Pumpna stanica – u kristalu!

poruka: 3
|
čitano: 2.131
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pumpna stanica – u kristalu!".
15 godina
offline
Pumpna stanica – u kristalu!

ima nas koji smo ovisni o sintetičkim hormonima štitnjače a još se nitko nije potrudio omogućiti nam "samodoziranje" kao zamjenu za svakodnevne tablete. jednako bi bilo s pumpanjem inzulina potrebitima (tu je nešto bolje stanje). meni ovo ipak sve smrdi na priče o baterijama: svako malo netko se igra u laboratoriju i nešto "revolucionarno" (liberte, egalite, fraternite) objavi "urbi et orbi", a od primjene ni "p". nama kojima to treba sad i odmah potpuno je svejedno prognoziranje kako će to (možda!) biti korisno za 100 godina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pumpna stanica – u kristalu!
Znanstveni radovi nisu katalozi prodaje novih proizvoda nego izvještaji o rezultatima pokusa koji bi mogli pomoći drugim znanstvenicima u njihovim putovima prema istim ili različitim ciljevima. Stoga ljutnji čitatelja iz prošlog posta nema mjesta. Ono što je u ovom članku važno uočiti je da se radi na ultramikroskopskim (nano)pumpama koje bi mogle naći primjenu u medicini i mnogim drugim područjima. Sa znanstvene strane je zanimljivo vidjeti kako plin i tekućina može prolaziti kroz "neproničnu" krutu tvar. (Možete li puhati kroz kvarc, rubin ili dijamant?)
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Pumpna stanica – u kristalu!

konjuktiv formalno ne postoji u standardnom rvackom no u znanosti je, čini se, najučestaliji oblik izražavanja (na koncu konaca i ja sam pisao i magistarski i disertaciju pa su mi od toga kečke rasle). no dobro. jasno mi je da će sve ono što mi je potrebno u najširoj uporabi biti 24 sata (ili manje) prije nego što postanem sekundarna sirovina. jedino što mi ostaje je matoševa utjeha kose

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice