Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

poruka: 16
|
čitano: 5.480
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana".
14 godina
offline
Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

kod mene je preniska +12 ali zanimljivo kad na molex stavim instrument kaze da ima +12.08V full load pc 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 17:20 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana
dreadmoore kaže...

kod mene je preniska +12 ali zanimljivo kad na molex stavim instrument kaze da ima +12.08V full load pc 

Ako si siguran da ti instrument dobro mjeri, onda je stvar u senzoru napona na matičnoj ploči. Ako je to slučaj, ne moraš se zabrinjavati.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

Jesi siguran da su molex i matična na istom railu. Nađi specifikaciju u kojoj bi trebalo biti označeno što je na kojem railu i ispitaj sve railove.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana
A modularno je nije molex snjim u shemi kako znaci 20-24 pin konektor i onaj sto ide na maticnu idu direktno iz napajanja kako njih provjeriti. A da je recimo pc pod full loadom.
AMD AntiBoy
16 godina
moderator
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

Multimetrom možeš provjeriti jesu li na istom railu - provjeriš kontinuitet ("kratki spoj", pištalica) između žica za +12V. Nisam to proučavao, ali bilo bi mi logično da postoji samo jedan sklop za generiranje +12V napona, na čiji se onda izlaz spajaju različiti kabeli.

14 godina
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

A neznam radi se o thermaltake 730w smart se modular nisam sad kuci sutra cu se stim zanimati pa cu pokusati provjeriti.Evo nasao sam stari link gdje je bas Denis radio recenziju za ova napajanje I vise njih u istoj kategoriji http://www.pcekspert.com/clanak/thermaltake-smart-se-730w-i-toughpower-dps-850w-test/?pg=1 pa eto ako se on sjeca kako je je se kod njega ponasalo u full loadu.

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 12:32 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

Baš gledam malo kako se moj OCZ GXS600W Ponaša u full loadu,nema nekakvog pretjeranog pada i dizanja napona između loada i idlea a napajanje iz 2009te godine i od tad 0-24/7/365 radi,izmjenilo je konfi i konfi i da ne ureknem samo kondiće sam promjenio i zavojnicu zalio ljepilom :D 

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana
Pa ja bas na to ciljam da mi mozda kondenzator jedan nije stradao nisam nikad otvarao da vidim bas cu to sutra pogledati pa vidjeti da nije procurio ili se napuhao
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

Nemojte se previše zamarati s očitanjem napona s matične ploče eventualno može ukazati da bi se nešto trebalo provjeriti.

Ako su mjerenja na multimetru ok , tada je nema brige.....

Inače kada su u pitanju kvalitetnija napajanja teško da se takvo što uopće može desiti jer su izlazi nadgledani i odstupanje bilo kojeg nadgledanog napona bi trebalo ugasiti sistem.

 

Prenizak napon može uzrokovati probleme ne samo s stabilnošću. Uglavnom svi naponi koji su generirani na ploči proizlaze iz dc-dc sklopva što podrazumijeva da ako je napon niži na ulazu da će struja biti viša da bi na izlazu imali istu snagu. Što je napon niži struja će biti viša, uvijek postoji neka granica do koje to može raditi.

 

Railove i prekostrujne zaštite istih ne treba gledati kao zaštite uređaja koji se napajaju za razliku od naponskih(bar tako mislim), a ako postoji više 12v railova tada vjerovatno postoji i nadgledanje tih railova jer je to u konačnici smisao takvog dizajna.

 

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

Različita napajanja imaju različit stupanj separacije railova - neka imaju sve zajedno (što je protivno standardu), neka imaju odvojenu samo prekostrujnu zaštitu (što je neki minimum minimuma), a neka imaju odvojen čitav izlazni stupanj.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

Šta kažete na ova očitanja, trebam li biti zabrinut?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana
boxer kaže...

Šta kažete na ova očitanja, trebam li biti zabrinut?

Na kraju članka imaš tablicu s dozvoljenim odstupanjima. 

12 godina
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana
boxer kaže...

Šta kažete na ova očitanja, trebam li biti zabrinut?

 Ovih 7V mi nije jasno,to je već veliko odstupanje no na - je pa sad nisam siguran koliko je to bitno.

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana
boxer kaže...

Šta kažete na ova očitanja, trebam li biti zabrinut?

 Buduci da si u 5% ne.

Istina da je najbolje da odstupanja gotovo i nema, ali je upitno i koliko tocno senzor to mjeri.

15 godina
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana
Mrgud Veliki kaže...
boxer kaže...

Šta kažete na ova očitanja, trebam li biti zabrinut?

 Buduci da si u 5% ne.

Istina da je najbolje da odstupanja gotovo i nema, ali je upitno i koliko tocno senzor to mjeri.

 -12V mi je 7.744 i prema tablici je ispod dozvoljenog raspona od −10.80 V do −13.20.

 

Apsolutni sam noob što se tiče napajanja i ovih napona, tako da ne znam ni što je -12V i zašto je to, te što ovo može prouzrokovati...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
offline
Re: Napajanja - Preniska 3,3-voltna grana

Vjerovatno ti senzor krivo mjeri.

Uostalom, -12V se više ne koristi za ništa ali je tu zbog kompatibilnosti, tak nalaže ATX standard.

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice