Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

poruka: 108
|
čitano: 26.529
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Marketingaš koji je instalirao AdBlocker".
11 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker
 
26 0 hvala 6
12 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Dajte mi nesto razjasnite - nemam problema s iskljucivanjem ad blockera na nekoliko kvalitetnih stranica koje dnevno posjecujem (tu naravno spada i bug), ali ima li uopce koristi za te stranice takva radnja ako ja APSOLUTNO NIKADA necu kliknuti na niti jedan jedini oglas?

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Stvar je vrlo vrlo jednostavna.

 

Trenutno ne želim kupiti mobitel, auto, laptop, itd.

 

I za koji k bi ja trebao gledati reklame, ako ne želim kupiti te proizvode.

 

Reklama može bit uspješna jedino, ako imate telepatske moći.

Imate te moći !?

 

Naravno da nemate i zato je svaka reklama spam, kojeg se mora sasjeći u korijenu bez milosti.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
35 4 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

E nećeš razbojniče!

http://www.soundstream.com/
 
12 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Da pojednostavim definiciju marketinga prof.dr.sc. M. Melera:

 

Oglašavanje: Ćevapi s pivom 20 kn.

Reklama: Sve ostalo

 
31 0 hvala 8
9 godina
neaktivan
offline
Re: Marketingaš koji je instalirao AdBlocker
kerum kaže...

Dajte mi nesto razjasnite - nemam problema s iskljucivanjem ad blockera na nekoliko kvalitetnih stranica koje dnevno posjecujem (tu naravno spada i bug), ali ima li uopce koristi za te stranice takva radnja ako ja APSOLUTNO NIKADA necu kliknuti na niti jedan jedini oglas?

 

Vlastiti banneri: CPP (cijena po prikazu)

AdSense: Bugu ni iz džepa ni u džep

16 godina
neaktivan
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Već sam ranije vajtlistao (???) bug.hr nakon članka o redizajnu bug.hr-a i (mislim) Mirinog apela i obečanja da će biti dobri i pristojni po pitanju oglasa. Inaće se oglušujem na takve zahtjeve, ali Bug mi je prerastao srcu. :)

 

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Probao iskljucit adblocker i reloado bug.hr i popizdio. Upalio sam ga odmah nazad.

Kako mozete reci da oglasi ne smetaju, ako direktno utjecu na layout stranice.

Kad kliknem na vijest zelim prvo vidjet tekst vijesti, a ne da mi prvo dode reklama koja zauzme trecinu ekrana pa moram scrollat i tek onda pocet citat i onda opet u pola teksta naidem na reklamu.

 

Jedino prihvatljivo mjesto za oglas je na dnu clanka, i ispod ketgorije za vezane vijesti, nikad iznad jer to znaci da korisnik mora radit dodatne akcije da bi dosao do onog sto ga zanima.

 
20 2 hvala 0
16 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Ovaj me tekst nakon čitanja asocira na plaćeni oglas?

 

Nažalost (ili na sreću?), nikakvi apeli na svijest i razum neće uroditi plodom. Nemilosrdna borba najprimitivnijim mehanizmima tržišta rezultirat će time da će Bug ili prihvatiti igru, ili biti pojeden. Sudeći po apelu, ovo je drugo vjerojatnije, no nije da se već nisu srozali kriteriji: bilo stručni - više se tekstovi na Bugu uopće ne lektoriraju, zar ne? Bilo povođenjem za "modnim trendovima" - bitcoin?! Ima li rješenja - ne znam - teško je biti optimističan kad se sve urušava. Možda se zakačiti na "državnu sisu" - tražiti nekakve poticaije za pluralizam medija, odbaciti u potpunosti reklame i usmjeriti se samo na ono što je i svrha novinarstva - kontekstualizirano informiranje, stručno i kritički koje ne samo informira nego i obrazuje čitatelja. To će usrećiti one iskonske novinare jer će njihov posao napokon vratiti smisao, a ako publika to neće razumjeti - tko je j*. Uostalom, mediji sami sebi kopaju grob kad se povode za najnižim strastima - vi ujedno i odgajate publiku, a što su površniji i isprazniji sadržaji koje nudite to se reflektira i na vašu publiku koja ih konzumira. I onda se svi zgražaju što živimo u doba plitkosti. Tržište je medije prisililo da idu za kvantitetom, a ne kvalitetom, a ta spirala samo se ubrzava na račun kvantitete. Tako je uostalom u svim područjima - evo, Ryanair je najprofitabilniji avio-prijevoznik :-)

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, "How much for a beer" The bartender looks at him, and says "For you, no charge."
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 10:17 (4ndY).
 
21 2 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Fali opcija "već imam BUG.hr na whitelisti"

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Koristim add blocker i s uzitkom mi je ukljucen na stranicama kao index.hr, net.hr..., medjutim evo na bug.hr mi je odavno iskljucen.

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Marketingaš koji je instalirao AdBlocker
4ndY kaže...

Ovaj me tekst nakon čitanja asocira na plaćeni oglas?

 

 

 

Nije oglas nego zamolba nama manje više redovnim posjetiteljima. I to je legitimno. Ono što mi se ne sviđa je da nisu prihavtili gotovo ništa od primjedbi na novi dizajn osim nešto manje bitnih funkcionalno-kozmetičkih promjena. Pa kad ste nas već pitali onda im je trebalo biti jasno po cca. 80% komentara da nam se dizajn NE sviđa. Ili je to bilo po onom, ako su pohvale - super ako nisu - tko vas šiša. Meni dizajn nije sjeo niti će sjesti jer je naprosto loš da ne ponavljam iz kojih razloga jer su svi navedeni ranije. Tako se možemo postaviti i mi, cijenimo zamolbu ali kako vi cijenite naše mišljenje tako ćemo mi razmotrit skidanje blokera.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Marketingaš koji je instalirao AdBlocker
Ugasit adblocker na stranici na kojoj autori imaju gramatičke greške iz prvog osnovne ili koji ne znaju razliku između oružja i oruđa (railgun članak). Istini za volju, gledam vas samo na mobu i tu nemam adblocker. Otvaranje na kompu ne dolazi u obzir. A ove članke "nismo mi krivi majke mi" neću ni spominjati...
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Ja imam hrpu stranica koje redovito posjecujem i na kojima imam iskljucen adblock (uBlock). Bug je jedan od njih. Iskreno ne smeta me oglas dok je diskretno prikazan, no to redovito nije slucaj. Pop-upovi, oglasi po cijelim stranicama, autoplay videa i muzike... Developeri koji su implementirali takve nacine prikazivanja oglasa sami su krivi za stvaranje adblocka.

 

Cak i veliki google preko youtube-a ne zna prikazati oglas. Onaj iskocni prozorcic s oglasom na krivome je mjestu (dolje u sredini ekrana), redovito prekriva subtitlove i predugo traje. Video oglasi s kojim prekidaju youtube clip obicno dugo traju nikad ne pogode glasnocu i prekidaju video u najnezgodnijem trenutku.

 

Twitch je jos mozda najbolji primjer jer kad se smrzne stream i napravite refresh, twitch prvo izbaci 10 minuta reklamu a vi se pokusavate sto prije vratiti u mozda najuzbudljiviji dio matcha.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Ne treba mi adblock, evolucijski sam se razvio da ni ne primijećujem ni oglase niti naslove tipa "nećete vjerovati što mu se dogodilo", "otvorila je vrata kupaone i dogodilo joj se ovo..". Kad mi neka stranice bubne u facu reklamu u full screenu, odmah ide x i više se nikad ne vraćam tamo. Ovi djeda mrazići i razne telekom tarife koje se vrte lagano sa strane, a neka se vrte. Možda nekog i zanima. Meni ne smeta. Što se BUG-a tiče, nema frke, white lista mi nije ni potrebna jer ne blokiram ništa, vrtite reklame koliko vas volja, ako već nisam izbrojao tridesetak kuna za papirno izdanje, a kopam po vam stranicama i brljavim po forumu, nisam vam donirao ni lipe, niti Olegu dao donaciju za vagabundiranje i probisvijetiranje - neće mi biti teško pustiti vaše oglase da mi se razdragano šarene po zaslonu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 11:54 (ante_etna).
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Nađite si bolji nacin zarade. 

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Od mog ukljucivanja buga na whitelistu ne bi bilo bas neke koristi.

 

Novi dizajn mi je toliko los da sada vecinom loadam direktno bug forum, glavnu stranicu rijetko kad otvorim..

Moj PC  
17 1 hvala 0
12 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Primjeri i screenshotovi iz teksta su vjerojatno s novog Tportala. To sam primijetio prvog dana nakon njihovog redizajna i poslao screenshotove na Facebook. Dakle, njihov sadržaj se od reklama uopće ne vidi, to je nešto strašno, nisam vidio nijedan ozbiljan portal bilo gdje u svijetu da na tako očajan način ima riješene reklame. S druge strane, možda je i namjerno. Poznavajući HT, čak i vrlo vjerojatno.

 

Adblocker imam instaliran već neko vrijeme, ali sam Bug stavio na whitelistu jer reklame zaista ne smetaju. Ponajviše od svega smetaju na hrvatskom internetskom prostoru smetaju me bijedni apeli s porukama i popupovima kojima te pozivaju da isključiš adblocker. Kod takvih odmah odem sa stranice, ne ostajem ni minutu. Najdalje je otišlo jedno od najvećih govana na hrvatskom medijskom prostoru - net.hr, sa svojom nestvarnom porukom "isključite adblocker i pomozite hrvatskom novinarstvu, i mi moramo od nečega živjeti". Dakle, dno novinarstva i leglo clickbaitova apelira da se pomogne hrvatskom novinarstvu. 

Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

adblockeri ne bi nastali kad reklame ne bi bile napast. čisti newton: akcija i reakcija. ja si volim sam potražiti informacije (ili samo podatke) o onome što me zanima. bez ikakvih oglasa i/ili reklama (odn. "sugestija"). postoji tu još niz problema (na osnovi kojih imam ovakav stav i ponašanje): pogledaš oglas, odeš u dućan i - ništa. nema. ili nismo mi to baš tako mislili.  ili da, ali ... itd. poluinformacije (poluistine): isticanje trgovcu/proizvođaču bitnoga ali ne i potencijalnom kupcu. isticanje "pozitivnoga" a skrivanje negativnosti. i ostale devijacije, anomalije (npr. isticanje cijene bez poreza) i smicalice. fak det. u današnje doba adblocker je poput otrova za štakore (koje niste sami nabavili i nisu vam kućni ljubimci). 

 

a postoji i nešto o čemu nitko ne razmišlja: relevantnost medija koji objavljuje oglas/rekljam. meni nije isto ako jednak oglas vidim na bug-u ili net.hr. ne znam zbog čega očekujem da medij stoji iza oglasa koji ti gura pod nos. a nigdje "odricanja od odgovornosti za sadržaj/istinitost poruke". začudo, oglas na npr. net.hr apstrahiram (ako već nije blokiran) a jednak takav na bug-u gledam i doživljavam skros drugojačije. bug je ponekad čak znao dati i svoj stav o nekoj "ponudi", u obliku nekakvog ... hm ... neovisnog napisa (recenzije) i meni je to bitno. bugovci nisu tamo neki već ljudi koji se i te kako kuže u svoj posao i u praksi se preko nekoliko puta potvrdila njihova ocjena. jebiga, meni je to bitno. najlakše je samo nakeljiti reklamu i pokupiti lovu. to čini većina. istražiti malo što se iza reklame skriva drugi je par kobasa. haug. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 13:50 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Imam instaliran adblock ali mi je kompletno disablean, koristim ga većinom za stranice na kojima je navigacija gotovo nemoguća zbog oglasa, bug.hr je daleko od toga :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Marketingaš koji je instalirao AdBlocker
Volio bih vidjeti Melera s dignutom kosom na glavi (oni koji ga znaju znat ce na sto mislim) :)
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Marketingaš koji je instalirao AdBlocker
Ako nisi kupio, onda si prodan. Novac se mora vrtiti. Ako ne pristajes biti prodan, budi spreman poceti placati.
15 godina
neaktivan
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

nikad pa ni onda a i pogotovo sto ste unistili s ovom nakaradom od bugonlinea!
katastrofa od web izdanja niti vise posjecujem od kad ste ga izbacili (odem 1 (slovima: JEDNOM) mjesecno na stranicu i pun mi k***c ovakog web izdanja!

A blocker negasim nikad niti necu jer kak je neko vec napiso ak me sto zanima odem i potrazim sam.

Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Marketingaš koji je instalirao AdBlocker
miki1981 kaže...

Fali opcija "već imam BUG.hr na whitelisti"

 

Hvala! Dodao sam i tu opciju. Smatrao sam kako vas je vrlo mali broj...

Vinko Krištić | BUG Marketing
16 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Eto, dobronamjerni savjet koji vjerojatno nećete poslušati..

 

Na m.bug.hr, kad otvorim članak, vidim oglas prije naslova texta, ista stvar kad otvorim forum temu.


Instant blacklist.

 

Sredite to npr kao što ima arstechinca (jer me vaš mobilni dizajn lagano podsjeća na njih) i sve pet, instant whitelist.

Neka bude oglas koji podsjeća na sliku koja je dio članka, samo da ne bude napadan.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 13:57 (nixass).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Ugasio adblock,ublock,popblock al ovo na slici je i dalje invazivno.

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Moj PC  
17 0 hvala 0
7 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

adblock ne gasim ni na bugu, mislin da reklame ruše kvalitetu svih medija.

sve se vrti oko kolicine klikova ili prostora oglasa pa sad recimo jedan bug u tiskanom izdanju više nema rubriku samogradnja nego ima umjesto toga par punih stranica reklama.
ne vidim smisla u reklamama ako vam fali novaca dignite casopis na 50kn svi koji kupuju svejedno bi kupili i vjerovatno radje dali 15kn više nego gledali reklame.

mozda nisam baš glas razuma jer mene malo previse nerviraju reklame ,tv ne gledam više jer mi nema smisla da na seriju od 45 minuta potrošim sat vremena radi reklama. isto tako mi nema smisla da od 100 stranica buga ima 20 stranica reklama.

Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Ugasio sam Adblock na bug.hr, ali ga nikada neću ugasiti na net.hr, pogotovo zbog pokvarenosti vlasnika sa svojim clickbait naslovima i onda traženjem gašenja adblocka, navedenu stranicu sam blokirao sa svih društvenih mreža, dao im ocjene 1 od 5, jer su im reklame bile nenormalno prenametljive.

Primječujem oglas koji se ne slaže u layout stranice pa evo vam screenshot http://prntscr.com/hoa11p

 

Također ne znam koji sustav oglašavanja koristite, ali kada sam radio na Google AdWords Display kampanje postoji opcija da se oglasi prikazuju prema upisanim pojmovima na Google ili prema posjećenim stranicama na internetu. Pa tako na primjer ne mora bug.hr prikazivati svima oglase o tehnologiji, nego ako određeni posjetitelj voli kuhanje, na bug.hr sa strane mu mogu biti kulinarski oglasi, ako netko voli nogomet, neka mu budu nogometni oglasi.

Pritome će vam narasti CTR (click trough rate), zarada od klika, ali i točnije ćete ciljati svakog posjetitelja baš za ono što ga zanima.

 

P.S. Bavim se web dizajnom i internet marketingom i imam Adblock, Adguard, uBlock, a u jednom trenu sam imao čak i Ghostery (maknuo sam jer mi je maknuo social ikone, tweet, like itd).

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Marketingaš koji je instalirao AdBlocker
dabar_solta_V2 kaže...


ne vidim smisla u reklamama ako vam fali novaca dignite casopis na 50kn svi koji kupuju svejedno bi kupili i vjerovatno radje dali 15kn više nego gledali reklame.

 Iskreno, nebih imao nista protiv, ako bi to smanjlo reklame i podiglo jos kvalitetu gore (koja je i ovako vise nego pristojna).

 

Mozda da napravite jednu anketu, pa da vidimo kako svekoliko pucanstvo dise po tom pitanju?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Marketingaš koji je instalirao AdBlocker

Bez puno filozofije, NE HVALA!

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice