Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

poruka: 53
|
čitano: 11.385
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati ".
15 godina
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Hrvatski mirovinski fond ce ulagat u hrvatske stratupe. Naprosto nista ne moze poci po zlu...

  

 
27 0 hvala 0
12 godina
online
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Najveci problem mirovinskih fondova je ulaganje u hrvatske firme.

Moj PC  
8 0 hvala 1
11 godina
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Tko god je dosao ma tu ideju nema pojma sto radi.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Ili zna. You know what I mean
16 godina
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Znači da se ne nadam rvackoj pemziji

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Gdje se mogu obrazovati vezano za mirovinu?

Kojoj instituciji se mogu požaliti da nije sve uredu sa primanjem plaće? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Mda, upravo tih 0,2% je, eto, taj presudan korak radi kojeg ćeš reći - znači, ne trebam se nadat hrvatskoj mirovini. Kao da od prosječne plaće od 6.500 kuna investiraš 13 kuna u neki rizični fond i kažeš - eto, ode mi plaća.
Pa daj malo uključite mozak, ne ulazim u to jel to dobra ideja ili ne, ali radi se o faking 0,2% i daleko više od toga smo na mirovinama spušili svim glupim politikama dosad, a pušit ćemo i dalje, daleko više nego radi tih 0,2%.
16 godina
protjeran
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Sljedeći korak je ulaganje u hrvatske kriptovalute! Oćemo HDZ-ovski petro, drug Maduro će nam povoljno prodati sors-kod.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

mislim da je pravi trenutak za teh-radar u kojem će Petric divaniti s barem dvoje influencera iz doma umirovljenika kozari-ajbok, koji imaju iskustvo s rizičnim ulaganjima u odreske od mirovine (das pension schnitzel). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 5:57 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

Mirovine se ne bi trebale uopće uplaćivati u mirovinski fond, odnosno svatko bi trebao moći birati što želi s tim novcem - fond, štednja, ili da ostane kao dio plaće.

A ne ovako da forsirano uplaćuješ 30 godina i onda na kraju moraš mislit hoćeš dobit i koliko ćeš dobit.

Svemir.
 
1 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Mirovinski fond da ulaze? Tamo nisu dane pare da oni ulazu, nego da isplacuju mirovine. Nek si ulazu svojim novcem.
 
2 1 hvala 0
12 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

Mirovine se ne bi trebale uopće uplaćivati u mirovinski fond, odnosno svatko bi trebao moći birati što želi s tim novcem - fond, štednja, ili da ostane kao dio plaće.

A ne ovako da forsirano uplaćuješ 30 godina i onda na kraju moraš mislit hoćeš dobit i koliko ćeš dobit.

U teoriji da, ali sto ces u praksi kada ljudi vise ne budu sposobni za rad, a nisu se pobrinuli da primaju stabilnu mirovinu? U duhu solidarnosti bi im trebalo dati socijalnu pomoc sto bi znacilo da su potrosili sve sto su trebali uplatili u mirovinski fond te jos bili nagradeni za to. Ili bi ih pustio da kopaju po smecu?

 

Takoder, kako ces sada napraviti rez i dopustiti ljudima da ne uplacuju vise u obavezni mirovinski fond, a da potpuno ne unistis sve sto su ljudi do sada uplacivali?

6 godina
protjeran
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
kerum kaže...

U teoriji da, ali sto ces u praksi kada ljudi vise ne budu sposobni za rad, a nisu se pobrinuli da primaju stabilnu mirovinu? U duhu solidarnosti bi im trebalo dati socijalnu pomoc sto bi znacilo da su potrosili sve sto su trebali uplatili u mirovinski fond te jos bili nagradeni za to. Ili bi ih pustio da kopaju po smecu?

 

Takoder, kako ces sada napraviti rez i dopustiti ljudima da ne uplacuju vise u obavezni mirovinski fond, a da potpuno ne unistis sve sto su ljudi do sada uplacivali?

 Nisu se pobrinuli za mirovinu? A kako da se pobrinu kada su bili slabo obrazovani i imali male plaće? Pa nisu bili dovoljno imućni da si kupe 19 stanova u strogom centru Zagreba poput jednog "sposobnog" koji nikako da završi na optuženičkoj klupi. Ako cijela stvar ode u zastaru, on će ispasti veliki baja koje je sebe osigurao višestruko. Običnom čovjeku je dovoljno da mu se dogodi nesreća na radu, profesionalna bolest ili neka druga vrsta zdravstvene nevolje koja će mu onemogućiti normalan rad i gdje si onda? Prvi mirovinski stup je tu zbog solidarnosti jer ja u ovom trenutku ne uplaćujem sebi mirovinu nego umirovljenicima koji ju već koriste. A ako doživim godine za mirovinu tko će uplaćivati u taj prvi stup mirovinu za mene? Nitko. Ako sve propadne. Što se mene tiče, nikome ne bih priuštio kopanje po smeću.

6 godina
protjeran
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

Mirovine se ne bi trebale uopće uplaćivati u mirovinski fond, odnosno svatko bi trebao moći birati što želi s tim novcem - fond, štednja, ili da ostane kao dio plaće.

A ne ovako da forsirano uplaćuješ 30 godina i onda na kraju moraš mislit hoćeš dobit i koliko ćeš dobit.

 Fondovi? To je čista papilova. To su na svojoj koži iskusili mnogi prije jedno petnaestak godina ili tu negdje. Neki su ipak pobrali vrhnje uz prinose pojedinih fondova od parsto postotaka (čak 700-800% prema tadašnjim izvještajima o vrijednostima udjela u pojedinim fondovima) ali ti su očito nešto znali što ostali ljudi nisu. Dok je obična raja saznala za investicijske fondove, sve je otišlo u papar, pa su oni koji su svoj novac uložili u fondove pri kraju vala pobiranja vrhnja u pravilu u roku od 1-2-3 godine ostali bez 2/3 do 3/4 svoje love. I ta se vrijednost udjela u fondovima nije oporavila do danas. Brojni fondovi su propali ili su se po nekoliko puta spojili s drugima, promijenili su brdo vlasnika, pa sada više ne znaš ni kako se vlasnik fonda zove itd. Pa ti vidi koliko je nerizično i isplativo.

 

Štednja? U banci? U ovakve kamate kakve su danas? Ljudi vole štedjeti kada mogu ali kamate... Treći mirovinski stup eventualno ali kako kada bi i oni ulagali u rizične stvari?

 

Dio plaće? To se potroši. Krepa ti vešmašina, treba popločati kupaonicu, baš je akcija za auto koji dugo gledaš...

15 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Treba dati mogućnost prelaska iz drugi u prvi stup. Kad se to predlagalo bilo je "država pljačka privatnu imovinu". E pa ako je to moja imovina, onda želim pravo da s njom raspolažem tako da ide u prvi stup.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Vidim da ima ideja da umjesto u mirovinski fond, taj novac treba dati ljudima s placom svaki mjesec.
Zamislis se koliko je prosjecan covjek glup, a onda shvatis da to znaci da je pola populacije jos gluplje od toga. Dalje nije tesko predvidjeti sto bi ljudi napravili da im mirovinu isplacujes s placom. Kad bi izlazili s trzista rada u "penziju", 70% takvih bi kopalo po kontejnerima i bili tezi socijalni slucajevi. Nijedna drzava ovog svijeta nije poremecena da to napravi.
Sto se teme tice, ideja je cisto izvlacenje love. Nek mi neko pokaze ijedan startup kod nas, a da je multiplicirao pocetni ulog tako da se rizik isplativ. Uz uvjet da doticni nije zalijepljen na drzavne/eu fondove ko muha na govno.
 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
BMT kaže...
Treba dati mogućnost prelaska iz drugi u prvi stup. Kad se to predlagalo bilo je "država pljačka privatnu imovinu". E pa ako je to moja imovina, onda želim pravo da s njom raspolažem tako da ide u prvi stup.

 Što ćeš time dobiti? Prebacivanjem u prvi stup nikada neću dobiti nikakav najavljeni dodatak, a ta će lova nestati u masi prvo stupa samo da se pokrije rupa za isplatu sadašnjim umirovljenicima. Jasno je da od drugog stupa mogu imati koristi oni koji imaju plaću iznad prosjeka i/ili oni koji su u njemu dovoljno dugo da su nešto uspjeli u njemu skupiti. I sve one stambene štednje su više služile kao klasična štednja dok je država plaćala poticaje. Kada je to prestalo, ljudi su prestali uplaćivati. Slično je i sa životnim osiguranjima i trećim mirovinskim stupom kod kojega je država smanjila poticaje na max 750 kuna ("Država svakom osiguraniku u III. stupu odobrava poticaj, koji iznosi 15% iznosa godišnje uplate do najviše 5.000 kuna, tj. najviši državni poticaj može iznositi 750 kuna."). 


Novac za mirovinu se skuplja od malih nogu. A tko je to do sada uspio napraviti? Samo djeca čiji su roditelji dovoljno financijski osigurani da im doslovno od rođenja novac stavljaju sa strane i da ih odgoje da i sami stavljaju novac sa strane jednom kada počnu sami zarađivati.

15 godina
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
ridealong kaže...
BMT kaže...
Treba dati mogućnost prelaska iz drugi u prvi stup. Kad se to predlagalo bilo je "država pljačka privatnu imovinu". E pa ako je to moja imovina, onda želim pravo da s njom raspolažem tako da ide u prvi stup.

 Što ćeš time dobiti? Prebacivanjem u prvi stup nikada neću dobiti nikakav najavljeni dodatak, a ta će lova nestati u masi prvo stupa samo da se pokrije rupa za isplatu sadašnjim umirovljenicima. Jasno je da od drugog stupa mogu imati koristi oni koji imaju plaću iznad prosjeka i/ili oni koji su u njemu dovoljno dugo da su nešto uspjeli u njemu skupiti. I sve one stambene štednje su više služile kao klasična štednja dok je država plaćala poticaje. Kada je to prestalo, ljudi su prestali uplaćivati. Slično je i sa životnim osiguranjima i trećim mirovinskim stupom kod kojega je država smanjila poticaje na max 750 kuna ("Država svakom osiguraniku u III. stupu odobrava poticaj, koji iznosi 15% iznosa godišnje uplate do najviše 5.000 kuna, tj. najviši državni poticaj može iznositi 750 kuna."). 


Novac za mirovinu se skuplja od malih nogu. A tko je to do sada uspio napraviti? Samo djeca čiji su roditelji dovoljno financijski osigurani da im doslovno od rođenja novac stavljaju sa strane i da ih odgoje da i sami stavljaju novac sa strane jednom kada počnu sami zarađivati.

Ja ću osobno time dobiti miran san. Znat ću da je tim novcem netko tko je zaradio penziju dobio malo više za život - napokon, prvi stup tome i služi - a moj novac nije postao igračka pohlepnih i prijetvornih ekonomskih prevaranata i financijske mafije iz fondova.

 

Ti kažeš da nećeš dobiti nikakav najavljeni dodatak. To kao prvo nije točno (zasad svi dobivaju dodatak od 27 % koji su samo u prvom stupu), a kao drugo ja se zalažem da postoji mogućnost da se to napravi, a ne i da to svi moraju napraviti. Liberalni huškači su popljuvali Vladu što je htjela dati tu mogućnost tvrdeći da je to nečiji privatninovac, a to je upravo argument da se ta mogućnost uvede - moj novac, moja stvar i ja ga želim dati državi da dijeli od toga penziju. To je jednako pravo kao i pravo nekoga drugoga da to ne napravi nego da se odluči kockati pa da ostane možda i bez ičega.

 

Dobro si rekao, jasno je da od drugog stupa mogu imati koristi oni koji imaju veliku plaću ili koji su dugo u njemu. Mogu, ali ne moraju. Mirovinski fond može i bankrotirati. Da ne kažem da većina mladih nikad neće dugo uplaćivati u fondove jer će biti prekarni radnici. Što misliš zašto je određeno minimum 15 godina rada da bi se dobila ikakva mirovina? Zato što veliki broj mladih neće imati više od 25 godina staža.

 

Treći mirovinski stup? O tome sam razgovarao s vlastitom bankaricom i kad me upoznala sa svim mogućim i nemogućim ulaznim i izlaznim naknadama i još koječim, pitao sam je ima li ijedna budala da na to pristane. Bolje je držati novac u čarapi nego dati bankarima. To su toliki lihvari da su država i njezini porezi mila majka prema njima.

6 godina
protjeran
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
BMT kaže...
ridealong kaže...

Ja ću osobno time dobiti miran san. Znat ću da je tim novcem netko tko je zaradio penziju dobio malo više za život - napokon, prvi stup tome i služi - a moj novac nije postao igračka pohlepnih i prijetvornih ekonomskih prevaranata i financijske mafije iz fondova.

 

Ti kažeš da nećeš dobiti nikakav najavljeni dodatak. To kao prvo nije točno (zasad svi dobivaju dodatak od 27 % koji su samo u prvom stupu), a kao drugo ja se zalažem da postoji mogućnost da se to napravi, a ne i da to svi moraju napraviti. Liberalni huškači su popljuvali Vladu što je htjela dati tu mogućnost tvrdeći da je to nečiji privatninovac, a to je upravo argument da se ta mogućnost uvede - moj novac, moja stvar i ja ga želim dati državi da dijeli od toga penziju. To je jednako pravo kao i pravo nekoga drugoga da to ne napravi nego da se odluči kockati pa da ostane možda i bez ičega.

 

Dobro si rekao, jasno je da od drugog stupa mogu imati koristi oni koji imaju veliku plaću ili koji su dugo u njemu. Mogu, ali ne moraju. Mirovinski fond može i bankrotirati. Da ne kažem da većina mladih nikad neće dugo uplaćivati u fondove jer će biti prekarni radnici. Što misliš zašto je određeno minimum 15 godina rada da bi se dobila ikakva mirovina? Zato što veliki broj mladih neće imati više od 25 godina staža.

 

Treći mirovinski stup? O tome sam razgovarao s vlastitom bankaricom i kad me upoznala sa svim mogućim i nemogućim ulaznim i izlaznim naknadama i još koječim, pitao sam je ima li ijedna budala da na to pristane. Bolje je držati novac u čarapi nego dati bankarima. To su toliki lihvari da su država i njezini porezi mila majka prema njima.

Tvoj san: vidjet ćeš i sam koliko će biti miran. Koliko vidim, svako mali bi netko volio dobiti zeleno svjetlo za rad s lovom iz mirovinskih fondova.

 

Dobro si napisao. "zasad svi dobivaju dodatak od 27 %". Da, zasad. Sutra ili za 6 mjeseci može biti sasvim drugačije. U tome i jest problem.

 

Prekarnost. Da, boleština koju su uveli oni koji povlače konce na malo širem području od ove naše male države. Ali tu dolazi do izražaja i zrelost pojedinca da sam stavlja nešto sa strane za crne dane. Neki ljudi vole biti slobodnjaci i nikada ih nitko nije za stalno zaposlio, pa automatski niti nemaj uplate u fondove. To su odlučili prije nekoliko desetljeća kada prekarnost nije bila tema svake vijesti na televiziji, pa sami gospodare svojim prihodima i štednjom (u ma kojem obliku). Zato ti treba ovo: http://novilist.hr/layout/set/print/Vijesti/Hrvatska/U-Zagrebu-postoji-uciteljica-koja-cetvrtase-uci-kako-s-novcem-i-da-on-ne-izlazi-iz-bankomata.

 

 

16 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
kerum kaže...
PaleRider kaže...

Mirovine se ne bi trebale uopće uplaćivati u mirovinski fond, odnosno svatko bi trebao moći birati što želi s tim novcem - fond, štednja, ili da ostane kao dio plaće.

A ne ovako da forsirano uplaćuješ 30 godina i onda na kraju moraš mislit hoćeš dobit i koliko ćeš dobit.

U teoriji da, ali sto ces u praksi kada ljudi vise ne budu sposobni za rad, a nisu se pobrinuli da primaju stabilnu mirovinu? U duhu solidarnosti bi im trebalo dati socijalnu pomoc sto bi znacilo da su potrosili sve sto su trebali uplatili u mirovinski fond te jos bili nagradeni za to. Ili bi ih pustio da kopaju po smecu?

 

Takoder, kako ces sada napraviti rez i dopustiti ljudima da ne uplacuju vise u obavezni mirovinski fond, a da potpuno ne unistis sve sto su ljudi do sada uplacivali?

 

Solidarnost??! Pa naravno da trebaju kopat po smeću. Ne bi trebalo uopće biti 1. i 2. stupa i elementa jebene solidarnosti.

 

Rez se može napraviti - zna se koliko je tko uplaćivao.

 

Ja NE želim uplaćivati u nikakva osiguranja (mirovinsko, zdravstveno, auto..), želim jebeni izbor - da sam upravljam onim što zaradim. To što je većina populacije glupa ne znači da svi trebaju bit u istom košu. Ostim toga, treba pustit prirodnu selekciju da odrađuje svoj posao a ne siliti solidarnost. Ako skrivim prometnu platit ću iz svog džepa i dignut kredit ako treba ali ne želim plaćanjem premija robijat da bi se netko bogatio (čak kad se radi o manjim nesrećama, a koje su najčešće, ljudi koji uredno plaćaju osiguranje opet plate iz džepa da ne izgube jebeni bonus - pa koji je onda smisao tih gluposti??).

 

Kad ne budem sposoban se prehraniti sam umrijet ću dobrovoljno. To što se svi boje smrti, proglašavaju je bolešću (što je stvarno bolesno) i što je prosječan čovjek zatupljen egocentričnošću i robijanje smatra normalnim ne treba biti moj problem.

 

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 8:13 (PaleRider).
15 godina
neaktivan
offline
Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulagati

slazem se sa kolegom povise...

sve se svodi na: "moj susjed je glup, pa iz tog razloga i ja moram biti glup"

 

nitko ne razmislja kao "povecati ce se svijest o stednji te ce glupi napraviti nesto pametno"

 

uostalom ako moj susjed preferira uplacivati svoj mirovinski dio u kamatu od auta, onda je to njegova slobodna volja. Jednostavno sa takvim ljudima treba jako postupati i kada dodje vrijeme mirovine covjek ce proglasiti bankrot i ostati ce na ulici.

ako treba 70% populacije (koliko je kolega gore napisao) da ode na ulicu zato sta su glupi, onda se sa tim pokazuje kvaliteta i mentalitet naroda kojeg ne treba zaliti.

 

Dobar dio naroda je nesposoban voditi svoje financije. Najbolje da ih pridrrzimo za ruke ili potapsamo po ledjima prije nego sta udju u novi BMW.

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

 

Solidarnost??! Pa naravno da trebaju kopat po smeću. Ne bi trebalo uopće biti 1. i 2. stupa i elementa jebene solidarnosti.

 

Rez se može napraviti - zna se koliko je tko uplaćivao.

 

Ja NE želim uplaćivati u nikakva osiguranja (mirovinsko, zdravstveno, auto..), želim jebeni izbor - da sam upravljam onim što zaradim. To što je većina populacije glupa ne znači da svi trebaju bit u istom košu. Ostim toga, treba pustit prirodnu selekciju da odrađuje svoj posao a ne siliti solidarnost. Ako skrivim prometnu platit ću iz svog džepa i dignut kredit ako treba ali ne želim plaćanjem premija robijat da bi se netko bogatio (čak kad se radi o manjim nesrećama, a koje su najčešće, ljudi koji uredno plaćaju osiguranje opet plate iz džepa da ne izgube jebeni bonus - pa koji je onda smisao tih gluposti??).

 

Kad ne budem sposoban se prehraniti sam umrijet ću dobrovoljno. To što se svi boje smrti, proglašavaju je bolešću (što je stvarno bolesno) i što je prosječan čovjek zatupljen egocentričnošću i robijanje smatra normalnim ne treba biti moj problem.

 

 Ne moraš umrijet dobrovoljno, pomoć ćemo ti. I obično ovi što nisu glupi pa bi oni uplaćivali sami i sami upravljali svojim sredstvima ispadnu na kraju najveće budale, a kad treba umrijet onda ih nemoš ugurat u grob, živjeli bi 100 godina, moraš ih na kraju čekićem zatući.

 

Što se tiće auto osiguranja ne plaćaš ga ti zbog sebe nego zbog mene, jer ne da se meni čekat i riskirat da zbog tvoje pameti ispadne da ti banka na kraju neće dati kredit ili da ne radiš već 6mj ili da si nekretnine prepiso na ženu, pa da te ja moram ganjat po sudu ili još gore po mračnim uličicama i otimat ti djetetu kruha s pekmezom iz usta jer mu je ćale kreten kojem ne treba osiguranje pošto je odličan vozač, još bolji s 2 promila.

6 godina
protjeran
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

 

Solidarnost??! Pa naravno da trebaju kopat po smeću. Ne bi trebalo uopće biti 1. i 2. stupa i elementa jebene solidarnosti.

 

Rez se može napraviti - zna se koliko je tko uplaćivao.

 

Ja NE želim uplaćivati u nikakva osiguranja (mirovinsko, zdravstveno, auto..), želim jebeni izbor - da sam upravljam onim što zaradim. To što je većina populacije glupa ne znači da svi trebaju bit u istom košu. Ostim toga, treba pustit prirodnu selekciju da odrađuje svoj posao a ne siliti solidarnost. Ako skrivim prometnu platit ću iz svog džepa i dignut kredit ako treba ali ne želim plaćanjem premija robijat da bi se netko bogatio (čak kad se radi o manjim nesrećama, a koje su najčešće, ljudi koji uredno plaćaju osiguranje opet plate iz džepa da ne izgube jebeni bonus - pa koji je onda smisao tih gluposti??).

 

Kad ne budem sposoban se prehraniti sam umrijet ću dobrovoljno. To što se svi boje smrti, proglašavaju je bolešću (što je stvarno bolesno) i što je prosječan čovjek zatupljen egocentričnošću i robijanje smatra normalnim ne treba biti moj problem.

 

 Od srca, jedna za tebe:

6 godina
protjeran
offline
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
Abomb kaže...

slazem se sa kolegom povise...

sve se svodi na: "moj susjed je glup, pa iz tog razloga i ja moram biti glup"

 

nitko ne razmislja kao "povecati ce se svijest o stednji te ce glupi napraviti nesto pametno"

 

uostalom ako moj susjed preferira uplacivati svoj mirovinski dio u kamatu od auta, onda je to njegova slobodna volja. Jednostavno sa takvim ljudima treba jako postupati i kada dodje vrijeme mirovine covjek ce proglasiti bankrot i ostati ce na ulici.

ako treba 70% populacije (koliko je kolega gore napisao) da ode na ulicu zato sta su glupi, onda se sa tim pokazuje kvaliteta i mentalitet naroda kojeg ne treba zaliti.

 

Dobar dio naroda je nesposoban voditi svoje financije. Najbolje da ih pridrrzimo za ruke ili potapsamo po ledjima prije nego sta udju u novi BMW.

 I tebi također:

 

16 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
BlackDog22 kaže...

 

 Ne moraš umrijet dobrovoljno, pomoć ćemo ti. I obično ovi što nisu glupi pa bi oni uplaćivali sami i sami upravljali svojim sredstvima ispadnu na kraju najveće budale, a kad treba umrijet onda ih nemoš ugurat u grob, živjeli bi 100 godina, moraš ih na kraju čekićem zatući.

 

Ne kužim, gdje si to vidio? Ja nisam običan čovjek i ne želim živjet dulje od 60 godina jer nisam sebičan, a o čemu pričam ćeš i ti shvatit jednog dana.

 

 

 Što se tiće auto osiguranja ne plaćaš ga ti zbog sebe nego zbog mene, jer ne da se meni čekat i riskirat da zbog tvoje pameti ispadne da ti banka na kraju neće dati kredit ili da ne radiš već 6mj ili da si nekretnine prepiso na ženu, pa da te ja moram ganjat po sudu ili još gore po mračnim uličicama i otimat ti djetetu kruha s pekmezom iz usta jer mu je ćale kreten kojem ne treba osiguranje pošto je odličan vozač, još bolji s 2 promila.

 

Pa vidiš, ja da ne radim 6mj ne bi vozio jebeni auto - to što je većina ljudi neodgovorna i živi iznad svojih mogućnosti NE treba biti moj problem, ja ako vozim auto onda možeš računati da sam kreditno sposoban da namirim eventualnu štetu.

Svemir.
11 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

Pa vidiš, ja da ne radim 6mj ne bi vozio jebeni auto - to što je većina ljudi neodgovorna i živi iznad svojih mogućnosti NE treba biti moj problem, ja ako vozim auto onda možeš računati da sam kreditno sposoban da namirim eventualnu štetu.

čak i da se sudarim baš s tobom, ne želim računati na tvoju odgovornost i riječ, koja meni znači koliko i prdac na buri - jer svi su baje dok to mogu biti

kad te zakači neka pizdarija, otkaz, bolest, bilo što, baš u tom trenutnku može ti se dogoditi nesreća na cesti i baš u tom trenutku ti možda nećeš biti sposoban platiti štetu i što onda imam od tvoje navodne odgovornosti i kreditne sposobnosti koje u tom trenutku više nemaš

 

tko je odgovoran i ima sreće da ga ne zakači kakva pizdarija ili je sretan da se rodio sa zlatnom žlicom u ustima i opet je toliko odgovoran da to nije rastrajbao do starosti, ne treba mu naravno mirovina i ne treba mu najčešće masa toga što država propisuje, no takvi nisu 'pale sam na svijetu' i zato se postavlja sustav koji bi trebao zaštititi većinu - ako ti ne odgovara, slobodno se preseli u amazonu/pusti otok i tamo živi sam

 

i u vrijeme kad mirovina nije postojala bilo je odgovornih i sretnih pojedinaca, koji su uspjeli osigurati mirnu starost, no isto tako većina njih to ne bi uspijevala i zato su društva/države imale gadnih problema sa sirotinjom i starcima koji više nisu mogli raditi - neke su to riješile batom u čelo, neke progonstvo staraca u planinu, a neke su odlučile pobrinuti se za takve situacije uz pomoć mirovinskog sustava

 

mirovine su stoga civilizacijski doseg - za grinča poput tebe, uvjerenog da se njemu ništa loše ne može dogoditi do vremena kad ne bude mogao raditi, to je vjerojatno glupo

da malo uključiš mozak i isključiš ego, shvatio bi da taj sustav štiti i tebe tako umišljenog i kratkovidnog, jer čak i da si 100% siguran da ćeš se uspjeti osigurati do starosti, onih 70% 'nesposobnih' i nesretnih koji to ne bi uspjeli bez mirovinskog sustava, prije ili kasnije bi došli do tebe vilama i motikama

 

16 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
picajzla0707 kaže...
mirovine su stoga civilizacijski doseg - za grinča poput tebe, uvjerenog da se njemu ništa loše ne može dogoditi do vremena kad ne bude mogao raditi, to je vjerojatno glupo

da malo uključiš mozak i isključiš ego, shvatio bi da taj sustav štiti i tebe tako umišljenog i kratkovidnog, jer čak i da si 100% siguran da ćeš se uspjeti osigurati do starosti, onih 70% 'nesposobnih' i nesretnih koji to ne bi uspjeli bez mirovinskog sustava, prije ili kasnije bi došli do tebe vilama i motikama

 

Ah ta relativnost.

Stvari će se promijeniti, nisam ja taj koji će na kraju ispasti kratkovidan i umišljen.

Ne smetaju mi ni vile ni motike, možete me i na križ razapet. :thumbsup

Svemir.
11 godina
online
Re: Mirovinski fondovi bi uskoro mogli početi ulag
PaleRider kaže...

Ah ta relativnost.

Stvari će se promijeniti, nisam ja taj koji će na kraju ispasti kratkovidan i umišljen.

Ne smetaju mi ni vile ni motike, možete me i na križ razapet. :thumbsup

tvoje uvjerenje da ćeš uvijek biti sposoban platiti štetu ili zdravstvene potrebe ili pak osigurati se za mirovinu i da zato ne bi trebao plaćati osiguranja, ne znači apsolutno ništa nikom osim tebe

 

zabole me nižepotpisani za tvoja uvjerenja, ja hoću crno na bijelo da si ti sposoban platiti štetu, što ti nikako nemereš garantirati i zato plaćaš osiguranje koje to može garantirati

 

što se tiče tvoje zdravstvene zaštite i mirovinskog osiguranja, rekao bih također da me boli nižepotpisani hoćeš li ih plaćati ili ne (kad bi mogao tako, srećom pa nemereš to izbjeć), kad ne bi znao da bi takvi poput tebe na kraju uglavnom pali na teret države, odnosno nas koji smo uredno plaćali sva osiguranja

 

što će biti na kraju, o tom potom, no dok je civilizacije, države i ikakvog uređenog društva, postojat će i neka vrst osiguranja za auto, zdravstveno ili mirovinsko

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice