MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

poruka: 81
|
čitano: 16.846
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura ".
15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Han kaže...
syncmaster245b kaže...
Han kaže...

 syncmaster245b - da li si u kakvoj vezi, posrednoj ili neposrednoj sa dotičnim mladićem Gajšekom? Pritom mislim na prijateljstvo, poznanstvo itd ( bolesnici )

 Prvi put sam cuo za Gajsaka na Bugu.

 

Odlično. Pitam samo. Ajd sad ruku na srce ( u maniri plavog tabora ) i priznaj si slijedeće: Da li se u medijima za ....

 

Naravno da da. Posebno me nerviraju medijske izjave tipa "mala Svicarska", "svemirski program iz Udbine"....

 

No ne mozes sve strpati u istu kutiju.

Na konkretnom Gajskovom primjeru, vecina domacih medija jednako laprda kao i uvijek, medjutim tko njih shvaca vise ozbiljno?

Kvaka je da iz dostupnih informacija, primjerice ova Bug emisija, stranih medija npr. Mashable.com za (koje ne mozes reci da im je motiv "udaranje u 'rvatska prsa"), a i osobno razmisljanje o tom proizvodu, dosao sam do zakljucaka:

 

1. decko ima 19 godina i smatram da je jos uvijek politicki neiskvaren da bi mu se ista moglo prisiti po toj liniji

2. Ima uspjesne dvije kickstarter kampanje iza sebe, sto bi valjda znacilo da proizvod ipak ima nekog vidljivog potencijala ako ljudi ulazu u njega po drugi puta.

3. Iako je ovo subjektivan dojam, sam njegov nastup odaje cestitost i skromnost, nesto je izrazito rijetko na ovim prostorima kada se govori o poduzetnistvu.

4. Slazem da mediji pretjeruju u hvalospjevima, no smatram da to nije nuzno lose jer ako ti isti hvalospjevi potaknu jos kojeg bistrog klinca da se odvazi u takav poduhvat, onda neka ih bude jos i vise.

5. Ne mogu dokuciti odakle ovoliki animozitet prema Gajsaku, decko samo radi ono sto ocito voli i eto drugima se to svidja. Naj jednostavnije bi bilo reci da je sve to zavist. No kod nekih forumasa to je otislo toliko daleko da sam vec gotovo siguran da takvo stanje ima i latinski naziv

 

Mogao bih pisati jos o tome, ali mislim da je ovo dovoljno da shvatis kako razmisljam.

 

 

Uostalom, Steve Jobs je napravio revoluciju u mobilnoj telefoniji, a da pritom nije nista izumio.

Sve sto je prvi iPhone imao je bila postojeca tehnologija

Na kraju, koliki su se eulozi njemu pisali, filmova snimilo, a eto covjek nije nista izumio.

 

Da se rodio na Balkanu, vjerojatno bi bio omrazeniji od turaka, Franje Tahija, Hitlera i Musollinija kombinirano.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
syncmaster245b kaže...
Han kaže...
syncmaster245b kaže...
Han kaže...

 syncmaster245b - da li si u kakvoj vezi, posrednoj ili neposrednoj sa dotičnim mladićem Gajšekom? Pritom mislim na prijateljstvo, poznanstvo itd ( bolesnici )

 Prvi put sam cuo za Gajsaka na Bugu.

 

Odlično. Pitam samo. Ajd sad ruku na srce ( u maniri plavog tabora ) i priznaj si slijedeće: Da li se u medijima za ....

 

Naravno da da. Posebno me nerviraju medijske izjave tipa "mala Svicarska", "svemirski program iz Udbine"....

 

No ne mozes sve strpati u istu kutiju.

Na konkretnom Gajskovom primjeru, vecina domacih medija jednako laprda kao i uvijek, medjutim tko njih shvaca vise ozbiljno?

Kvaka je da iz dostupnih informacija, primjerice ova Bug emisija, stranih medija npr. Mashable.com za (koje ne mozes reci da im je motiv "udaranje u 'rvatska prsa"), a i osobno razmisljanje o tom proizvodu, dosao sam do zakljucaka:

 

1. decko ima 19 godina i smatram da je jos uvijek politicki neiskvaren da bi mu se ista moglo prisiti po toj liniji

2. Ima uspjesne dvije kickstarter kampanje iza sebe, sto bi valjda znacilo da proizvod ipak ima nekog vidljivog potencijala ako ljudi ulazu u njega po drugi puta.

3. Iako je ovo subjektivan dojam, sam njegov nastup odaje cestitost i skromnost, nesto je izrazito rijetko na ovim prostorima kada se govori o poduzetnistvu.

4. Slazem da mediji pretjeruju u hvalospjevima, no smatram da to nije nuzno lose jer ako ti isti hvalospjevi potaknu jos kojeg bistrog klinca da se odvazi u takav poduhvat, onda neka ih bude jos i vise.

5. Ne mogu dokuciti odakle ovoliki animozitet prema Gajsaku, decko samo radi ono sto ocito voli i eto drugima se to svidja. Naj jednostavnije bi bilo reci da je sve to zavist. No kod nekih forumasa to je otislo toliko daleko da sam vec gotovo siguran da takvo stanje ima i latinski naziv

 

Mogao bih pisati jos o tome, ali mislim da je ovo dovoljno da shvatis kako razmisljam.

 

 

Uostalom, Steve Jobs je napravio revoluciju u mobilnoj telefoniji, a da pritom nije nista izumio.

Sve sto je prvi iPhone imao je bila postojeca tehnologija

Na kraju, koliki su se eulozi njemu pisali, filmova snimilo, a eto covjek nije nista izumio.

 

Da se rodio na Balkanu, vjerojatno bi bio omrazeniji od turaka, Franje Tahija, Hitlera i Musollinija kombinirano.

 

U principu da u načelu ne. Nego, nije to animozitet prema Gajšaku, iskreno zaboli me za njega. Poenta je napuhavanje i medijski prostor za nešto što je odavno napravljeno. I naravno, pozivanje na rvacko. Ali taj dio si vidim usvojio. Fascinantno je kako pričaš o skromnosti, čestitosti itd. Pa normalno da je takav jer je kao prvo: mlad i neiskusan, sve gleda kao entuzijazam prema toj grani, a drugo: takav mora i biti jerbo investitori diktiraju kako i na koji način će predstavljati njihov novac. Tko bi investirao u bahatog i prepotentnog mladića?? Nitko. Tu školu je dobro usvojio. Vidjet ćemo što će vrijeme pokazati kada se novčeki istope a ne poluče nikakve ili slabe rezultate. Vjerojatno će otići Van ili moliti državu za sufinanciranje. Steve Jobs.... neću previše komentirati pokoji mu duši, osim da je cijeli taj fenomen zvan Apple pokazivanje financijske moći amerike, ništa drugo. A o čestitosti i "revoluciji" koju je Apple donio neću previše jer bi se i tu dalo puno toga napisati. I još, Steve Jobs je bio marketinški dobro potkovan i tu mu svaka čast. Znao je u to vrijeme dobro zapakirati i prodati. Nije on napravio revoluciju uređajem prosječnih karakteristika nego rječima i "hipnozom" ovaca....

15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Han kaže...

 

U principu da u načelu ne. Nego, nije to animozitet prema Gajšaku, iskreno zaboli me za njega.

 Ako je problem jedino u medijskom napuhavanju, zasto onda smatras da je Gajsak lazov i lopov?

 

Usput, princip=nacelo.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Syncmaster245b - pa jesi li ti glup ili koji kurac?? Ajde sad procitaj svoje pitanje i moje postove. Nadi rijec lopov ili ukrao u njima. Nacelo i princip - postavio sam to kao sarkazam koji ocito nisi razumio. I kada si toliki zagovornik ovog tupavog medijskog showa odi i podrzi ga na kickstarteru kakvom izdasnom svotom, jer on je eto genijalac a ti veliki hrvat i volis sve hrvatsko. Dao bog da se sto prije skupa sa takvim idejama preseli van hrvatske. Ne trebaju nam takvi i njemu slicni. Isti kurac ko i onaj sa projektom Genijator.
15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Han kaže...
Syncmaster245b - pa jesi li ti glup ili koji kurac?? Ajde sad procitaj svoje pitanje i moje postove. Nadi rijec lopov ili ukrao u njima. Nacelo i princip - postavio sam to kao sarkazam koji ocito nisi razumio. I kada si toliki zagovornik ovog tupavog medijskog showa odi i podrzi ga na kickstarteru kakvom izdasnom svotom, jer on je eto genijalac a ti veliki hrvat i volis sve hrvatsko. Dao bog da se sto prije skupa sa takvim idejama preseli van hrvatske. Ne trebaju nam takvi i njemu slicni. Isti kurac ko i onaj sa projektom Genijator.

Nepismeni, nekulturni i brzopleti covjece.

Izvlacis se sad na sarkazam (pojam kojeg si sad proguglao i to ne dovoljno dobro koliko vidim, vjerojatno odmah nakon principa)

 

Napisao sam zasto smatras, a ne da si napisao.

Vidi sliku u prilogu.

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 17:12 (syncmaster245b).
8 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
A kakvi nam onda trebaju? On je nešto sklopio i prodao, kreće dalje u projekte, ima ljude koji za njega rade, ako posao krene radit će ih još i više što je više ljudi koji primaju plaću. On sam za sebe ništa od toga ne tvrdi što mu ti tu predbacuješ. Obračunavaj se s novinarima ako ti njihovo pisanje smeta. Najbolje da smo svi inertni, to će nam zbilja donijeti tako željeno blagostanje.
12 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Antoniio22 - nista te nisam pitao i ne upadaj u razgovor odraslih.
12 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Syncmastet245b - vrijeme je da se stane. Ovako mozemo do sutra. Ne trebaju mi slike da ponovim gradivo. Ti sa svojim, ja sa svojim misljenjem.
15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Han kaže...
Syncmastet245b - vrijeme je da se stane. Ovako mozemo do sutra. Ne trebaju mi slike da ponovim gradivo. Ti sa svojim, ja sa svojim misljenjem.

 Jos jednom te pitam, zasto smatras da je Gajsak lopov i lazov?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Han kaže...
Antoniio22 - nista te nisam pitao i ne upadaj u razgovor odraslih.

 Onda se i razgovaraj kao odrasla osoba, a ne balavac koji se postavlja iznad svih. 

Ako ne znaš argumentirano razgovarati, ti si taj koji se nije trebao javljati.

Uostalom, imam jednako pravo komentirati kao i svi. To što se tebi to ne sviđa ne daje ti za pravo da me vrijeđaš, pogotovo ako ti se ne sviđa pitanje ili ako nemaš nikakav smislen odgovor osim da su ti svi koji su nešto postigli u životu automatski kriminalci koje treba istjerati van.

11 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
PzKpfw kaže...

 

Odlična emisija.

Drago mi je vidjeti Alberta ponovo u akciji. Iako je polučio ogromni uspjeh sa MAKERbuinom, on ne staje.

Strast ga tjera naprijed i želi, više, bolje, jače.

Taj mladić je pun entuzijazma i samo mu je nebo granica. Albert zrači nevjerojatno pozitivom,.

 

A, Car Tomislav je jednostavo CAR. Svojim trudom i radom već je pokorio svijet, te sada pomaže svojem frendu da učini isto.

Iako, oni to nisu baš htjeli reći, javno. Bum ja rekao.

Svi pametni ljudi dolaze iz Karlovca.

 

 

U svakom slučaju, sadržajna nedjelja, te bez moje omiljene emisije, vikend bi bio nedovršen. Ovako sam na najbolji mogući način završio vikend i mogu krenuti u novi.

Fakat ste mi uljepšali ovu predivnu nedjelju.

Hvala, ljudi.

 

I, da Tomislav nije kralj, nego Car.

 

BUG, rula nadmoćno!

 

 Vjerujem da nisam jedini kada kažem da mi se sere od ovog tvog uvlačenja u dupe BUG-u i svemu kaj ikada naprave... naporan si...

15 godina
neaktivan
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Problem je općenito preveliki hype novinara zbog ničega. Isto je i sa Rimcem. Lik zapošljava 300 ljudi na minimalcu nije dao lipe državi a uspoređuje ga se sa bill gatesom jobsom i ostalima. Ako ćemo nekog amerikanca dizat u nebesa onda možemo Henry-a Forda koji je stvorio najpoznatiju i najveću firmu na svijetu napravio revoluciju i za razilu od ostalih jebivetara dao je radnicima duplu plaću. Kad pogledamo na šta smo spali. Država koja je nekada imala ogromnu industirju tvornice od 8000 ljudi hvalimo se likom koji nema niti jednog zaposlenog i još nije lipe uplatio u proračun. Hvalimo se nekakvim genijalcima a nitko ne spominje Končar , Đuro Đaković  i slične firme koje su imale najkvalitetnije i najnaprednije proizvode u bivšoj državi i dan danas žive na staroj slavi. Spali smo na to da od države koja je prizvodila mlazne avione i podmornice danas nemamo ništa i najveći domet nam je sklapanje električnih igračaka u nekoj tamo hali i to se diže u nebesa. Kad netko otvori tvornicu kao što je končar zaposli barem 3k radnika i da im minimalno 6k kuna plaće onda ću ga hvalit kao genijalca.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
zeroname kaže...

Problem je općenito preveliki hype novinara zbog ničega. Isto je i sa Rimcem. Lik zapošljava 300 ljudi na minimalcu nije dao lipe državi a uspoređuje ga se sa bill gatesom jobsom i ostalima. Ako ćemo nekog amerikanca dizat u nebesa onda možemo Henry-a Forda koji je stvorio najpoznatiju i najveću firmu na svijetu napravio revoluciju i za razilu od ostalih jebivetara dao je radnicima duplu plaću. Kad pogledamo na šta smo spali. Država koja je nekada imala ogromnu industirju tvornice od 8000 ljudi hvalimo se likom koji nema niti jednog zaposlenog i još nije lipe uplatio u proračun. Hvalimo se nekakvim genijalcima a nitko ne spominje Končar , Đuro Đaković  i slične firme koje su imale najkvalitetnije i najnaprednije proizvode u bivšoj državi i dan danas žive na staroj slavi. Spali smo na to da od države koja je prizvodila mlazne avione i podmornice danas nemamo ništa i najveći domet nam je sklapanje električnih igračaka u nekoj tamo hali i to se diže u nebesa. Kad netko otvori tvornicu kao što je končar zaposli barem 3k radnika i da im minimalno 6k kuna plaće onda ću ga hvalit kao genijalca.

 Sve stoji, ali to nema nikakve veze sa Gajsakom, a niti bi njegov proizvod bas okarakterizirao bas tako beznacajnim.

 

I dok kod Rimca se jos dade diskutirati, zaliti se na stanje u drzavi i povlaciti paralele na temi o Gajsaku mi se cini potpuno promasenim.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast

Evo povući ću onda sličnu paralelu. Prije par godina na vijestima bio je jedan mislim tada devetneastogodišnjak koji je sa već 17 godina otvorio firmu kupi key i prodaje ključeve slično kao kinguin i g2play stranica mu je čista kopija kinguina jednom je bio na tv-u i pao u zaborav a u bug-u nikad. Ali ima jedno veliko ali ta njegova firma ima 10 milijuna kuna prihoda godišnje što pdorazumjeva plaćanje poreza i ostala davanja. Ajmo sad njega usporedit za gajsakom. Tko je sad tu genijalac. Ne bi hvalio niti jednog niti drugoj ali prvi je ipak uspješni kapitalist koji je uz minimalno uloga pretvorio nešto što stvara 10 mil kuna prihoda.

15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
zeroname kaže...

Evo povući ću onda sličnu paralelu. Prije par godina na vijestima bio je jedan mislim tada devetneastogodišnjak koji je sa već 17 godina otvorio firmu kupi key i prodaje ključeve slično kao kinguin i g2play stranica mu je čista kopija kinguina jednom je bio na tv-u i pao u zaborav a u bug-u nikad. Ali ima jedno veliko ali ta njegova firma ima 10 milijuna kuna prihoda godišnje što pdorazumjeva plaćanje poreza i ostala davanja. Ajmo sad njega usporedit za gajsakom. Tko je sad tu genijalac. Ne bi hvalio niti jednog niti drugoj ali prvi je ipak uspješni kapitalist koji je uz minimalno uloga pretvorio nešto što stvara 10 mil kuna prihoda.

 

Zasto inzistiras na novcu kao mjerilu uspjeha?

 

Meni je ova slika sa Gajsakovih stranica dovoljna da se usudim tvrditi kako je ovo super proizvod.

 

Sto se tice price kako on nista nije napravio i kako je to mogao bilo tko, uputiti cu te na apokrif o Kolumbovom jajetu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
protjeran
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Današnji Jutarnji list. Novinarka složila mobitel za 7 sati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
ridealong kaže...

Današnji Jutarnji list. Novinarka složila mobitel za 7 sati.

 znači 8-godišnje dijete s poteškoćama u razvoju ga može složiti za 4 sata. ;-)

10 godina
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Vječna zavist vlada na našim prostorima, dobro je jedan od kolega napisao "sve će ti oprostit al uspijeh neće".

 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Iako sam bio skeptičan oko poslovne strane ovog projekta, dečki su moje mišljenje apsolutno uništili, i svaka čast. 

 

Sa strane namjene proizvoda, super je, najviše sam bio skeptičan jer su klinci takvi danas da im se ne da ništa osim visit na mobitelu i igrat igrice, no nasreću se čini da ima njih puno koji još uvijek imaju neke interese sa svrhom :)

Da li je bilo govora o prodaji x broja MAKERphone-ova ministarstvu obrazovanja, odnosno školama? Ako da, da li se što realiziralo?

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Nisam siguran da je ovo prava stvar za škole. Malo je skupo s obzirom na to da je praktično u pitanju vežba iz lemljenja "za jednokratnu upotrebu". Ostaje naravno posle mogućnost da se uređaj programira, ali ne znam koji bi bio benefit raditi to baš na ovim uređajima, a ne na nekoj drugoj opremi koju škola možda već ima.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 13:47 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
footballer kaže...

Da li je bilo govora o prodaji x broja MAKERphone-ova ministarstvu obrazovanja, odnosno školama? Ako da, da li se što realiziralo?

 Nije ti to za škole. Za škole ti je bolje nešto poput ovoga: https://www.robomart.com/image/cache/catalog/RM1175/pcb-starter-kit-v-1-soldering-accessories-rm1175-by-robomart-1272-500x500.jpg

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice