Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

poruka: 234
|
čitano: 78.534
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Davor kaže...

Za vas koji čujete zujanje, jesu li vam utičnice u koje ste spojili zvučnike uzemljene? Stanovi i kuće su se nekoć gradili sa uzemljenim utičnicama samo u kuhinji, a uz spojene samo dvije žice na svim drugim utičnicama u prostoru. Imao sam problema sa zujanjem nekih mikrofona kod kuće, dok nisam provukao produžni kabel iz kuhinje do radne sobe  Ako su utičnice uzemljene i zujanje se i dalje čuje (jako), vjerojatno je Modecom nešto sprčkao u proizvodnji  Inače, "hiss" se čuje iz praktički svih zvučnika s ugrađenim pojačalima, uključujući one koji koštaju 5 ili 10 puta više od ovih Modecomovih zvučnika, ali obično tek kad se uho prisloni uz visokotonac. Na primjerku kojeg sam ja testirao, hiss na normalnoj udaljenosti nije postojao.

 

 

kabel koji se dobije uz zvucnike je bez zemlje... http://www.optimus.com.hr/en/products/cables/ac-cable-220v-eu-2-prong-detail.html

 

tako da ne vidim nacin da uzemljenje uticnica u stanu ikako utjece, ali da , jesu uzemljene, bar kod mene... probao sam i drugi konektor, kontaktirat cu Mikronis pa vidjeti kaj kazu

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 14:05 (belial13).
12 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Stigao i moj primjerak zvučnika. Nema nikakvih zujanja i smetnji. Hissinga ima ali se čuje samo ako praktički nasloniš uho na zvučnik. Nisam uspio dobit zvuk na optički ulaz no nisam siguran dali je do izvora možda jer jedini optički izlazi koje imam su na prastarom TV-u i na AndroidTV boxu koji nije uvjek napouzdaniji.  No nažalost puno veći problem je što kod mene ne radi daljinac. I ne nije do baterije. Kupio sam novu a i ova od modecoma u testeru pokazuje da je puna.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Kao što je rekao belial13, kabel od zvučnika je bez zemlje, a i kod mene su utičnice uzemljene u cijeloj kući.

 

Da je hissing samo kad se uhom dođe do zvučnika bilo bi ok, ali nažalost jasno se čuje i na metar udaljenosti kad nema okolne buke. Kao što sam rekao, nije jako glasno ali ne možeš ne-čuti kad su tiše melodije, kod promjene pjesme ili kad pauziraš. Šteta, jer sam inače sasvim zadovoljan reprodukcijom. Također, probao sam drugu bateriju, ne radi daljinski.

 

Poslao sam i ja mail pa ćemo vidjeti...

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

U linksu piše jamstvo 24mj, valjda bi trebalo biti lakše oko vraćanja s obzirom na broj poslovnica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu

što se tiće mikronisa i vračanja, ne može bolje, ja sam zatražia vračanje isti dan kad sam i dobia paket, već sutra je doša kombi po zvučnike i odpelja ih nazad.. 

7 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Inače, i bez obzira kaj sam uređaj nema spoj s uzemljenjem, svejedno može pobrati šumove prek faze i nule (svaki elektronički uređaj vraća smeće u mrežu) i često se problem može riješiti audioizolacijskim transformatorom (bila je zanimljiva priča na temi elektronika, gospon baksa je imal sličan problem, potražit ću link).

 

EDIT: tu negdje:

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja-opcenito/elektronika-pitanja-odgovori-tutoriali/54803.aspx?page=135&jumpto=5146539&sort=asc&view=flat

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 13:46 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 3
14 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

RCA kabel vjerojatno poput antene pobere sve smetnje iz okoline. To bi objasnilo zašto šumi kad nije ništa spojeno na njega.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
fer-de-lance kaže...

Inače, i bez obzira kaj sam uređaj nema spoj s uzemljenjem, svejedno može pobrati šumove prek faze i nule (svaki elektronički uređaj vraća smeće u mrežu) i često se problem može riješiti audioizolacijskim transformatorom (bila je zanimljiva priča na temi elektronika, gospon baksa je imal sličan problem, potražit ću link).

 

EDIT: tu negdje:

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja-opcenito/elektronika-pitanja-odgovori-tutoriali/54803.aspx?page=135&jumpto=5146539&sort=asc&view=flat

 

 

 Zanimljivo, ali u linkanom postu je suprotno od ovog što meni treba (ako bi to uopće pomoglo, tj. pod pretpostavkom da šum dolazi zbog struje). Ključne riječi preko kojih sam tražio (power, ground, cable, isolator, audio, noise i još par njih) vraćaju u rezultatima trafoe za 3.5mm kabel ili RCA, nisam našao nešto za strujni kabel. A ja šum imam i kad uključim samo jedan zvučnik, bez ijednog spojenog kabla osim strujnog. Kad povežem i drugi zvučnik sa ovim koji je powered onda i u njemu šumi (opet, bez ikakvih drugih kablova osim struje i kabla između L/R).

 

Probao sam u par različitih utičnica u kući, na jednom od takvih nema drugih elektroničkih uređaja barem jedno 2-3m okolo, da bi evtl. bile neke zračno-elektro-magnetske (?) smetnje. Izmjerili smo i napon na utičnici gdje su zvučnici, kreće se između 229 i 232 volti, što bi po ovome trebalo biti sasvim ok. Znam da se kod šumova iz quotanog posta vjerojatno ne misli na voltažu ali čisto da i to isprobam... Neznam kako bih uopće mogao detektirati dali je do šuma? I ako je, kako to riješiti?

 

Sad malo guglam, jel bi to možda pomogli ovi feritni filteri? Vidim da su jetini, 10ak kuna komad, pa ako ima šanse da pomogne uzeo bih to pa isprobao. Znači to se natakne na strujni kabel pri njegovom kraju (odmah do zvučnika) i to bi trebalo malo počistiti ove visokofrekventne smetnje? Sad koliko je to efikasno ako se samo natakne oko kabela neznam... Ako se ne javi neki znalac koji može rastumačiti, skoknem sutra poslije posla u ad electronic pa tamo probam saznati više info i isprobam.

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
7 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu

Ne, baš ti to treba (audioizolacijski trafo koji ide na 3,5 ili RCA kabel).

Audioizolacijski trafo ima omjer namotaja 1:1 i stavlja se između izlaza i zvučnika i ukloni većinu šumova, tj. skoro sve one koji su nastali u shieldu kabela (koji je spojen na kučište uređaja obično pa onda imaš još dodatne šumove).

A ferit ti ne bi puno pomogao, jer ti je on zapravo obični niskopropusni filter i njegovo filtriranje treba biti prilagođeno specifičnom strujnom krugu, tj. ne može biti neki generički za sve namjene.

Pomogao bi malo, ali bi i uništio zvuk u spektru koji se sluša, tak da ništa od toga.

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 22:55 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu

pa zašto se još mučiš do čega je, očito je da je cila serija u banani, od nas 5-6 ode koji smo uzeli bar tri para ne rade kako triba.. lipo vrati nazad pa nek se oni jebu snjima

13 godina
neaktivan
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Ovo mi zgleda ko da bi ubrzo moglo prec iz prlike koja se ne propusta u priliku koju obavezno zaobici lol..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
xDISORDERx kaže...

pa zašto se još mučiš do čega je, očito je da je cila serija u banani, od nas 5-6 ode koji smo uzeli bar tri para ne rade kako triba.. lipo vrati nazad pa nek se oni jebu snjima

 

Dva razloga. Prvo, htio sam se uvjeriti da je problem u zvučnicima a ne recimo u kabelu ili nešto kod mene (npr. struja). Drugo, znatiželja. Iskreno me zanimalo zbog čega dolazi do šumova u zvučnicima te kako ga smanjiti ili eliminirati, npr. ovo što je Davor pisao da postoji i u mnogo skupljim zvučnicima (iako u daleko manjem intenzitetu). Pogotovo dok je kolega fer-de-lance pisao da bi trafo na RCA mogao pomoći, iako se šum čuje i kad RCA kabel uopće nije uštekan, što mi još i sada nije jasno :D

 

Ali u pravu si, nije do mene da dijagnosticiram kvar, pogotovo jer više ljudi ima probleme. Kontaktirao sam mikronis, rekli su da će organizirati prikup, pa ćemo vidjeti što će dalje biti.

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
12 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Meni su u Mikronisu rekli da će potvrditi kvar te ću dobiti nove zvučnike. Može se dobit i povrat novaca ako netko želi.
 
2 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
fer-de-lance kaže...

Inače, i bez obzira kaj sam uređaj nema spoj s uzemljenjem, svejedno može pobrati šumove prek faze i nule (svaki elektronički uređaj vraća smeće u mrežu) i često se problem može riješiti audioizolacijskim transformatorom (bila je zanimljiva priča na temi elektronika, gospon baksa je imal sličan problem, potražit ću link).

 

EDIT: tu negdje:

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja-opcenito/elektronika-pitanja-odgovori-tutoriali/54803.aspx?page=135&jumpto=5146539&sort=asc&view=flat

 

 

 

Iso i kod frenda isprobat nakon ovog i ista stvar, tak da def nije do struje, al i narucio to za 15 kn pa nek se nade...

 

Inace svake pohvale deckima u servisu Mikronisa dolje, odmah zaprimili i znali o cem se radi (bile vec 2 kutije dole na podu, pretpostavljam tu od kolega s foruma), ponudili povrat novaca

 

ja reko da bi rade zamjenske ak ih ima, jer stvarno zvucnici jesu dobri, pa cu vise znat u pon, ako ih imaju valjda ce bit ispravni...

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 16:25 (belial13).
16 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu

Mene interesira da li je netko spojio ove zvučnike preko vanjskog DAC-a ili vanjske zvučne kartice te da li se onda isto čuje taj šum (ako se čuje da li je manje intenzivan ili isto)?
Također me interesira da li (i koliko) ima ljudi ovdje koji su uzeli ove zvučnike i da su im OK tj. da nemaju šum ili su svi koji su uzeli ove zvučnike suočeni sa ovim "problemom"?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 17:21 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
djigibao kaže...

Mene interesira da li je netko spojio ove zvučnike preko vanjskog DAC-a ili vanjske zvučne kartice te da li se onda isto čuje taj šum (ako se čuje da li je manje intenzivan ili isto)?
Također me interesira da li (i koliko) ima ljudi ovdje koji su uzeli ove zvučnike i da su im OK tj. da nemaju šum ili su svi koji su uzeli ove zvučnike suočeni sa ovim "problemom"?

 Prijatelj ih je uzo, nema šuma kod njega, barem on nije primjetio. Zvučnici su spojeni na laptop direktno preko Aux-a

11 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu

kod mene, kada ne bi sviralo ništa, šuma preko optičkog kabela nije uopće bilo, dok je preko bluetootha bilo nešto mizerno i to baš kad približiš uho zvučniku, ono zanemarivo skroz.. 

7 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
belial13 kaže...

 

Iso i kod frenda isprobat nakon ovog i ista stvar, tak da def nije do struje, al i narucio to za 15 kn pa nek se nade...

 

Inace svake pohvale deckima u servisu Mikronisa dolje, odmah zaprimili i znali o cem se radi (bile vec 2 kutije dole na podu, pretpostavljam tu od kolega s foruma), ponudili povrat novaca

 

ja reko da bi rade zamjenske ak ih ima, jer stvarno zvucnici jesu dobri, pa cu vise znat u pon, ako ih imaju valjda ce bit ispravni...

 Da, tko zna do čega je, očito neki dio filtriranja ne radi.

Uglavnom, kad si već naručio audioizolacijski trafo (ili si ferit naručio?), testiraj na ispravnim zvučnicima kad ih dobiješ pa vidi razliku.

Ferit ne bi trebao puno pomoći, čak možda i obrnuto, a audioizolacijski trafo uvijek pomogne, jer ukloni diferencijalni šum u odnosu na shield.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Rekao sam prijatelju da posebno obrati pozornost na to dal zvucnici suste dok se ne pusta glazba. Zvucnii kao sto sam reko stoje na stolu pored laptopa znaci veoma blizu i kaze kad je normalna glasnoca sum se ne cuje. Kada se zvucnici pojacaju do kraja onda se tek cuje sustanje. Takoder ranije je bio drugi prijatelj kod njega da vidi zvucnike i on nije primjetio nikako sustanje dok je bio tamo (normalno to nije ni trazio ni ocekivo).

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
djigibao kaže...

Mene interesira da li je netko spojio ove zvučnike preko vanjskog DAC-a ili vanjske zvučne kartice te da li se onda isto čuje taj šum (ako se čuje da li je manje intenzivan ili isto)?
Također me interesira da li (i koliko) ima ljudi ovdje koji su uzeli ove zvučnike i da su im OK tj. da nemaju šum ili su svi koji su uzeli ove zvučnike suočeni sa ovim "problemom"?

 

Izgleda da sam lucky winner koji s njima nema problema.

 

Evo video ugašeni/upaljeni i ništa ne svira/sviranje

https://www.dropbox.com/s/e7sqmzk7j1zbxiz/20181021_145007.mp4

 

AUX na laptop, bez ikakvog dodatnog DAC-a

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 15:20 (dbs134).
11 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Stigli, rade, ne šume...

Ja prezadovoljan

Što se zvuka tiče nemam što dodati na Davorovu recenziju

 
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Dali je netko dobio već povratne informacije iz Mikronisa u vezi reklamacija. Nećemo valjda sad još i to 3 mjeseca čekat.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Da li je netko uzimao ove zvucnike u Links-u i kakvo stanje sa njihovim primjercima ili ste svi (zasada) uzimali iz Micronisa?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

evo ih u linksa po 1.424 kune, uz napomenu preporuke našeg omiljenog uredništva - link 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
bezimeni kaže...
Dali je netko dobio već povratne informacije iz Mikronisa u vezi reklamacija. Nećemo valjda sad još i to 3 mjeseca čekat.

 

zvao ja sada, nemaju zamjenske, dakle povrat sredstava ce biti

 

sve rasprodali kaj su narucili izgleda, nadam se da smo nas par tu bili iznimke...

12 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
picajzla0707 kaže...

evo ih u linksa po 1.424 kune, uz napomenu preporuke našeg omiljenog uredništva - link 

 I uz napomenu da u linksu imaju 2 god garancije a u mikronisu jednu... sto bi moglo bit dosta bitno s obzirom na kolicinu problema :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Ja sad dobio poruku da mi dolaze zamjenski.
14 godina
neaktivan
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

ipak dobio i ja nove, ono sam bio zvao servis, kasnije me zvali iz ducana bas da su stigli zamjenski...

 

sav se poveselio, nije dugo trajalo

 

desni je jos i u granicama normale, ali lijevi "cvili" kao oni stari lonci za caj kada voda kipi... https://vocaroo.com/i/s1h7Cxjlxnra

 

tak da mislim da nis od 3ce srece za mene, trazit cu novce natrag i trazit dalje neku dobru priliku, koja valjda ence bit predobra da bude istinita ko ova

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

hebeš takvu lutriju

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

ja sam odbia zamjenske, ovo je jednostavno tragedija koliko je loša serija, straj me je i za ove kojima rade dokada će raditi

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice