Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO računa

poruka: 17
|
čitano: 4.642
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO računa".
15 godina
offline
Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO računa

Zakrivljenost 1800R a ravan k'o daska

 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO računa

Mene zanima koja je isplativost all in one računala ?
Recimo firme ili javna tijela, primjetio sam da ljudi ne vole to uzimati iako mi se čini kao prava stvar za uredski prostor.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
Korny1603987 kaže...

Mene zanima koja je isplativost all in one računala ?
Recimo firme ili javna tijela, primjetio sam da ljudi ne vole to uzimati iako mi se čini kao prava stvar za uredski prostor.

 I jeste, barem meni tako izgleda. Donedavno je kolegica imala jedan stariji model DELL AIO, (malo kućište i monitor na stalku kao na slici KLIK) i prilično je zgodna stvar za kancelariju.

Mislim da su nešto skuplji i da ih na nabavkama šišaju jeftinija obična rješenja. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
boxer kaže...
Korny1603987 kaže...

Mene zanima koja je isplativost all in one računala ?
Recimo firme ili javna tijela, primjetio sam da ljudi ne vole to uzimati iako mi se čini kao prava stvar za uredski prostor.

 I jeste, barem meni tako izgleda. Donedavno je kolegica imala jedan stariji model DELL AIO, (malo kućište i monitor na stalku kao na slici KLIK) i prilično je zgodna stvar za kancelariju.

Mislim da su nešto skuplji i da ih na nabavkama šišaju jeftinija obična rješenja. 

A ovo na slici je SFF računalo zakačeno na pozadini monitora.
I meni su ovi SFF i USFF računala posebno draga, ali cijenom su daleko ispred iste Desktop konfiguracije.

 

6 godina
offline
Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO računa

Pa kad vidim ovako izdužen wallpaper, mene odmah prođe volja za svime, igranjem, radom , životom

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO računa

Mene više zanima ima li taj AIO HDMI izlaz ili HDMI ulaz. Mislim, s manjim ekranima se to još donekle moglo prežvakati da kad ti računalo zastari ili se pokvari, a da popravak nije isplativ, s njim bacaš i inače posve ispravan monitor. Ako ovaj AIO nema HDMI ulaz, odnosno ako ne može raditi kao monitor čak i ako je njegovo računalo defektno, to je jedan užas i ekološka katastrofa (bacati monitor gargatuanskih dimenzija zato jer ti računalo ne radi?).

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra

Ima HDMI, piše u članku.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
boxer kaže...

Ima HDMI, piše u članku.

Ulaz ili izlaz?

15 godina
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
mbaksa kaže...
boxer kaže...

Ima HDMI, piše u članku.

Ulaz ili izlaz?

 Moramo pitati Stejapna Bilića da razjasni...

 

Od portova ONEBOT S49 ima četiri USB 3.0 porta i dva USB 2.0 porta. Prisutan je i jedan Gigabitni LAN port te po jedan HDMI port te 3,5-milimetarski audio portovi za slušalice i mikrofon.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO računa

Ma gotovo sam siguran da nema HDMI-in, 100% bi bilo navedeno u spec sheetu da je taj jedan jedini HDMI ulazni.

 

Ovaj monitor ima oko 82 PPI također tako da i nije neko čudo... lošija gustoća nego standardni 24" FHD za nekih 10%. Vjerujem da je slika prilično zrnata, iako se treba gledati sa malo veće udaljenosti zbog dimenzija. Mah, ništa spektakularno da bi me zanimalo.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 9:08 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
boxer kaže...
Moramo pitati Stejapna Bilića da razjasni...

 

Od portova ONEBOT S49 ima četiri USB 3.0 porta i dva USB 2.0 porta. Prisutan je i jedan Gigabitni LAN port te po jedan HDMI port te 3,5-milimetarski audio portovi za slušalice i mikrofon.

Mislim da to ne zna nitko na svijetu osim onih koji su konstruirali PCB.  Googlao sam i googlao i nigdje nisam naišao na tu informaciju, a na jednom mjestu u komentarima na vijest našao sam upit sličan svojem.

 

Mislim, stvar je debilizam - takav debilizam da bi ga trebalo zakonom zabraniti. Ako su proizvođače mobitela mogli natjerati da svi (osim Applea, of kors) za punjenje koriste micro USB ili USB-C, onda bi isto tako mogli proizvođače natjerati da sva AIO računala imaju i HDMI (ili kakav drugi) ulaz. Razlog je posve isti - ekologija. Kak su se prije na smetlištima gomilali punjači, tako se isto gomilaju zastarjela ili pokvarena AIO računala s ispravnim ekranima - a ne bi trebala - ekrani su se mogli još i dalje koristiti.

15 godina
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
mbaksa kaže...

Mene više zanima ima li taj AIO HDMI izlaz ili HDMI ulaz. Mislim, s manjim ekranima se to još donekle moglo prežvakati da kad ti računalo zastari ili se pokvari, a da popravak nije isplativ, s njim bacaš i inače posve ispravan monitor. Ako ovaj AIO nema HDMI ulaz, odnosno ako ne može raditi kao monitor čak i ako je njegovo računalo defektno, to je jedan užas i ekološka katastrofa (bacati monitor gargatuanskih dimenzija zato jer ti računalo ne radi?).

Moći će se to sve rastaviti do matične pa odgovarajući dio zamjeniti, naravno ukoliko se isti negdje može nabaviti. Neki dan sam popravljao 19" LCD TV koji, ajmo reći nije smart tv, ali nešto prije toga. Ima DVD pogon sa strane, USB-ove, nekakve snimalice a čudo je napravljeno odmah nakon 2. Mojsijeve i izlasku izraelaca iz Egipta.

 

Tako sada imam problem sa digitizerom na Lenovo Tab4 8" tabletu... već se pojavio OEM dio za njega na eBayu.

 

Uređivano: Inače veći će problem biti ako crkne monitor koji po meni i nije nešto sa 1080 vertikalnih linija. Imao sam Dell U2913WM [2560x1080] koji je zamjenio dva 17" NEC-ova [1280x1024] i na kraju sam dobio spektakularni prikaz slike (AH-IPS) ali sa horizontalnom rezolucijom kao spojena ova dva NEC-a ali veertikalnom dosta manjom - smeta.

Ovaj 49" monitor bi trebao da ima basnoslovnu rezoluciju a to donosi novi problem u guranju takvih igara. Ukratko prepolovljena po horizontali 4K rezolucija ne znam kome to treba.

 

PS: Što se tiče ovih auto igara na ovolikim ekranima pa najbolje da naprave jedan poput šofer šajbe i po dva kineska telefona kao retrovizore - možda se netko i napali na to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 12:16 (Envy).
15 godina
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
mbaksa kaže...
* * * Razlog je posve isti - ekologija. Kak su se prije na smetlištima gomilali punjači, tako se isto gomilaju zastarjela ili pokvarena AIO računala s ispravnim ekranima - a ne bi trebala - ekrani su se mogli još i dalje koristiti.

Mogu se svi koristiti sa, naravno, odgovarajućom količinom znanja jer sam se lično uvjerio kada sam bio kod lika koji rastavlja bilo koji monitor i ugrađuje kao u zidove ili gdje već.

 

Ehh sada što je to njemu biznis a takvih kao što je on je malo, pa takvi monitori završe na otpadu - to je sasvim druga priča. 

15 godina
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
Envy kaže...
Uređivano: Inače veći će problem biti ako crkne monitor koji po meni i nije nešto sa 1080 vertikalnih linija. Imao sam Dell U2913WM [2560x1080] koji je zamjenio dva 17" NEC-ova [1280x1024] i na kraju sam dobio spektakularni prikaz slike (AH-IPS) ali sa horizontalnom rezolucijom kao spojena ova dva NEC-a ali veertikalnom dosta manjom - smeta.

Kako misliš sa vertikalom dosta manjom? Pa vertikala ti je isto nešto veća s Dellom (1080 vs 1024 ranije). Dva NEC-a su bila 2560x1024 a ovaj Dell 2560x1080

 

EDIT: Ali generalno se slažem, 1080 vertikala je koma za bilo što osim igranja - Prostor 0 bodova.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 12:25 (mrsmith).
13 godina
offline
Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO računa

Blago si ga onomu kome treba ovakva “šajba” 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
Envy kaže...
mbaksa kaže...
* * * Razlog je posve isti - ekologija. Kak su se prije na smetlištima gomilali punjači, tako se isto gomilaju zastarjela ili pokvarena AIO računala s ispravnim ekranima - a ne bi trebala - ekrani su se mogli još i dalje koristiti.

Mogu se svi koristiti sa, naravno, odgovarajućom količinom znanja jer sam se lično uvjerio kada sam bio kod lika koji rastavlja bilo koji monitor i ugrađuje kao u zidove ili gdje već.

 

Ehh sada što je to njemu biznis a takvih kao što je on je malo, pa takvi monitori završe na otpadu - to je sasvim druga priča. 

You are missing the point.

15 godina
offline
Re: Nakon 49" monitora, vrijeme je i za 49" AIO ra
mbaksa kaže...

Mislim da to ne zna nitko na svijetu osim onih koji su konstruirali PCB.  Googlao sam i googlao i nigdje nisam naišao na tu informaciju, a na jednom mjestu u komentarima na vijest našao sam upit sličan svojem.

 

Mislim, stvar je debilizam ....

 Sumnjam da bi tako nešto napravili, nadam se da se nalaze HDMI in i out, inače je debilizam kao što kažeš.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice