Milijarda dolara za hipersonično oružje

poruka: 21
|
čitano: 8.592
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Milijarda dolara za hipersonično oružje".
15 godina
offline
Milijarda dolara za hipersonično oružje

izvrsno. što se prije svi međusobno pobijemo, prije će biti (eventualno preživjelima) prilika za nov početak. čemu pare trošiti na nešto konstruktivno, kad je sveopće uništenje izglednije?! jedino što, poslije upotrebe ovoga, više neće biti USD, odn,. ičega, za ulaganje. pa niti poreznih obveznika. go, guys! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Milijarda dolara za hipersonično oružje

A pa ovo je vec veliki preokret...dosta se para utuklo do sada na istrazivanje raka, rjesavanje problema nestasice vode i hrane...sta je milijarda na novo oruzje naspram silnog novca bacenog u navedene svrhe...ta istrazivanja su ionako rupa bez dna.

Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Milijarda dolara za hipersonično oružje

Da 50% tog budzeta daju za razvijanje svemirskih stanica, vec bi odavno imali svemirske letjelice kao u ST-u,

replikatore hrane i tko zna sta ne. Onda jos samo primirit kozojebe i svjet bi bio super mjesto za zivot.

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Milijarda dolara za hipersonično oružje

pa sad kad bi ova istraživanja te tvrtke smjele iskoristiti za projekte civilne svrhe (suporsonični transporter ili putnički zrakoplov) to bi bila prava stvar. Ne mora nužno biti na isti način, još dok sam bio mali spominjala se letjelica s klasičnim pogonom i podzvučnim brzinama do 15km visine pa nadzvučno do 30km i onda dalje hipersonično i to sve s istim kombiniranim motorom. Problem su bili specijalni materijali kojih prije 35 godina ili nije bilo ili nije bio razvijen proizvodni proces, ali danas bi ih samo trebalo izvuči iz skladišta arhive  (ako netko nije digitalizirao stare projekte) ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
Ajar kaže...

izvrsno. što se prije svi međusobno pobijemo, prije će biti (eventualno preživjelima) prilika za nov početak. čemu pare trošiti na nešto konstruktivno, kad je sveopće uništenje izglednije?! jedino što, poslije upotrebe ovoga, više neće biti USD, odn,. ičega, za ulaganje. pa niti poreznih obveznika. go, guys! 

 Ratovi su oduvjek bili glavni pokretač inovacija i tehnološkog napretka. Ništa nije tako velik motivator kao kad te netko želi ubiti.

16 godina
offline
Milijarda dolara za hipersonično oružje

Nece valjda posadit 100 hektara sume ili projektirat gigantski procistac vode, ne, Boze sacuvaj... Samo rokavela...

Al koji su to papucari... Svi bi se oni kurcili i nadjebavali, ali samo preko leda naroda. Sto ne bi pozvali jedan drugog na fight u ringu pa pokazali ta titanska jaja...

 

Sve redom panjevi...

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
Malina i Ajar ova oružja se rade u svrhu da se ne ratuje. Jednako kao i nuklearno oružje.
vicious
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
Malina i Ajar ova oružja se rade u svrhu da se ne ratuje. Jednako kao i nuklearno oružje.
vicious
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
Pozdrav malina22!
Nestašica vode se riješi običnim desalinizatorom. Moj stari brod, sa desalinizatorom iz 80tih, dnevno prouzvede oko 25t evaporirane vode. Desalinizatori nisu skupi i svaka vlada si ih može priuštiti.
Problem nestašice hrane ne postoji nego samo imaš ljene ljude koji ništa ne čine po pitanju sakupljanja/uzgoja hrane ili im je najlakše prositi.
Meni je interesantno da dosta gladnih ljudi živi prilično blizu izvora hrane, a gladni su.
Kada dođeš u tropska i subtropska područja prva stvar što lokalci naprave je to da počnu prositi. U isto vrijeme iznad glave mu raste mango od 1,5kg, banana je duga 50cm, ananas ima par kilograma, mora su puna ribe. Ne treba im niti ješka na udici!
Moje mišljenje, na osnovu posjeta tim zemljama, je da će i za 100 godina u ta područja odlaziti pomoć u vodi i hrani. Sami su si krivi.


vicious
5 godina
neaktivan
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
viciousone kaže...
Malina i Ajar ova oružja se rade u svrhu da se ne ratuje. Jednako kao i nuklearno oružje.

 

Tako je, ali zato se rade u sljedeću svrhu:

 

"Bome fine resurse imate! Stvarno bi bilo šteta kad bi morali upotrijebiti ovo oružje, koje smo inače stvorili da se ne ratuje, ako nam te svoje resurse ne posudite bez pitanja na neodređeno vrijeme."

6 godina
protjeran
offline
Milijarda dolara za hipersonično oružje

Gdje je copyright od slika?

http://www.aocsource.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Milijarda dolara za hipersonično oružje

Kako volimo gurat nos tamo di mu nije mjesto. Zabole me ona stvar gdje će Ameri, Rusi i ini trošiti pare svojih poreznih obveznika. Inače, nitko vam ne brani da idete brati ljubičice po livadama cvjetnim, držati se za rukice i raspredati o ljubavi i  sveopćoj pravdi na svijetu i okolici. Samo jedno nemojte zaboraviti. Stara izreka kaže da tko ne hrani svoju vojsku, hraniti će nečiju tuđu.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
4 3 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
Jura iz druge galaksije kaže...

Kako volimo gurat nos tamo di mu nije mjesto. Zabole me ona stvar gdje će Ameri, Rusi i ini trošiti pare svojih poreznih obveznika. Inače, nitko vam ne brani da idete brati ljubičice po livadama cvjetnim, držati se za rukice i raspredati o ljubavi i  sveopćoj pravdi na svijetu i okolici. Samo jedno nemojte zaboraviti. Stara izreka kaže da tko ne hrani svoju vojsku, hraniti će nečiju tuđu.

 

Pa otkako smo u "onom" savezu, i hranimo tuđu...

16 godina
offline
Milijarda dolara za hipersonično oružje

Citao sam clanak do "ovdje je riječ o manjim i daleko upravljivijim vozilima koja nije moguće osujetiti" i tada mi je pozlilo. 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
AKosir1990 kaže...

 

Pa otkako smo u "onom" savezu, i hranimo tuđu...

 Od pamtivijeka vojni savezi su najnormalnija stvar.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
15 godina
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
viciousone kaže...
Malina i Ajar ova oružja se rade u svrhu da se ne ratuje. Jednako kao i nuklearno oružje.

Mda. Prošlu godinu je SAD pokrenuo jedno 15-ak ratova, odnosno napao toliko zemalja. U svakom trnutku je u ratu s barem 10 zemalja. Baš je miroljubiv dok ih bombardira.

Industrija čistog mira: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_the_United_States

Rat za mir je kao je*anje za nevinost.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 21:54 (Keso).
12 godina
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
Pozdrav Kosir!

"Tako je, ali zato se rade u sljedeću svrhu:
"Bome fine resurse imate! Stvarno bi bilo šteta kad bi morali upotrijebiti ovo oružje, koje smo inače stvorili da se ne ratuje, ako nam te svoje resurse ne posudite bez pitanja na neodređeno vrijeme.""

Na koje resurse misliš? 😀današnja magična riječ je kompenzacije. Tako se to radi već jakooo puno godina.

Koje video igre igraš? Galactic Civilisations ?

Lp
vicious
12 godina
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
Pozdrav Keso!

Nabroji tih petnaest ratova koje je SAD pokrenuo u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Kina pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Rusija pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Francuska pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je VBritanija pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Australija pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Izrael pokrenuo u prošloj i ovoj godini ?
Ako sam izostavio koju zemlju sa nuklearnim oružjem molim te nabroji petnaest ratova koje je ta zemlja pokrenula u prošloj i ovoj godini?
Lp
vicious
15 godina
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
Bok @viciousone!
Imaš wiki link koji poslah pa broji. Googlaj, nije teško. Nemoj me uzet za riječ je li 10 ili 15 ratova, je li bitno? Bitno je da nisu čimbenici mira nego rata.
Cilj je osvajanje država. Stavljanje poslušničke vlade na čelo, za što ne treba uvijek rat. Npr Trump nije pitao Kolindu što misli trebamo li LNG terminal kod Krka da nam klorom ubije morske životinje, biljke, i turizam i da svi plaćamo veće račune za plin da bi financirali taj neisplativ projekt. Samo joj je rekao "znaš li di je Krk" i HDZ poslušno usvaja lex LNG zakon.
Ako vkada ne pristaje biti sluga, kreću napadi drugog tipa. Pokušaju svrgnuti neposlušnu vlast tako da pronađu tko joj je protivnik i njega financiraju i obučavaju da svrgne legitimnu vlast. Tako su financirali al qaedu, priznanje vlastitim riječima:


Prije vojnog napada preko medija demoniziraju vodstvo države koju žele napasti, da bi dobili potporu javnosti. Ako ne nađu ništa istinito, onda izmisle, kao što su lagali da Irak ima oružje masovnog uništenja. Okružili su Iran sa 40 usa vojnih baza i demoniziraju vodstvo. To demoniziranje je priprema za vojni napad. Iran je sljedeći.

Nisu potpisali da odgovaraju u slučaju ratnih zločina, što je svaka civilizirana zemlja potpisala. Podržavaju genocid nad Palestincima i svakodnevna maltretiranja i ubojstva. Odvajaju bebe od majki što je zadnji puta činila nacistička Njemačka.
Sad izlaze iz vijeća un za ljudska prava.
Što se to desilo s amerikom koja je nekoć bila svijetla točka i uzor civilizacije?
6 godina
protjeran
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
viciousone kaže...
Pozdrav Keso!

Nabroji tih petnaest ratova koje je SAD pokrenuo u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Kina pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Rusija pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Francuska pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je VBritanija pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Australija pokrenula u prošloj i ovoj godini ?
Nabroji petnaest ratova koje je Izrael pokrenuo u prošloj i ovoj godini ?
Ako sam izostavio koju zemlju sa nuklearnim oružjem molim te nabroji petnaest ratova koje je ta zemlja pokrenula u prošloj i ovoj godini?
Lp

 

Izrael upravlja SADom tako da je to DOSLOVNO jedno te isto.

http://www.aocsource.com/
15 godina
offline
Re: Milijarda dolara za hipersonično oružje
@viciousone
Naravno da su si sami krivi. Prisilno uvođenje zapadne demokacije i financiranje ratovanja s tim nema nikakve veze.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice