Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni konkure

poruka: 24
|
čitano: 5.845
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni konkure".
16 godina
offline
Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni konkure

Ako bude cijena cca 400 eura kako i piše, to je odlično... Još da kamera ispuni očekivanja, i ulazi mi u uži izbor za sljedeći uređaj...

 

Za 3000kn fin mobitel.

 

čekam recenziju...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 18:35 (lllnuclearlll).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
prilagodljiva 20mp prednja kamera,
a glavna 12mp.
jel vi mene zajebavate
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
Noobtuber kaže...
prilagodljiva 20mp prednja kamera,
a glavna 12mp.
jel vi mene zajebavate

pa piše da kombinira 4 u 1, koji je možda malo bolji od takvog 1-nog regularnog

 

Nije flagship, nema AMOLED 

16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
Je fin mob, ali cijena bi mogla biti i bolja. Uzeti njega ili neki Xiaomi sa Snapdragon 845?
16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
dd.inc kaže...
Je fin mob, ali cijena bi mogla biti i bolja. Uzeti njega ili neki Xiaomi sa Snapdragon 845?

 Mi MIX 3 mi je u igri još... ne znam, sve ovisi o cijeni... ako ga nabiju preko 3000kn, teško da ću ga kupiti... za 3500 će se već S9 moći naći početkom iduće godine oko izlaska S10. Već sad ih ima na njuški s relativno dobrom cijenom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 19:59 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
Previsoka cijena a mobitel nije nista posebno.
Za dan samaca sam narucio Meizu X8, SD710, 4/64, 6.18” za 1650kn sa DHL dostavom. Ovo je dvostruko skuplje
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
lllnuclearlll kaže...

Ako bude cijena cca 400 eura kako i piše, to je odlično... Još da kamera ispuni očekivanja, i ulazi mi u uži izbor za sljedeći uređaj...

 

Za 3000kn fin mobitel.

 

čekam recenziju...

Po čemu je to odlično za 400eura, ili duplo više u odnosu na Xiaomi Redmi Note 5 koji ima i veču bateriju? Jel zato kaj Nokia ima najnoviji Android, ili bolji procesor koji drobi orahe+snima 4K video a datoteke velike kao hrvatski vanjski dug.

 

Realno ili svakom normalnom korisniku, pa ne treba ti ništa bolje od zelenaša koji u Hrvatskoj košta 4GB/64gb 1600kn.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-9120.php

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 20:13 (rambox).
16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
rambox kaže...

Po čemu je to odlično za 400eura, ili duplo više u odnosu na Xiaomi Redmi Note 5 koji ima i veču bateriju? Jel zato kaj Nokia ima najnoviji Android, ili bolji procesor koji drobi orahe+snima 4K video a datoteke velike kao hrvatski vanjski dug.

 

Realno ili svakom normalnom korisniku, pa ne treba ti ništa bolje od zelenaša koji u Hrvatskoj košta 4GB/64gb 1600kn.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-9120.php 

Ne shvaćam te baš skroz. Uspoređuješ kruške i jabuke.

 

Redmi Note 5 ima SD 636 koji je dosta slabiji od SD 710, ajd da si usporedio s MI A2 koji ima SD 660... još nekako bi ti usporedba i prošla.

 

Ova Nokia ima ZEISS leću i OIS na kameri, također ima i NFC koji mi treba i koji koristim za plaćanje u trgovini preko GPay usluge.

 

Jedino što mi se ne sviđa kod Nokie je zub, ali to je trenutno tako i nije dealbreaker.

 

O Redmi Note 5 sam razmišljao, ali nedostatak NFCa na svim tim jeftinijim telefonima me odbio, a to rade namjerno da bi ljudi kupovali skuplje telefone jer jer NFC čip izuzetno jeftin, ali ga namjerno ne stave u modele nižeg cjenovnog ranga.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 20:20 (lllnuclearlll).
9 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
tutanjkamen kaže...
Previsoka cijena a mobitel nije nista posebno.
Za dan samaca sam narucio Meizu X8, SD710, 4/64, 6.18” za 1650kn sa DHL dostavom. Ovo je dvostruko skuplje

taj x8 je super za te novce, ali ovaj je ipak bolji po kameri, ekranu, bateriji, i najbitnije softveru.. cisti android sa aktualnim nadogradnjama je pojam naspram tih nekih polu pokusaja os-a koji ce update vidjet mozda ikad ili nikad..

ovaj mob bi bio idealan za 300 eura, iako je i ovako jedan od bestbuy uredaja

12 godina
neaktivan
offline
Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni konkure

kokice spremne, sad čitat kako je redmi notmi hotmi 5 i popcornfon bolji 2 puta, a jeftiniji je isto 2 puta ha ha

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni konkure

Prvo, katastrofa clanak prepisani PR isprdak.

Drugo, ovo nije nikakv konkurent flagshipima sa Snapdragonom 710.

Trece ima super osjetljivi, 1/2.55” senzor s 1.4 mikronskim pikselima za precizno prikupljanje svjetlosti haha nemojte zajeb*** napaceni narod, XZ Premimum iz 2017 ima puno veci 1/2.3” senzor.

Cetvrto 350-399 eura nije nikakva povoljna cijena, ne isplati se nikako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 23:22 (pravi_covijek).
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni konkure

dobro je to. svijetu kronično nedostaje mobitela, što čak ni svakodnevno štancanje "novih" ne stigne nadoknaditi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
Za te novce (cca 50e vise) se uzme meizu 16 koji obrise pod ovom nokiom....
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
Da je povoljan malo sutra, nedavno kupio xiaomi mi 8se koji ima isti procesor 710, isti gpu adreano 616, 6gb radne ovaj ima 4gb, jos ovaj ima super amoled a nokia ips, i platio ga 270 dolara sa postarinom. Dakle ova nokia em losija em kosta vise i to ne malo, tako da po meni nije konkurentna.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
nike098 kaže...
Da je povoljan malo sutra, nedavno kupio xiaomi mi 8se koji ima isti procesor 710, isti gpu adreano 616, 6gb radne ovaj ima 4gb, jos ovaj ima super amoled a nokia ips, i platio ga 270 dolara sa postarinom. Dakle ova nokia em losija em kosta vise i to ne malo, tako da po meni nije konkurentna.

nema NFC, nema 3.5mm utor za slušalice, ima slabiju bateriju, kamera nema OIS tako da sumnjam da je bolja od Nokijine, Nokia ima jako dobre kamere... I Nokia je usput Android One telefon.

 

OK, svakom je nešto drugo bitnije, al usporedba ti je potpuno promašena. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 23:34 (lllnuclearlll).
11 godina
online
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
lllnuclearlll kaže...
nike098 kaže...
Da je povoljan malo sutra, nedavno kupio xiaomi mi 8se koji ima isti procesor 710, isti gpu adreano 616, 6gb radne ovaj ima 4gb, jos ovaj ima super amoled a nokia ips, i platio ga 270 dolara sa postarinom. Dakle ova nokia em losija em kosta vise i to ne malo, tako da po meni nije konkurentna.

nema NFC, nema 3.5mm utor za slušalice, ima slabiju bateriju, kamera nema OIS tako da sumnjam da je bolja od Nokijine, Nokia ima jako dobre kamere... I Nokia je usput Android One telefon.

 

OK, svakom je nešto drugo bitnije, al usporedba ti je potpuno promašena. 

 stalno ponavljaš da je usporedba potpuno promašena, još nekako si bliži kod usporedbe sa redmi note 5 koji ima slabiji procesor, makar i tu razliku teško da će netko vidjeti uživo a da mu je daš da proba naslijepo dva ista moba s različitim procesorima

 

međutim, ovdje sa mi 8se ne vidim kako usporedba može biti "potpuno promašena", pa što onda možemo uspoređivati, a da ne bude - kako ti kažeš - potpuno promašaj

mi 8se ima isti procesor, ima više radne memorije, bolji ekran i jeftiniji je, kome ne treba nfc i 3.5mm utor može reći da je jedini promašaj s tvoje strane, ali zapravo usporedba je sasvim legitimna i uopće nije promašena

izbor je na onome što nekom treba i što mu se više sviđa

 

i nije da nemam nokiu i xiaomi pa da ne mogu usporedit, moj mob je nokia 6.1, žena ima redmi note 5 i xiaomi je u svakom slučaju (meni bitnom) bolji telefon - ima veću bateriju, lakši je i zgodniji za baratanje, kamera je daleko, daleko bolja na xiaomiu, a ostalo više manje isti drek, iako xioami ima i bolji procesor i više rama

16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
picajzla0707 kaže...

 stalno ponavljaš da je usporedba potpuno promašena, još nekako si bliži kod usporedbe sa redmi note 5 koji ima slabiji procesor, makar i tu razliku teško da će netko vidjeti uživo a da mu je daš da proba naslijepo dva ista moba s različitim procesorima

 

međutim, ovdje sa mi 8se ne vidim kako usporedba može biti "potpuno promašena", pa što onda možemo uspoređivati, a da ne bude - kako ti kažeš - potpuno promašaj

mi 8se ima isti procesor, ima više radne memorije, bolji ekran i jeftiniji je, kome ne treba nfc i 3.5mm utor može reći da je jedini promašaj s tvoje strane, ali zapravo usporedba je sasvim legitimna i uopće nije promašena

izbor je na onome što nekom treba i što mu se više sviđa

 

i nije da nemam nokiu i xiaomi pa da ne mogu usporedit, moj mob je nokia 6.1, žena ima redmi note 5 i xiaomi je u svakom slučaju (meni bitnom) bolji telefon - ima veću bateriju, lakši je i zgodniji za baratanje, kamera je daleko, daleko bolja na xiaomiu, a ostalo više manje isti drek, iako xioami ima i bolji procesor i više rama

OK.. ajmo okrenut ovako situaciju...

 

Nokia 8.1 može izvesti više stvari od tog XIAOMI 8se. Dakle samo po tome je bolji telefon... Ovaih 4 ili 6GB RAMa teško da ćeš danas osjetit, ali je dobro za budućnost... Što se tiče kamere dajem glavu da Nokia ima bolju kameru sa ZEISS lećom i optičkom stabilizacijom, ali to je tek za vidjeti kad dođe recenzija, no Nokia još nije razočarala u ovom segmentu.

 

btw, po čemu je to AMOLED toliko bolji od IPS-a? Možda po burn-in efektu??? IPS ekran može biti itekako dobar ako je dobro izveden. OK, amoled će vjerojatno biti bolj na suncu, ali ekran ko ekran, siguran sam da će zadovoljit i jedan i drugi, ionako sumnjam da se tu radi o vrhunskom SAMOLED ekranu kakav je ugrađen u Samsungove flagship mobitele, a isto tako se na Nokiji sigurno ne radi o tip top IPS ekranu kakvog ugrađuje HTC u svoje top modele.

 

Nokia 6.1 je smeće naspram nokije 8.1, to su telefoni 2 različita ranga. Uopće ne kužim čemu uspoređivat sad 6.1 s note 5 kad nema veze s ovim o čemu pričamo ovdje...

 

Kao što sam rekao, svakom je nešto drugo bitno, eto, nekom RAM, nekom ekran, nekom kamera, nekom NFC, ja taj XIAOMI ne bih kupio jer mi fali bitna stavka koju Nokia ima, i spreman sam platit više za to. Nažalost iz svih entry modela mobitela izbačen je NFC, i to namjerno tako da bi ljudi kupovali jače modele pošto je NFC čip vrlo jeftin, i recimo ugrađen je u 4 godine star LG Spirit koji je koštao 800kn. Meni mobitel bez NFCa više ne dolazi u obzir jer koristim Google Pay dosta.

 

Svakom nešto drugo odgovara i spreman je platiti za ono što će mu odgovarati. Meni je ova Nokia recimo odlična, ali vrlo vjerojatno ću uzeti MI Mix 3 ako ne bude preskup, a ako bude onda Nokia... A možda nađem i dobru ponudu pa uzmem S9 prek njuškala na kraju... nikad ne znaš... polemike oko toga što je bolje nemaju smisla jer svi tražimo nešto drugo... meni recimo procesor i RAM nisu toliko bitni jer ne igram uopće igre na mobitelu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 1:13 (lllnuclearlll).
11 godina
online
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
lllnuclearlll kaže...

Nokia 8.1 može izvesti više stvari od tog XIAOMI 8se. Dakle samo po tome je bolji telefon...

 ja se samo pitam kako može biti promašena usporedba i to potpuno promašena

pa ne uspoređujemo mobitel sa mikrovalnom, jbga

 

previše si subjektivan, namjerio si se na nešto i sad ništa drugo ne valja, čak niti za usporedbu

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
Da nista ne valja osim ove nokije...
Ainace ova nokija sa svim tim modelima i nije nesto proslavila...
Recimo meizu x8 za manje pare po meni nudi vise obzirom da sam se navika na flyme ...
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
picajzla0707 kaže...
lllnuclearlll kaže...

Nokia 8.1 može izvesti više stvari od tog XIAOMI 8se. Dakle samo po tome je bolji telefon...

 ja se samo pitam kako može biti promašena usporedba i to potpuno promašena

pa ne uspoređujemo mobitel sa mikrovalnom, jbga

 

previše si subjektivan, namjerio si se na nešto i sad ništa drugo ne valja, čak niti za usporedbu

 

 

Nisam rekao da ne valja... Ali kome ne traba određeni čip u mobitelu, naravno da mu može odgovarati... jbg. meni ne odgovara jer ga ne bih mogao koristiti za ono što želim.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
lllnuclearlll kaže...
rambox kaže...

Po čemu je to odlično za 400eura, ili duplo više u odnosu na Xiaomi Redmi Note 5 koji ima i veču bateriju? Jel zato kaj Nokia ima najnoviji Android, ili bolji procesor koji drobi orahe+snima 4K video a datoteke velike kao hrvatski vanjski dug.

 

Realno ili svakom normalnom korisniku, pa ne treba ti ništa bolje od zelenaša koji u Hrvatskoj košta 4GB/64gb 1600kn.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-9120.php 

Ne shvaćam te baš skroz. Uspoređuješ kruške i jabuke.

 

Redmi Note 5 ima SD 636 koji je dosta slabiji od SD 710, ajd da si usporedio s MI A2 koji ima SD 660... još nekako bi ti usporedba i prošla.

 

Ova Nokia ima ZEISS leću i OIS na kameri, također ima i NFC koji mi treba i koji koristim za plaćanje u trgovini preko GPay usluge.

 

Jedino što mi se ne sviđa kod Nokie je zub, ali to je trenutno tako i nije dealbreaker.

 

O Redmi Note 5 sam razmišljao,ali nedostatak NFCa na svim tim jeftinijim telefonima me odbio, a to rade namjerno da bi ljudi kupovali skuplje telefone jer jer NFC čip izuzetno jeftin, ali ga namjerno ne stave u modele nižeg cjenovnog ranga.

 

 

 

Ne nisu to kruške i jabuke, nego usporedba uloženo-dobiveno a tu je Nokia običan preskupi prčvajz.Večina današnjih skupih mobitela su bolesno preskupi prčvajzi.Ne znači ako nekaj košta 400-500$, da to realno i vrjedi posranih 400-500$.Prosječan kupac nema poima kaj je NFC, dakle govorimo o Hrvatskoj gdje 90% ljudi ne koristi NFC sitničarije.

 

Šajomi žutanjak nema SD utora i ima slabiju bateriju, dakle u odnosu na zelenaša ili imaš još primjedbi za 1600kn.Jača baterija je jedan od najbitnijih detalja na mobitelu, a izostanak SD utora je uvijek samo ozbiljan minus.

 

Zapeo si za NFC kao sivonja, ali realno kolko ja vidim ne znaš procjenit realnu vrjednost uloženo-dobiveno.Tvoje potrebe su druga priča, ali opčenito zelenaš je dobar ili kompletan mob za ok lovu.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
rambox kaže...

 

Zapeo si za NFC kao sivonja, ali realno kolko ja vidim ne znaš procjenit realnu vrjednost uloženo-dobiveno.Tvoje potrebe su druga priča, ali opčenito zelenaš je dobar ili kompletan mob za ok lovu.

šišaš uloženo/dobiveno ako mobitel ne radi ono što ti treba... mogu onda kupit i traktor umjesto telefona...

 

nisam nikad rekao da su to loši mobiteli, i za te pare su super, ali nažalost hrpa tih jeftinih telefona ima ozbiljne nedostatke koji su napravljeni namjerno, jer inače nitko ne bi kupovao skuplje mobitele da jeftiniji imaju sve...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 15:37 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
lllnuclearlll kaže...
rambox kaže...

 

Zapeo si za NFC kao sivonja, ali realno kolko ja vidim ne znaš procjenit realnu vrjednost uloženo-dobiveno.Tvoje potrebe su druga priča, ali opčenito zelenaš je dobar ili kompletan mob za ok lovu.

šišaš uloženo/dobiveno ako mobitel ne radi ono što ti treba... mogu onda kupit i traktor umjesto telefona...

 

nisam nikad rekao da su to loši mobiteli, i za te pare su super, ali nažalost hrpa tih jeftinih telefona ima ozbiljne nedostatke koji su napravljeni namjerno, jer inače nitko ne bi kupovao skuplje mobitele da jeftiniji imaju sve...

 

 

 

 Govori ti sta oces ali razlika u cjeni je prevelika a dobijes isti ili bolji mob od te nokie za 270$ iliti ga 230 eura, dakle razlika je 170 eura, i da nokia ima malo veci kapacitet baterije ali zato njen zaslon crpi puno vise bateriju pa ti je to tu negdje, inace moj sot je najcesce 6h a dode nekad i do 8-9h upaljenog ekrana.

16 godina
offline
Re: Predstavljena Nokia 8.1, cjenovno povoljni kon
nike098 kaže...

 

 

 Govori ti sta oces ali razlika u cjeni je prevelika a dobijes isti ili bolji mob od te nokie za 270$ iliti ga 230 eura, dakle razlika je 170 eura, i da nokia ima malo veci kapacitet baterije ali zato njen zaslon crpi puno vise bateriju pa ti je to tu negdje, inace moj sot je najcesce 6h a dode nekad i do 8-9h upaljenog ekrana.

Je skupi su, možda i preskupi u odnosu na ove ostale jeftine, ali zato imaju te neke dodatke koje ovi nemaju. Zato i razmišljam uzeti za 3500 na njuškalu jer mi razlika u cijeni neće biti nešto velika.

 

Redmi Note 5 sam recimo preporučio frendu i izuzetno je zadovoljan, uzeo bih ga i sam tada samo da je imao NFC.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice