Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

poruka: 27
|
čitano: 7.113
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije".
15 godina
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

ok. kad se cijene vrate na podnošljivu razinu, kupit ću novu amd-jku (iako i sadašnje, s 2gb ram-a, vrte sve besprijekorno) a na tome zahvaliti vidovitoj nevidiji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 7:42 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Ne brinem ja za budućnost Nvidie ja brinem za budućnost cijena njihovih proizvoda. Masno su digli cijene kad je kripto ludilo bilo u punom jeku pa bi sad bio red da se barem vrate na staro

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
nicky.sl kaže...

Ne brinem ja za budućnost Nvidie ja brinem za budućnost cijena njihovih proizvoda. Masno su digli cijene kad je kripto ludilo bilo u punom jeku pa bi sad bio red da se barem vrate na staro

 Nije ih digla Nvidia. MSRP, odnosno preporučena maloprodajna cijena Nvidie je cijelo vrijeme ostajala ista, niti su je dizali niti spuštali. Cijene su digli trgovci i tako su sebi povećali marže. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Nećemo sad cjepidlačit ko ke diga cijene u nebo meni je bitno da ih spuste na podnošljovu razinu. 

Mislite da trgovci mogu tek tako nabit cijene bez blagoslova Nvidie??? 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
JozoBozo121 kaže...
nicky.sl kaže...

Ne brinem ja za budućnost Nvidie ja brinem za budućnost cijena njihovih proizvoda. Masno su digli cijene kad je kripto ludilo bilo u punom jeku pa bi sad bio red da se barem vrate na staro

 Nije ih digla Nvidia. MSRP, odnosno preporučena maloprodajna cijena Nvidie je cijelo vrijeme ostajala ista, niti su je dizali niti spuštali. Cijene su digli trgovci i tako su sebi povećali marže. 

 Što je i normalno na slobodnom tržištu, ponuda i potražnja diktiraju cijenu.

15 godina
neaktivan
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Ponuda i potražnja će učinit svoje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Bacio sam sihre na njih da propadnu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

ja nisam niti počeo pa ne može ni da mi završi majnanje.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
nicky.sl kaže...

Nećemo sad cjepidlačit ko ke diga cijene u nebo meni je bitno da ih spuste na podnošljovu razinu. 

Mislite da trgovci mogu tek tako nabit cijene bez blagoslova Nvidie??? 

 Da

16 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
"Kriptomanija" ce prije ili kasnije zavrsiti kao i sve slicne manije, ali kriptovalute ce imati svoje mjesto.

A sto se cijena tice, trgovci su dizali dok god je isla prodaja, nanjusili su lako dizanje profita. Pojedinacnim trgovcima nVidia sigurno ne nadzire cijene, ali zastupniku vjerojatno da.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Znači u cijeloj toj priči trgovci su bili bad guy, a ne NVIDIA?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
pqweasdyxc kaže...

Znači u cijeloj toj priči trgovci su bili bad guy, a ne NVIDIA?

 Oboje u kombinaciji. Također je evidentan nedostatak konkurencije.

 

Jedva čekam da se Intel uključi u GPU war i da AMD izbaci išta konkurentno sa 7nm.

9 godina
neaktivan
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Ja se isto nadam da će Intel grunuti u taj GPU war svojom velikom ratnom škrinjom punom para pa da se to malo uzburka ponovno. Pa nisu Intelovi inžinjeri od jučer pa da ne znaju napraviti GPU u 2018. godini. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
pqweasdyxc kaže...

Znači u cijeloj toj priči trgovci su bili bad guy, a ne NVIDIA?

 Nitko tu nije bad guy, jel ti radiš za novac ili za lijepu riječ?

9 godina
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Znači svo ovo kriptoludilo s cijenama se može svesti na ovo: Zašto pas liže sebi jaja? Zato što može.

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
Paolo Maldini kaže...
pqweasdyxc kaže...

Znači u cijeloj toj priči trgovci su bili bad guy, a ne NVIDIA?

 Nitko tu nije bad guy, jel ti radiš za novac ili za lijepu riječ?

 Ma razumljivo, ali jebote svaka nova serija, novi cjenovni razred, a perfomase idu puževim korakom, odnosno totalno su neproporcionalne sa cijenom.

6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
pqweasdyxc kaže...

Znači svo ovo kriptoludilo s cijenama se može svesti na ovo: Zašto pas liže sebi jaja? Zato što može.

 Tako je, to je slobodno tržište. Ti bi da država donese zakon kojim će propisati cijenu GPUa?

12 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
Paolo Maldini kaže...
pqweasdyxc kaže...

Znači svo ovo kriptoludilo s cijenama se može svesti na ovo: Zašto pas liže sebi jaja? Zato što može.

 Tako je, to je slobodno tržište. Ti bi da država donese zakon kojim će propisati cijenu GPUa?

 DA !!! 

16 godina
protjeran
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Nvidia je u pravu, dolazi vrijeme Proof-of-Stake kriptovaluta koje se NE temelje na rudarenju. Ako pogledate indeks najaktivnijih blockchaina vidjet ćete da su najkorištenije kriptovalute (EOS, BTS, STEEM) sve Proof-of-Stake i samo je pitanje vremena kad će tržište to popratiti i rastom cijena istih.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
nicky.sl kaže...

Mislite da trgovci mogu tek tako nabit cijene bez blagoslova Nvidie??? 

 a što misliš jel mogao todorići nabit cijene krumpira bez blagoslova strica matana iz perušića? 

 

DarthMarkus kaže...

 Ma razumljivo, ali jebote svaka nova serija, novi cjenovni razred, a perfomase idu puževim korakom, odnosno totalno su neproporcionalne sa cijenom.

neproporcionalne su cijene zbog majninga, a veći rast perfomansi iz generaciju u generaciju valjda nikad nismo imali kao u zadnje dvije serije

tako da baš ne kužim o čemu pričaš

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 15:37 (picajzla0707).
12 godina
offline
Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije

Ja kužim da je GPU mining skoro/je mrtav i da je Nvidja imala heavy pušing ( pročitaj tekst ) baš u tom segmentu gdje su se opekli sa padom prodaje.

 

Čemu onda ovo nabijanje cijene, ako je po njima ovo gotovo ? Za enthusiast gamere/devove/grafičare GPU od 1000$  (leak msrpa od 900$)? Stari ekvivalent po perfomansama 1080ti ( čitaj : 2080 ) po napuhanoj cijeni od prije dvije godine ?

 

Mućke Picajzla, velike mućke.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 16:25 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
DarthMarkus kaže...

Ja kužim da je GPU mining skoro/je mrtav i da je Nvidja imala heavy pušing ( pročitaj tekst ) baš u tom segmentu gdje su se opekli sa padom prodaje.

 

Čemu onda ovo nabijanje cijene, ako je po njima ovo gotovo ? Za enthusiast gamere/devove/grafičare GPU od 1000$  (leak msrpa od 900$)? Stari ekvivalent po pefomansama 1080ti ( čitaj : 2080 ) po napuhanoj cijeni od prije dvije godine ?

 

Mućke Picajzla, velike mućke.

 

 

Misliš na onaj leak s PNY stranice? Oni drže i "staru" seriju jaaako visoko, tako da nije baš relevantno, a i priča se i o 50$ manjem MSRP-u nego za 1080.

12 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja kužim da je GPU mining skoro/je mrtav i da je Nvidja imala heavy pušing ( pročitaj tekst ) baš u tom segmentu gdje su se opekli sa padom prodaje.

 

Čemu onda ovo nabijanje cijene, ako je po njima ovo gotovo ? Za enthusiast gamere/devove/grafičare GPU od 1000$  (leak msrpa od 900$)? Stari ekvivalent po pefomansama 1080ti ( čitaj : 2080 ) po napuhanoj cijeni od prije dvije godine ?

 

Mućke Picajzla, velike mućke.

 

 

Misliš na onaj leak s PNY stranice? Oni drže i "staru" seriju jaaako visoko, tako da nije baš relevantno, a i priča se i o 50$ manjem MSRP-u nego za 1080.

 Usta ti se pozlatila.

11 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
DarthMarkus kaže...

Ja kužim da je GPU mining skoro/je mrtav i da je Nvidja imala heavy pušing ( pročitaj tekst ) baš u tom segmentu gdje su se opekli sa padom prodaje.

 

Čemu onda ovo nabijanje cijene, ako je po njima ovo gotovo ? Za enthusiast gamere/devove/grafičare GPU od 1000$  (leak msrpa od 900$)? Stari ekvivalent po perfomansama 1080ti ( čitaj : 2080 ) po napuhanoj cijeni od prije dvije godine ?

 

Mućke Picajzla, velike mućke.

 

 

 bumo još videli kakve su cijene, ne bih se čudio da iskoriste priliku i nabiju ih - em nemaju konkurencije, em imaju zalihe pascala kojeg treba prodati

samo sam htio reći da nemamo baš čemu kukati zbog perfomansi jer su stvarno poprilično rasle s keplera na maxwell i s maxwella na pascal

ranije je to znalo biti i puno tanje, rebrandiranja da ne spominjemo

Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
Ajar kaže...

ok. kad se cijene vrate na podnošljivu razinu, kupit ću novu amd-jku (iako i sadašnje, s 2gb ram-a, vrte sve besprijekorno) a na tome zahvaliti vidovitoj nevidiji. 

 

Ma mene moja Riva TNT jos uvijek vjerno sluzi, Daikatana mi leti u skoro 20 FPsova.

12 godina
offline
Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ajar kaže...

ok. kad se cijene vrate na podnošljivu razinu, kupit ću novu amd-jku (iako i sadašnje, s 2gb ram-a, vrte sve besprijekorno) a na tome zahvaliti vidovitoj nevidiji. 

 

Ma mene moja Riva TNT jos uvijek vjerno sluzi, Daikatana mi leti u skoro 20 FPsova.

 Čija ? Asusova ?

Re: Nvidia predviđa skori kraj kripto-manije
DarthMarkus kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ajar kaže...

ok. kad se cijene vrate na podnošljivu razinu, kupit ću novu amd-jku (iako i sadašnje, s 2gb ram-a, vrte sve besprijekorno) a na tome zahvaliti vidovitoj nevidiji. 

 

Ma mene moja Riva TNT jos uvijek vjerno sluzi, Daikatana mi leti u skoro 20 FPsova.

 Čija ? Asusova ?

 

Nije, od nekog AGPa je.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice