U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

poruka: 55
|
čitano: 8.697
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta".
14 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

@warhammer...

 

jedna od omiljenih izreka mi je: licemjerje je korijen svih grijeha...

 

Filip David, knjževnik, Srbin židovskog porijekla, je sve sumirao...

 

na onom linku ne vidim zajapurene policajce (Zle Ruse (TM)) kako tjeraju izbjeglice (ne vidim ni da su to nekakvi bogci izbjegle iz gudura, gdje se "slava borbe pronosi", ti na snimci izgledaju dobro odjeveni, uređeni, uhranjeni) da viču , ne znam - sveto ime CeeSKa ili Za Staljina...

 

ali postoji neka snima gdje autohtoni rvacki krkani u policijskim odorama jel'te, sukladno našem euro-atlanskom/zapadno-kršćanskom uljudbenom krugu, zajebavaju neke bokce po hrvatskim vukojebinama...

 

i prije svega, Rusi su dizali revolucije, ubijali careve (prvi bombaš samoubojica je bio Rus - ignjatij Grinjevicky)... i kao i svi ljudi, kad im se peha po novčaniku, pobune se...

 

osim Hrvata, mile krotke janjadi spram svakog vlastodršca...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

i vasa Rusija sprovodi svoju verziju demokracije,Zar ne ?!?

Transinistrija 1991/92 ,okupiran dio Moldavije i stvorena paradrzava 

 

Abhkazija1992/93,okupirani dio Gruzije,pola stanovnistva,gruzijaca, pokrajne protjerano,30.000 gruzijskih civila masakrirano,brutalno sadisticki smaknuto po ulicama i svojim domovima,pocinitelji su paravojne skupine podrzane i naoruzane od strane Rusije cije oruzane snage na terenu su ignorirale zlocine

 

2008. okupirana i stvorena paradrzava Juzna Osetija,zrtva opet Gruzija

 

2014.agresija na Ukrajinu,okupacija i aneksija Krima,podrzavanje proruskih terorista u Donjecku

 

Treba li napomenuti da je Rusija napravila opasan presedan mijenjanjem  drzavnih granica agresijom i na Ukrajinu i aneksijom Krima,sto je u Europi tretirano kao zlocin nakon sporazuma 1945. u Potsdamu,ciji je SSSR potpisnik,takodjer nakon raspada SSSR-a Rusija je potpisala sporazum o priznavanju granica bivshih sovjetskih republika a za uzvrat sve bivse sovjetske republike odrekle su se svog nuklearnog naouruzanja !

 

SSSR imao je takodjer svoju verziju sirenja demokracije .zajedno sa Trecim Reichom 1939.podijelili su okupiranu Poljsku,okupacija baltickih drzava u dogovoru o podjeli interesnih zona sa Nazi Njemackom ! 

 

Kao sto rekoh ranije da Rusija ima sustav poput Amerike ,bio bih i ja rusofil,rusi su nam slavenska braca i kao narod i zemlju simpatisem ih ali mrzim rezim !

 

waaagh
 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

Krim?

 

95% glasalo za ostanak u Rusiji...

 

ako brojiš mrtve - 88 poginulih u aneksiji (samo malo, zašto je ruska aneksija Krima negativna, anpr. austro-ugarska aneksija Bosne 1878 nešto pozitivno ?!?)..

 

inače u 2SR - za njemačkog zauzimanja - 100000 mrtvih na obje strane, a pri sovjetskom oslobađanju, nekih 80000 mrtvih - govorimo o Krimu..

 

uostalom ne daje se nešto strateški važno ulomkom na prvoj stranici "Pravde" 1954.g....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 3 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
Stric_Jura kaže...

Krim?

 

95% glasalo za ostanak u Rusiji...

 

ako brojiš mrtve - 88 poginulih u aneksiji (samo malo, zašto je ruska aneksija Krima negativna, anpr. austro-ugarska aneksija Bosne 1878 nešto pozitivno ?!?)..

 

inače u 2SR - za njemačkog zauzimanja - 100000 mrtvih na obje strane, a pri sovjetskom oslobađanju, nekih 80000 mrtvih - govorimo o Krimu..

 

uostalom ne daje se nešto strateški važno ulomkom na prvoj stranici "Pravde" 1954.g....

Jako jako ograničen pogled na stvari. Molim te prouči povijest iza prvog svjetskog rata pa vidi što je dovelo do drugog a to ti je prekrajanje granica u Europi po nacionalnom ključu. Zato ti se često vuče paralela da je Putin mali Hitler. 

To je dobro objasnio Indy Neidell, domaćin poznatog i hvaljenog YT kanala The Great War u jednoj od svojih epizoda (3:27 do 4:40)

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 11:49 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
Paolo Maldini kaže...

Jako jako ograničen pogled na stvari. Molim te prouči povijest iza prvog svjetskog rata pa vidi što je dovelo do drugog a to ti je prekrajanje granica u Europi po nacionalnom ključu. Zato ti se često vuče paralela da je Putin mali Hitler. 

To je dobro objasnio Indy Neidell, domaćin poznatog i hvaljenog YT kanala The Great War u jednoj od svojih epizoda (3:27 do 4:40)

 Vjerujem onda da ni ti bas nemas neku siru perspektivu.

 

Granice su bile manji problem od vise njih zasluznih za stvaranje monstruma koje je izazvalo 2 svj. rat.

 

Krivca za 2.svj. rat treba jednako tako traziti i u Francuskoj i V. Britianiji.

 

Hiperinflacija, ogromne ratne odstete, kamate koje su bile neotplative, i svakako ne zaboravimo ponizenje svih nijemaca su samo neki od vecih razloga. Dodaj tome misljenje koje je prevladavalo medju njemackim pukom, da vojska nije izgubila rat nego politicari i evo plodnog tla za covjeka koji tvrdi da ce vratiti ponos i ugled i ocito je kadar za takvo nesto uciniti.

 

Ako bi se bas jako slobodno gledalo, da!, mogle bi se povuci neke paralele sa sadasnjim ruskim predjsednikom, jer u jednakom stanju je bila Rusija 90-tih godina, a zapad je jos jednom ponovio istu gresku i to im se sada jos jednom (bas cudno!) odbija o glavu.

Medjutim Putina usporedjivati sa Hitlerom moze samo povrsna, ne informirana i neuka osoba.

Rusija nije prekrsila niti jedan medjunarodni zakon, a i za one koje se sumnjici (sic!) da je prekrsila, zapad nije predstavio niti jedan neosporan dokaz, osim nejasnih indicija troslovnih americkih agencija (npr. sudjelovanje ruske vojske u sukobu u Ukrajini, rusenje putnickog aviona, mjesanje u izbore....)

Najveci problem zapada je sto rusija igra prema pravilima koje je zapad napisao i skaldu s kojima se zapad ponasao 60 godina. Medjutim kada se pojavio novi igrac, sada pravila vise nisu dobra.

 

 

Pandorinu kutiju jednostrano proglasenih samootcjepljenja regija, otvorio je zapad priznanjem Kosova. Po istom kljucu se otcijepio i Krim s razlikom da na Krimu nije niti jedan metak ispaljen, dok na Kosovu jest.

 

I uostalom, sve sto nam dolazi iz Rusije su reakcije, a ne akcije. Razmisli malo o tome.

 

Zasli smo u teme koje su iznimno kompleksne i koje se ne mogu tako olako i povrsno upotrebljavati kao primjeri u raspravi.

 

-------

 

S druge strane, da se vratimo na temu, niti jedan od MSM-ova nije izvjestio kako su federalne snage 2011. u San Francisku gasile mobilne mreze kako se prosvjednici ne bi mogli organizirati i komunicirati medju sobom.

Mozes li zamisliti kakvu bi medijsku popracenost imalo takvo nesto da se danas dogodi, recimo na ulicama Moskve?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
6 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

Rusija nije prekrsila niti jedan medjunarodni zakon, a i za one koje se sumnjici (sic!) da je prekrsila

Mislim da je prekršila barem što se tiče prisvajanja Krima ili?

6 godina
protjeran
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
love2ml86 kaže...

Rusija nije prekrsila niti jedan medjunarodni zakon, a i za one koje se sumnjici (sic!) da je prekrsila

Mislim da je prekršila barem što se tiče prisvajanja Krima ili?

Naravno da jest, Budimpeštanski sporazum iz 1994 god. a to kolega gore prešućuje/nezna. Ukratko raspadom SSSRa Ukrajina, Kazahstan i Bjelorusija postaju nukearne sile. Velikim sila (s opravdanim razlogom) to nije odgovaralo i zato je potpisan sporazum:

https://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Memorandum_on_Security_Assurances

koji u točci dva kaže: Respect Belarusian, Kazakh and Ukrainian independence and sovereignty and the existing borders

Eto lijepe paralele s Minhenskim sporazumom.

Prestanite zato srati da Rusija nije prekršila međunarodne sporazume. I prestanite srati s Kosovom. Kosovu je prethodilo srpsko oduzimanje autonomije (kao i Vojvodini). Krim nije jednako Kosovo, bilo bi jednako ako se dozvoli spajanje Albanije i Kosova u jednu državu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 18:39 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
Paolo Maldini kaže...

Naravno da jest, Budimpeštanski sporazum iz 1994 god. a to kolega gore prešućuje/nezna. Ukratko raspadom SSSRa Ukrajina, Kazahstan i Bjelorusija postaju nukearne sile. Velikim sila (s opravdanim razlogom) to nije odgovaralo i zato je potpisan sporazum:

https://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Memorandum_on_Security_Assurances

koji u točci dva kaže: Respect Belarusian, Kazakh and Ukrainian independence and sovereignty and the existing borders

Eto lijepe paralele s Minhenskim sporazumom.

Prestanite zato srati da Rusija nije prekršila međunarodne sporazume. I prestanite srati s Kosovom. Kosovu je prethodilo srpsko oduzimanje autonomije (kao i Vojvodini). Krim nije jednako Kosovo, bilo bi jednako ako se dozvoli spajanje Albanije i Kosova u jednu državu.

 

Krim je referendumom donio odluku o odcjepljenju od Ukrajine, a zatim kao samostalana republika trazila pripojenje Rusiji.

Rusija nije prekrsila niti jedan sporazum, ma koliko god se ti pjenio.

Da li je to posteno? Ne znam niti ne ulazim u to, ali znam da je pravno cisto.

 

Kosovo je duh koji pusten iz boce i koji ce dugo jos proganjati mnoge drzave. Pitaj spanjolce zasto nisu priznali Kosovo?

 

p.s.

Edi Rama (premijer Albanije) i Ramush Haradinaj (premijer Kosova) najavili su negdje krajem prosle godine kako ce njihove vlade razviti strategiju ujedinjenja Albanaca do 2025. godine

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
6 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
syncmaster245b kaže...

 

Krim je referendumom donio odluku o odcjepljenju od Ukrajine, a zatim kao samostalana republika trazila pripojenje Rusiji.

Rusija nije prekrsila niti jedan sporazum, ma koliko god se ti pjenio.

Da li je to posteno? Ne znam niti ne ulazim u to, ali znam da je pravno cisto.

 

Kosovo je duh koji pusten iz boce i koji ce dugo jos proganjati mnoge drzave. Pitaj spanjolce zasto nisu priznali Kosovo?

 

p.s.

Edi Rama (premijer Albanije) i Ramush Haradinaj (premijer Kosova) najavili su negdje krajem prosle godine kako ce njihove vlade razviti strategiju ujedinjenja Albanaca do 2025. godine

Sada je pitanje legalnosti referenduma kao i okolnosti oko njega. Referendumi kada je riječ o nečemu tako bitnom kao odcjepljenje pretpostavljam imaju određena pravila, moraju biti legalni i priznati od strane međunarodne zajednice? Nisam siguran ako su ispunjeni svi preduvjeti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 20:29 (love2ml86).
15 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

Referendum mora biti održan u cijeloj državi i većina stanovništva cijele države mora biti za odcjepljenje da bi referendum bio valjan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
love2ml86 kaže...

Sada je pitanje legalnosti referenduma kao i okolnosti oko njega. Referendumi kada je riječ o nečemu tako bitnom kao odcjepljenje pretpostavljam imaju određena pravila, moraju biti legalni i priznati od strane međunarodne zajednice? Nisam siguran ako su ispunjeni svi preduvjeti.

 Nazalost na to pitanje nema pravog odgovora, jer kao sto vidimo ovisno situaciji ista pravila se drugacije tumace.

 

 

dejo6 kaže...

Referendum mora biti održan u cijeloj državi i većina stanovništva cijele države mora biti za odcjepljenje da bi referendum bio valjan.

 Mislim da to ovisi od drzave do drzave i kako je napisan Ustav doticne. Znam da su spanjolci na osnovu toga odbacili referenum Katalonije.

 

Po tom pitanju jedini kome skidam kapu je Ujedinjeno Kraljevstvo.

Kada su skoti prije 4 godine trazili referendum, bez ikakvih tenzija, prijetnji i nervoze referendum je odrzan, bile su dvije civilizirane kampanje za ostanak i odlazak i na kraju su rezultati su priznati (iako je rezultat bio tijesan).

Nije bilo ni primisli da se ista zabranjuje ili sumnja u pravo ljudima na samoodredjenje.

 

UK-u se moze toga stosta prigovoriti, ali sa ovakvim potezima pokazuju zasto su tu gdje jesu.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
6 godina
protjeran
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
dejo6 kaže...

Referendum mora biti održan u cijeloj državi i većina stanovništva cijele države mora biti za odcjepljenje da bi referendum bio valjan.

 To da svi građani neke države moraju izaći za referendum o odcjepljenju neke regije je sasvim logična, da nije tako imali bi kaos diljem svijeta jer bi se ovi i oni pokušali osamostaliti ili priključiti nekoj drugoj državi. Da bi mogao raspisati referendum treba ti Ustav države to omogućiti, kao što je Ustav Jugoslavije iz 1974. to omogućio Hrvatima i Slovencima.

Druga stvar, konkretno vezana za Krim, je ta da je ruska vojska, iz svojih baza na Krimu, i prije (nelegalnog) referenduma ušla na teritorij Ukrajine i okupirala ga time efektivno kršeći Budimpeštanski sporazum.

6 godina
protjeran
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
syncmaster245b kaže...

 

Krim je referendumom donio odluku o odcjepljenju od Ukrajine, a zatim kao samostalana republika trazila pripojenje Rusiji.

Rusija nije prekrsila niti jedan sporazum, ma koliko god se ti pjenio.

Da li je to posteno? Ne znam niti ne ulazim u to, ali znam da je pravno cisto.

 

Kosovo je duh koji pusten iz boce i koji ce dugo jos proganjati mnoge drzave. Pitaj spanjolce zasto nisu priznali Kosovo?

 

p.s.

Edi Rama (premijer Albanije) i Ramush Haradinaj (premijer Kosova) najavili su negdje krajem prosle godine kako ce njihove vlade razviti strategiju ujedinjenja Albanaca do 2025. godine

 Ipak moraš malo poznavati materiju o kojoj namjeravaš raspravljati. Činjenica je da je referendum nelegalan po međunarodnom pravu. Tvoji stavovi su vrlo opasni jer danas sutra Istra može tražiti odcjepljenje od RH, Republika Srpska od BiH, Albanci u Makedoniji, Albanci na jugu Srbije, Srbi na sjeveru Kosova. Ne treba biti baš pametan da bi vidio da bi nas politika vratila u 90e a koju ti i neki drugi zastupate ovdje. Europa ne prekraja granice od WW2. To rade samo divljaci na Balkanu i na istoku.

 

Što se Kosova tiče, ne smije im se dozvoliti stvaranje Velike Albanije kao ni razmjena teritorija sa Srbijom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 8:26 (Paolo Maldini).
14 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

OK, slažem se Rusi su napravili to kontra prava, ali pravo i pravda nisu jednakoznačni...

 

sad pitanje tko je licemjer:

 

Rusi koji "okupiraju" svoju povijesnu pokrajinu (ne znam baš da je Krimski Kanat bio ikada subjekt međunarodnog prava) pa samim tim preuzimaju i obaveze prema tom stanovništvu (koje im je dalo pravo na referendumu)

 

ili

npr. Ameri - okupiraju Guantanamo (povod za rat rat s Španjolskom je bila eksplozija "Mainea" - greškom njegove posade, koju je huškački novinski magnat Pulitzer - da onaj čije ime nosi novinarska nagrada - iskoristio za poticanje rata i okupaciju kao osnovu za tzv. "Ugovor o najmu" bez klauzule o povratku tj. moraju se obje strane složiti, za 2000$ godišnje), te tamo imaju poznati zatvor u kojem ne vrijede američki zakoni...

 

molim jednoznačan odgovor (bez licemjerja)

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

ovo je EOD od mene na ovu temu, samo da velim:

 

Rusi se bune i za takve ne strogo egszistencijalne stvari, Hrvati čkome i o onima koje doslovce znače (smislen ljudski) život...

 

Sapienti sat!

 

Zdravi i veseli, tusti i debeli, kak mladi jeleni bili!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
Stric_Jura kaže...

OK, slažem se Rusi su napravili to kontra prava, ali pravo i pravda nisu jednakoznačni...

 

sad pitanje tko je licemjer:

 

Rusi koji "okupiraju" svoju povijesnu pokrajinu (ne znam baš da je Krimski Kanat bio ikada subjekt međunarodnog prava) pa samim tim preuzimaju i obaveze prema tom stanovništvu (koje im je dalo pravo na referendumu)

 

ili

npr. Ameri - okupiraju Guantanamo (povod za rat rat s Španjolskom je bila eksplozija "Mainea" - greškom njegove posade, koju je huškački novinski magnat Pulitzer - da onaj čije ime nosi novinarska nagrada - iskoristio za poticanje rata i okupaciju kao osnovu za tzv. "Ugovor o najmu" bez klauzule o povratku tj. moraju se obje strane složiti, za 2000$ godišnje), te tamo imaju poznati zatvor u kojem ne vrijede američki zakoni...

 

molim jednoznačan odgovor (bez licemjerja)

Merkelica natankaj, pali i šalji panzere u svoju povijesnu teritoriju - Istočnu Prusku i Konigsberg (Kalinjingrad).

Shvati da nema velike sile kojoj ne možeš prebaciti teritorijalni grabež nekada u povijesti. Zašto opravdavati sranja koja radi Rusija sa sranjima koje rade Ameri? I činjenica je da je zapad takve politike nakon WW2 ostavio u povijesti dok je mali Hitler anektirao sve što mu se ponudilo po Rusiji, Gruziji, Moldaviji i Ukrajini.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 9:04 (Paolo Maldini).
14 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

Prusija - Prusi su bili Balti, ne Germani (iako ni Njemci baš nisu "Germani").. a svako "njemačko" naselje na -"ow" ili "-au" i nije bilo njemačko u prošlosti...

 

onda idemo dalje u povijesti do Henrika 2. i početnog "Drang nach Osten" - Hićo je smo reciklirao...

 

no dobro ovo je EOD jer je tema bila da se Rusi bune oko internetskih sloboda... a ostali baš i ne...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
Paolo Maldini kaže...

 Ipak moraš malo poznavati materiju o kojoj namjeravaš raspravljati. Činjenica je da je referendum nelegalan po međunarodnom pravu. Tvoji stavovi su vrlo opasni jer danas sutra Istra može tražiti odcjepljenje od RH, Republika Srpska od BiH, Albanci u Makedoniji, Albanci na jugu Srbije, Srbi na sjeveru Kosova. Ne treba biti baš pametan da bi vidio da bi nas politika vratila u 90e a koju ti i neki drugi zastupate ovdje. Europa ne prekraja granice od WW2. To rade samo divljaci na Balkanu i na istoku.

 

Što se Kosova tiče, ne smije im se dozvoliti stvaranje Velike Albanije kao ni razmjena teritorija sa Srbijom.

 

Odbijas vidjeti da to nisu moji stavovi, nego stavovi zapada koji prvi poslije 2.svj. rata zanemario medjunarodna prava i po prvi puta priznao jednostrano otcijepljenje jedne regije (Kosova) i time stvorio iznimno opasan presedan.

Gotovo cijela Europa je priznala Kosovo, Spanjolska nije, jer Madridu je jasno da priznanjem Kosova, daje legitimitet jednostranom referendumu Katalonije.

 

Hrvatska ne moze posluziti kao primjer u ovom slucaju, jer Hrvatska nije visenacionalna drzava (jedan konstitutivni narod) i Hrvatskoj nema ugnjetavanja manjina. Posve suprotno, slobode manjina su ustavom zajamcene i jedna od rijetkih stvari s kojima se mozemo istinski ponositi.

 

Bosna i Hercegovina nazalost nije zavrsena prica, i bojim se da je samo pitanje vremena kada ce se zakuhati. Objektivno gledano, BiH vec sada funkcionira kao dvije odvojene drzave. Zajedno su samo radi svjetske batine koja im lebdi iznad glava svima.

 

Uglavnom, ritas se, presao si suptilno na ad hominem "argumente" sto mi je pokazatelj da nemas nista za dodati u ovoj raspravi. Ukoliko izneses neki novi argument, vrlo rado cu nastaviti razgovarati. a do tada necu vise odgovarati na tvoje poruke.

 

(Lurk mode=on)

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

eo, baš sam porazgovarao s internetom i kaže kako ga boli bandwidth ("ona stvar") za ograničenja jer je poput vode - uvijek si nađe put. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
love2ml86 kaže...
syncmaster245b kaže...
love2ml86 kaže...

Amerika se pridružila kada njemačka više nije imala izgleda?

 Da

Može malo pojašnjenje logike iza toga?

Hoce reci da se amerika pridruzila kad je vidila da bi moglo doci do toga da Rusija "oslobodi" Europu od nacista...

8 godina
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

referendumom Krim se izborio za neovistnost i trebao je ostati neovisna drzava,pripajanje Rusiji je protuzakonito

U Europi je zabranjeno mijenjanje drzavnih granica jos od 1945.

 

Moldavija bi se rado i dragovoljno  pripojila Rumunjskoj,vecina moldavaca pa cak 99% bi glasalo za pripajanje, ali takva Rumunjska snosila bi odgovornost i bila bi medjunarodno sankcionisana  

 

Turska je prije cetrdesetak godina osvojila pola Cipra,radi 10% preglasanih ciparskih turaka ,naselila tursko stanovnistvo iz anadolije ali nije pola otoka pripojila vec stvorili su paradrzavu Tursku Republiku Sjeverni Cipar ! Nisu smjeli riskirati sa gazenjem medjunarodnog prava,ipak,Cipar je zemljopisno iz nekog razloga u Europi iako je logicki na Levantu,Bliskom Istoku.

 

Da Krim je historijska Ruska  pokrajna ali historijski taj Krim moze proci i kao historijski dio Mongolije,Turske(ipak bio je dio Osmanlijske Imperije ),Italije;krimske luke su pripadale republici Genovi,moze i Grcke ... 

 

 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 10:27 (warhammer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
warhammer kaže...

referendumom Krim se izborio za neovistnost i trebao je ostati neovisna drzava,pripajanje Rusiji je protuzakonito

U Europi je zabranjeno mijenjanje drzavnih granica jos od 1945.

 

Moldavija bi se rado i dragovoljno  pripojila Rumunjskoj,vecina moldavaca pa cak 99% bi glasalo za pripajanje, ali takva Rumunjska snosila bi odgovornost i bila bi medjunarodno sankcionisana  

 

Turska je prije cetrdesetak godina osvojila pola Cipra,radi 10% preglasanih ciparskih turaka ,naselila tursko stanovnistvo iz anadolije ali nije pola otoka pripojila vec stvorili su paradrzavu Tursku Republiku Sjeverni Cipar ! Nisu smjeli riskirati sa gazenjem medjunarodnog prava,ipak,Cipar je zemljopisno iz nekog razloga u Europi iako je logicki na Levantu,Bliskom Istoku.

 

 

 I Donjeck i Lugansk su htjeli se pripojiti Rusiji, pa su dobili odbijenicu od Putina.

 

Usput, ako si neovisna drzava, prema cijim zakonima je protuzakonito pridruziti se drugoj drzavi?

Ili nisi neovisan, ili nije protuzakonito.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
6 godina
protjeran
offline
U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta

"Život damo, Trst ne damo !"

te transparente smo još ko dica nosali po gradu...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
syncmaster245b kaže...

 

Usput, ako si neovisna drzava, prema cijim zakonima je protuzakonito pridruziti se drugoj drzavi?

Ili nisi neovisan, ili nije protuzakonito.

 pobjednici WW2 ,1945. donijeli su i potpisali zabranu medjunarodnih mjenjanja drzavnih granica u Europi ! 

waaagh
15 godina
offline
Re: U Moskvi veliki prosvjed za slobodu Interneta
warhammer kaže...

 pobjednici WW2 ,1945. donijeli su i potpisali zabranu medjunarodnih mjenjanja drzavnih granica u Europi ! 

 

Istina.

I jedan od potpisnika je bio Sovjetski Savez. Vanjske granice Sovjetskog saveza se nisu mijenjale.

Mislim, kuzis kako nista nije crno i bijelo.

Kako ne shvacas, Putin ih je sve nadigrao a najtuznije da mu je opravdanje za to dao sam zapad, jer su toliko bili kratkovidni i arogantni

 

Svi urlaju "jadna Ukrajina" a plin samo tece prema Europi.

Pa i sam odabir i implementacija sankcija ti govori da se govori jedno a radi ipak malo drugacije.

 

I uostalom, koliko se u MSM spominje Ukrajina i Krim zadnjih godinu, dvije?

Voda ispod mosta!

Naravno, racun ce platiti mali radni covjek Ukrajine.

 

A da, da ne zaboravimo, dio racuna vrlo vjerojatno ce ici na Srbiju, jer je vrlo izgledno da ce se Albanci ujediniti.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice