macOS Mojave - stigla finalna inačica

poruka: 14
|
čitano: 5.485
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "macOS Mojave - stigla finalna inačica".
10 godina
neaktivan
offline
macOS Mojave - stigla finalna inačica

Upravo tipkam u Mojave-u na 2009 god. MacPro-u koji je, normalno, dignut na 5.1 verziju.

Za sada, na prvu, odlicno radi sve. Instalacija je trajala oko 30 minuta ukupno... Uglavnom, stress free instalacija. Svaka im cast na tome.

Prvo sta sam ukljucio je stacks, a drugo je dynamic desktop ;P

PS, Office i slicno otvara se instant.

Kao i prije hehe

Ali nista nije roknulo 

Ubacim EDIT za koji dan ako naletim na kakav problem. ČIĆ

 

CHEERS 

 

Update1: Nije mi radio BT nakon instalacije. Jedan obican restart je rijesio problem i sad radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 23:30 (desertfox6666).
 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
macOS Mojave - stigla finalna inačica

Dark mode izgleda sasvim solidno, ali me cudi sto nema opcije za automatsko aktiviranje prema dobu dana, scheduleru ili najbolje prema ambijentalnom osvjetljenju. Sljedeci korak bi bila dinamicka adaptacija web stranica (prema OS postavkama) jer ovako UI izgleda oku ugodno, ali 90% ekrana je jos uvijek sadrzaj na bijeloj pozadini. Night Eye ekstenzija mi za sada djeluje OK, ali bi bilo bolje da je takva opcija nativno omogucena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: macOS Mojave - stigla finalna inačica
desertfox6666 kaže...

Upravo tipkam u Mojave-u na 2009 god. MacPro-u koji je, normalno, dignut na 5.1 verziju.

Za sada, na prvu, odlicno radi sve. Instalacija je trajala oko 30 minuta ukupno... Uglavnom, stress free instalacija. Svaka im cast na tome.

Prvo sta sam ukljucio je stacks, a drugo je dynamic desktop ;P

PS, Office i slicno otvara se instant.

Kao i prije hehe

Ali nista nije roknulo 

Ubacim EDIT za koji dan ako naletim na kakav problem. ČIĆ

 

CHEERS 

 

Update1: Nije mi radio BT nakon instalacije. Jedan obican restart je rijesio problem i sad radi.

 Slicno iskustvo imam i ja ali sa Windowsima 10

5 godina
online
macOS Mojave - stigla finalna inačica

Mogli su staviti koju opciju vise da mozemo podesiti sto zeliko dark u dark temi. Meni odgovara dark ali da prozori ne budu dark posto mi ne djeluju ugodno za rad. Kod maila je grozno za vidjeti sve dark i onda otvoris mail koji je bijel. Sve u svemu ovo je jedan obicni mali upgrade koji nije zasluzio novo ime.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: macOS Mojave - stigla finalna inačica

Update2:
No dobro... MacPro 2009 ne mogu vratiti na 4.1 ni na 5.1... Ostao je na 138 i nule. Nije bug koji me nešto dira ali ću vidjeti u budućnosti...Svakako upozorenje vlasnicima sličnih ribeža za sir, jednom flashan na 138.0.0.0.0 se, za sada?, ne može vratiti na 5.1 ni na 4.1.
Inače, sve radi odlično.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 9:20 (desertfox6666).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
macOS Mojave - stigla finalna inačica

Ove novosti koje su nabrojane u tekstu su presmjesne. U biti su logo kompanije mogli zamijeniti ovcom koja ima ugriz ili malo osisane vune, s obzirom na kupce koje sisaju.

 
1 10 hvala 0
13 godina
offline
macOS Mojave - stigla finalna inačica

Ne piše ono bitno - da li sve aplikacije rade kako treba nakon updatea?

 

Prvenstveno mislim na Adobe paket, znalo se dogodit da bude problema s Illustratorom, kao prilikom prtehodno upgradea (na High Sierru). Isto i za font managere.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
online
macOS Mojave - stigla finalna inačica

Ne koristim Adobe no sve sto koristim radi ok ali na dark ne izgleda dobro barem meni. Zbog toga bih i volio da imam opciju iskljucivanja dark za prozore a da ostalo ostane dark.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: macOS Mojave - stigla finalna inačica

Sredi datoteku bez da je otvoriš.

Sudeći prema prijevodu promotivnoga materijala, od macOS-a na hrvatskome jeziku treba bježati kao od kuge.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: macOS Mojave - stigla finalna inačica

Updateao prije 2 dana. Sto se Adobea tice, dosada isprobao Illustrator, premiere i ps (cc). Za sada sve ok! Nisam jos naletio na neki bug.

(mbp 15 2017)

12 godina
neaktivan
offline
Re: macOS Mojave - stigla finalna inačica
Opcenito mi sve radi normalno kao i na high sierra. *Za git morao standardno updateat xcode.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 8:49 (marich999).
16 godina
neaktivan
offline
macOS Mojave - stigla finalna inačica

Postoji li neki jednostavan nacin da omogucim koristenje mikrofona i kamere svim aplikacijama? (tocnije da iskljucim novu privacy funkcionalnost)

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: macOS Mojave - stigla finalna inačica
Ne samo to, Windows 10 je pun novih dodataka. I ne moraš ih ni odabrati sami instaliraju i igrice i kojekakve druge dodatke, pa Microsoft zna najbolje sto ti treba. Ne moraš ni za update brinuti, sami će se instalirati čak i kad se tome najmanje nadaš. Toliko je dobar taj Windows 10
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: macOS Mojave - stigla finalna inačica
Ne samo to, Windows 10 je pun novih dodataka. I ne moraš ih ni odabrati sami instaliraju i igrice i kojekakve druge dodatke, pa Microsoft zna najbolje sto ti treba. Ne moraš ni za update brinuti, sami će se instalirati čak i kad se tome najmanje nadaš. Toliko je dobar taj Windows 10
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice