Novi broj Buga posvećen je - programerima

poruka: 53
|
čitano: 16.635
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi broj Buga posvećen je - programerima".
16 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

Odlično osvježavajuće sa testom zvučnika. 

Moj PC  
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

Oduševljen sam ovim brojem, 2 teme koje me trenutno najvise zanimaju. Sve pohvale 

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

Na liniji s prominencijom.

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

To da fali programera je najobičnija laž i ne znam zašto se to stalno ponavlja i propagira.

Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Azmo kaže...

To da fali programera je najobičnija laž i ne znam zašto se to stalno ponavlja i propagira.

U HR fali pošteno plaćenih programera.

Deckard
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
deckard kaže...
Azmo kaže...

To da fali programera je najobičnija laž i ne znam zašto se to stalno ponavlja i propagira.

U HR fali pošteno plaćenih programera.

 

U Rijeci fali poštenih IT firmi koje rade s novim tehnologijama poslove koji nisu "poslovna informatika", i to ih jako puno fali.

8 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Na zalost, programera fali. Dobrih. I dobro placenih.
Jer, ima ih puno koji misle da su programeri, a jos vise onih koji mozda i jesu programeri ali su slabo placeni.
Pa onda odlaze.
I eto ti ga na... nase situacije.
Life is jazz. Play it cool.
13 godina
neaktivan
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

Programer NIJE nikada ni bilo najtraženije zanimanje. 
Loša kičma, loše oči, loš društveni život i plaća koja toga nije dostojna - to je programerski život u HR.

Vani je to možda kompenzirano sa dobrom plaćom, ali za EU plaće mi smo ovdje kao programeri u Indiji.

I da... da vidim programera koji programira sa 60. Mislim da je to izvedivo negdje do kasnih 40tih i ranih 50tih. A gdje je tek penzija...

Najtraženije zanimanje je, pazi foru, Administrator u državnoj firmi. 

(Ja nisam programer, jednom sam rekao da jesam i uhvatio me blagi cringe)

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 14:32 (Damok).
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima

Fali ih zato jer da bi bili dobar programer treba vas to zanimati, a ne raditi zbog novca. Ekipa završi fakultete, tečajeve ili nešto treće i želi zaraditi lovu, a takvi nikad ne uspiju. Takvi odu iz profesije nakon nekog vremena.

15 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
deckard kaže...
Azmo kaže...

To da fali programera je najobičnija laž i ne znam zašto se to stalno ponavlja i propagira.

U HR fali pošteno plaćenih programera.

 Ja ne vidim di je problem? Otvoris firmu i platis pošteno programere, uz to pokažeš ovima koji plaćaju ''nepošteno'' kako se to radi. :)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
9 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

Kad BUG misli uvesti pretplatu bez DVD-a?

Ne trebate ni spustati cijenu sto se mene tice (nek i Davor vidi Las Vegas :D ).

Taj komad plastike je zastario i brzo zavrsi u kanti za smece.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

Ponavljam, to da fali programera je najobičnija laž.

 

Na svakom razgovoru na kojem sam ja bio u konkurenciji je bilo DESETCI programera. Junior, senior you name it (ja se javljam za juniora inače).

 

Da ih fali bilo bi ih nekoliko na razgovorima a ne, ponavljam, nekoliko desetaka. I naravno nikako da uspijem dobit posao jer jelte "fali" programera. Te izjave i stvarno stanje stvari nemaju veze s mozgom.

Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
gigra kaže...

Fali ih zato jer da bi bili dobar programer treba vas to zanimati, a ne raditi zbog novca. Ekipa završi fakultete, tečajeve ili nešto treće i želi zaraditi lovu, a takvi nikad ne uspiju. Takvi odu iz profesije nakon nekog vremena.

 Dakle programirati u fušu, a kao ozbiljan posao tovariti vagone? :)

6 godina
protjeran
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
deckard kaže...
Azmo kaže...

To da fali programera je najobičnija laž i ne znam zašto se to stalno ponavlja i propagira.

U HR fali pošteno plaćenih programera.

 U svakoj struci fali pošteno plaćenih radnika. Radnika ima, ali pošteno su plaćeni tek neki.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Damok kaže...



I da... da vidim programera koji programira sa 60. Mislim da je to izvedivo negdje do kasnih 40tih i ranih 50tih. A gdje je tek penzija...

 Potom te šutnu i zamijene mlađim. A propagandna mašinerija nastavi raditi po svom.

6 godina
protjeran
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Damok kaže...

 Dakle programirati u fušu, a kao ozbiljan posao tovariti vagone? :)

Ne, nego se bavit trgovinom. Danas preprodaješ mačuhice, sutra vagone, prekosutra kondome... Nije bitno što, samo da uvališ nekome robu. 

Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Azmo kaže...

Ponavljam, to da fali programera je najobičnija laž.

 

Na svakom razgovoru na kojem sam ja bio u konkurenciji je bilo DESETCI programera. Junior, senior you name it (ja se javljam za juniora inače).

 

Da ih fali bilo bi ih nekoliko na razgovorima a ne, ponavljam, nekoliko desetaka. I naravno nikako da uspijem dobit posao jer jelte "fali" programera. Te izjave i stvarno stanje stvari nemaju veze s mozgom.

 

Nije firma nuzno potrebna da bi stekao potrebito znanje i iskustvo. Danas u doba interneta i slobodnih informacija, potrebno je samo slobodno vrijeme i puno volje i truda. Uvjek mozes napraviti 1, 2 ili 30 osobnih projekata, sam sebi pomicati granice, uciti novu tehnologiju koju vidis da je aktualna, bilo da se radi o MVC Core, Angularu, Javi, ili Android aplikacijama. Napravis sebi nekoliko referenci, popunis onaj CV, i poslodavcima ces biti puno interesantniji. Ovako ako dodjes prakticki bez iskustva, mislim velika je konkurencija i kod seniora, a kamoli ne kod juniora. Samo sebi otezavas situaciju i nepotrebno se frustriras. Sretno, i nemoj se dati obeshrabriti. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Azmo kaže...

Ponavljam, to da fali programera je najobičnija laž.

 

Na svakom razgovoru na kojem sam ja bio u konkurenciji je bilo DESETCI programera. Junior, senior you name it (ja se javljam za juniora inače).

 

Da ih fali bilo bi ih nekoliko na razgovorima a ne, ponavljam, nekoliko desetaka. I naravno nikako da uspijem dobit posao jer jelte "fali" programera. Te izjave i stvarno stanje stvari nemaju veze s mozgom.

 Fali programera koji prolaze kvalifikacijske ispite ili intervjue. Imaš li LinkedIn profil?

Nope.
16 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Azmo kaže...

Ponavljam, to da fali programera je najobičnija laž.

Na svakom razgovoru na kojem sam ja bio u konkurenciji je bilo DESETCI programera. Junior, senior you name it (ja se javljam za juniora inače).

Da ih fali bilo bi ih nekoliko na razgovorima a ne, ponavljam, nekoliko desetaka. I naravno nikako da uspijem dobit posao jer jelte "fali" programera. Te izjave i stvarno stanje stvari nemaju veze s mozgom.

Znači iz toga što nikad nisi dobio posao programera zaključio si da ne nedostaje programera iako svi drugi govore da nedostaje?

 

Loših programera je puno. Onih koji misle da znaju, a ne znaju dovoljno itd. Zato ih je na razgovorima nekoliko desetaka. Ja ne poznajem nijednog dobrog programera bez posla.

14 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Danny_HR kaže...

 

       Ja ne poznajem nijednog dobrog programera bez posla.

 Svi dobri koje ja znam rade remote, a na poslove u HR se ni ne prijavljuju. Zato i dobijemo onako jadne rezultate plaća developera u HR, ako su ljudi iskreno unosili podatke u istraživanju Grubišića iz Degordiana.

16 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

I losi programeri imaju pravo na rad!

 

Cuvajmo nase lose programere!

 

\o/\o/\o/\o/\o/

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Tonči kaže...
Azmo kaže...

Ponavljam, to da fali programera je najobičnija laž.

 

Na svakom razgovoru na kojem sam ja bio u konkurenciji je bilo DESETCI programera. Junior, senior you name it (ja se javljam za juniora inače).

 

Da ih fali bilo bi ih nekoliko na razgovorima a ne, ponavljam, nekoliko desetaka. I naravno nikako da uspijem dobit posao jer jelte "fali" programera. Te izjave i stvarno stanje stvari nemaju veze s mozgom.

 Fali programera koji prolaze kvalifikacijske ispite ili intervjue. Imaš li LinkedIn profil?

 Imam profil

10 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Danny_HR kaže...
Azmo kaže...

Ponavljam, to da fali programera je najobičnija laž.

Na svakom razgovoru na kojem sam ja bio u konkurenciji je bilo DESETCI programera. Junior, senior you name it (ja se javljam za juniora inače).

Da ih fali bilo bi ih nekoliko na razgovorima a ne, ponavljam, nekoliko desetaka. I naravno nikako da uspijem dobit posao jer jelte "fali" programera. Te izjave i stvarno stanje stvari nemaju veze s mozgom.

Znači iz toga što nikad nisi dobio posao programera zaključio si da ne nedostaje programera iako svi drugi govore da nedostaje?

 

Loših programera je puno. Onih koji misle da znaju, a ne znaju dovoljno itd. Zato ih je na razgovorima nekoliko desetaka. Ja ne poznajem nijednog dobrog programera bez posla.

 Gluposti! Ako već fali programera kako ti kažeš i kako se prića, onda nek se uzme što se nudi! Neka firma uzme "lošeg" ili onog bez iskustva a koji želi i hoće i NAPRAVI od njega dobrog programera! Nije teška matematika! Neka firma malo uloži i stvori čovjeka po svojoj potrebi. Imat će višestruku korist od toga. Al ne, svi bi baje koji znaju 15 jezika, 30 tehnologija i da radi za kikiriki zar ne?

11 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Damok kaže...


I da... da vidim programera koji programira sa 60. Mislim da je to izvedivo negdje do kasnih 40tih i ranih 50tih. A gdje je tek penzija...


 

Neki od ljudi s kojima sam donedavno radio su pred penzijom.

I još uvijek svaki radni dan odrade svojih 8 sati.

 

Kada se plaća iskustvo, tada ne pitaju previše za godine.

14 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Azmo kaže...

 Gluposti! Ako već fali programera kako ti kažeš i kako se prića, onda nek se uzme što se nudi! Neka firma uzme "lošeg" ili onog bez iskustva a koji želi i hoće i NAPRAVI od njega dobrog programera! Nije teška matematika! Neka firma malo uloži i stvori čovjeka po svojoj potrebi. 

 da baš im treba loš , od njega će stvoriti dobrog programera  ako netko nije za programiranje onda neće nikad ni biti ,one priče da svatko sa voljom i željom može programirati su bullshit ,a ovaj bez iskustva nek se potrudi napraviti nešto u slobodno vrijeme pa će i naći posla, mislim da normalan kandidat može naći posao u Zg-u ili Os. bez većih problema

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 22:39 (loky4i4).
14 godina
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Azmo kaže...

 Gluposti! Ako već fali programera kako ti kažeš i kako se prića, onda nek se uzme što se nudi! Neka firma uzme "lošeg" ili onog bez iskustva a koji želi i hoće i NAPRAVI od njega dobrog programera! Nije teška matematika! Neka firma malo uloži i stvori čovjeka po svojoj potrebi. Imat će višestruku korist od toga. Al ne, svi bi baje koji znaju 15 jezika, 30 tehnologija i da radi za kikiriki zar ne?

Cilj razgovora za posao je da poslodavac procjeni dal mu se isplati ulagati u osobu koja se je prijavila za posao.

Nije samo da mu ta osoba kad ju uzme stvara trosak na placu nego oduzima i drugima vrijeme da ga nesto nauce, a da ne pricam kolki problem se napravi ako mu se da zadatak kojeg napravi preko k i onda nek netko drugi popravlja los kod.

Moja preporuka ti je da uzmes neki projekt, napravis ga(nesto ozbiljno, ne tetris ili neke gluposti koje postoje vec po netu) i kad dodes na razgovor imas nesto konkretno za pokazati iza cega stojis. Na taj nacin se dobiva posao. Ne moras ti imati nikakvog iskustva iza sebe u nekoj firmi, ali moras pokazati da imas potencijala i da si zainteresiran.

10 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

Uz pregršt odličnih tema ovaj broj BUG-a baš mi je posebno drag. 

Bavi se programerima, koji eto stjecaje okolnosti u HR kronično fali. Okay ne samo u HR, nego svugdje.

 

Nepućen čitatelj tako temom broj može dobiti utisak što poslodavci žele, te kamo krenuti u kojem smjeru. Bilo da ste junior ili pak neka naprednija razina znanja.

Da, to je taj vrli svijet ICT u kojeg kada jednom uđeš, nema nazad, osim ako to baš strašno ne želiš, pa odeš u planinu živjeti. O.K., ima i to svoje čari, al' ako netko je još neodlučan ili se premišlja da promijeni karijeru, sada je pravi trenutak za ulazak u svijet developanja. 

 

Neki programeri vele da je na tržištu rada stanje takvo da ako pokažeš da imalo želiš raditi, da te više-manje sigurno upadaš. Okay, ne možda sa prvim poslanim CV i motivacijskim pismom, al' ako si uporan, to je to. Prije ili kasnije.

 

Jednom kada uđeš u branšu IT, sam biraš put gdje ćeš....

 

Ovaj broj odlično prati ovogodišnji, BUG Future Show 2018, jer se danas upravo na njemu govorilo o developanju. Bila je tamo tako agencija Manpower za regrutaciju potencijalnih novi radnika i Asseco koji je popunjavao svoj bazu podatak vašim podacima, ako ste ih htjeli dati, pa dobijete njihovu majicu...bio je tamo još Nanobit, Five(Shotem) i tako tko je htio, nije mogao naći bolje mjesto za informacije.

 

Da, nisu u igri samo developači, nego i ekonomisti sa posebnim specifičnim znanjima, artisti, i tako to....

 

U svakom slučaju, BUG je odlično mjesto, centar iz kojeg se širi sve što ima veze sa svijetom kompjutera. Bilo da se radi o zabavi, hobijim ili poslu za kompjutere tu je BUG. Za sve ostalo tu ste vi i ono što želite napraviti od sebe, a tiče se područja kompjutera.

 

Kao i uvijek, prije i sada, te unazad 25 leta....

BUG, rula nadmoćno!

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 8 hvala 0
13 godina
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

M;ožda lupetam ali kada ste se dotaknuli uklanjanja DVD-a kao "komada plastike". Možda bi bilo bolje napraviti na netu bug.hr sekciju programa (po kategorijama) gdje ćemo svaki pretplatnik dobtiti pristup istome, kada nam što zatreba odemo-pogledamo "skinemo"...

 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Novi broj Buga posvećen je - programerima

Prilično je jasno da bi bez DVDa cijena morala ići dolje koju kunu a to očito nije po volji nekima. Tu i tamo, npr. jednom godišnje izbaciti DVD s BBK kolekcijom programa da ali svaki mjesec to nema smisla u 2018 g.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Novi broj Buga posvećen je - programerima
Azmo kaže...
Tonči kaže...
Imaš li LinkedIn profil?

 Imam profil

Azmo kaže...

 Gluposti! Ako već fali programera kako ti kažeš i kako se prića, onda nek se uzme što se nudi! Neka firma uzme "lošeg" ili onog bez iskustva a koji želi i hoće i NAPRAVI od njega dobrog programera! Nije teška matematika! Neka firma malo uloži i stvori čovjeka po svojoj potrebi. Imat će višestruku korist od toga. Al ne, svi bi baje koji znaju 15 jezika, 30 tehnologija i da radi za kikiriki zar ne?

Dakle, pitam te za LIN profil, a ti kažeš "imam profil"? Vidiš li neki problem u tome?

 

Što se tiče "uzimanja lošeg" i "bez iskustva", zašto bi netko uzeo nekoga bez iskustva? Ili nekoga tko ništa ne zna? Postoji stručno osposobljavanje, eventualno, ako imaš diplomu, dakle, u tom slučaju je i to moguće. "Malo uloži"? Koliko je to malo? 120.000 kuna za 12 mjeseci? Koliko taj programer mora zaraditi firmi da opravda i tekuću plaću iduće godine i tu "uloženu"?

Jer tih 120.000 kuna treba netko drugi zaraditi. Ako je firma s uredom, koštaju i najam i struja i oprema i licence itd. što god još ide. 

Nope.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice