Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

poruka: 17
|
čitano: 7.447
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft sprema veliki redizajn Office programa".
15 godina
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

povodom ovoga, jedan aktualan:

 

Koliko je programera Microsofta potrebno za promjenu žarulje?

Ni jedan: oni mrak proglase standardom.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
26 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

joj ne

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft sprema veliki redizajn Office progra
Bubnjevi i fanfare.... senzacionalna PROMJENA FONTA i boje.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

Mene samo zanima kako ribon/alatnu traku staviti sa strane. Na 4:3 monitorima ta pozicija je još kako tako prihvatljiva ali na 16:9 ili još širima i u recimo wordu želim je imati sa strane...

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

Na mom laptopu Office 2016, na nastavničkom računalu Office 2010, u udžbeniku Office 2010, na učeničkim računalima Office 2007, na pokojem 2010, na pokojem 2003 (XP mašine), djeca uštimana u stav "ja to ionako znam" - zabava zagarantirana, pa sve je to Ofis, ne?

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

Postavlja se pitanje:

 

Je li Office naš ili Microsoftov?

3 - naš
21 - Microsoftov
42
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft sprema veliki redizajn Office progra
Najte vi protiv my ofis! 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

Sve mi se čini da ću završit na LibreeOffice-u

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

Taj Ribbon je užasno rješenje. Pogotovo kad su DevExpress i Telerik napravili klon komponente i onda se očekivalo da svaka aplikacija ima tako organiziran toolbar.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft sprema veliki redizajn Office progra

> "kada smo se svi već navikli na "ribbone" u Office aplikacijama, Microsoft ih je odlučio – sasvim promijeniti."

TKO se navikao? Sandro i apologeti su vjerojatno plakali i za Clippyem.

Vezano uz dotičnog virt-asistenta i skandal š njime, nakon najave dinamičkih AI ribbona, "koji upravo znaju što vam treba" i pred nosom vam mijenjaju sadržaj, ljudi su masovno počeli vikati "Vratite nam Clippya natrag!". 

Dijelom u šali, dijelom do toga da je isti ponekad bio koristan, ponekad zabavan, a za ostalo ga se ipak dalo isključiti.
No dio njih to traži jer je Clippy uglavnom bio beskoristan ali - glup. Benigan.
Prepustiti pak dinamiku izgleda sučelja Microsoftovom AI zvuči... bar zabrinjavajuće. Jedan od vidljivijih MS AI eksperimenata je njihov AI bot Ray, koji se u 24 sata pretvorio u rasističkog zlostavljača.
Twitter taught Microsoft’s AI chatbot to be a racist asshole in less than a day
https://www.theverge.com/2016/3/24/11297050/tay-microsoft-chatbot-racist
Here Are the Microsoft Twitter Bot’s Craziest Racist Rants
https://gizmodo.com/here-are-the-microsoft-twitter-bot-s-craziest-racist-ra-1766820160
Ono što pak MS planira je istrenirati vašeg privatnog AI "zlostavljača". Koji će, valjda, istrenirati korisnike "za ono što baš i upravo žele".

 

Adaptacija je pak planirana tako da će Word online korisnici biti prvi beta testeri (free of charge, naravno). Nema lijepše nego platiti da nekome budeš pokusni kunić.

Od drugih "novosti" vezano uz Office jest da i dalje vrludaju sa vlastitim smjernicama.
Kad "Technical Program Manager for Microsoft Web Platform" objavi da će Office 365 uskoro biti kompletno prebačen ("prepisan") na JAVASCRIPT, pa onda demantira sebe i - optuži Twitter za guranje vlastitih riječi u vlastita usta, to u kretenizmu već graniči sa kolindiranjem oko temeljnih sloboda EU (i pobijanjem izrečenog).
Naime developeri su počeli vrištati da je to naznaka da MS napušta C++ / C#.
https://twitter.com/TheLarkInn/status/1006746626617008128
https://mspoweruser.com/no-microsoft-is-not-rewriting-office-in-javascript/

 

I onda da kaos bude veći, nakon što je MS nedavno najavio prebacivanje i adaptaciju bitnih aplikacija u PWA (Progressive Web Applications):

We believe PWAs are key to the web’s future

...na pitanje o istom sad odgovara sa:

"No, we are not rewriting Office in JavaScript." ???

(PWA != JS)

 

Sve to i podosta više (ima i pozitivnih stvari) ovdje:
https://www.theregister.co.uk/2018/06/18/microsoft_roundup/


Drugim riječima, kaos je tu da ostane.

 

Kako to misle provesti?
Pa, ono što je BUG zaboravio napomenuti, jest da Microsoft gasi službenu forum podršku za Office 2010 i 2013! (i Windows 7, IE10 itd).
Product support forum changes on Microsoft Community

 

Leprechaun kaže...

Na mom laptopu Office 2016, na nastavničkom računalu Office 2010, u udžbeniku Office 2010, na učeničkim računalima Office 2007, na pokojem 2010, na pokojem 2003 (XP mašine), djeca uštimana u stav "ja to ionako znam" - zabava zagarantirana, pa sve je to Ofis, ne?

 Koju posluku porati?

Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

Čekaj ba, a što je s onim "Fluent Designom" (nasljednik Aera i Metroa) što ga žele profurati među developere? Kolko vidim prema slikama ovaj dizajn nije ništa fluent. Prije bih rekao da je izuzetno siromašan i neugledan.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

Ništa ako ne dodaju 'storyje' u aplikacije.

Know your world.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft sprema veliki redizajn Office programa

Sve mogu progutati, ali volio bih upoznati ljude koji biraju ikone za Office alate. Očajne, ružne, tragično loše ikone izgledaju kao da su ih našli na nekom blogu koji dijeli freebije. I onda ih još predimenzioniraju, nabiju jednu uz drugu i kad pomisliš da ružnije ne može biti, oni dokažu da može.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft sprema veliki redizajn Office progra

Kolko sam ga razumio, polako će to dodavati.

8 godina
offline
Re: Microsoft sprema veliki redizajn Office progra
OMFG! Pa dobro ko je ovdje lud!?
Meni ovi slici ma Write koji je dolazio u Accessories grupi. Od kad su krenuli s material dizajnom i glupim plocicama u Win 8, u Microsoftu su totalno prolupali. Tretiraju korisnike ko debile. Kad vec 10 godina guraju ribbon, kojeg sam od pocetka prezirao ali ga morao koristiti, umjesto da omoguce da ga customiziramo i slozimo kako nam odgovara, oni nude OVO! Alo Microsoft! Tko vam je ugasio svjetlo? Da imam izbora ne bih vise koristio MS Office, ali jbg, nemam. Moram zbog posla. Ovo stvarno ide u totalno krivom smjeru...
Life is jazz. Play it cool.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 23:17 (Macumba).
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Microsoft sprema veliki redizajn Office progra
OMFG! Pa dobro ko je ovdje lud!?
Meni ovi slici ma Write koji ke dolazio u Accessories grupi. Od kad su krenuli s material dizajnom i glupim plocicama u Win 8, u Microsoftu su totalno prolupali. Tretiraju korisnike ko debile. Kad vec 10 godina giraju ribbon, kojeg sam od pocetka prezirao ali ga morao koriatiti, umjesto da omoguce da ga customiziramo i slozimo kako nam odgovara, oni nude OVO! Alo Micersoft! Tko vam je ugasio svjetlo? Da imam izbora ne bih vise koristio MS Office, ali jbg, nemam. Moram zbog posla. Ovo stvarno ide u totalno krivom smjeru...
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Microsoft sprema veliki redizajn Office progra
Ajar kaže...

povodom ovoga, jedan aktualan:

 

Koliko je programera Microsofta potrebno za promjenu žarulje?

Ni jedan: oni mrak proglase standardom. to je hardverski problem.

 

 FTFY.  

 

Vezano za vest - nema "tabova" na ribbonu i biće manje visok? Zvuči kao Microsoft Office Episode 2019: Return of the Toolbar!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice