Placebo - sve je u mozgu i psihi

poruka: 38
|
čitano: 10.247
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Placebo - sve je u mozgu i psihi".
13 godina
neaktivan
offline
Placebo - sve je u mozgu i psihi

Logično, sugestibilnije osobe bolje regairaju na placebo od onih koji to nisu. Sugestibilniji ljudi su u većini slučajeva oni maštovitiji i emocionalno samosvjesniji jer to su "jezici" podsvjesti dok su logika i kritičko razmišljanje "jezik" svjesnoga (razlog zašto je kod ostalih placebo manje djelotovoran). Sugestivnim osobama "tabletica" nije ni potrebna, ona je samo dio rituala koji se vrlo vjerojatno može obaviti i bez nje, uz samo nekoliko riječi-sugestija (poželjno osobe od autoriteta/povjerenja). Dok onima kojima placebo nije toliko učinkovit dovoljno je zaobići njihov kritički faktor i djelovati izravno - #hipnoza

 

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/worlds-first-deep-brain-surgery-9596821

 

ps. Super tekst :)

 

Pps. Pričam o hipnotičkoj sugestibilnosti

 

Edit: pišem o hipnotičkoj sugestibilnosti 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 11:40 (mađioničar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Placebo - sve je u mozgu i psihi

Evo, time se može objasniti i učinkovitost homeopatije. Jasno je: liječniku je prvo da pomogne čovjeku, pacijentu - bez obzira koju metodu primjenjivao, glavno da je učinkovita.

Znanstveniku je pak prvo da objasni pojavu. Zato liječnici zagovaraju homeopatiju, a znanstvenici rogobore protiv nje. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Placebo - sve je u mozgu i psihi

Uvjek me je zanimalo,može li se hipnozom "aktivirati" placebo efekt i time izljećiti bolesnika?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Nekad su doktori svojim ponasanjem najgori razlog za pogorsanje nekog stanja u pacijenta...
Opcenito psiha je 70% stanje neke bolesti koja nije smrtonosna(kronicne upale) i uz zdravu prehranu i opcenito zdraviji nacin zivota moguce je nekako to sve regulirat...
Iako mi bi svi magicnu pilulu ali evo nazalost iz vlastitog iskustva znam da magična pilula ne postoji postoji samo nesto sto ti pomoze oko neke stvari a oko drugih ti samo radi probleme...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Placebo - sve je u mozgu i psihi

ima tu nečega. kad nije bilo anestezije, kaubojima su metak vadili s pomoću noža, užarenog željeza (ili spaljivanjem baruta), litre viskija i drvene letvice u zubima. jednako tako, poznato je kako je najpouzdanija kontracepcija plivadon među koljenima (uz pušenje, kao oralni oblik). no mnoga se žena uvrijedi ako joj umjesto pimpeka daruješ dildo. valjda zbog skupih baterija. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
danen kaže...

Evo, time se može objasniti i učinkovitost homeopatije. Jasno je: liječniku je prvo da pomogne čovjeku, pacijentu - bez obzira koju metodu primjenjivao, glavno da je učinkovita.

Znanstveniku je pak prvo da objasni pojavu. Zato liječnici zagovaraju homeopatiju, a znanstvenici rogobore protiv nje. 

također, treba uočiti razliku između placebo lijeka i placebo liječnika

 

hoću reći, nemam ništa protiv da mi liječnik ponudi homeopatski pripravak ukoliko procjeni da bi pozitivno odgovorio na placebo, međutim kad to radi nestručna osoba koja je uvjerena kako njezin "lijek" djeluje jednako na sve (i one s pozitivnim i negativnim odgovorom na placebo) onda imamo problem

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:09 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Ajar kaže...

ima tu nečega. kad nije bilo anestezije, kaubojima su metak vadili s pomoću noža, užarenog željeza (ili spaljivanjem baruta), litre viskija i drvene letvice u zubima. jednako tako, poznato je kako je najpouzdanija kontracepcija plivadon među koljenima (uz pušenje, kao oralni oblik). no mnoga se žena uvrijedi ako joj umjesto pimpeka daruješ dildo. valjda zbog skupih baterija. 

 Eeee, da je tvoja mama imala privadon ...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
danen kaže...

Evo, time se može objasniti i učinkovitost homeopatije. Jasno je: liječniku je prvo da pomogne čovjeku, pacijentu - bez obzira koju metodu primjenjivao, glavno da je učinkovita.

Znanstveniku je pak prvo da objasni pojavu. Zato liječnici zagovaraju homeopatiju, a znanstvenici rogobore protiv nje. 

 S obzirom da homeopatija nije jeftina, nekako sumnjam u altruističnost takvih liječnika.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Visak kaže...

 S obzirom da homeopatija nije jeftina, nekako sumnjam u altruističnost takvih liječnika.

 čini mi se kako placebo radi na principu vjerovanja autoritetu onoga koji prepisuje lijek, nešto slično religiji putem koje će se raznoraznim obredima potvrditi stručnost osobe koja je u ovom slučaju liječnik ili "liječnik", pa će tako osobi podložnoj placebu jednako izgledati inicijacija liječnika kroz školski sustav ili proglašenje neke osobe svecem, razlika je jedino kojoj instituciji više vjeruje

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:40 (Louis Pluto).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Louis Pluto kaže...
Visak kaže...

 S obzirom da homeopatija nije jeftina, nekako sumnjam u altruističnost takvih liječnika.

 čini mi se kako placebo radi na principu vjerovanja autoritetu onoga koji prepisuje lijek, nešto slično religiji putem koje će se raznoraznim obredima potvrditi stručnost osobe koja je u ovom slučaju liječnik ili "liječnik", pa će tako osobi podložnoj placebu jednako izgledati inicijacija liječnika kroz školski sustav ili proglašenje neke osobe svecem, razlika je jedino kojoj instituciji više vjeruje

 Ne vidim vezu između tvojeg i mojeg posta. Altruističnost nije isto što i stručnost (sada vidim da bi ispravno bilo altruizam).

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
neaktivan
offline
Placebo - sve je u mozgu i psihi

I cijepljenje je placebo samo sa teskim posljedicama po covjekovo zdravlje.

 
1 20 hvala 0
15 godina
offline
Placebo - sve je u mozgu i psihi

-placebo djeluje. Zašto? Stvar vjere.. i kad se gleda isplativost-računica to se treba podsjetiti (struka-doktori..) .. ne samo pojeftiniti (pa i neškodljivo kao 'najbolji lijek', čak poželjno).. nego, važno kao i samo djelovanje placeba, povjerenje-vjera u doktore i lijekove. Jer upravo ZATO djeluje (vračevi i sl.).. no ako se olako koristi, može dovesti do gubitka povjerenja .. i što tad? (tad imamo ovakve koji kritiziraju cjepivo, a s druge strane, ako je sve biznis, cjepivo je također biznis, velik, kao i imunološki zaovd itd.. i tad je povjerenje ljudi u muljažu važna stvar, novac..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
mađioničar kaže...

Sugestibilniji ljudi su u većini slučajeva oni maštovitiji i emocionalno samosvjesniji jer to su "jezici" podsvjesti dok su logika i kritičko razmišljanje "jezik" svjesnoga (razlog zašto je kod ostalih placebo manje djelotovoran). 

 

 Odnosno da prevedemo na naški s jezika političke korektnosnoti, manje inteligentne, gluplje osobe.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
danen kaže...

Evo, time se može objasniti i učinkovitost homeopatije. Jasno je: liječniku je prvo da pomogne čovjeku, pacijentu - bez obzira koju metodu primjenjivao, glavno da je učinkovita.

Znanstveniku je pak prvo da objasni pojavu. Zato liječnici zagovaraju homeopatiju, a znanstvenici rogobore protiv nje. 

 Liječnici koji zagovaraju homeopatiju rade veliku štetu. Zagovaranjem i preporučavanjem homeopatije dajuju joj legitimitet, a pošto su takvi pripravci lakodostupni i relativno eksponirani vrlo lako se može dogoditi da ih ljudi nastave koristiti (financijska šteta) ili još gore počnu ih upotrebljavati kod drugih bolesti (direktna šteta po zdravlje).

 

Placebo da bi bio koristan i neopasan mora biti isključiv i ekskluzivan. Znači točno ta tabletica koju ti da doktor liječi točno određenu bolest. U suprotnom postoji opasnost poopćavanja. Da ljudi poču tu tableticu koristit za druge bolesti ili da se pojavi poplava zmijske vodice na tržištu za neku bolest, jedna bolja od druge.

 

Doktori koji stvarno vjeruju u to su retardi i treba im oduzet liječničku licencu.

5 godina
protjeran
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Znam da nema veze (podjela dolazi od slučajnosti), ali je štosno što im je smrdan baš DESNI dio mozga. Znakovito, ha? ;-)

Mda, isti jamačno izvrsno reagiraju i na propovjedi, homeopatske pripravke, gledanje u sunce, savjete gurua i sl. budalaštine.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Antiseptik kaže...
Znam da nema veze (podjela dolazi od slučajnosti), ali je štosno što im je smrdan bašDESNI dio mozga. Znakovito, ha? ;-)

Mda, isti jamačno izvrsno reagiraju i na propovjedi, homeopatske pripravke, gledanje u sunce, savjete gurua i sl. budalaštine.

 -vidiš.. kako je lako postati mali fašisti.

-sloboda vjeroispovjesti je sloboda, kao i politički stavovi. Kad bilo što od tog nazoveš npr budalaštine, tad si što? Čemu u ovoj temi? Znakovito ima neke veze s avatarom?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
ihush kaže...
Antiseptik kaže...
Znam da nema veze (podjela dolazi od slučajnosti), ali je štosno što im je smrdan bašDESNI dio mozga. Znakovito, ha? ;-)

Mda, isti jamačno izvrsno reagiraju i na propovjedi, homeopatske pripravke, gledanje u sunce, savjete gurua i sl. budalaštine.

 -vidiš.. kako je lako postati mali fašisti.

-sloboda vjeroispovjesti je sloboda, kao i politički stavovi. Kad bilo što od tog nazoveš npr budalaštine, tad si što? Čemu u ovoj temi? Znakovito ima neke veze s avatarom?

 Tad si čovjek koji se s tim ne slažeš i misliš da su budalaštine. "Fašist" postaneš kad to želiš zabraniti silom. To što netko ima mišljenje o nećemu ne znači da ja to njegovo mišljenje ne smijem smatram sranjem ili da mu ne smijem reći da je u krivu.

 

 

Karikiran kratki film, ali odnosi se na ovo. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
BlackDog22 kaže...
mađioničar kaže...

Sugestibilniji ljudi su u većini slučajeva oni maštovitiji i emocionalno samosvjesniji jer to su "jezici" podsvjesti dok su logika i kritičko razmišljanje "jezik" svjesnoga (razlog zašto je kod ostalih placebo manje djelotovoran). 

 Odnosno da prevedemo na naški s jezika političke korektnosnoti, manje inteligentne, gluplje osobe.

 

Nemaš pojma koliko si u krivu. Što je osoba inteligentnija, kreativnija, maštovitija te bolje vlada svojom koncentracijom ona je sugestibilinija jer može bolje razumijeti sugestije, i ne samo sugestiju, od one "gluplje" osobe. 

 

 

Svi ljudi su sugestibilni, neki više neki manje, jer u protivnom ne bi mogli učiti.

 

Edit: Ispravka, pišem o hipnotičkoj sugestibilnosti 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 11:43 (mađioničar).
15 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
BlackDog22 kaže...
ihush kaže...
Antiseptik kaže...
Znam da nema veze (podjela dolazi od slučajnosti), ali je štosno što im je smrdan bašDESNI dio mozga. Znakovito, ha? ;-)

Mda, isti jamačno izvrsno reagiraju i na propovjedi, homeopatske pripravke, gledanje u sunce, savjete gurua i sl. budalaštine.

 -vidiš.. kako je lako postati mali fašisti.

-sloboda vjeroispovjesti je sloboda, kao i politički stavovi. Kad bilo što od tog nazoveš npr budalaštine, tad si što? Čemu u ovoj temi? Znakovito ima neke veze s avatarom?

 Tad si čovjek koji se s tim ne slažeš i misliš da su budalaštine. "Fašist" postaneš kad to želiš zabraniti silom. To što netko ima mišljenje o nećemu ne znači da ja to njegovo mišljenje ne smijem smatram sranjem ili da mu ne smijem reći da je u krivu.

 

 

Karikiran kratki film, ali odnosi se na ovo. 

- a sad referiraš na moje ili njegovo mišljenje.. ili nešto treće? :)

- moje mišljnje da se ne mora svaka tema zatrovati partizanima&ustašama, kao i to da se ne može oneovisno o osobnom stavu, druge nazivati glupi, budalaši i sl.. kad koriste svoje osobno pravo na izbor. Razlika je upravo to, osobno-izbor, tuđe mišljenje.. kao mali fašizam u začetku.. kojeg tad treba i suzbiti. Pri tome uopće ne postavljam svoje mišljenje lijevo-desno, a/teistički i sl. nego neka opća pravila igre... koja kažu da je svako npr osporavanje prava vjeroispovisdi, vrijeđanje na vjerskoj i sl osnovi, zabranjeno, kažnjivo, govor mržnje itd. Ismijavanja, budalaštine? .. kao ok je ako se mi malo nasmijemo..? Ne, nije ok. Kranje nepotrebno u ovoj temi kao i bezbrojnim drugim temama kad ponestane argumenata ili izbora riječi (što više govori o sudionicima..).

 

-može se sve reći i na drugi, prihvatljiv način. Ne mora ovako. Dok svaka osoba ipak mora malo razmisliti prije nego nešto natipka, neke sitnice kao prava drugih.. Zato reagiram.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
mađioničar kaže...

Nemaš pojma koliko si u krivu. Što je osoba inteligentnija, kreativnija, maštovitija te bolje vlada svojom koncentracijom ona je sugestibilinija jer bolje razumije sugestije, i ne samo sugestiju, od one "gluplje" osobe. 

 

Svi ljudi su sugestibilni jer u protivnom ne bi mogli učiti. 

Ne znam da li možda koristiš pogrešnu riješ no biti sugestibilan aposlutno ne znači ovo što ti govoriš. Biti sugestibilan znači biti podložan prihvačanju sugeriranog sadržaja. Osobe koje su više sugestibilne će predloženi sadržaj prihvatiti s manje odpora dok će manje sugestibilne osobe pružat veći otpor tom sadržaju. 

 

Pružat otpor nekom sadržaju znači kritički razmišljat o njemu, propitkivat ga, a ne bez razmišljanja ga prihvačati takvim kakav je. Odlike visoke inteligencije, potpuna suprotnost od ovog što ti pričaš. I da svi ljudi su podložni sugestiji, to nije boleean tip podatka. Biti ekstremno podložan sugestiji je biti lakovjeran. Lakovjerni ljudi sigurno nisu najoštriji noževi u ladici.

 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Visak kaže...

 Ne vidim vezu između tvojeg i mojeg posta. Altruističnost nije isto što i stručnost (sada vidim da bi ispravno bilo altruizam).

 da, mislio sam napisati nešto drugo ali me tijek misli odveo od tog quota, sorry

ravna zemlja i šupalj mjesec
16 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
ihush kaže...

- a sad referiraš na moje ili njegovo mišljenje.. ili nešto treće? :)

- moje mišljnje da se ne mora svaka tema zatrovati partizanima&ustašama, kao i to da se ne može oneovisno o osobnom stavu, druge nazivati glupi, budalaši i sl.. kad koriste svoje osobno pravo na izbor. Razlika je upravo to, osobno-izbor, tuđe mišljenje.. kao mali fašizam u začetku.. kojeg tad treba i suzbiti. Pri tome uopće ne postavljam svoje mišljenje lijevo-desno, a/teistički i sl. nego neka opća pravila igre... koja kažu da je svako npr osporavanje prava vjeroispovisdi, vrijeđanje na vjerskoj i sl osnovi, zabranjeno, kažnjivo, govor mržnje itd. Ismijavanja, budalaštine? .. kao ok je ako se mi malo nasmijemo..? Ne, nije ok. Kranje nepotrebno u ovoj temi kao i bezbrojnim drugim temama kad ponestane argumenata ili izbora riječi (što više govori o sudionicima..).

 

-može se sve reći i na drugi, prihvatljiv način. Ne mora ovako. Dok svaka osoba ipak mora malo razmisliti prije nego nešto natipka, neke sitnice kao prava drugih.. Zato reagiram.

 Ne referiram se na ničije mišljenje konkretno, samo sam rekao da samim time što se s nekim ili nečim ne slažeš ne znači da to ne smiješ izraziti. I da postoji jako velika razlika između preupotrebljavane riječi fašizam (Inača, kad se neka riječ previše upotrebljava nakon nekog vremena izgubi svoj smisao. Na kraju svi budu fašisti, a nitko se ustvari ne sjeća što to točno znači) i toga da se s nekim ne slažeš i da njegovo mišljenje smatraš manje vrijedni i pogrešnim.

 

Govor mržnje nije ismijavanje nečije vjeroispovjedi niti osporavanje njene istinosti iako bi mnogi htjeli da je. Govor mržnje je poprilično dobro definiran i odnosi se na svako pozivanje na diskriminaciju i nasilje na temelju nečije, u ovom slučaju vjeroispovjesti. To znači da te ja ne smijem tuči jer si katolik, ne smijem pozivat druge da te tuku jer si katolik niti ti smijem dati otkaz samo zato jer si katolik. No sigurno nikako ne znači da ne smijem kritizirat ili dovodit u pitanje istinitost onog o čemu katolicizam govori, smijem čak dovodit i u pitanje inteligenciju ljudi koji u to vjeruju.

 

Da li je to pristojno to je druga stvar, isto kao štio je druga stvar da li je to po pravilima ovog foruma. 

 

No skrenuli smo s teme, a apropo teme ja sam htio reči da pretjerana obzirnost prema tuđim osjećajima u današnje vrijeme je dovela do toga da više ne smiješ ljudima reči da nešto nije istina jer bi se to moglo kositi s njihovom mišljenju o tome što je istina. A govorimo o poprilično čvrstim i dokazanim činjenicama. Sukladno temi neke od njih su homeopatija, cijepljenje itd., itd. 

 

Svi se boje reči da je car gol, da ih ne bi slučajno neko proglasio fašistom.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi

Ispričavam se, govorim o hipnotičkoj sugestibilnosti/sugestijama koje bolje djeluju na osobe spomenutih obilježja jer se promjene događaju na podsvjesnom nivou a čiji "jezici" su upravo mašta i emocije. 

 

Podsvijest je u biti ta koja kontrolira naše ponašanje, tjelesne funkcije, ITD. i na koje svjesno ne možeš utjecati i promjene upravo dolaze odatle. 

 

Koliko je naša podsvijest jača i koliko upravlja našim životima pokazuju brojni strahovi, i ne samo strahovi, koji su često produkt mašte

 

Da bi se na podsvijest djelovalo treba zaobići kritički faktor uma i tu dolazimo do različitih tehnika, među kojima i placebo efekt. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 16:46 (mađioničar).
12 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
DSP kaže...

I cijepljenje je placebo samo sa teskim posljedicama po covjekovo zdravlje.

 Opak ovaj placebo! Ubija vriuse :D

 

Dječja paraliza. Cjepivo se počelo koristiti 1955:

Slika

 

Tetanus, cjepivo se počelo koristiti u II svj. ratu. Ovdje nije baš očit utjecaj cjepiva:

 

 

 

Ospice. Cjepivo u upotrebi od 1965.

 

 

 

 

I za kraj, po internetu su se prije kojih 5 ili više godina počele stvarati skupine ljudi koje govore protiv cjepljenja i odbijanja cjepljenja njih i klinaca:

 

 

 

 

 

Curica mi je krenula u vrtić i da znaš da mi je baš prekrasno slušati od nekih ljudi oko nje da im klinci nisu cjepljeni jer je to "trovanje malih organizama".

 

I ne, cjepivo nije 100% efikasno, ovisi i o imunitetu osobe i proteklom vremenu od cjepljenja.

Tako da postoji opasnost i za cjepljene klince ako netko od ovih nadobudnih dobije neku od bolesti koja su već trebala biti izbrisana cjepljenjem.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 16:56 (CyberDemonVZ).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
ihush kaže...
Antiseptik kaže...
Znam da nema veze (podjela dolazi od slučajnosti), ali je štosno što im je smrdan bašDESNI dio mozga. Znakovito, ha? ;-)

Mda, isti jamačno izvrsno reagiraju i na propovjedi, homeopatske pripravke, gledanje u sunce, savjete gurua i sl. budalaštine.

 -vidiš.. kako je lako postati mali fašisti.

-sloboda vjeroispovjesti je sloboda, kao i politički stavovi. Kad bilo što od tog nazoveš npr budalaštine, tad si što? Čemu u ovoj temi? Znakovito ima neke veze s avatarom?

 Sloboda govora je isto sloboda. Fašisti nisu zabranjivali religiju, ali jesu slobodu govora. On nikome nije branio religioznost, samo je iznio svoje mišljenje, no ti njemu braniš da ga iznosi. Dakle mali fašist si u ovom slučaju ti.

 

Reagiram jer je česta pojava da se i najbanalnija kritika religije (dakle ideja, ne ljudi) proglašava fašizmom i zabranjuje, dok se stvarne pojave fašizma (kojih u zadnje vrijeme ne manjka) ignoriraju i minoriziraju. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Placebo - sve je u mozgu i psihi

Ovdje nekima ne pomažu ni pravi lijekovi.

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi

 

@CyberDemonVZ

 

Mislio sam se dati u kontruktivnu raspravu oko toga ali to ovdje ne boot-a, ukratko procitaj tekst od Prof. dr. Željko Poljak-a, samo nemoj reci i da je on teoreticar zavjera. Zanimljiv video kako danasnji covjek razmislja i prolazi kroz zivot.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 22:13 (DSP).
12 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
DSP kaže...

 

@CyberDemonVZ

Mislio sam se dati u kontruktivnu raspravu oko toga ali to ovdje ne boot-a, ukratko procitaj tekst od Prof. dr. Željko Poljak-a, samo nemoj reci i da je on teoreticar zavjera. Zanimljiv video kako danasnji covjek razmislja i prolazi kroz zivot.

 Već sam to pročitao. I vidio taj video još prije dvije godine.

I znam za jedan slučaj gdje su roditelji sigurni da im je djete dobilo autizam poslije cjepljenja.

 

Ali ja razmišljam ovako, reci ako sam u krivu:

 

1. Koliko ljudi (starijih od recimo 10 g?) oko tebe je cjepljeno? Recimo blizu 100%.

Koliko njih znaš da ima bilo kakve posljedice zbog cjepljenja? 0?

 

2. Dal se slažeš da zbog cjepiva nema više dječje paralize, ospica, rubeole, difterije...? Tetanus se bez problema može izliječiti cjepivom?

 

3. Doktoru je djete oboljelo poslije cjepljenja i vjerojatno će sve u svojoj mogućnosti napraviti da se više nitko oko njega ne cjepi?

Dal mu je curica dobila encefalitis zbog cjepiva? Moguće. Dal može biti 100% siguran? Vjerojatno ne može.

 

4. Dal se poslije odbijanja cjepiva protiv ospica povećao broj godišnje oboljelih s 50-tak na skoro 700? Izgleda da je.

 

5. Dal je moja kćer imala posljedice poslije cjepljenja? Da, vručinu.

Dal sam to mogao prijaviti kao nuspojavu i ući u statistiku nuspojava kod cjepljenja? Pa, mogao sam.

 

6. Hoće li moja kćer biti sigurnija od ospica od klinci koji nisu cjepljeni? Vrlo vjerojatno da.

 

7. Jesu li cjepiva dostupna ljudima koji imaju pristup najnaprednijoj opremi na svijetu za kontrolu raznih tekućina (doktori, laboratoriji..)? Ne bi li net trebao biti prepun službenih testiranja cjepiva ako se sazna da sadržavaju opasne tvari?

Ili su svi laboratoriji i doktori svijeta plaćeni i samo ih se nekoliko usudi pričati?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 0:05 (CyberDemonVZ).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
DSP kaže...

 

@CyberDemonVZ

 

Mislio sam se dati u kontruktivnu raspravu oko toga ali to ovdje ne boot-a, ukratko procitaj tekst od Prof. dr. Željko Poljak-a, samo nemoj reci i da je on teoreticar zavjera. Zanimljiv video kako danasnji covjek razmislja i prolazi kroz zivot

 Da, postoje nuspojave cijepljenja, ali su neusporedivo manje opasne od epidemija od kojeg cijepljenje štiti. Ako recimo od nečega godišnje umre 1000 ljudi, a od cjepiva samo jedan, jasno je što je bolja opcija. A omjer korisnosti je daleko veći. No cjepljenje u većini slučajeva ima korist tek ako je velika većina populacije cijepljena. Znači da bismo svi bili sigurniji moramo svi sudjelovati. No uvijek ima pametnjakovića koji gledaju samo sebe, pa bi koristili sigurnost koju im pruža procijepljena zajednica, a ne bi preuzeli minimalni rizik na sebe. I onda kada se takvih skupi kritična masa odjednom se vrate epidemije i svi ipak trče cijepiti djecu.  

 

Ključno je pitanje: zašto je u nas cijepljenje obavezno pod prijetnjom kazne? Nalazim samo dva moguća odgovora: ili je riječ o lobiju koji proizvođačima cjepiva preko zakonodavca osigurava prodaju cjepiva, ili je naš narod tako nerazuman, za razliku od prosvijećenih u gore spomenutim državama, da ga se na cijepljenje mora natjerati prijetnjama.

Dobro je detektirao, vjerojatno ne treba dokazivati da se Hrvati po prosvijećenosti i društvenoj odgovornosti ne mogu mjeriti s Austrijom, Njemačkom, Švicarskom i Skandinavijom. Kod nas je stvar ponosa da si si priskrbio na račun zajednice nešto na što nemaš pravo, ti ispadaš pametan, a svi ostali glupi. No iz nekog razloga društva u kojima se drugačije na to gleda su prosperitetnija, a u onima gdje je to i više izraženo, još su gora od nas. Možda tu ima neka veza.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Placebo - sve je u mozgu i psihi
Visak kaže...
ihush kaže...
Antiseptik kaže...
Znam da nema veze (podjela dolazi od slučajnosti), ali je štosno što im je smrdan bašDESNI dio mozga. Znakovito, ha? ;-)

Mda, isti jamačno izvrsno reagiraju i na propovjedi, homeopatske pripravke, gledanje u sunce, savjete gurua i sl. budalaštine.

 -vidiš.. kako je lako postati mali fašisti.

-sloboda vjeroispovjesti je sloboda, kao i politički stavovi. Kad bilo što od tog nazoveš npr budalaštine, tad si što? Čemu u ovoj temi? Znakovito ima neke veze s avatarom?

 Sloboda govora je isto sloboda. Fašisti nisu zabranjivali religiju, ali jesu slobodu govora. On nikome nije branio religioznost, samo je iznio svoje mišljenje, no ti njemu braniš da ga iznosi. Dakle mali fašist si u ovom slučaju ti.

 

Reagiram jer je česta pojava da se i najbanalnija kritika religije (dakle ideja, ne ljudi) proglašava fašizmom i zabranjuje, dok se stvarne pojave fašizma (kojih u zadnje vrijeme ne manjka) ignoriraju i minoriziraju. 

 -tko kome što brani? Brani li netko nekome slobodu vjeroispovijesti? Ne, nije sloboda govora govoriti da je tuđe pravo/izbor npr budalaština, to je obično vrijeđanje. Kranje nepotrebno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice