Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz

poruka: 17
|
čitano: 5.826
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz ".
10 godina
neaktivan
offline
Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz

ipak su mogli ugurati na poleđinu fingerprint, ne žele svi otključavati sa licem, fingerprint je praktičniji i smanjuje potrebu za dizanjem kamere.

Ja sam se navikao ako želim upaliti smartphone da je dosta staviti prst na senzor.

 

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz

Nedavno sam ugrabio Xiaomi redmi note 5 i imao ga budem 2 godine sigurno i mogu reći da sam presretan što budem preskočio zub :D Mislim da nisam jedini koji se tako osječa :D

 

Ovo sa kamerom koja iskaće je puno bolje od zuba. Inače kad malo razmislim možda je Vivo-vo rješenje bolje jer iskaće kamera za fotoaparat ali ostali senzori su vani barem na rubu ekrana.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz

Ako ima netko da nije pogledao dosad 

 .

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz

Početni model 1000€, pa jel se to netko zahebava. Da se razumjemo ima odlične specke na papiru, a vidjet ćemo kako je to u stvarnosti, ali stvarno pre velika cijena, pa kupio sam Huawei Mate 10 Pro za 650€ novog u trgovini. 

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
I ova cijena je dio reklamne kampanje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
Ako uzmemo u obzir 200 otkljucavanja na dan i barem 200 jos paljenja kamere tjekom dana dodemo da ce taj klizni dio raditi tek neke dve godine sto je a onak taman al moglo bi i bolje
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
LinPe kaže...
Ako uzmemo u obzir 200 otkljucavanja na dan i barem 200 jos paljenja kamere tjekom dana dodemo da ce taj klizni dio raditi tek neke dve godine sto je a onak taman al moglo bi i bolje

zato je i fingerprint bolji :) I trebalo bi to otvaranje staviti samo za slikanje a svi ostali senzori da budu ipak vani. Za stražnju kameru nema potrebe za takvim otvaranjem, ona bi svejedno mogla biti vani kao do sada. Uglavnom siguran sam da  će se pojaviti puno bolje izvedeno kod konkurencije ako ne kod Oppa.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
MasterOfDisaster kaže...

Početni model 1000€, pa jel se to netko zahebava. Da se razumjemo ima odlične specke na papiru, a vidjet ćemo kako je to u stvarnosti, ali stvarno pre velika cijena, pa kupio sam Huawei Mate 10 Pro za 650€ novog u trgovini. 

 Oppovi smartphoneovi su i skuplji dost od drugih a osim toga jedini su sa tom mogučnosti pa se žele istaknuti ko Apple sa X verzijom. A i mate 10 ne mozes usporediti sa ovim, to mora biti neki koji je sličan ovom  tj sa tankim rubovima . Uzmi u obzir da je skuplje izgraditi ekran koji dolje nema bradu jer proces izrade takvog ekrana je skuplji, rekli su da je dolje kablić blago ukošen i tako je apple uspio dobiti tanke rubove, vjerujem da je i kod Oppa slično.

 

 

16 godina
offline
Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz

Pop up prednja kamera je dobro rešenje za pravljenje ekrana bez notcha, ali je bez veze da ti ta kamera treba da bi otključao telefon, kad ionako FaceID nije jednako zgodan ni pouzdan kao otisak prsta.

 

Cena... "Šta smo mi gori od Applea?!" S te strane, ima logike.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
od kud sad od jednom tolika zaludjenost da cijela prednja strana mora biti ekran, nesto sto je vrlo jednostavno se komplicira utaman, ne vidim u cemu je problem ako se gore ostavi mjesta za kameru i senzore, bez pokretnih dijelova i gluposti, sto ce se desiti ako taj oppo padne gornjom stranom na pod kada je otvoren? vjerojatno i otkljucavanje traje par sekundi dok se on ne otvori pa od petog pokusaja prepozna lice, ovo nije revolucija ovo je glupost na kvadrat
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
MasterOfDisaster kaže...

Početni model 1000€, pa jel se to netko zahebava. Da se razumjemo ima odlične specke na papiru, a vidjet ćemo kako je to u stvarnosti, ali stvarno pre velika cijena, pa kupio sam Huawei Mate 10 Pro za 650€ novog u trgovini. 

 Zašto bi se zajebavao? Ak može Apple toliko tražiti za iPhone, Samsung za nekakvi Galaxy, zašto onda Oppo ne bi mogao tražiti isto toliko za svoj flagship? 

Također Mate 10 nije alternativna opcija Find X. Čisto informativno, samo zaslon košta cca 100$. Stavi ostale komponente k tome(primarno ovih 8GB RAMa i 256GB storage) i onda ovih 1000€ ni ne izgleda toliko puno. 

 

LinPe kaže...
Ako uzmemo u obzir 200 otkljucavanja na dan i barem 200 jos paljenja kamere tjekom dana dodemo da ce taj klizni dio raditi tek neke dve godine sto je a onak taman al moglo bi i bolje

Aj još 200 otključavanja bi mogao shvatiti. Iako i to je žešći overkill. Al 200 paljenja kamere, wtf?

 

Zeppelin kaže...
od kud sad od jednom tolika zaludjenost da cijela prednja strana mora biti ekran, nesto sto je vrlo jednostavno se komplicira utaman, ne vidim u cemu je problem ako se gore ostavi mjesta za kameru i senzore, bez pokretnih dijelova i gluposti, sto ce se desiti ako taj oppo padne gornjom stranom na pod kada je otvoren? vjerojatno i otkljucavanje traje par sekundi dok se on ne otvori pa od petog pokusaja prepozna lice, ovo nije revolucija ovo je glupost na kvadrat

Pa zaluđenost je jer proizvođači moraju nešto prodat. Pa onda je jedne godine in jedna stvar, pa druge druga, pa treće prva i druga skupa. Kad su krenuli s tim bezelless sr*njem, pa su onda krenuli s micanjem gornjeg donjeg bezela(glupi notch), sad je ovo realna evolucija(micanje glupog notcha). 
Šta će se desiti? Pa valjda će se razbiti, možda se neće. Kaj ja znam. Kaj se desi kad bezelless mobitel rokne na beton? Pukne staklo. A otključavanje po ovim prvim hands-on videima djeluje barem jednako brzo ko i otključavanje sa prstom.

 

Vezano za vijest. Jedna bitna informacija zaboravljena za Lambo verziju. Piše da ima manju bateriju(3400mAH) što je točno, ali ne piše da ima SuperVOOC brzo punjenje. SuperVOOC koristi 10V5A za razliku od VOOCa koji koristi 5V5A.

Portal kasni skoro 3 dana s objavom o Find X, i onda ne spomenu jednu od bitnih stvari koja razlikuje dvije verzije.

 

EDIT: Dodatno da odgovorim ljudima kojima smeta nedostatak fingerprint scannera. Uzmite u obzir da je prije 10tak dana predstavljen Vivo NEX S, također bezelless flagship, bez notcha, s popup kamerom(prednja samo) i fingerprint scanner ispod displaya. Važna stvar je BBK je vlasnik Oppa i Viva. Iako su firme generalno neovisne, nije teško pretpostaviti da je i neki dogovor u pitanju, jedna tehnologija u jedan flagship, druga u drugi za testiranje. A onda ovisno o prihvaćenosti i daljnjem razvoju, jedan ili oba načina koristiti u novom flagshipu treće firme, OnePlus. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 23:57 (mystik).
14 godina
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
mystik kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Početni model 1000€, pa jel se to netko zahebava. Da se razumjemo ima odlične specke na papiru, a vidjet ćemo kako je to u stvarnosti, ali stvarno pre velika cijena, pa kupio sam Huawei Mate 10 Pro za 650€ novog u trgovini. 

 Zašto bi se zajebavao? Ak može Apple toliko tražiti za iPhone, Samsung za nekakvi Galaxy, zašto onda Oppo ne bi mogao tražiti isto toliko za svoj flagship? 

Također Mate 10 nije alternativna opcija Find X. Čisto informativno, samo zaslon košta cca 100$. Stavi ostale komponente k tome(primarno ovih 8GB RAMa i 256GB storage) i onda ovih 1000€ ni ne izgleda toliko puno. 

 

Gle, mogu oni dat 2000€ cijenu, to uopće nije problem, ja samo kažem da će ljudi prije uzeti zbog te cijene iPhone ili Samsung (što se mene tiče niti jednu niti drugu, pa niti treću (Oppo) navedenu marku ne bi uzeo - a pogotovo ne za te novce) kao prokušane i "kvalitetne" marke prije nego Oppo - to je činjenica. 

Drugo kada kažeš da Mate 10 Pro nije alternativa Find X shavaćam na šta misliš i to radi hardware razlike, ali u stvarnom korištenju ne vjerujem da se razlika vidi niti osjeti, jer budimo realni Kirin 970 radi munjevito brzo (i to doslovno), za moj ukus 6GB rama i 128GB interne memorije je više nego dovoljno za bilo kakvi rad, sve ostalo je u mobilnom svijetu nepotrebno i samo show off za druge. 

14 godina
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
MasterOfDisaster kaže...

Gle, mogu oni dat 2000€ cijenu, to uopće nije problem, ja samo kažem da će ljudi prije uzeti zbog te cijene iPhone ili Samsung (što se mene tiče niti jednu niti drugu, pa niti treću (Oppo) navedenu marku ne bi uzeo - a pogotovo ne za te novce) kao prokušane i "kvalitetne" marke prije nego Oppo - to je činjenica. 

Drugo kada kažeš da Mate 10 Pro nije alternativa Find X shavaćam na šta misliš i to radi hardware razlike, ali u stvarnom korištenju ne vjerujem da se razlika vidi niti osjeti, jer budimo realni Kirin 970 radi munjevito brzo (i to doslovno), za moj ukus 6GB rama i 128GB interne memorije je više nego dovoljno za bilo kakvi rad, sve ostalo je u mobilnom svijetu nepotrebno i samo show off za druge. 

U zapadnom svijetu je nažalost možda trenutno tako. Ali Oppo se dokazao kao proizvođač kvalitetnih flagshipova(ne ulazim u overpriced midrange segment koji im je zadnje 4 godine bio glavni fokus, primarno za Kinu i Indiju). Ali i taj midrange segment ih je doveo do 4. najvećeg market sharea na smartphone tržištu. To što zapadno tržište ima averziju prema kineskim uređajima(hurr durr špijuniranje, prodaja podataka, anti-marketing) je žalosno.

Mislim, nitko nije kupovao ni Huawei pa eto sad imaju solidan udio na zapadu. A nisu ništa bolji od drugih kineskih proizvođača. Uz malo marketinga(Oppo je kralj marketinga u Indiji) sve se to lako okrene. 

 

A što se tiče specifikacija, to je također jedna od stvari koje se forsira jer treba prodat uređaje. Kvragu, pa moj Find 7a/7 s 2/3GB RAMa i 32GB storagea stari 4 godine još uvijek obavljaju sve potrebne daily zadaće. Čak se mogu i solidno odigrat. Ali kao što rekoh, trebaju proizvođači svake godine prodat novu verziju uređaja, a nabijanje RAMa i storagea je relativno lak(ali s velikim količinama i podosta skup) način da privuku ljude da promjene uređaj. 

 

14 godina
offline
Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz

Izgleda jako zgodno, krasan mobitel, ALI: 1. stalno otvaranje i zatvaranje mehanizma s kamerama nije baš najzgodnije rješenje. Staro pravilo u tehnici kaže da svaki pokretni dio ima tendenciju da se prije ili kasnije pokvari. 2. Senzor za otisak prsta je inače jako pouzdano i brzo rješenje, tako da je ovo pimplanje sa kamerama koje iskaču van i skeniraju lice zapravo nepotrebno. Možda bi bilo bolje da se kamere koriste samo za snimanje, tako bi broj iskakanja kamera drastično pao, što bi bilo dobro za mehanizam koji bi se znatno manje trošio i samim time bio dugovječniji, a mobitel bi zadržao svoju privlačnost. Naravno, cijena bi isto možda mogla biti manja, bez obzira što je ovo flagship model, ipak nisu oni Apple ili Samsung.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 11:37 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845 uz

Baš me zanima kako će riješiti navlake. Vjerojatno bez gornjeg ruba. U tom slučaju meke nemaju puno smisla jer će se kad-tad razglaviti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
Volio bih da se napravi test (zatvorenih očiju) da se ocjeni koji mobitel najbolje leži u ruci, ko ima odgovarajuću masu. Danas nije složit 'napucaon hardweraj' opet ako to ne zadovolji većinski ukus čemu sve to.
Osobno mislim da nema najboljeg mobitela (bar trenutno) ako iz priče izuzmemo priče s papira. Da je podjelit ne brandirane uređaje i pustit da se ljudi koriste njima vjerovatno bi bilo smiješnih rezultata, siguran sam da u toj priči bi svoje mjesto pod suncem bi našli i neki no name kinezi.

No kako bilo, ionako već davno brendiran mobitel je postao statusi simbol osobe koja se kiti tim perom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X - skrivene kamere i Snapdragon 845
Volio bih da se napravi test (zatvorenih očiju) da se ocjeni koji mobitel najbolje leži u ruci, ko ima odgovarajuću masu. Danas nije složit 'napucaon hardweraj' opet ako to ne zadovolji većinski ukus čemu sve to.
Osobno mislim da nema najboljeg mobitela (bar trenutno) ako iz priče izuzmemo priče s papira. Da je podjelit ne brandirane uređaje i pustit da se ljudi koriste njima vjerovatno bi bilo smiješnih rezultata, siguran sam da u toj priči bi svoje mjesto pod suncem bi našli i neki no name kinezi.

No kako bilo, ionako već davno brendiran mobitel je postao statusi simbol osobe koja se kiti tim perom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice