Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje potp

poruka: 39
|
čitano: 10.530
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje potp".
15 godina
offline
Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje potp

S implementacijom čega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Gee kaže...

S implementacijom čega?

 Širokopojasni internet, optika, magistralni vodovi, pojednostavljeno rečeno... 5G je nadogradnja...

 

...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 19:19 (Miro).
9 godina
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Nema nis od toga.
Kmece non stop a ne ulazu nista.
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Miro kaže...
Gee kaže...

S implementacijom čega?

 Širokopojasni internet, optika, magistralni vodovi, pojednostavljeno rečeno... 5G je nadogradnja...

 

Ne mislite valjda da bi država trebala izgradit (opet) infastrukturu i onda je dat na plodouživanje T-comu, VIP-u i ostaloj sirotinji?

16 godina
moderator
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Gee kaže...
Miro kaže...
Gee kaže...

S implementacijom čega?

 Širokopojasni internet, optika, magistralni vodovi, pojednostavljeno rečeno... 5G je nadogradnja...

 

Ne mislite valjda da bi država trebala izgradit (opet) infastrukturu i onda je dat na plodouživanje T-comu, VIP-u i ostaloj sirotinji?

 To ti je već stara (i dugačka) priča, od prije par godina... Projekti su napravljeni, izabran je voditelj svega (OiV), apliciralo se prema EU fondovima...

 

"Novo" (više ni to nije novo, zato navodnici) je to da je EU odobrio sredstva (bespovratna), ali svejedno projekt nije krenuo u realizaciju ili se presporo razvija (kako tko već tumači).

 

Ako se hoćeš malo informirati evo nekoliko linkova na tekstove o toj temi, koje sam sada na brzinu iskopao:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/opticku-mrezu-gradi-drzava-izdvojit-cemo-cetiri-milijarde-kuna-za-superbrzi-internet/5427167/

http://www.mppi.hr/default.aspx?id=32824

http://mreza.bug.hr/sirokopojasni-internet-i-na-podrucju-bez-komercijalnog-interesa/

...
15 godina
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Ja sam uvijek za to da država ulaže i da privatnicima naplaćuje korištenje.

Štoviše, bilo bi dobro da osnuje telekomunikacijsku tvrtku, dampinškim cijenama satre HT, Vip i Tele2 i ponovno uspostavi monopol.
Moj PC  
1 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
BMT kaže...
Ja sam uvijek za to da država ulaže i da privatnicima naplaćuje korištenje.

Štoviše, bilo bi dobro da osnuje telekomunikacijsku tvrtku, dampinškim cijenama satre HT, Vip i Tele2 i ponovno uspostavi monopol.

 Fala Bogu da to država ne smije jer bi zbog tako kratkovidnih ljudi poput tebe svijet i dalje bio na dial-up vezama.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 22:54 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
BMT kaže...
Ja sam uvijek za to da država ulaže i da privatnicima naplaćuje korištenje.

Štoviše, bilo bi dobro da osnuje telekomunikacijsku tvrtku, dampinškim cijenama satre HT, Vip i Tele2 i ponovno uspostavi monopol.

 Nemoguce, opet bi na celu toga bio netko ko nema veze sa strukom, pare bi se okrenule i to je to. Kod nas sve ide naopako, mi bi u nekoj mjeri platili instalaciju sustava a privatnici bi nam onda naplacivali koristenje ongo sta si vec platio, tako to nekako i sad funkcionira po veoma atraktivnim cijenama.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
JozoBozo121 kaže...

 Fala Bogu da to država ne smije jer bi zbog tako kratkovidnih ljudi poput tebe svijet i dalje bio na dial-up vezama.

 

Država ne mora nužno biti loš gospodar, a kako se kod nas pravda privatizacija. Njemačka drži 32% dionica Deutsche Telekoma i jadni još su na 14,4k modemima ;-) 

10 godina
offline
Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje potp

Ovo je interesantno: "Samo u periodu od svibnja do studenoga 2017., broj korisnika s vezom brzine 70Mbit/s porastao je za čak 47 posto, a broj korisnika s vezom brzine 120Mbit/s porastao je više od 1000 posto."

I ja sam jedan od njih koji su dobili 120 Mbit/s za 10kn veci racun, a po meni razlog sto su to ponudili je konkurencija Tele2 i "Bezbroj gigabajta" tarifa :-D

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Blago tebi. Moja linija ima max propusnost od 13 Mbps down I 1 up. 21 stoljeće...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Luciano kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Fala Bogu da to država ne smije jer bi zbog tako kratkovidnih ljudi poput tebe svijet i dalje bio na dial-up vezama.

 

Država ne mora nužno biti loš gospodar, a kako se kod nas pravda privatizacija. Njemačka drži 32% dionica Deutsche Telekoma i jadni još su na 14,4k modemima ;-) 

Rijetko je kad država dobar gospodar, a maksimum je kao tvoj primjer, nemaju upravljanje, ali imaju zaradu...

Na stranu što se već godinama govori o prodaji tih dionica, potrebi širenja optike i slično.

10 godina
offline
Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje potp

Hrvatska u 21 stoljeću. Koji vic. 

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje potp

 "Vipnetovih korisnika usluga fiksnog broadbanda koji proaktivno prelaze na veće brzine prijenosa. Samo u periodu od svibnja do studenoga 2017., broj korisnika s vezom brzine 70Mbit/s porastao je za čak 47 posto, a broj korisnika s vezom brzine 120Mbit/s porastao je više od 1000 posto." 

"Upravo u manjim naseljima građani nemaju drugog izbora osim bakrene parice, ali s razvojem Vipnetovih mobilnih tehnologija, korisnici u područjima bez adekvatne fiksne infrastrukture imaju mogućnost postizanja brzina preko 100 Mbit/s.“

 

Sada ljudi glasujte, Jeli vi trenutno na imate "mogućnost postizanja brzina preko 100 Mbit/s".

 

Pa da vidimo jeli lazu ili ne.

 

9 Imam oko 5 Mbit/s
17 Imam oko 20 Mbits/s
6 Imam oko 50 Mbits/s
12 Imam 100 Mbits/s ili preko
0 Nemam internet
3 Sta je internet
Svi pomalo
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Kod nas je internet jedino dobar u "vecim gradovima", a ostalo je pusing i lizing. Dok taj dio ne poprave banana,al kak bi grospik rekla "tu nema ekonomske racunice".
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Old Iggy kaže...

Rijetko je kad država dobar gospodar, a maksimum je kao tvoj primjer, nemaju upravljanje, ali imaju zaradu...

Na stranu što se već godinama govori o prodaji tih dionica, potrebi širenja optike i slično.

 
To je mantra koju je ponavljala Margaret Thatcher kad je prodavala obiteljsko srebro. Britanske željeznice npr. su nakon privatizacije smanjile broj zaposlenika, kvaliteta usluge i sigurnost su drastično opale i danas imaju 50% skuplju cijenu putničkog željezničkog prijevoza po km u odnosu na ostatak EU. Laburisti zadnjih 5 godina pokušavaju renacionalizirati željeznice, jer javno mijenje osuđuje pohlepne koncesionare za stanje u nekoć jakoj firmi koja je bila nacionalni ponos.

Svakako da ne treba brkati hrvatski "model" državnih firmi sa onima u zemljama sa zdravom tržišnom ekonomijom, jer kod nas bi opet političari uhljebili nekoliko tisuća netjaka i inih pripadnika svog plemena ;-) 

Ali što je konketno hrvatski korisnik dobio privatizacijom i liberalizacijom tržišta telekomunikacija? Prvo je DT poslao polovicu ljudi na burzu rada ili u prijevremenu mirovinu. Zatim su na starim i truli paricama dodali multipleksore (PCM) da bi novim korisnicima prodali priključak za 1kn uz nikakva ulaganja. Usput su i samu tel. pretplatu poskupili duplo. Nakon toga su ukinuli gradske impulse proglasivši cijelu RH jednom, skupljom zonom. Nekoć popularni noćni impulsi, posebno među nama BBS-erima su također ukinuti.
I dok je DT u matičnoj državi uvodio ADSL, nama su uz veliku medijsku pompu uvalili zastarjeli ISDN, a neki sretnici su uspjeli dobiti i čistu paricu bez PCM-a...

I gdje smo danas? Opet plaćamo preskupo uslugu po kojoj smo na samom začelju Europe :-/ Trenutno nas šiša Srbija, Crna Gora, Vijetnam, Kazahstan ...

Evo podataka gdje smo (bili) u siječnju 2018.: http://www.speedtest.net/global-index

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 11:34 (Luciano).
16 godina
moderator
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Frk kaže...
Kod nas je internet jedino dobar u "vecim gradovima", a ostalo je pusing i lizing. Dok taj dio ne poprave banana,al kak bi grospik rekla "tu nema ekonomske racunice".

 Upravao za tu namjenu smo dobili bespovratna sredstva EU...

...
13 godina
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Hrco kaže...
Blago tebi. Moja linija ima max propusnost od 13 Mbps down I 1 up. 21 stoljeće...

 blago tebi, ja sam na max 1,2, prosjek o,5. opcina Bednja.. ali veli opcinar da je njemu internet D-ber.(naglasak na d,dugosilazni... ko uber samo dugi d)

16 godina
online
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Luciano kaže...
Old Iggy kaže...

Rijetko je kad država dobar gospodar, a maksimum je kao tvoj primjer, nemaju upravljanje, ali imaju zaradu...

Na stranu što se već godinama govori o prodaji tih dionica, potrebi širenja optike i slično.

 
Svakako da ne treba brkati hrvatski "model" državnih firmi sa onima u zemljama sa zdravom tržišnom ekonomijom, jer kod nas bi opet političari uhljebili nekoliko tisuća netjaka i inih pripadnika svog plemena ;-) 

Ali što je konketno hrvatski korisnik dobio privatizacijom i liberalizacijom tržišta telekomunikacija?

Nema tu mantre već rezultata. naravno, RH je u pitanju. Njemačka želi prodati svoje preostale dionice DT-a radi investicija, ne političkih džepova. što bi kod nas teško bio slučaj.

Što se tiče domaćeg tržišta - HT je od gubitaša s ogromnim viškom zaposlenih i lošom poslovnom politikom postao je netko tko mlati pare, a postoji i konkurencija. Na stranu kako je to sve izvedeno (i opet radi loših i ishitrenih državnih odluka).

Miro kaže...
Frk kaže...
Kod nas je internet jedino dobar u "vecim gradovima", a ostalo je pusing i lizing. Dok taj dio ne poprave banana,al kak bi grospik rekla "tu nema ekonomske racunice".

 Upravao za tu namjenu smo dobili bespovratna sredstva EU...

I nismo baš. Niti ćemo nešto povlačiti dok je ovakav način rada.

16 godina
online
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Lazu_Lopovi kaže...

 "Vipnetovih korisnika usluga fiksnog broadbanda koji proaktivno prelaze na veće brzine prijenosa. Samo u periodu od svibnja do studenoga 2017., broj korisnika s vezom brzine 70Mbit/s porastao je za čak 47 posto, a broj korisnika s vezom brzine 120Mbit/s porastao je više od 1000 posto." 

"Upravo u manjim naseljima građani nemaju drugog izbora osim bakrene parice, ali s razvojem Vipnetovih mobilnih tehnologija, korisnici u područjima bez adekvatne fiksne infrastrukture imaju mogućnost postizanja brzina preko 100 Mbit/s.“

 

Sada ljudi glasujte, Jeli vi trenutno na imate "mogućnost postizanja brzina preko 100 Mbit/s".

 

Pa da vidimo jeli lazu ili ne.

 

Krivo čitaš. Kažu, porastao je za 47 posto. Iliti, imali su dva korisnika, sad tri, rast 50%. Ne koliko ih ukupno ima.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Old Iggy kaže...

Nema tu mantre već rezultata. naravno, RH je u pitanju. Njemačka želi prodati svoje preostale dionice DT-a radi investicija, ne političkih džepova. što bi kod nas teško bio slučaj.

Što se tiče domaćeg tržišta - HT je od gubitaša s ogromnim viškom zaposlenih i lošom poslovnom politikom postao je netko tko mlati pare, a postoji i konkurencija. Na stranu kako je to sve izvedeno (i opet radi loših i ishitrenih državnih odluka).

 

Tu griješiš. Telekom nikad nije bio gubitaš. Imao si nekadašnji PTT koji je postao HPT. Pošta kao sastavni dio firme je bila gubitaš, a telekomunikacije su ih sve godine šlepali.
Što hrvatskom građaninu znači da je firma sada uspješnija ako su usluge skuplje, a dobit ide u centralu? 

I jesmo li danas zahvaljujući privatizaciji i liberalizaciji dobili telekumunikacijske usluge na razini Njemačke ili Austrije?

16 godina
online
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Luciano kaže...
Old Iggy kaže...

Nema tu mantre već rezultata. naravno, RH je u pitanju. Njemačka želi prodati svoje preostale dionice DT-a radi investicija, ne političkih džepova. što bi kod nas teško bio slučaj.

Što se tiče domaćeg tržišta - HT je od gubitaša s ogromnim viškom zaposlenih i lošom poslovnom politikom postao je netko tko mlati pare, a postoji i konkurencija. Na stranu kako je to sve izvedeno (i opet radi loših i ishitrenih državnih odluka).

 

Tu griješiš. Telekom nikad nije bio gubitaš. Imao si nekadašnji PTT koji je postao HPT. Pošta kao sastavni dio firme je bila gubitaš, a telekomunikacije su ih sve godine šlepali.
Što hrvatskom građaninu znači da je firma sada uspješnija ako su usluge skuplje, a dobit ide u centralu? 

I jesmo li danas zahvaljujući privatizaciji i liberalizaciji dobili telekumunikacijske usluge na razini Njemačke ili Austrije?

Ta mantra o "pošta je bila gubitaš" je problematična iz niza razloga (npr. 1999 je nakon odvajanja od HT-a imala i dobit).

Isto tako, imaš li konkurenciju? Imaš. Imaš li kontinuirano bolje usluge? Imaš. Na stranu i dodatmne gnjavaže (HAKOM-ovo definiranje cijena, ograničavanje usluga itd.).

Kad ćemo imati nivo Njemačke ili Austrije? Nikad. Tko je zaslužan za to?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Old Iggy kaže...

Ta mantra o "pošta je bila gubitaš" je problematična iz niza razloga (npr. 1999 je nakon odvajanja od HT-a imala i dobit).

Isto tako, imaš li konkurenciju? Imaš. Imaš li kontinuirano bolje usluge? Imaš. Na stranu i dodatmne gnjavaže (HAKOM-ovo definiranje cijena, ograničavanje usluga itd.).

Kad ćemo imati nivo Njemačke ili Austrije? Nikad. Tko je zaslužan za to?

 

Po mojim iskustvima, a kad sam u tadašnjem PTT-u odrađivao praksu, Pošta i Telegraf su bili fijasko... Jedan brzojav je koštao 4x više od naplaćenog iznosa. Jedino je telefonija bila u debelom plusu, i dovodila cjelokupnu firmu u pozitivno poslovanje. Znači, čak ni PTT u globalu NIJE bio gubitaš. Dapače, sve moje kolege koje su imali vezu, uhljebili su se u PTT zbog plaća koje su bile debelo iznad prosjeka. Samo nas nekolicina je otišlo dalje na faks i u poduzetničke vode.
Tko je zaslužan za naš katastrofalan nivo? Možda onaj koji je kući uvodio ADSL, a nama uvaljivao zastarjeli ISDN? Znaš li koliko je DT utukao novaca u ulaganja u svoju američku podružnicu na infrastrukturu? Godinama su bili u gubitku, a kod nas do pojave konkurencije su uložili 0kn. Priča mi jedan kolega da su kamionima novci iz HT-a odlazili za centralu:-/
 
Nisam za državni monopol ni u kom slučaju, ali država je mogla ostaviti HT sebi i otvoriti tržište, pa neka se bore. Bar bi se kroz dobit punio državni proračun, a ne "centrala".

HEP kao vrhunac uhljeba, loše uprave i sveopćeg rasula zapošljava 10,000 ljudi, bahate se gdje stignu, ali opet u državni proračun donesu dobit 2-3 milijarde kuna. Da ih kupi stranac, ne bi ostalo 2,000 zaposlenih (ostale bi mi hranili kroz prijevremene mirovine, naknade...), a dobit (koja bi sigurno bila 10x veća) bi odlazila stranom vlasniku. I tada bi ljudi zboga nepoznavanja elementarne ekonomije pljeskali "uspješnoj firmi koja se riješila uhljeba" :-/

16 godina
online
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Luciano kaže...

 

Po mojim iskustvima, a kad sam u tadašnjem PTT-u odrađivao praksu, Pošta i Telegraf su bili fijasko... Jedan brzojav je koštao 4x više od naplaćenog iznosa. Jedino je telefonija bila u debelom plusu, i dovodila cjelokupnu firmu u pozitivno poslovanje. Znači, čak ni PTT u globalu NIJE bio gubitaš. Dapače, sve moje kolege koje su imali vezu, uhljebili su se u PTT zbog plaća koje su bile debelo iznad prosjeka. Samo nas nekolicina je otišlo dalje na faks i u poduzetničke vode.
Tko je zaslužan za naš katastrofalan nivo? Možda onaj koji je kući uvodio ADSL, a nama uvaljivao zastarjeli ISDN? Znaš li koliko je DT utukao novaca u ulaganja u svoju američku podružnicu na infrastrukturu? Godinama su bili u gubitku, a kod nas do pojave konkurencije su uložili 0kn. Priča mi jedan kolega da su kamionima novci iz HT-a odlazili za centralu:-/
 
Nisam za državni monopol ni u kom slučaju, ali država je mogla ostaviti HT sebi i otvoriti tržište, pa neka se bore. Bar bi se kroz dobit punio državni proračun, a ne "centrala".

HEP kao vrhunac uhljeba, loše uprave i sveopćeg rasula zapošljava 10,000 ljudi, bahate se gdje stignu, ali opet u državni proračun donesu dobit 2-3 milijarde kuna. Da ih kupi stranac, ne bi ostalo 2,000 zaposlenih (ostale bi mi hranili kroz prijevremene mirovine, naknade...), a dobit (koja bi sigurno bila 10x veća) bi odlazila stranom vlasniku. I tada bi ljudi zboga nepoznavanja elementarne ekonomije pljeskali "uspješnoj firmi koja se riješila uhljeba" :-/

Ja imam (ne) sreću skoro 30 godina raditi s PTT/HPT/HT i HP (i kao korisnik i kao dobavljač i kao djelatnik firme u vlasništvu HT). Te priče o "kamionima novaca" i sličnih gluposti nema ni smisla komentirati.

ISDN i ADSL su bili aktivni u H(P)T u puno prije prodaje DT-u. Usluga? Koliko sam pive platio ekipama po Harambašićevoj da samo dođu, otvore ormare i maknu se jer ne znaju što rade bilo bi dovoljno za dobar koncert u Areni.

Obveze prema infrastrukturi definira država, a HT po tome radi. Hoće li HT ulagati u infrastrukturu? Ne, nije mu posao. Treba li ga konkurencija potaknuti? Naravno.

Uspoređivati velika i mala tržišta je smiješno (na stranu što kod nas i nije tako loša situacija, posebno u mobilnoj mreži), kao i s HEP-om (koji još uvijek ima monopol).

6 godina
protjeran
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Luciano kaže...
/cut

 Socijalistički horseshit koji nije vrijedan čitanja. Ti si na misiji širenja venecelanskog socijalizma? Živih u RH i ne vidiš gdje nas vodi takva gospodarska politika koja je ista kao i u omraženoj Jugi?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 15:15 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje potp

Meni je trenutno najveci trosak pri provlacenju optike HEP-ova bandera. Jedna bez PDV-a 75kn godisnje, 3-4, sitna lova, 200 bandera, 15000kn, eh, a bandera svakih ~30 metara. Naravno vucem zrakom, vuc zemljom mi ni ne pada na pamet.

 

Opticki kabel je jeftin.

Linux, Arch Linux.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Old Iggy kaže...

Ja imam (ne) sreću skoro 30 godina raditi s PTT/HPT/HT i HP (i kao korisnik i kao dobavljač i kao djelatnik firme u vlasništvu HT). Te priče o "kamionima novaca" i sličnih gluposti nema ni smisla komentirati.

ISDN i ADSL su bili aktivni u H(P)T u puno prije prodaje DT-u. Usluga? Koliko sam pive platio ekipama po Harambašićevoj da samo dođu, otvore ormare i maknu se jer ne znaju što rade bilo bi dovoljno za dobar koncert u Areni.

Obveze prema infrastrukturi definira država, a HT po tome radi. Hoće li HT ulagati u infrastrukturu? Ne, nije mu posao. Treba li ga konkurencija potaknuti? Naravno.

Uspoređivati velika i mala tržišta je smiješno (na stranu što kod nas i nije tako loša situacija, posebno u mobilnoj mreži), kao i s HEP-om (koji još uvijek ima monopol).


Dobro, ako si u poslovnoj korelaciji s njima, razumijem te. Ako si još i privatizacijom i outsourceingom ugrabio sebio dio kolača, respect.
BTW, nije li DT prvi paket od 35% dionica kupio 1999., a ISDN za nas smrtnike uveo 2000. sa "Milenijeskim koncertom"?  

Paolo Maldini kaže...

 Socijalistički horseshit koji nije vrijedan čitanja. Ti si na misiji širenja venecelanskog socijalizma? Živih u RH i ne vidiš gdje nas vodi takva gospodarska politika koja je ista kao i u omraženoj Jugi?

 
Samo sam čekao komentare "a gdje si ti bio 1991.?" ;-) Vidiš, ja sam Hrvat sa Norveškom putovnicom i kao takvom (iako sam privatnik) puno mi je bliži "Nordijski kapitalizam" sa ljudskim licem od močvare.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 16:58 (Luciano).
8 godina
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
To što imaš norvešku putovnicu ne znači da ti je bliži kapitalizam, jer ovo što predlažeš je čisti socijalizam.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Za potpunu implementaciju 5G u nas, nedostaje
Antoniio22 kaže...
To što imaš norvešku putovnicu ne znači da ti je bliži kapitalizam, jer ovo što predlažeš je čisti socijalizam.

:-) Da, zato sam prije 25. godina napustio siguran posao na HRT-u i otišao u poduzetničke vode :-)
Pročitaj još jednom boldano, možda shvatiš kako država može (i mora) biti pokretač, a ne harač-aparat.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice