Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez

poruka: 46
|
čitano: 11.813
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv
Naravno da je moguće, ovisno o konfiguraciji jedra i veličini ventilatora, međutim, u konkretnom slučaju baš nisu imali puno slobode s obzirom na se radilo o drvenom jedrenjaku od par desetaka metara duljine.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez

posle jedra dođu vesla (crnac na bubnju daje ritam) pa parni pogon na ugljen pa na dizel i tak, sve do warpa. strpljenja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 7:34 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez

Koliko ja znam Sunce može odfurat jedro do druge zvijezde, ali za par desetaka tisuća godina..

Dakle heavy laseri su must-have, jedro se može odvojiti kad letjelica postigne željenu brzinu, pa je neće kočiti u međuzvjezdanom prostoru.

Kočenje ne bu moguće, minijaturna letjelica imat će nekoliko minuta/sati "prozora" da poslika planet.

Plan bi bio poslati ne jednu, nego hrpu takvih letjelica.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez

Tema o svemirskom jedru lijepa je vježba iz fizike, upravo one Newtonove! Točno je da bi se laser mogao staviti na svemirski brod, pa bi ga gurala svjetlosna zraka (fotonski pogon), no za to bi trebao enorman izvor energije, u obliku nuklearnog reaktora. Ideja svemriske jedrilice rješava taj problem tako da se "raketni motor" (laser) ostavi na tlu  (Mjesec, asterorid, čak i Pluton) gdje je mnogo lakše sagraditi i energijom opskarbiti (jedno je napraviti postojenje od tisuću tona na Mjesecu nego napaviti svemirski brod te veličine. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez

Magična svemirska jedra, magične lokvice iz kojih čarobnim silama nastaje život, magični veliki prasci prigodom kojih nastaju svemiri, magični zilijuni pradavnih godina potrebnih za čaroliju, magična psihološka evolucija od žabe do čovjeka koju je moguće pratiti jedino uz pomoć čarobnog štapića, čarobni lijekovi protiv starosti, magični lijek za rak....emmm

jel ima šta konkretno?

Kada sam ko mali čitao bajku o Crvenkapici i Baki, nikako si nisam mogao dočarati tehniku gutanja kojom je baka u jednom komadu dospijela u Vukov trbuh.

Ajde, recimo da sam glup, jesam, ja to ne kontam.

Volim bajke i znanost, volim crtane filmove i pc igre...upravo zato jer mi blokiraju mozak (upadne u beskonačnu petlju).

Znanost je samo još jedna nemoćna religija koja mora pričati bajke da prikrije vlastitu nemoć da išta konkretno i značajno napravi.

Naravno, meni, glupanu koji voli konkretno, a nije u stanju provariti čarobne godine i stoljeća da se nešto makne s mrtve točke.

Realno, brojčano, koliko VIŠE znanstvenika danas na svijetu nešto rade, nego recimo prije 100 godina?

Što ključno su pronašli?

Broj znanstvenika i količina znanja EKSPONENCIJALNO raste, a MOĆ primjene praktički ostaje PRIBLIŽNO 0, nula, nada zip.

Do zvijezda nećete doći jedrom, ni raketom, ni nikada. I to fakat činjenica.

U sistemu nešto ne štima.

Možda više ne vrijedi Njutnova fizika za progresiju u znanju, pa se sad morate pomiriti sa tim da brzinu svijetlosti nikada nećete dostići.

Očito postoji granica preko koje nema dalje. Bez obzira na količinu utrošene energije, u ovom slučaju, znanstvenih istraživanja.

Netko vam ne da , ha ha ha, i treba tako.

Time waits for no man.
Moj PC  
1 6 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv
danen kaže...

Ideja svemriske jedrilice rješava taj problem tako da se "raketni motor" (laser) ostavi na tlu

Da li se laserska zraka u svemiru "širi" zbog kvantnih efekata u vakuumu ili i dalje ostaje istog promjera?

 

Tanen kaže...

Znanost je samo još jedna nemoćna religija koja mora pričati bajke da prikrije vlastitu nemoć da išta konkretno i značajno napravi.

Naravno, meni, glupanu koji voli konkretno, a nije u stanju provariti čarobne godine i stoljeća da se nešto makne s mrtve točke.

Realno, brojčano, koliko VIŠE znanstvenika danas na svijetu nešto rade, nego recimo prije 100 godina?

Što ključno su pronašli?

Broj znanstvenika i količina znanja EKSPONENCIJALNO raste, a MOĆ primjene praktički ostaje PRIBLIŽNO 0, nula, nada zip.

Onda, ako jednog dana dobiješ rak, pretpostavljam da ćeš odbiti MR jer ne vjeruješ u te bajke?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv
I onda se ljudi čude što ovakve teme završe u dokazivanju da je praznovjerje koje se uči u školama štetno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv

@Tanen

 

Izgleda da se petlja i dalje vrti (a valjda se zato zove baskonačna).

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 13:58 (markoBT).
16 godina
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv
Tanen kaže...

/cut

 

jel ima šta konkretno?

 

/cut

 

 

Ima;ima, kako nema.

 

Evo ti jedan Saturn 5 iz prošlog stoljeća (1967.)

 

 

 

 

Sad točno znaš u kojem smo stoljeću zapeli i da ni na Mjesec više ne možemo stupit nogom.

 

Inače se slažem s tobom, jer:

 

 

Svako ko misli svojom glavom zna da samo pobrali sve plodove sa nižih grana stabla znanja, a koje su bili na dohvat ruke.

 

Sad samo gledamo u one na višim granama i samo vrtimo se ukrug.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
8 godina
offline
Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez

Ne razumijem ovo umovanje kako se znanost i znanstvenici vrte u krugu. Jasno je da ne može svaki znanstveni rad dovesti do revolucionarnog otkrića, no to se događa danas kao što se događalo i prije. Znanost malo po malo napreduje, što uostalom vidimo i po razvoju tehnologije. Iako je točno da je se "dovoljno razvijena znanost ne može razlikovati od magije", kao što reče Arthur Clarke, to ipak ne znači da je znanost isto što i magija. I na kraju, što znači da se nešto "nikad neće postići"? Tko to može jamčiti? Početkom 20. stoljeća činilo se nemoguće ići na Mjesec, kao što se početkom 18. stoljeća činilo nemogućim da će čovjek ikad letjeti. Što znamo što nam nosi budućnost? 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez

Evo koncentriraću se na svemirski program.

 

On je zapeo na Saturn 5 i stupanju čovjeka na Mjesec.

 

To je bio vrhunac istraživanja raketne tehnologije i putovanja u svemir, a koje je ozbiljno započelo otprilike početkom 20. stoljeća.

 

U roku od 40 godina smo bili u svemiru, stupili smo na Mjesec i počeli ozbiljno razmišljati o Marsu.

 

Dakle od nule do Mjeseca za 40 godina.

 

Slijedeći 40 godina smo postigli skoro pa ništa, iako samo imali dobar zalet.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zvijez

Za razliku od puta na Mjesec, koji je bio uglavnom beskorisan hladnoratovski spektakl, poslije smo poslali stotine satelita i napravili svemirske stanice, od čega imamo nekakve konkretne koristi.

 

I Braća Wright su napravila tehnološku revoluciju, ali tek omasovljenje letenja je donijelo stvarnu korist tog poduhvata.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv
Visak kaže...

Za razliku od puta na Mjesec, koji je bio uglavnom beskorisan hladnoratovski spektakl

 

Bez tog 'beskorisnog spektakla' nebi imao ni satelite ni svemirske stanice. Ni puno toga što upotrebljavaš u svakodnevnom životu, a nemaš pojma.

 

To je bio zadnji veliki revolucionarni skok u tehnologiji/znanosti na Zemlji.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv
Rusi su prije toga već poslali svašta u orbitu, a njihove rakete i dalje to rade. Američko hodanje po Mjesecu nema gotovo nikakav utjecaj na naš današnji život, no neki ljudi percipiraju samo spektakle, a polagani, ali konstantni razvoj tehnologije im promiče nezapažen.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv
Tanen kaže...

Magična svemirska jedra, magične lokvice iz kojih čarobnim silama nastaje život, magični veliki prasci prigodom kojih nastaju svemiri, magični zilijuni pradavnih godina potrebnih za čaroliju, magična psihološka evolucija od žabe do čovjeka koju je moguće pratiti jedino uz pomoć čarobnog štapića, čarobni lijekovi protiv starosti, magični lijek za rak....emmm

jel ima šta konkretno?

Kada sam ko mali čitao bajku o Crvenkapici i Baki, nikako si nisam mogao dočarati tehniku gutanja kojom je baka u jednom komadu dospijela u Vukov trbuh.

Ajde, recimo da sam glup, jesam, ja to ne kontam.

Volim bajke i znanost, volim crtane filmove i pc igre...upravo zato jer mi blokiraju mozak (upadne u beskonačnu petlju).

Znanost je samo još jedna nemoćna religija koja mora pričati bajke da prikrije vlastitu nemoć da išta konkretno i značajno napravi.

Naravno, meni, glupanu koji voli konkretno, a nije u stanju provariti čarobne godine i stoljeća da se nešto makne s mrtve točke.

Realno, brojčano, koliko VIŠE znanstvenika danas na svijetu nešto rade, nego recimo prije 100 godina?

Što ključno su pronašli?

Broj znanstvenika i količina znanja EKSPONENCIJALNO raste, a MOĆ primjene praktički ostaje PRIBLIŽNO 0, nula, nada zip.

Do zvijezda nećete doći jedrom, ni raketom, ni nikada. I to fakat činjenica.

U sistemu nešto ne štima.

Možda više ne vrijedi Njutnova fizika za progresiju u znanju, pa se sad morate pomiriti sa tim da brzinu svijetlosti nikada nećete dostići.

Očito postoji granica preko koje nema dalje. Bez obzira na količinu utrošene energije, u ovom slučaju, znanstvenih istraživanja.

Netko vam ne da , ha ha ha, i treba tako.

Znači bacio si zdrastvenu iskaznicu i vozačku dozvolu

Piješ vodu iz potoka, pokraj kojeg živiš i jedeš neprerađenu sirovu hranu koju uloviš predpostavljam.

A ovu poruku na forum si manifestirao nekim metafizičkim tehnikama bez korištenja interneta i kompjutera / mobitela.

16 godina
offline
Re: Razvoj svemirskih jedrilica za putovanje do zv
Visak kaže...
Rusi su prije toga već poslali svašta u orbitu, a njihove rakete i dalje to rade. Američko hodanje po Mjesecu nema gotovo nikakav utjecaj na naš današnji život, no neki ljudi percipiraju samo spektakle, a polagani, ali konstantni razvoj tehnologije im promiče nezapažen.

 

Mda parada i cirkus za prosti puk, ali ispod toga je bilo npr. ovo:

 

https://www.computerworld.com/article/2525898/app-development/nasa-s-apollo-technology-has-changed-history.html

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice