Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

poruka: 13
|
čitano: 4.795
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za ".
15 godina
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

koje reketarenje! prvo onemoguće instaliranje starijih verzija, a onda ucjenjuju s novima. ma nabijem ih na svih 10 (i svaki build). neš' majci, bagro zapadnoindijska nečasna. nadella, blow me (for only USD 99,99 + VAT, where applicable). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 9:04 (Ajar).
Moj PC  
25 0 hvala 4
16 godina
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

balkanska verzija: piraterija 3000

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 21:12 (Korny1603987).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci
Hm, hoće li zemlje zapadnog balkana i dalje imati 100% popust za neprofesionalnu (home) uporabu?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

Hoce li to biti jeftinije od trenutnih pro licenci, to je najbitniji podatak. (Računajući i cijenu deaktivacije S moda naravno)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

Ništa ovdje meni nije jasno 

MISCREATED
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

haha, ovo je kao da na benzinskoj imaju jednu cijenu za peglicu a drugu za merđu. Zanima me kako su oni to pravno osmislili obzirom da isti proizvod prodaju po različitoj cijeni. Jer koliko sam shvatio radi se o istom softwareu samo se licenca razlikuje. Kupiš lonac u trgovini u kojem smiješ samo kuhati juhu, ako želiš kuhati krumpire moraš doplatit. Čiji je onda uopće lonac?

Moj PC  
2 1 hvala 1
16 godina
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

Pretpostavljam da se ta pravila odnose samo na OEM verzije? Jer vidim da se radi o cijenama za proizvođače.

King in the castle, king in the castle ...
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

Ne znam koliko ce ovo pogoditi krajnje potrosace, ali osobno ne bih dao vise od 20 EUR za OS.

Na kraju krajeva, to je samo infrastruktura po kojoj aplikacije laufaju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

Morati ću pisati još 1 faks za licenciranje. 

 

Magistar licenciranja sa valjanošću diplome od maksimalno godinu dana ako se uzme +diploma paket inaće 6 mjeseci ili 4 ovisno broju nedjelja u 7 mjesecu gdje je refernetna godina godina rođenja Windowsa XP. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 14:11 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

.. svemogući PR odjel, lobotomizirano, ali čim je u pitanju novac (zarada), tad je to ok..

-intel čačka s istom idejom, prodati cpu pa po želji-cijeni otključavati jezgre-funkcionalsnosti.. no to je HW i cijena, ima neke logike (slično je npr TV kanali.. dodatni paketi bilo čega, ali ipak logičnije za neke oblike pretplate, ne za jednokratnu kupnju, tj način kako bi intel baypasao dilere-posrednike (njihove marže) i direktno kupcu naplatio-otključao, nije baš jasan.. intel nije maloprodaja.

 

no za soft, naplaćivati 'snagu' je idiotizam.. pa opet, kad usporedimo s npr igrama-DLC i sve što se plaća, tad je i to normalno, kao što je za server OS normalno (i po klasama, standard, adv..). No ako se dobro pročačkaju zakoni, tad je ovo vezanje cijene OS-softa uz HW (treća firma-proizvođač) vjerojatno nedozvoljeno, nelogično, neizvedivo (porezno-pravno-knjigovodstveno).. a zapravo, vjerojatno nas se čitava tema ne tiče, kao kranje korisnike.. nego se tiče OEMa, tj po kojoj cijeni će njima prodavati oem-licence, ne više paušalno ili po diagonali ekrana (tablet) nego po snazi računala. Možda za kranjeg kupca, free ili sporedno, možda duplo skuplje računalo na polici.. tko s kojim dijelom sudjeluje u cijeni takvog računala (maloprodaja)?.. država 25%, marže distributer-trgovina još toliko.. tako da pitanje koliko će to i hoće li uopće utjecati za juzer-domestikusa. Možda kao što je porez na medije-zamp utjecao na hdd-cd-stikiće.. a dio su računala.

 

kako bi to MS naplaćivao kupcu? nikako... a cijena u maloprodaji nije baš linearno cijena ulaznih troškova, npr apple/samsung velika razlika u margini.

ako usporedimo s net neutralnošću, tad opet MS nema što cjenkati se.. tj pto ga briga na koji HW (snagu) će netko nešto instalirati.. cijena licence je ionako proizvoljna. Ako misle da je niska, nega je povise bez ovakvih PRovskih izmotavanja ili nek ove vijesti budu izbačene jer se tiču direktne podogbe dva proizvođača, ne tržišta-kranjih kupaca.. tj kao cijena nafte, svega, pa opet ne čitamo o takvim odnosima osim za apple (jer je the vijest, uz bitcoin i sesetre kardasijanke..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci

@jozef

Lonac kupnjom postaje tvoj i mozes kuhati u njemu kaj zelis.

Plaćanjem licence nisi postao vlasnik windowsa nego samo korisnik ( vidi eulu ) i ms ti u svakom trenutku moze ukinuti tu licencu ako krsis neka njihova pravila koristenja i sl...
16 godina
offline
Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci za

Bolje da naplačuju po članu obitelji. Ako imas dvoje djece platis 50$ po djetetu za pro licencu. Ako hočeš ultimate verziju daš im prvorođeno dijete. Ne znam brate više osim da su postali odvratna kompanija kao i onaj odvratni Apple. Sve što se vise priblizavaju toj granici vrijednosti kompanije od 1000 miljardi sve su više proždrljiviji,odvratniji i ljigaviji. Kao da u upravnom odboru sjedi skupina vampira ili ljudi guštera koji sisaju novac umjesto krvi i smišljaju strategije za dominaciju planete. 

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft ima novu organizaciju Win 10 licenci
Romano kaže...

Bolje da naplačuju po članu obitelji. Ako imas dvoje djece platis 50$ po djetetu za pro licencu. Ako hočeš ultimate verziju daš im prvorođeno dijete. Ne znam brate više osim da su postali odvratna kompanija kao i onaj odvratni Apple. Sve što se vise priblizavaju toj granici vrijednosti kompanije od 1000 miljardi sve su više proždrljiviji,odvratniji i ljigaviji. Kao da u upravnom odboru sjedi skupina vampira ili ljudi guštera koji sisaju novac umjesto krvi i smišljaju strategije za dominaciju planete. 

 Staviš linux i sačuvaš prvo i drugorođeno dijete bez problema, korporacije nisu osnovane kao humanitarna društva, ali eto ne  moraš koristiti njihove usluge (osim struje vode i sl.)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice