Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuju po

poruka: 31
|
čitano: 8.743
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuju po".
15 godina
offline
Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuju po

"Tolika opsjednutost detaljima i perfekcionizam oko svake i najmanje sitnice, naime, košta.", a ima i naziv u psihihatriji - OCD. pohlepa (za lovom) je već drugačija vrsta poremećaja, a koja vodi u niz posljedičnih prekrasnih osobina zbog kojih smo ponosni što pripadamo ljudskoj pasmini. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 3 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuju po

Dragi ljudi,

Ferrari i lamborghini su skupi, ljudi se trude napraviti nešto dobro, ljepo i skupo.

Sta ste pali po Apple - u, ali su u bug-a tako male plaće pa ih ne možete priuštiti.

Što se tiče IT oni su ferarari, guraju svoj stil, i nisam vidio da ikoga puškom gone da ih kupi.

Ljudi prepoznaju nešto u njima i zato ih kupuju.

Ja sam se prvi put susreo sa Apple ovim proizvodom ima dvije godine.

Doktor sam znanosti i programer, većinu stvari sam radio na Windowsima i Linuxu.

Kad sam jednom probao, iz kuće sam pobacao sve Windows, Linux i android uređaje.

Nema štimanja, samo uključiš i radi. Ako ti aplikacija treba platiš i opet radi.

Ne morate uzet zadnju verzija u i prethodna i pretprethodna su dovoljno dobre i rade super godinama.

Ako su u Hrvatskoj skupi ima eBay, Njemačka, a ima i rodbine u Americi neka donesu na ljeto.

Ali stvarno ajde malo trolajte Rimca i njegove super automobile koji su preskupi i po jedan u seriji ili Pagani koje svoje auto razvija godinama i napravi 20 primjeraka.

 

Apple je prepoznat u cijelom svijetu osim u Bug-ovoj redakciji.

Očito na jesen izlazi BugPhone ;))

 

Rade

 

 

 

 

 

 

 

 
13 28 hvala 5
14 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
super za tebe...

ja sam imao iPhone 3GS kojeg sam koristio 2 tjedna jer mi je Nokia 5800 bila na servisu (pal puklo staklo) a išao sam na more pa sa upogonio iPhone jer sam ga naravno mislio preprodati...

s obzirom da mi 3G signal nije ulovio od Koprivnice do Zira a GPS tek 2. dan na moru, s velikim zadovoljstvom sam ga prodao čim mi je došla Nokia... i naravno NIKAD poslije nisam kupio ništa od Jabučnice...

usput, Ferrari je poprilično nepouzdan i krhak auto, ako želiš performanse i pouzdanost, kupiš Porsche...


uživaj u svojim Apple uređajima, neka te služe dobro, kad mene nisu...
Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
eradest kaže...

Doktor sam znanosti i programer

 

 

To te bas cini mjerodavnim

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
eradest kaže...

Dragi ljudi,

Ferrari i lamborghini su skupi, ljudi se trude napraviti nešto dobro, ljepo i skupo.

Sta ste pali po Apple - u, ali su u bug-a tako male plaće pa ih ne možete priuštiti.

Što se tiče IT oni su ferarari, guraju svoj stil, i nisam vidio da ikoga puškom gone da ih kupi.

Ljudi prepoznaju nešto u njima i zato ih kupuju.

Ja sam se prvi put susreo sa Apple ovim proizvodom ima dvije godine.

Doktor sam znanosti i programer, većinu stvari sam radio na Windowsima i Linuxu.

Kad sam jednom probao, iz kuće sam pobacao sve Windows, Linux i android uređaje.

Nema štimanja, samo uključiš i radi. Ako ti aplikacija treba platiš i opet radi.

Ne morate uzet zadnju verzija u i prethodna i pretprethodna su dovoljno dobre i rade super godinama.

Ako su u Hrvatskoj skupi ima eBay, Njemačka, a ima i rodbine u Americi neka donesu na ljeto.

Ali stvarno ajde malo trolajte Rimca i njegove super automobile koji su preskupi i po jedan u seriji ili Pagani koje svoje auto razvija godinama i napravi 20 primjeraka.

 

Apple je prepoznat u cijelom svijetu osim u Bug-ovoj redakciji.

Očito na jesen izlazi BugPhone ;))

 

Rade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To si odlično usporedio. Nitko, barem ja, a pretpostavljam i za druge, nema ništa protiv Applea. Velika firma, odlični uređaji, rade, funkcioniraju, prodaju se, postavljaju neke trendove (neki dobri, neki loši).

Problem je kada ti netko stane propovijedati da je ustvari novi Ferrerri jeftiniji od novog Passata. Ili da novi Ferrarri ima nešto što nemaju novi Lexus, Mercedes, BMW, Audi, Toyota,... Kao da je to vrlo pristupačan proizvod koji je stvoren za svakoga i da je glup onaj tko to ne vidi...

 

Nije problem u proizvodu. Dobro je da ima svakakvih proizvoda. Svaki proizvod ima kupca. Ali predstavljati čistu ekstravaganciju i luksus kao potrebu i racionalnu kupnju je vrijeđanje sugovornikove inteligencije.

 

Kao kad bi ti rekao da je Ferrarri poseban, prelijep, odličan, brz, ručno rađen, ne pada mu cijena, može dobro potegnuti... Što sve vjerojatno jest istina... I onda rekao da ti apsolutno treba i jedino on zadovoljava tvoje potrebe, a novi Touran to nikako ne može...

 

Proizvod je proizvod, svaki nađe svoj put do kupca. Svatko ima izbor i neka kupi što želi.

Ali ne možeš pričati da je telefon od 1000-2000 eura ustvari povoljan i pristupačan, te stvoren za mase. Niti da drugi telefoni ne mogu to što može on. Tome se mora smijati i izrugivati jer takve izjave tome služe.

Imam prijatelja koji ne žele ništa nego iPhone. OK, njihovi novci. Žele statusni simbol i nije im žao istresti dobru sumu novca da se ističu. Da im je potreba i da svoje potrebe ne bi mogli ostvariti i sa drugim uređajima baš i ne stoji...

Ja osobno ne bih nikad to kupio jer bi me bilo stid na kavi istrest na stol komad cigle koji vrijedi preko 1000 eura... Meni je to bolesno. Stalno bi se bojao da mi ga netko ne ukrade. A i bilo bi me stid tolike sume novca na stolu... Ovako na kavi istresem ciglu u vrijednosti do 200 eura. Znam da ne odvlači pažnju, i nije me nimalo briga što će mu biti, jer nisam opterećen njime. Vidim to kao potrošni uređaj.

Da ovi koji nosaju Iphone na kavu, nešto mogu više sa svojim Ajfonom nego ja sa Xiaomijem... pa i ne mogu... Možda čak i manje..

Ako želiš kupi. Tvoja stvar, ali nemoj luxus i svoju potrebu za njime predstavljati kao racionalnu kupnju i prijeko potrebnu stvar koju drugi uređaji ne mogu zadovoljiti.

14 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Friday kaže...
eradest kaže...

Doktor sam znanosti i programer

 

 

To te bas cini mjerodavnim

 Čisto da se zna tko je.

All truly great thoughts are conceived by walking.
5 godina
protjeran
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Friday kaže...
eradest kaže...

Doktor sam znanosti i programer

 

 

To te bas cini mjerodavnim

Za nas nobelovce ovdje još mora puno raditi da bi mu se mišljenje uzelo za relevantno.

15 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
eradest kaže...

Dragi ljudi,

* * *

Doktor sam znanosti i programer, većinu stvari sam radio na Windowsima i Linuxu.

Kad sam jednom probao, iz kuće sam pobacao sve Windows, Linux i android uređaje.

* * *

 

 

 

 

 

 

 

Dragi kolega forumašu,

 

ako ste pobacali sve Windowse, Linux i Android uređaje, sa programerskim znanjem, onda sa istim tim papirom koji vam dokazuje doktorat možete obrisati stražnjicu.

btw: dobrodošli na forum.

8 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Neuk:

Meni su prije ovi koji se kakti srame staviti mobitel na stol čudni. Živi život, kakve veze mobitel ima s bilo čime. Imaš normalno ponašanje poput pokazivanja slika s ljetovanja bilo čega, komunikacija ide i ne pita gdje si i tako mobitel završi na stolu pred svima ili u rukama pred svima. Šta onda? Oni koji primjećuju takve stvari ne trebaju to da bi vidjeli što imaš...

Cijena iphonea? Pa skuplje sam Nokie plaćao prije 15 i više godina dok je 7500 kuna i predstavljalo neku vrijednost. A krađe se ne bojim(o), iphone ima ozbiljnu enkripciju i s prijeda dostupan skener pa mi to rado koristimo, znamo da je gps koristan pa ga imamo stalno uključenog tako da su krađe prošlost (osim za konverte s androida koji panično gase sve te ikonice koje stalno nešto blinkaju).
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Envy kaže...
eradest kaže...

Dragi ljudi,

* * *

Doktor sam znanosti i programer, većinu stvari sam radio na Windowsima i Linuxu.

Kad sam jednom probao, iz kuće sam pobacao sve Windows, Linux i android uređaje.

* * *

 

 

 

 

 

 

 

Dragi kolega forumašu,

 

ako ste pobacali sve Windowse, Linux i Android uređaje, sa programerskim znanjem, onda sa istim tim papirom koji vam dokazuje doktorat možete obrisati stražnjicu.

btw: dobrodošli na forum.

 

Interesantno je da je doktorirao, radio kao programer i imao hrpu uredjaja na Windowsima, Linuxu i Androidu, ali nikada prije toga nije probao Apple proizvod. A onda je doslo otkrovenje.

"Otkako sam probao novi Dormeo nadmadrac..."

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 18:46 (knight).
14 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
eradest kaže...

Dragi ljudi,

... 

Doktor sam znanosti i programer, većinu stvari sam radio na Windowsima i Linuxu.

...

 a koliki ti je H-index? :-)

10 godina
offline
Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuju po

Kao prvo. BUG je neutralan po pitanju tehnologije, te ne vuče na ničiju stranu. BUG-ova profesionalnost je na razini da drugi trebaju učiti od njih.

 

Drugo. Da, što se nekome proizvodu pristupa sa više detelja, sustava kontrole  proizvoda, sa više inženjerske pameti, utrošeni radni sati, itd... to je proizvod skuplji za krajnjeg korisnika

 

Treče.On tko ima para kupiti će šta želi. Nemojte gubiti energiju baveči se sa sa tuđim životima. Bolje da se posvetite sebi i svojem životu. Pa, će te možda i imati za novi Appleov proizvod.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
PzKpfw kaže...

Kao prvo. BUG je neutralan po pitanju tehnologije, te ne vuče na ničiju stranu. BUG-ova profesionalnost je na razini da drugi trebaju učiti od njih.

 

Drugo. Da, što se nekome proizvodu pristupa sa više detelja, sustava kontrole  proizvoda, sa više inženjerske pameti, utrošeni radni sati, itd... to je proizvod skuplji za krajnjeg korisnika

 

Treče.On tko ima para kupiti će šta želi. Nemojte gubiti energiju baveči se sa sa tuđim životima. Bolje da se posvetite sebi i svojem životu. Pa, će te možda i imati za novi Appleov proizvod.

 Od stotina ljudi sa iphone koje sam upoznao nitko nije uzeo ni jedan za kes. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj

A tebi je izgleda zivotni cilj upoznavati ljude koji imaju iphone i ispitivati ih kako su ga kupili?

Cuj ti samo te izjave, "stotine ljudi...", Daj se ne prosipaj i get a life.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
bill_jobs kaže...

A tebi je izgleda zivotni cilj upoznavati ljude koji imaju iphone i ispitivati ih kako su ga kupili?

Cuj ti samo te izjave, "stotine ljudi...", Daj se ne prosipaj i get a life.

 Bas i jest. Ne kuzim te,u srednjoj sam najvise ljudi,mama i tata pretplata,znam ljude sa KBC Rebro,T-scum,dubrava je velika,posao,njemacka,obitelj daljna bliza ima nas,dosta njih u firmama dobili,profesori. Isciliraj nitko od njih nije na kes uzeo. 

7 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Propovjednici nastavljaju...
Gledajte, kupujte što hoćete, za svoje novce naravno, dok god ne kradete, koga briga...
Samo ne prolazi vam ovdje propovjed o Ajfonima kao "naduređajima" koje drugi ne kupuju jer su glupi... To možete maloj djeci pričati.
Evo, za svaku funkciju koju ima Ajfon ja ću nabrojati 2 koje ima moj Šjaomi...
Tokiko o funkcionalnosti...
A meni sive ćelije, obraz i dostojanstvo ne dopuštaju da sebi kupujem ciglu od 1500€... Dok većina ljudi rovi po kontejnerima meni obraz ne dopušta da se ja bahatim sa mobitelom vrijednosti nečije polugodišnje plaće koji ničim ne opravdava toliku cijenu.
Vi slobodno nastavite uvjeravati sebe da je to racionalna kupovina..
Who cares.
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Neuk:

Ti si samo zamišljaš da je bahato kupiti skup uređaj. Možemo natrag u komunizam gdje su svi jednaki u siromaštvu? Ili se ti ipak prikriveno hvališ svojim sposobnostima, hej moj šaomi može dva puta više, cure padaju pred tebe, svaka bi te mama za zeta, život je lijep osjećaš se high?
Ja rekoh
14 godina
protjeran
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Neuk kaže...

Evo, za svaku funkciju koju ima Ajfon ja ću nabrojati 2 koje ima moj Šjaomi...
Tokiko o funkcionalnosti...

Funkcionalnost uredjaja ne cini broj funkcija...

7 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Feudalac kaže...
Neuk:

Ti si samo zamišljaš da je bahato kupiti skup uređaj. Možemo natrag u komunizam gdje su svi jednaki u siromaštvu? Ili se ti ipak prikriveno hvališ svojim sposobnostima, hej moj šaomi može dva puta više, cure padaju pred tebe, svaka bi te mama za zeta, život je lijep osjećaš se high?

 
Krivo si me shvatio. Ne sudim ja ljude koji nose iPhone. Ja tvrdim da to nije nikakva prijeka potreba i da taj mobitel nema neke mogućnosti koji bi opravdale toliku cijenu naspram drugih uređaja. A da bi me bilo stid staviti na stol telefon od nekih 1500 eura dok pola mojih prijatelja nema posla... pa bi. To bi mi bilo čisto kurčenje.
Da je nekakva drugačija situacija u društvu, i da ljudima za novi iPhone treba potrošiti jednu mjesečnu plaću, vjerojatno bih drugačije gledao na to...
Neka nosi i kupuje šta god tko hoće samo ne volim propovijedanja da je 14500 kn ustvari jeftino.. Nije. 

ansha kaže...
Funkcionalnost uredjaja ne cini broj funkcija...

 
OK. Donekle se slažem. Mada tvrdim iz svoga iskustva da osobe koje znam da koriste iPhone ne koriste ga nimalo drugačije od Androidaša.... Uostalom kao i većina ljudi. Manje više većina potreba pučanstva se svodi na Viber, Whatsapp, Fb, Instagram i slične gluposti...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj

Evo mali demant...svega: 

Louis Rossman zna znanje. 

 

Apple. Think Different. 

http://jdbrandmanager.wordpress.com/
13 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Jure bez kulture kaže...

Evo mali demant...svega: 

Louis Rossman zna znanje. 

 

Apple. Think Different. 

 lol

16 godina
neaktivan
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
PzKpfw kaže...

Kao prvo. BUG je neutralan po pitanju tehnologije, te ne vuče na ničiju stranu. BUG-ova profesionalnost je na razini da drugi trebaju učiti od njih.

 ...

Treče....

 Treće :D 

 

Mediji moraju od nećega živjeti, pa se onda prodaju raznim firmama kao KEF-u, Samsungu, Jabuci, EA itd ... zato nema vjesti o drugim kompanijama 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
6 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
miller1985 kaže...
PzKpfw kaže...

Kao prvo. BUG je neutralan po pitanju tehnologije, te ne vuče na ničiju stranu. BUG-ova profesionalnost je na razini da drugi trebaju učiti od njih.

 ...

Treče....

 Treće :D 

 

Mediji moraju od nećega živjeti, pa se onda prodaju raznim firmama kao KEF-u, Samsungu, Jabuci, EA itd ... zato nema vjesti o drugim kompanijama 

 https://www.hrleksikon.info/definicija/trend.html

Ili je mozda Apple u trendu? Mozda je negdje izmedu smijesnih cijena, smijesnih reklamnih kampanja i dodataka na njihove uredaje te forsiranje nekih tehnologija kojima korisnici nisu odusevljeni da bi se na kraju sve stislo u 5 glavnih appova i tu i tamo kakav specifican, plodno tlo za portale kojima je bitno da ljudi njih kliknu i procitaju vijesti?

Ili je Samsung ponudio masne pare Bugu pa su se zato i mogli boriti sa dragim nam azijat-spammerima prije mjesec dana. Pa ti odaberi vjerojatniju opciju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
sexytoiletpaper kaže...
miller1985 kaže...
PzKpfw kaže...

Kao prvo. BUG je neutralan po pitanju tehnologije, te ne vuče na ničiju stranu. BUG-ova profesionalnost je na razini da drugi trebaju učiti od njih.

 ...

Treče....

 Treće :D 

 

Mediji moraju od nećega živjeti, pa se onda prodaju raznim firmama kao KEF-u, Samsungu, Jabuci, EA itd ... zato nema vjesti o drugim kompanijama 

 https://www.hrleksikon.info/definicija/trend.html

Ili je mozda Apple u trendu? Mozda je negdje izmedu smijesnih cijena, smijesnih reklamnih kampanja i dodataka na njihove uredaje te forsiranje nekih tehnologija kojima korisnici nisu odusevljeni da bi se na kraju sve stislo u 5 glavnih appova i tu i tamo kakav specifican, plodno tlo za portale kojima je bitno da ljudi njih kliknu i procitaju vijesti?

Ili je Samsung ponudio masne pare Bugu pa su se zato i mogli boriti sa dragim nam azijat-spammerima prije mjesec dana. Pa ti odaberi vjerojatniju opciju.

 ma lako za trendove, ima i drugih dobrih i boljih proizvoda od onih koji su u trendu. :D 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
13 godina
offline
Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuju po

apple je jedan, sve drugo su androidi ... poslovno imaju potpuno opravdanje držati svoju maržu za svoj paket softwarea i hardwarea... koji je btw uvijek u vrhu po komponentama, obradi materijala, uixu i performansama. Razvoj košta, detalji koštaju ... Da nema apple-a alternative androidu ( pa i windowsima na desktopu ) ne bi bilo.  

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Feudalac kaže...
Ti si samo zamišljaš da je bahato kupiti skup uređaj. Možemo natrag u komunizam gdje su svi jednaki u siromaštvu?

Nije bahato, ali ako kupuješ taj uređaj samo da se vidi da ga imaš (ne kažem da svi to rade, ali je značajan broj takvih kupaca) onda je to snobizam koji spada u negativne trendove potrošačkog društva i kritika takvog ponašanja je sasvim legitimna kritika.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Mrblc:

Ovdje se uopće ne radi o tome već o klasičnom seruckanju tipa precijenjeno smeće, šaomi je dvaput jeftiniji s dvaput više mogućnosti stoga kupac iphonea = bahat, kruha gladan, dodaj uvredu po izboru. Za to vrijeme bi trebali misliti da su autori takvih komentara skromni ljudi koji voze bicikle, kupuju hranu isključivo na kupone pred istekom roka trajanja (tad je najjeftinija), ostatak ručka odnesu prvom susjedu koji nema sreće u životu, ne puše, ne piju, sigurno žive u stančićima od pet kvadrata po osobi a rit brišu samo jednoslojnim papirom i još ga dvaput okrenu i jednom posuše na štriku. Jesam li spomenuo da ne koriste dezodoranse jer je i to nepotrebno dok sapun sasvim dobro pere?
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
Meni bi vrijeđalo zdrav razum kad bih mjesec dana radio za je*eni telefon. Tjedan dana maksimalno. Priče s ratama i suludim pretplatama ne pušim.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuju po

https://forums.macrumors.com/threads/displaymate-iphone-xs-max-has-best-smartphone-display-ever.2142378/

 

evo još jedan razlog ...

 

pa onda najveći i stoga najskuplji cpu/gpu, pa onda face id modul, koji konkurencija koliko mi je poznato još uvijek nije iskopirala ( nema true depth ). To, kućišta i memorija su ujedno najskuplje komponente uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 20:32 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Možda otuda visoke cijene: evo kako se izrađuj
15000kn i nije neka lova....to ja zaradim za 90 dana...90 dana apsolutne apstinencije od svega...i nakon toga iz dućana izlazim sa novom jabukom... neprocjenjivo...život uveseljavaju male stvari
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice