Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

poruka: 38
|
čitano: 6.708
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10".
6 godina
protjeran
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Je li ikoga briga?

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 6:26 (Mary Sue).
 
15 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
Mary Sue kaže...

Je li ikoga briga?

 

Je, onu dvojicu što su se međusobno dopisivali koristeći My People. 

13 godina
neaktivan
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Ne mogu da vjerujem da Windows 10 1809 nije na listi za najgori proizvod godine! Vjerovatno vas Microsoft dobro plaća.

 
8 6 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
To nije proizvod...
@ da su se potrudili oko integracije s Messengerož i sličnim aplikacijama onda bi možda i uspjelo
14 godina
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Pretpostavljam da ću za ovu izjavu dobiti gomilu td-ova, ali meni moj Win 10 radi kako treba, nemam s njim nikakvih problema, a ono što mi ne treba, kao npr. My People jednostavno ignoriram i gotova priča.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
33 1 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

.. ms maltretira korisnike sučeljem (start), appsima za mobilnu platformu, svačim/smećem, ali se nakon nekog vremena ispravi. Ono što se sad primjećuje je i datum/oznaka umjesto 1903 bit će 19H1 (..?). Napokon? Umjesto besmislenog forsiranja datuma kojeg se ne mogu pridržavati zbog problema koje sami stvore kemijanjem i pacerskim greškama. Dobro je što nankon nekog vremena odustanu od gluparija, ali zabrinjava količina gluparija koje uvedu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Ja osobno nikad zadovoljniji za Windowsima, nikakvih problema oko ikakvih updejta na oba kompa doma... za mene dosada najkompletniji win

 

A opciju My People sam samo dao na disabled i gotovo, ionako je nitko ne koristi tako da nema ništa od toga. Integracija sa drugim mesnđerima kao Fjesbukov, whatsup, viber sigurno neće nikad bit moguća iako bi to bila vrhunska stvar.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
Dex.pwn kaže...
To nije proizvod...
@ da su se potrudili oko integracije s Messengerož i sličnim aplikacijama onda bi možda i uspjelo

 

učo kaže...

Pretpostavljam da ću za ovu izjavu dobiti gomilu td-ova, ali meni moj Win 10 radi kako treba, nemam s njim nikakvih problema, a ono što mi ne treba, kao npr. My People jednostavno ignoriram i gotova priča.

 

Nećeš dobiti niti jedan TD, jer sve si ispravno rekao. I kao što je gore citirani kolega rekao da su se uspjeli itegrirati sa ostalim oplikacijama možda bi i uspjelo.

Kao Insider korisnik Wondowsa (18298 trenutni Build) ćesto sam pokušao da vidim šta radi People i kontam ovako: "pa ovo su kontakti, još samo da se sve uspjeva integrirati sa Messengerom, Viberom, WhatsAppom i ostalim, ne mora mi se ostali programčići ni paliti"... 

Ali... koo što gore kolega reče jednostavno se nisu potrudili.

7 godina
protjeran
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Bila je zgodna opcija dok je na Windows Mobileu radila integracija - pa si mogao direkto pristupiti kontaktu s mobitela,

i SMS-ati, nazvati, sto si htio.

 

Pa su onda razvili dodatak za Windows Mobile uredjaje. Pa i to bacili u vodu i razvili aplikaciju za spajanje Androida i iPhonea,

i zaboravili skroz za Windows Mobile.

 

Tako da vec odavno ne zalim za time.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Uopce neznam da sam to vidio.

Gale
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
Najviše bi leglo da se Mess i Wapp mogu koristiti s time. No mess je na Windowsu zapušten(blago rečeno) a Wapp nije UWP aplikacija, tako da ništa ni od toga.. Za Viber sam pre mlad 😜😁
13 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
ihush kaže...

.. ms maltretira korisnike sučeljem (start), appsima za mobilnu platformu, svačim/smećem, ali se nakon nekog vremena ispravi. Ono što se sad primjećuje je i datum/oznaka umjesto 1903 bit će 19H1 (..?). Napokon? Umjesto besmislenog forsiranja datuma kojeg se ne mogu pridržavati zbog problema koje sami stvore kemijanjem i pacerskim greškama. Dobro je što nankon nekog vremena odustanu od gluparija, ali zabrinjava količina gluparija koje uvedu.

Ako je vjerovati ChangeWindows.org, stranici koja daje informacije o trenutnim dostupnim verzijama Windowsa; 19H1 je kodno ime, a 1903 je verzija. Dakle, 19H1 najvjerovatnije stoji umjesto Redstone.

 

Ne znam što se događa, ali izgleda kao da je Microsoft napokon počeo slušati korisnike.

Recimo;

 

Da; problemi se još uvijek pojavljuju, ažuriranja su često problematična i biti će problematična sve dok ne bude detaljnijeg testiranja i dok se ne prestane s forsiranjem novih mogućnosti koje nitko ne želi koristiti. Ali uz male korake, vjerujem da Microsoft Windows 10 može učiniti puno boljim sustavom i s manje bugova. 😊

 

Još kada bi prestali slati Windows 10 s onim smećem od sponzoriranih aplikacija i bez oglasa (pa makar i samo u Pro verziji), Windows 10 bi bio još bolji sustav... 🙄

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 12:00 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
Marko :D kaže...

Ako je vjerovati ChangeWindows.org, stranici koja daje informacije o trenutnim dostupnim verzijama Windowsa; 19H1 je kodno ime, a 1903 je verzija. Dakle, 19H1 najvjerovatnije stoji umjesto Redstone.

 

Ne znam što se događa, ali izgleda kao da je Microsoft napokon počeo slušati korisnike.

Recimo;

  • ekipa se žalila...

 jel' se tko žalio na prikupljanje korisničkih podataka?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window

Naravno da da, Microsoft je onda napravio cijelu listu što se prikuplja koju nitko ne razumije i izdao Windows Diagnostic Data Viewer koji pokazuje sve što odlazi Microsoftu što opet nitko ne razumije. Iskreno, i ja bih bio najsretniji da postoji opcija koja to kompletno isključuje. Trenutno, jedino što možeš je pokušati blokirati što više preko programa kao što su O&O ShutUp10. Windows 10 je točnije usluga koja se nadopunjava konstantnim ažuriranjima i upravo zbog toga je tu telemetrija (iako mi nije jasno zašto je sada telemetrija prisutna u prethodnim verzijama OS-a koje se više ne razvijaju, ali to su već druge teorije). 

 

Ti možeš pokušati blokirati sve Microsoftove domene preko rutera, ali Windows će ti jednostavno prestati s radom - puno će se više smrzavati i biti sporiji jer će konstantno pokušavati poslati podatke, a destinacija će biti nedostupna.

 

Kad smo već kod privatnosti, nedavno je netko na Redditu primjetio da iako je u postavkama isključen activity history, podaci se i dalje šalju Microsoftu i pohranjuju u korisničkom računu (klik). Iz Microsofta su rekli kako se tu dodaje aktivnost iz svih aplikacija, ne samo iz Windows 10 i da se radi o krivom odabiru riječi (klik). 🙂

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 12:22 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
dzemox kaže...

Ne mogu da vjerujem da Windows 10 1809 nije na listi za najgori proizvod godine! Vjerovatno vas Microsoft dobro plaća.

 Još boli ha :)

 

Nego ihush, vjerovatno je 19H1 (half 1) tako da se i dalje ograničavaju na prvu polovicu iduće godine. Sad će to brzo, a gomila novih stvari i bugova će biti otkrivena baš u tjednu izdavanja ... Šta ti očekuješ softver bez bugova ili izdavanje kad se sve ispegla (nikad)?

Mislim, dakle half adder
7 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
Marko :D kaže...

Ti možeš pokušati blokirati sve Microsoftove domene preko rutera, ali Windows će ti onda jednostavno prestati s radom?

 a da? jesi li probao? a akamai...?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 12:27 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Na jednom od tih twitova ....telemetry control panel :)

 

Mislim, dakle half adder
 
7 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Prijeći ću na Desetku TEK i JEDINO kada se zadovolje sljedeći uvjeti:

 

- mogućnost potpunog gašenja nadogradnji (nativno, ne ubijanjem servisa)

- mogućnost potpunog gašenja UAC-a (kao na Sedmici, a ne da za sve treba run as admin)

- mogućnost gašenja lock screena (da se ne pojavljuje nakon sleepa, šta će mi ako nemam password)

- mogućnost uklanjanja većine universal appova (da se dosegne razina debloata kao na LTSC-u)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 12:51 (AKosir1990).
 
1 2 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Sve od toga je vec moguce. Ono najbitnije si zaboravio, a to je "telemetrija" tj. Microsoftovo spijuniranje,

nije moguce iskljuciti, nego samo "smanjiti" kolicinu.

 

Jos nitko nije uspio uzeti Kineske Windowse 10 i staviti Engleski pack,

onda bi imao LTSB bez telemetrije, jer i LTSB ima telemetriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window

Da, ali i na običnoj LTSB odnosno LTSC verziji postavke koje isključuju telemetriju stvarno rade.

 

https://twitter.com/m8urnett/status/869271985762652161

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 13:20 (Marko :D).
7 godina
protjeran
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Ja koristim onu skriptu sto deinstalira cijeli Windows Defender, koji mi ne treba,

i onda je vec sve puno bolje. Ne treba mi Defender na Windows Serveru i LTSB OS-u koji rade kao server,

nikad se ne iskljucuju, i cije licence kostaju ko svetog petra muda. Ako je tako, onda zelim moci prilagodit kako ja zelim,

a ne kako MS zeli. Inace, postoji i skripta za LSTB da doda ponovno market i live appove. Tako da nije tocno

da se ne moze to napravit i za krajnje korisnike - jednostavno MS to ne zeli, nego zeli da budemo njihovi Beta testeri za dzabe,

tj. da im jos mi platilo za to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
ihush kaže...

.. ms maltretira korisnike sučeljem (start), appsima za mobilnu platformu, svačim/smećem, ali se nakon nekog vremena ispravi. Ono što se sad primjećuje je i datum/oznaka umjesto 1903 bit će 19H1 (..?). Napokon? Umjesto besmislenog forsiranja datuma kojeg se ne mogu pridržavati zbog problema koje sami stvore kemijanjem i pacerskim greškama. Dobro je što nankon nekog vremena odustanu od gluparija, ali zabrinjava količina gluparija koje uvedu.

ne!

 

19H1 je kodno ime za sljedece win, kao sto su prethodna kodna imena bila Redstone 1-5 i Threshold 1-2 prije toga.

 

19H1 ce se sluzbeno zvat Windows 10, version 1903.

13 godina
neaktivan
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Jel ima neko info ako/kad bi mogla doc podrska za tabove u exploreru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
Marko :D kaže...
ihush kaže...

.. ms maltretira korisnike sučeljem (start), appsima za mobilnu platformu, svačim/smećem, ali se nakon nekog vremena ispravi. Ono što se sad primjećuje je i datum/oznaka umjesto 1903 bit će 19H1 (..?). Napokon? Umjesto besmislenog forsiranja datuma kojeg se ne mogu pridržavati zbog problema koje sami stvore kemijanjem i pacerskim greškama. Dobro je što nankon nekog vremena odustanu od gluparija, ali zabrinjava količina gluparija koje uvedu.

Ako je vjerovati ChangeWindows.org, stranici koja daje informacije o trenutnim dostupnim verzijama Windowsa; 19H1 je kodno ime, a 1903 je verzija. Dakle, 19H1 najvjerovatnije stoji umjesto Redstone.

 

Ne znam što se događa, ali izgleda kao da je Microsoft napokon počeo slušati korisnike.

Recimo;

 

Da; problemi se još uvijek pojavljuju, ažuriranja su često problematična i biti će problematična sve dok ne bude detaljnijeg testiranja i dok se ne prestane s forsiranjem novih mogućnosti koje nitko ne želi koristiti. Ali uz male korake, vjerujem da Microsoft Windows 10 može učiniti puno boljim sustavom i s manje bugova. 😊

 

 

Još kada bi prestali slati Windows 10 s onim smećem od sponzoriranih aplikacija i bez oglasa (pa makar i samo u Pro verziji), Windows 10 bi bio još bolji sustav... 🙄

 

Za početak bi bilo dovoljno da na j3b3nu Pro verziju ne stavljaju sve one 3.14izdarije od igara, xbox-a ... mislim Pro!!!

za poslovne korisnike je to nepotrebno, tj čak nepoželjno

 

US server keke013#2101
16 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window
Da, taj People sam iskljucivao odmah po instalaciji, a ovo za igrice i slicne idiotarije je zbilja iritirajuce. To daje totalnu neozbiljnost tom OS-u.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

a koju verziju svi pirati "kupuju" ?

Pro verziju, dal preko kms ili ebay key .. svi idu na pro

jer zašto bi kupio home kad mozes pro

Zato i guraju sve u pro, da barem negdje omaste brk

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft odlučio izbaciti My People iz Window

Home koriste samo oni koji su ga dobili s računalom.

12 godina
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

odlicna ideja ali ne do kraja sprovedena. Da su integrisali sa whatsappom, viberom, messengerom, SMS servisom, onda bi koristio.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft odlučio izbaciti My People iz Windows 10

Vidim Microsoft nam sprema uzbudljivu iducu godinu.

 

apgrejd Notepada, uklanjanje My Peoplesa.......

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice