Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

poruka: 29
|
čitano: 9.407
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k".
9 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Uvjek sam znao da sam bolestan,sad sam bar sluzbeno.

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 10:19 (Hrvoje.RH).
Moj PC  
21 0 hvala 0
16 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Jel mogu sada sluzbeno u invalidsku penziju?

Moj PC  
32 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
Gdje da se prijavim za invalidsku gaming mirovinu?lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Od sutra svi na bolovanje 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 10:48 (CroNk3r).
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Gaming PTSP

::: peace 0n earth :::
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

slijedeći korak: profesionalna bolest uzrokovana pretjeranim igranjem solitarea i minesweepera na poslu

ima da nam cijela drž. uprava ode na bolovanje

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 11:27 (Ges).
 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Naravno i beneficirani radni staž. Mislim, tko očekuje da osoba od 65g može uspješno riješiti minesweepera. U penziju sa 45  

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

znači, mi u klasi cigareta-kava-igranje smo beznadežni ...

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 12:35 (Ajar).
Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
Stjepanj kaže...
Gdje da se prijavim za invalidsku gaming mirovinu?lp

 Ovdje klik >

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
Stjepanj kaže...
Gdje da se prijavim za invalidsku gaming mirovinu?lp

 Jedna od bolesti koja je povezano s gamingom je upala karpalnog tunela pa bi bilo zgodno to sve povezati i otici u invalidsku penziju.

 

https://www.mirovina.hr/novosti/invalidsku-mirovinu-zbog-fizickih-psihickih-bolesti/

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 13:06 (toxic).
16 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Pa ovisnost o bilo cemu se uvijek klasificira kao neka F-dijagnoza i tako spada pod "bolesti". 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

= povećanje poreza na igre pa lagano poskupljivanje poput cigareta.

 

Šta neće još postati bolest?

 

Svemir.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

To je bolesno koliko su moderne igre dobre ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

sad konačno mogu ženu strpati u neku kliniku za liječenje od ovisnosti 

dosta je bilo te mmo okupacije

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Ja se totalno slazem sa clankom.I sam sam bio ovisan o igri Cabal.Znaci igrao sam preko 8h svaki dan i sa time da sam znaci kasnio u skolu,totalno sam bio ne naspavan i totalno sam se odvojio od socijalnog drustva.Kada bi gubio,znao sam vise puta hebat mater igri ili komponentama.Totalno sam bio prolupao.Cak sam poceo i zdravstvene fizicke probleme imati.Znam da ce vecina reci da je ovo totalna glupost,da sve ovisi kakvog si karaktera.To stoji,ali kada se ti izlazes necemu sto te moze zarobiti,to nije normalno.lli to protumacite ovako.Ovisnost o cigarama.Netko moze zapaliti 2 cigare na dan i to kontrolirati.Ali vecina nije u stanju to kontrolirati i puse ko turcilosi.Takodjer se moze to reci i za lakse droge.Znaci netko moze igrati par sati i ne osjecati nikakvu ovisnost na nacin da ga vuce da igra jos.Smatram da je to postala bolest jer pogledajte samo ovu djecu danas.Otidju na kavu i svatko od njih tipka po mobitelu,dal igrao neku igricu ili FB,TWITER ili koji vec kukuruz.Ljudi vise nemaju tema za razgovor.Svatko je u svom svijetu.Svaka zezancija se svodi na.E pogledaj ovaj klip e pogledaj ovaj GIF i slicno.Tehnologija je uzela maha velikog sto se tice ove danasnje omladine.

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
hocemo dignitet!
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Na godišnjem sam ali slabo nešto igram, jesam li samoizlječen?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Ko prizna da je bolestan, ima šansu da se izliječi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
Ajar kaže...

znači, mi u klasi cigareta-kava-igranje smo beznadežni ...

 Ma najgori smo od sve djece...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
6 godina
protjeran
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
vrinho kaže...

Na godišnjem sam ali slabo nešto igram, jesam li samoizlječen?

 Vjernik si, puno si se molio i dotakla te božja ruka..

Amen.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Sad će nam Berecki preporučiti lijekove, antidepresiv Antigaming 3x 300 mg i anksiolitik GamingOFF 4x5 mg.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Sad cekamo da se posao isto tretira kao ovisnost jer ipak potrosis 8 sati dnevno na to, a ogroman dio ljudi jos minimalno sat-dva vise jer si ne mogu pomoci pa zbog ovisnosti prevale kilometre i kilometre samo da dodju na posao. 

 

ZNAKOVI KOJI UPUĆUJU NA POSTOJANJE OVISNOSTI:

1. Manjak kontrole nad navikom posla (učestalost, intenzitet, trajanje, kontekst, početak i završetak ne mogu se kontrolirati)

2. Posao dobiva prioritet nad svim drugim dnevnim aktivnostima i interesima

3. Nastavak ili povećanje intenziteta posla unatoč pojavi negativnih posljedica (manjak sna, problemi s prehranom, otežano funkcioniranje osobe u obitelji, društvu, školi ili na poslu)

Linux, Arch Linux.
 
11 0 hvala 3
8 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Hajdemo stvari vratiti u okvire medicine. Psihička se bolest očituje ne u tome što netko radi ono što nitko (zdrav) ne radi, nego u tome što u tome pretjeruje, što mu to što radi iskrivaljuje sliku stvarnosti i emotivno ga opterećuje. I duševna  bolest boli. Jesti je dobro, normalo i, dakako, nužno. No ako čovjek u tome pretjeruje, ako se prežderava do te mjere da poslije toga mora povraćati, ako mu hrana ne služi za zadovoljavanje fizioloških potreba nego za bezuspješno razrješenje podsvjenih poriva i sukoba, onda je riječ o psihičkoj bolesti. Psihičke je bolesti laiku teško prepoznati jer bolesnik opravdava njezine simpotome i svoje ponašanje (racionalizacija), pa se sve čini da je sve u redu, posebice kada je bolesnik inteligentan. Stoga se i prema ovoj novoj ovisnosti treba odnositi prema svakoj drugoj: nije svatko tko igra na sreću kockar niti je svatko tko pije alkoholičar. 

 
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
danen kaže...

Hajdemo stvari vratiti u okvire medicine. Psihička se bolest očituje ne u tome što netko radi ono što nitko (zdrav) ne radi, nego u tome što u tome pretjeruje, što mu to što radi iskrivaljuje sliku stvarnosti i emotivno ga opterećuje. I duševna  bolest boli. Jesti je dobro, normalo i, dakako, nužno. No ako čovjek u tome pretjeruje, ako se prežderava do te mjere da poslije toga mora povraćati, ako mu hrana ne služi za zadovoljavanje fizioloških potreba nego za bezuspješno razrješenje podsvjenih poriva i sukoba, onda je riječ o psihičkoj bolesti. Psihičke je bolesti laiku teško prepoznati jer bolesnik opravdava njezine simpotome i svoje ponašanje (racionalizacija), pa se sve čini da je sve u redu, posebice kada je bolesnik inteligentan. Stoga se i prema ovoj novoj ovisnosti treba odnositi prema svakoj drugoj: nije svatko tko igra na sreću kockar niti je svatko tko pije alkoholičar. 

 Eto, gospon @danen.

To sam slično mislio napisati ali bi puno forumaša mislilo da se zafrkavam a kad napišete vi o tomu ispadnete genije.

Ne znam više što je s tim ljudima a meni je glava struka.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
Dado_ZG78 kaže...

To je bolesno koliko su moderne igre dobre ;) 

 Bolesno je koliko su igre prije 15-20 godina bile bolje od današnjih.

15 godina
offline
Re: Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira
Ante kaže...

Sad cekamo da se posao isto tretira kao ovisnost jer ipak potrosis 8 sati dnevno na to, a ogroman dio ljudi jos minimalno sat-dva vise jer si ne mogu pomoci pa zbog ovisnosti prevale kilometre i kilometre samo da dodju na posao. 

 

ZNAKOVI KOJI UPUĆUJU NA POSTOJANJE OVISNOSTI:

1. Manjak kontrole nad navikom posla (učestalost, intenzitet, trajanje, kontekst, početak i završetak ne mogu se kontrolirati)

2. Posao dobiva prioritet nad svim drugim dnevnim aktivnostima i interesima

3. Nastavak ili povećanje intenziteta posla unatoč pojavi negativnih posljedica (manjak sna, problemi s prehranom, otežano funkcioniranje osobe u obitelji, društvu, školi ili na poslu)

 Šta bi se za to reklo u Japanu... Karoshi

 

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/84371/na_poslu_i_umrijeti_ako_treba_japanac_kaznjen_jer_je_tri_minute_ranije_napustio_radno_mjesto_sefovi_ureda_se_isprichali_sazvana.html

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

naprotiv! igre na mojem disku ovisne su o meni. bez mojeg igranja njihovo postojanje bi bilo besmisleno i tu bi se pojavile kojekakve depresije, destruktivno ponašanje i nekakvi sindromi nazvani po nekome tko ih je imao ili otkrio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 16:14 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Nisam se sigrao jedno pet godina i sad kad se ufatim tipkovnice i neke sigre moji likovi u igri dobiju depresiju zbog moje loše igre.

Meni bude super jer oni pate....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sada je i službeno: ovisnost o igrama tretira se k

Jel mogu sad i ja tražit invalidsku mirovinu, il moram i ja plinske boce na ulicu vadit da dobijem penziju.

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice