Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

poruka: 21
|
čitano: 9.045
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni".
16 godina
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

Kad sam pročitao gigabitni Ethernet mislio sam naručiti jedan, dok se nisam malo bolje informirao... Štanga...

Ali treba pričekati recenzije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
Eyekool kaže...

Kad sam pročitao gigabitni Ethernet mislio sam naručiti jedan, dok se nisam malo bolje informirao... Štanga...

Ali treba pričekati recenzije.

 U svakom slučaju, ovaj model je bolji od postojećeg i tko kupuje novog uzet će ovoga.  Ali da se isplati mijenjati starog za ovaj - ne.

sig
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
zasto to uopce zovu gigabitni ethernet kad je ocito da je spojeno na usb 2.0 kontroler, znaci teoretski max 480Mb/s, u stvarnosti oko 250Mbit/s...
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
Vec neko vrijeme planiram nabaviti Pi Zero ili Pi 3 i nigdje ih do sad nisam vidio po deklariranoj cijeni. Zna li netko gdje ih se moze najpoboljnije nabaviti, a da salju u hr?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
Ja sam ovdje kupovao

http://www.galagomarket.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
Aldo kaže...
zasto to uopce zovu gigabitni ethernet kad je ocito da je spojeno na usb 2.0 kontroler, znaci teoretski max 480Mb/s, u stvarnosti oko 250Mbit/s...

Ne zovu ga tako, nego "Gigabit Ethernet over USB 2.0"

Ne postoji ethernet od 400Mbps ili 250Mbps, jer vrsta veze koja se uspostavlja je 1Gbps, a to što raspberry nju ne može iskoristiti to nema veze.

Kao što je već gore rečeno, ovaj upgrade se isplati samo novim kupcima, a ne za nadograđivanje stare verzije

 

nkdz kaže...
Vec neko vrijeme planiram nabaviti Pi Zero ili Pi 3 i nigdje ih do sad nisam vidio po deklariranoj cijeni. Zna li netko gdje ih se moze najpoboljnije nabaviti, a da salju u hr?

 ja sam naručio ovdje

https://thepihut.com/collections/raspberry-pi

4 funte poštarina do nas, uoće nije puno

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 11:09 (spookymulder84).
10 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

Ima li nešto malo jače, a da ima Ethernet sa Gigabitnom propusnošću? Netko koristio Banana Pi ili Rock64 Media Board?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 11:41 (peek).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

Ko ima već model 3, nema razloga kupovati ovaj B+.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
Aldo kaže...
zasto to uopce zovu gigabitni ethernet kad je ocito da je spojeno na usb 2.0 kontroler, znaci teoretski max 480Mb/s, u stvarnosti oko 250Mbit/s...

 Kazu 330 Mbit/s.

14 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
@peek
Ja kupio Odroid C2
Više rama, bolja grafika, 4k hevc hardware dekodiranje. Gigabitni lan.
Mala zvjerka.
Ima i solidnu podršku. Ja ga koristim kao media centar. Kodi (Libreelec) se vrti na njemu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
izzy007 kaže...
@peek
Ja kupio Odroid C2
Više rama, bolja grafika, 4k hevc hardware dekodiranje. Gigabitni lan.
Mala zvjerka.
Ima i solidnu podršku. Ja ga koristim kao media centar. Kodi (Libreelec) se vrti na njemu.

 Gdje si uzeo?

"Now I am become death, the destroyer of worlds"
15 godina
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

Zna li netko kako se upogoni Wake On Lan odnosno konkretnije Wake on WAN (Broadcast IP) i koji je najbolji nacin zato? Dakle, Raspberry Pi 3 bi bio upaljen 0-24h i po potrebi bi ukljucivao glavno racunalu....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

Našao sam ovo:

On Raspbian, the package wakeonlan will send the magic packet for you from the command line/script. Easy to use:

wakeonlan AA:BB:CC:DD:EE:FF

Where AA:BB:CC:DD:EE:FF is the MAC address of the device you want to wake.

 

 

Dodatak PXE-a je odlična stvar. Čudno da već prije nije dodana podrška.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

Jel netko mozda isprobao Le Potato

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml

Otišao na hardkernelovu stranicu i od službenog predstavnika za UK uzeo. Kolega bio u Engleskoj pa mi od tamo dostavio tako da nisam shipping platio

16 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
spookymulder84 kaže...
 ja sam naručio ovdje

https://thepihut.com/collections/raspberry-pi

4 funte poštarina do nas, uoće nije puno

 

Više nemaju HR na popisu zemalja koje možeš odabrati za shipping. Zakleo bih se da je prije bilo.

 

Da li ti u accountu još uvijek stoji HR?

10 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
Solo761 kaže...
spookymulder84 kaže...
 ja sam naručio ovdje

https://thepihut.com/collections/raspberry-pi

4 funte poštarina do nas, uoće nije puno

 

Više nemaju HR na popisu zemalja koje možeš odabrati za shipping. Zakleo bih se da je prije bilo.

 

Da li ti u accountu još uvijek stoji HR?

 uff.. istina je, nema više : (

sad mi je baš krivo, a mislio sam uzeti jedan Raspberry Pi 0

cQKGUgOfD8U
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opreml
spookymulder84 kaže...

 uff.. istina je, nema više : (

sad mi je baš krivo, a mislio sam uzeti jedan Raspberry Pi 0

 

Valjda se pripremaju za brexit... Na kraju sam naručio sa modmypi, poštarina do HR je 4 funte, zero je oko 5, zero w je oko 9

 

https://www.modmypi.com/raspberry-pi/raspberry-pi-zero-board-379/rpi-zero-board/raspberry-pi-zero

https://www.modmypi.com/raspberry-pi/raspberry-pi-zero-board-379/rpi-zero-board/raspberry-pi-zero-wireless

 

Cijena u prvi mah izgleda velika, ali to je zato što natrpaju svakakvih gluposti pa treba sa desne strane poizbacivati sve nepotrebne stvari da ostane čisti pi

6 godina
protjeran
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

Ne tribas izvana narucivat solo, imas u chipoteci za 299kn na akciji b+. Ja sam taman prodo rame i planiram nabavit jednog s obzirom da sad imam ravno 300kn u novcaniku, ali monitor mi je dvi+d-sub a u pi ide hdmi, tako da mi je to dodatni trosak za kabel plus konverter...mozda ga odem u pon uzet, pa nek stoji na stolu dok ne nabavim...

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

To je OK ako trebaš/hoćeš ovog "punokrvnog", no meni je baš zero trebao, a kod nas je 160kn ova wireless verzija. Kod ModMyPi je ipak jeftiniji :).

Ako imaš DVI kabel onda je dovoljno samo DVI na HDMI adapter, mada ni to baš nije najjeftinije. Na ebay-u su ispod 2 dolara...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Raspberry Pi 3 Model B+ je brži i bolje opremljeni

meh, zvao sam chipoteku i veli mi coek da im opis artikla nije tocan i da uz raspeberry ne dolazi apsolutno nista za tih 299kn. Dakle moram odvojiti za taj adapter, eventualno hdmi kabel jos 50kn, plus jos moram uzet poe hat ili trafo za doticni sto je jos 80kn...preskupo mi je to sve, cekat cu da kod nas dodje arduino, le potato ili nesto deseto, sto ce biti jeftino. Za te novce mogu uzet q1900 itx plocu sto je kudikamo mocnije i s manje jebe nego raspberry, tako da mi je raspberry trenutno out. Narucio sam jucer trust bluetooth adapter i trust xani bluetooth mish is mall.hr, cekam da stigne. Jos planiram na iducoj mirovini uzet bluetooth tipkovnicu za 100kn iz adm.hr i to je to. Sad sam presao na linux mint i drzim steam sa fm2017 na holidaju, kodi vrti neke serije i browser je ostalih 50% desktopa, i to cak i na mom privjesku strasno lagga, iako radi, mogu mislit nasto bi to licilo na raspberryu jednom kad bih otvorio 5-6 tabova, pod uvjetom da uopce mogu vrtiti fm17 na armu...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 14:49 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice