Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv zaključana tema

poruka: 29
|
čitano: 7.964
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv".
16 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Fino je zaradila, neka je

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Uvijek me je interesiralo kako se poslodavac ponaša prema tim ljudima koje sud vrati na posao.

Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Otkazi oboje s ovakvim obrazlozenjem smrde do bola.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
Lil Dice kaže...

Uvijek me je interesiralo kako se poslodavac ponaša prema tim ljudima koje sud vrati na posao.

 -ništa posebnog.. problem je kad se krše odredbe ugovora kao u ovom primjeru i kad se na pogrešan način nekom da otkaz (raskid ugovora.. svaki put ide na štetu-teret one strane koja ugovor krši..). Karikiran primjer iz hac-a (mravak), kriminalac, osuđen, ali kreteni iz no na pogrešan način dali otkaz i izgubili, rezultat kriminalac u zatvoru dobije managerski ugovor-odštetu 1.5m ...

-otkaz može dobiti svaki djelatnik, to uopće nije problem, razlika je kad se promaši pravno, pogrešno i sl. npr osobi na porodiljnom i tad dobiješ ovakvu presudu, plaćanje svega, no već sutra može osoba dobiti isti otkaz.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Eto im kad su ludi pa otvorili predstavništvo u hrvatskoj.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
dejo6 kaže...

Eto im kad su ludi pa otvorili predstavništvo u hrvatskoj.

 

Ludi zbog čega točno? Prekršili su zakon, pravno nisu upravu i kraj priče. Naravno u cijeloj priči, najbitnije je imati dobroga odvjetnika.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
Ja sam dobio mtel (dio Telekom Srbija u BiH) nakon 5 godina i:
- 2 puta Osnovi sud (jednom sam tamo izgubio jer su kupili sudiju),
- 2 puta Viši sud,
- jednom Vrhovnom sudu
Zvuči zamorno ali nije jer to sve advokat ganja i potpuno je besplatno.
Naravno, ne mislim se vraćati, jer sam prije 2 godine našao posao u Austriji u struci
Svima savjetejem, da ne poginju glavu nego da znaju da imaju svoja prava.
 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
Pa nebu se ni vracala, dobila bu placu za tih 8 godina.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

I dionice s kojima moze pametnim ulaganjima ostvariti dobar profit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Ono kad ti odjednom kapne par milijuna na račun :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
idelac kaže...

Ono kad ti odjednom kapne par milijuna na račun :)

 A ono, poznavajući hrvatsko pravosuđe nije sigurno sjedila doma i čekala. 8 godina ganjanja odvjetnika, papira i gluposti te sigurno zamori u nekom trenutku.

Red tuge, red bijesa
15 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

ma nema ljepšeg početka vikenda nego kad netko neku od korporacijetina opali po 3,14čki i to tamo gdje jedino i boli: po lovi. posebno ovakve uhljebske filijale u slijepim crijevima svijeta, koje parazitiraju k'o krpelji e ne bi li se na miru bavili mobingom zaposlenika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
fredii kaže...
dejo6 kaže...

Eto im kad su ludi pa otvorili predstavništvo u hrvatskoj.

 

Ludi zbog čega točno? Prekršili su zakon, pravno nisu upravu i kraj priče. Naravno u cijeloj priči, najbitnije je imati dobroga odvjetnika.

 Ludi su što dolaze u državu gdje postoje takvi zakoni. Hrvatska ima najrepresivniji zakon o radu u EU.

15 godina
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
dejo6 kaže...

 Ludi su što dolaze u državu gdje postoje takvi zakoni. Hrvatska ima najrepresivniji zakon o radu u EU.

 tako je! trebali su ostati u kongu i ostalim državama gdje "višak" zaposlenika jednostavno smaknu. prvo ih, kao, zaposliš, a sve zato da bi imao na kome vježbati pucanje preko vikenda. nama treba društvo u kojem su svi direktori (sad se već tak ponašaju) i samo se dijeli profit. kakvi crni zaposlenici?! kome to treba uopće! 

 

zapravo, čudi me uopće da je u nas itko išta počinio po zakonskim osnovama (mislim, neka je ali to je kap u oceanu). a propos ms-a, koji će q uopće ovdje? epla nema. shvatio je da bagru baš ne šmekamo. imamo svoju. ne treba nam uvozna. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
dejo6 kaže...
fredii kaže...
dejo6 kaže...

Eto im kad su ludi pa otvorili predstavništvo u hrvatskoj.

 

Ludi zbog čega točno? Prekršili su zakon, pravno nisu upravu i kraj priče. Naravno u cijeloj priči, najbitnije je imati dobroga odvjetnika.

 Ludi su što dolaze u državu gdje postoje takvi zakoni. Hrvatska ima najrepresivniji zakon o radu u EU.

 

Hajde odi u Švabiju pa napravi to što su oni napravili! Isto će ti se dogoditi, a može se dogoditi i obrnuto, dakako. Naglašavam: Bitno je imati dobroga odvjetnika. 


I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
dejo6 kaže...

 Ludi su što dolaze u državu gdje postoje takvi zakoni. Hrvatska ima najrepresivniji zakon o radu u EU.

Na papiru ima, u praksi se baš i ne provodi jer je naše zakonodavstvo vođeno logikom "ako se zakon ne provodi, treba ga postrožiti".

 

S druge strane, nisu Švicarska i Danska uspješne jer imaju liberalni zakon o radu, već imaju liberalni zakon o radu jer nemaju potrebu radnika štititi u uspješnom gospodarstvu - činjenica da je radnik slobodan otići i da će naći posao u roku keks je efikasnija zaštita radničkih prava od bilo kojeg zakona.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s

Al s ovakvim zakonima kakve mi imamo nećemo nikad doći do uspješnog gospodarstva. Treba samo pogledati što je Irska napravila da postane uspješna i to kopirati, samo što bi većina stanovništva bila protiv takvih reformi.

16 godina
neaktivan
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Radnik je i bez parničenja sitna buranija. Što bi sad trebalo...još pojednostavit proces eliminacije jer se nekome digne u kadrovskoj?  

Jeste primjetili kada čitate vijesti sa zapada (pa i ovdje IT vijesti)....

Tesla nogira xy-tisuća jer projekcije kažu da se neće ostvarit bla-bla...pa Intel ,pa xy glomazni generator profita... radnici su samo broj i tamo je očito sasvim normalna radnja

 

 

..(ogradimo se od uljanika ,majeva i sličnih..da ne bi neko mislio da je to ok postupanje za radnike)...

u ovom slučaju se radi o HR teritoriju gdje se primjenjuje HR zakon  o radu i pravosuđe je odlučilo što je odlučilo...jedini horor je obvezna žurnost radnog spora (8 godina).

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
dejo6 kaže...

Al s ovakvim zakonima kakve mi imamo nećemo nikad doći do uspješnog gospodarstva. Treba samo pogledati što je Irska napravila da postane uspješna i to kopirati, samo što bi većina stanovništva bila protiv takvih reformi.

Uz ovoliko porezno opterećenje, poreznu i pravnu nesigurnost, ogromnu birokraciju koja je sama sebi svrha i usporava ili blokira bilo kakvu inicijativu, korumpirane službenike koji neće mrdnuti prstom dok ne kapne para i slično, da ukinemo radnička prava općenito, te ništa drugo ne promijenimo, i dalje ne bismo došli do uspješnog gospodarstva. Takav potez bi privukao samo one najprljavije i najpohlepnije korporacije koje bi naše radnike vidjele na isti način na koji smo mi prije 20 godina gledali Kineze, a naš okoliš kao odlagalište (inspekciji kinta, radniku ako zucne noga).

 

Ako je u čaši govno, džabe ti je stavljati trešnju na vrh.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

8 godina je bilo potrebno da se dokaže nezakoniti otkaz??? Pa tko je rastegao proces na 8 godina, sud ili poslodavac? I onda je poslodavac dužan isplatiti naknade za izgubljene mjesečne plaće, te dodijeliti dionice i dividende za proteklih osam godina, kao da je ostala uposlena. WTF??

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Na žalost, i hrvatski poslodavci su isto pomalo specifični,  a ne samo naš zakon o radu...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Da, ocito je otkaz bio protupravan. Ali bas me zanima sta se dogadalo ‘iza kulisa’. 

A nije li i interesantno da se istovremeno i njen muz spori sa MS-om i u istoj je situaciji? To fkt smrdi. 

Inace, slazem se da radnike treba zastititi i nije mi narocito zao ovih korporacija. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Ovo je kapitalizam. Poslodavac ne bi trebao ništa objašnjavat radniku kojem misli dati otkaz. Mene iznenađuju situacije gdje se otkazani čude i smatraju da imaju neka prava.

Ako ne rade u državnoj firmi i nisu dobili otkaz protivan temeljnim ustavnim pravima, ne vidim razloga zašto bi poslodavac bio obavezan držati ikoga na radnom mjestu.

 
2 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
freman kaže...

- Ovo je kapitalizam.

 

 

- Poslodavac ne bi trebao ništa objašnjavat radniku kojem misli dati otkaz.

 

- Mene iznenađuju situacije gdje se otkazani čude i smatraju da imaju neka prava.

 

- ne vidim razloga zašto bi poslodavac bio obavezan držati ikoga na radnom mjestu.

 Ja sam ovaj post razdvojio na 4 dijela jer je još degutantniji za osjetila.

Zamislite koji je blagoslov u ovakvih se zaposlit...

Predlažem da razradimo popis sa još 50 točaka...ima toga dosta...najsočnije je sa ženama...

- misliš li rađat kod mene kapitaliste

- koliko se zadržavaš u zahodu glede uložaka..vrijeme je novac

 

. ..da se primjetit da dosta rafalnih likvidacija po bepućima američkog kapitalizma nije samo po školama, već se uglavnom svodi na to da poniženi šljaker pokosi poslodavca koji prakticiraju 4 citirane točke.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
freman kaže...

Ovo je kapitalizam. Poslodavac ne bi trebao ništa objašnjavat radniku kojem misli dati otkaz. Mene iznenađuju situacije gdje se otkazani čude i smatraju da imaju neka prava.

Ako ne rade u državnoj firmi i nisu dobili otkaz protivan temeljnim ustavnim pravima, ne vidim razloga zašto bi poslodavac bio obavezan držati ikoga na radnom mjestu.

Ajmo na trenutak zaboraviti na sve dalekosežne posljedice takvog razmišljanja po društvo i skoncentrirati se na interes korporacije:

 

- Misliš da se jednoj korporaciji isplati mijenjati radnika ukoliko isti radnik, u kojeg je već uložila određena sredstva, može biti produktivniji? Ako radnika upozoravaš na greške i tražiš od njega da ispravi određena pogrešna pristupanja poslu, a on to ne napravi, imaš osnovan razlog za otkaz zbog greške radnika, a ako ispravi, na dobitku si.

 

- Misliš da je dugoročno za korporaciju dobro da nekakav šef iz srednjeg managementa može otpustiti radnika kako bi time zaštitio svoju nesposobnu guzicu? S jedne strane, taj nije u stanju detektirati problem i uputiti radnika da ispravi svoje ponašanje, nije sposoban za svoju poziciju, a to može dosta dugo skrivati otpuštanjem radnika i time uzrokovati štetu, a s druge strane, može otpuštati radnike koji su produktivni, ali predstavljaju opasnost za njegovu poziciju.

 

Dakle, situacija u kojoj radnik dobije otkaz, bez da je prethodno bio upozoren na greške koje radi i bez da je zatraženo od njega da se popravi nije poželjna ni za društvo, ni za radnika, ni za korporaciju, osim ako se radi o preustroju, smanjenju obima posla ili financijskoj krizi u kojoj korporacija to radi da bi se zaštitila, a što se lako dokaže.

 

U konkretnom slučaju, u Bug-u nedostaje nekoliko ključnih informacija: nije samo dobit utjecala na odluku suda, već činjenica da nije bilo drugih otpuštanja u isto vrijeme, već je Microsoft zapošljavao ljude. Ne možeš nekome dati otkaz zbog uštede dok zapošljavaš nove ljude na istu ili slične pozicije. Netko je odlučio krenuti prečacem i vratilo mu se u facu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
Korporacije nisu same sebi svrha, nego služe kao netko tko proizvodi dobra i zapošljava ljude. I proizvodi i zaposlenja, kao nešto što utječe na dobrobit ljudi, podliježu regulativi. Niti možeš staviti proizvod na tržište bez da udovoljava određenim uvjetima, niti to možeš učiniti s radnim mjestom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
Visak kaže...
Korporacije nisu same sebi svrha, nego služe kao netko tko proizvodi dobra i zapošljava ljude. I proizvodi i zaposlenja, kao nešto što utječe na dobrobit ljudi, podliježu regulativi. Niti možeš staviti proizvod na tržište bez da udovoljava određenim uvjetima, niti to možeš učiniti s radnim mjestom.

 Kakva socijalistička trabunjanja. Ti bi otvorio firmu da doprineseš općem blagostanju, pa šta onda čekaš?? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s
Svako poduzeće posluje unutar društvenih okvira koji se propisuju zakonom. Možeš sam napraviti 1000 pari cipela ili televizora i nitko te neće ništa pitati, ali onog trenutka kada poželiš prodati te proizvode ulaziš u interakciju s drugim subjektima u tom društvu i moraš zadovoljiti neka pravila. Isto tako ako želiš zaposliti neke ljude iz društva moraš zadovoljiti određena pravila. U suprotnom odi na pusti otok i pokušaj se tamo obogatiti. Ako posluješ i prosperiraš zahvaljujući društvu oko tebe onda imaš i neke obaveze prema tom društvu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Microsoft Hrvatska izgubio višegodišnji spor s biv

Otišli ste, ponovo, off topic i neki su uspjeli stići i do socijalizma i kapitalizma i razvijaju svoje ekonomske teorije kao da je to tema teksta koji komentiraju.

Nemojte. 

Također, izbjegavajte riječi poput "trabubnjanje" i slične omalovažavajuće termine kada komentirate tuđe postove jer ćete biti kažnjeni. Koga doma nisu naučili osnovama pristojnosti neka prouči pravila foruma prije nego se odluči komentirati i raspravljati. 


This space for rent!
 
1 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice