopirati MSO, umjesto da pobacaju 70% nepotrebnih pizdarija van (ima ih u MSO-u i više) i porade na ostalome, primarno kompatibilnosti. jebote, 99,9999999% korisnika office-a (bilo kojeg) ne koristi išta (!) osim pisanja (font: default, bez formatiranja) i možda tek poneki ispis. u poduzećima malo više od toga (jer moraju) ali i dalje stoji uglavnom bespotrebno prekrcavanje glupostima, umjesto da načine modularan program: osnovno badava, a ako trebaš kerefeke, plati modul. no to onda više ne bi bio grabežno-marketinški kapitalizam. očito ne možeš imati i muda i bubrege (ili i rog i svijeću?). poznavanje rada u office-u? naravno da se poznajete. bili ste i skupa na kavi u trov slastičarnici "ljepa njaša"

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 14:09 (Ajar).
6 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
Ocito nisi upoznao MS Word umjetnike koji sve pobacaju u Word, slike, tablice, upitnici, cudni fontovi itd.
15 godina
offline
Re: LibreOffice 6.2 s novom prilagodljivom trakom
dva_ujutro kaže...
Ocito nisi upoznao MS Word umjetnike koji sve pobacaju u Word, slike, tablice, upitnici, cudni fontovi itd.

 sreća njihova da nisam. i prije, dok sam radio u dtp-u, kao i sad kao prevoditelju, šalju mi straobalno-grozostrašna sranja složena u wordu ("bum vam ja malo pomogel"). i da je bar word! i da su bar koliko-toliko pismeni (za F7 nikad čuli no ionako većina nema, zahvaljujući MS-u, instalirane jezične postavke za hrvatski) još gore - sve skeniraju u pdf pa ti počnu kečke iz nosa rasti. nasreću, eo sam pred tjedan dana dobio tablete protiv visokog tlaka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 17:01 (Ajar).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice